Δε ξέρω τι θέλω... - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 39 of 39
  1. #31
    Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    athens
    Posts
    57
    μερικες φορες καλυτερη η μοναξια απο το να ειμαι με καποιον υποτιθεται που μ αγαπαει και με φιλους που μονο οταν μ εχουν εκεινοι αναγκη να ειναι εδω και οταν εγω τους χρειαστω δεν εχουν χρονο....δε μ αρεσει να ειμαι παντα εγω εδω για τους αλλους αλλα οχι αυτοι...γι αυτο στενοχωριεμαι και αγχωνομαι και με πιανουν και οι κρισεις.

  2. #32
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    Για αυτο πρεπει να προχωραμε παρακατω ακουραστα γιατι στασιμοτητα = καταθλιψη. ΔΕν υπαρχουν φιλοι για μια ζωη για αυτο πρεπει να φροντιζουμε να μην μενουμε μονοι. Το καταλαβαινεις και εσυ αλλιως δεν θα εμπαινες στον κοπο να το γραψεις - θα καθοσουν μπροστα στην τηλεοραση και θα αλλαζες καναλια :)

  3. #33
    Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    athens
    Posts
    57
    εγω θα ηθελα να εχω φιλους παιδικους,να μοιραζομαι μυστικα,αλλα τιποτα...οσο για την τηλεοραση δε βλεπω καθολου διακοσμητικη την εχω :-)

  4. #34
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    εγω την εχω οθονη στον Η/Υ χαχαχα για να διαβαζω χωρις γιαλια
    για να εχεις φιλους ισως θα πρεπει να κατεβασεις τον εγωισμο σου, την περιφανια σου και να πεις στους υπολοιπους "σας εχω αναγκη, μου ειστε απαραιτητοι"

  5. #35
    Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    athens
    Posts
    57
    οταν το εχω πει μ εχουν πατησει...αλλα μαλλον εκανα λαθος επιλογες,μια φιλη εχω η οποια μ αγαπαει πολυ και ειναι αληθεια κ οταν πολλες φορες της λεω να μη ξαναμιλησουμε για διαφορους λογους που θελω ωρες να τους αναλυσω,κλαιει και με παρακαλαει να μη την αφησω...τοτε ξεχνω κ εγωισμους και νευρα και απλα μενω εκει μαζι της

  6. #36
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    για αυτο πρεπει να εχεις πιο πολλους φιλους για να μην σε εκκμεταλλευονται, το εχω παθει και εγω βεβαια και για αυτο στο λεω. Δεν σου μιλαω απο θεση ισχυος, το αντιθετο εχω ξεμεινει απο καθημερινους φιλους λογω της αυτοαπομονωσης

  7. #37
    Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    athens
    Posts
    57
    που να τους βρω??δουλεια δεν εχω,αστα μ εχει ριξει κ αυτο πολυ...καλο ξημερωμα!!

  8. #38
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    ποιος εχει δουλεια σημερα χαχα ολοι που ειμαστε τετοια ωρα στο νετ ανεργοι ειμαστε. Καλο ξημερωμα και σε σενα, εχε κουραγιο και πιστη στο μελλον :)

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Νομός Πέλλας
    Posts
    221
    BloodyKate;328187]δεν ξερω τι εχει ορισει τις προαλλες εβλεπα ενα ντοκιμαντερ, οπου ελεγε οτι εχουν παρατηρηθει ομοφυλοφιλικες τασεις σε ζωα
    Καλημέρα BloodyKate , δεν διαφωνώ καθόλου για κάποιες ελάχιστες περιπτώσεις ομοφυλοφιλικών τάσεων σε ζώα , και θα σου αναφέρω κάτι που αντιμετώπισα ο ίδιος , είχα πάρει ένα κουταβάκι αρσενικό κάποτε , όταν κάποια στιγμή μεγάλωσε και ήρθε η εποχή του ζευγαρώματος το έβλεπα να προσπαθεί με της θηλυκές , αλλά χωρίς αποτέλεσμα , μετά από δυο με τρία χρόνια είδα για πρώτη φορά τον σκύλο μου να προσπαθεί να γίνει επιβήτορας σε ένα άλλο αρσενικό , χωρίς βέβαια το άλλο αρσενικό να του δίνει καμία σημασία ! Λαμβάνοντας υπόψιν ότι ο σκύλος μου ήταν μικρόσωμος και τα υπόλοιπα σκυλιά της γειτονιάς τύγχανε να ήταν μεγαλόσωμα , κατάλαβα την αιτία μη αποδοχής του ως σεξουαλικός σύντροφος , αλλά κυρίως την αιτία που τον ώθησε για αυτήν του την επιλογή. ( Για αποφυγή οποιασδήποτε παρανόησης , και παραληρησμού το παράδειγμα αφορά τον σκύλο μου , και το το θέμα που έθεσες με τα ζώα.) Με τους ανθρώπους πιστεύω ότι η κατάσταση είναι αρκετά σύνθετη , και χρειάζεται έρευνα από ειδικό.
    (ακομα και μακροχρονιες σχεσεις) αρσενικα και θυληκα αλλα ποτε δεν το λεγανε πιστευω εξαιτιας της κοινωνιας, αν θες μπορω να σου βρω το βιντεο, το να εισαι ομοφυλοφιλος η αμφισεξουαλικος δεν εχει τιποτα το ανωμαλο,
    Σέβομαι την γνώμη και της επιλογές του καθενός να της αναφέρει και να της υποστηρίζει , δεν προσπαθώ να αλλάξω γνώμη σε κανένα απλά θέλω να παραθέσω την δική , αποκτώντας έτσι την ευχέρεια να την κατανοήσω καλύτερα , η να δώσω ερεθίσματα προβληματισμού σε όποιον νομίζει ότι το χρειάζεται !
    Παρόλο αυτά η δική μου γνώμη είναι όμως διαφορετική , και ξεκινώ από το εξής : για να δεχτούμε η να απορρίψουμε την ομοφυλοφιλία θα ήταν ωφέλιμο να εξετάσουμε τον βασικό λόγο που η φύση έχει μηχανευτεί τον έρωτα , αυτήν την καταπληκτική διαδικασία ''είναι η αναπαραγωγή''.Προκύπτει αναπαραγωγή από την ομοφυλοφιλία ; ποια η χρησιμότητα της ;
    Νομίζω πως άνθρωπος έχοντας την ψευδαίσθηση της ανωτερότητας και της υπεροχής έναντι όλου του υπόλοιπου ζωικού βασιλείου , πίστεψε ότι του αξίζει μια διαρκείς ευδαιμονία και ηδονή , και μια που καταϊδρωμένος εδώ και πάρα πολλά χρόνια προσπαθεί χωρίς αποτέλεσμα βρήκε ένα καταφύγιο ευχαρίστησης. ( Το πρώτο σε εφαρμογή και κουλτούρα , γιατί από τότε συμπληρώθηκαν αμέτρητα σε κενοδοξία εγχειρήματα ! )

    η κοινωνια εχει στανταρς αλλα αυτο δεν σημαινει πως ειναι σωστα. τι να μου κανει εμενα ενας "σωστος" οικογενειαρχης καταπιεσμενος που μετα τα 40-50 παει και τη βρισκει με νεραρους αντρες? καλυτερα να εκδηλωνομαστε 100% να το ζουμε να ψαχνουμε συνεχως την σεξουαλικη μας ταυτοτητα ΦΑΝΕΡΑ παρα να καταντησουμε καταπιεσμενοι και ανηθικοι αργοτερα
    Σωστός αλλά και καταπιεσμένος για εμένα είναι δυο έννοιες αντίθετες.( όποιος είναι σωστός , είναι πρώτα σωστός με τον εαυτό του , και όποιος είναι σωστός με τον εαυτό του δεν βρίσκω τον λόγο να έχει θέση στην ζωή του η καταπίεση !
    Γιατί απαραίτητα η κατάληξη του σωστού οικογενειάρχη θα είναι αυτή που αναφέρεις ;( Αν γνωρίζεις κάποια περιστατικά , δεν τα αμφισβητώ αλλά σίγουρα δεν εκφράζουν όλη την κατηγορία !

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. Θέλω να βοηθήσω κ δεν ξέρω πως....
    By lazy in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 43
    Last Post: 07-04-2011, 21:27
  2. Ξέρω το μέρος που θέλω να πάω, αλλά δεν ξέρω τον σωστό δρόμο...
    By nektaria78 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 37
    Last Post: 23-10-2008, 20:32
  3. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΕΛΩ+ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΘΕΛΕΙ!
    By αλίκη! in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 23-08-2008, 15:11
  4. Δεν ξέρω τι θέλω..
    By Σοφουλίνι in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 27-03-2008, 00:30
  5. Δεν ξερω τι εχω και θελω ψυχολογο!!!
    By konmarin in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 27-04-2006, 16:26

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •