Δε ξέρω τι θέλω...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 39
  1. #1
    Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    athens
    Posts
    57

    Δε ξέρω τι θέλω...

    Μου αρέσουν οι άντρες,θέλω να κάνω οικογένεια,μα απ την άλλη μου αρέσουν καμιά φορά και οι γυναίκες,όλο αυτό με κουράζει και με αγχώνει.Κάθομαι και σκέφτομαι και λέω ''με ποιόν περνάς καλύτερα??με άντρα ή γυναίκα,απάντηση όμως δε μπορώ να δώσω..''ν απευθυνθώ σε κάποιον ειδικό?

  2. #2
    Member
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    30
    Υπαρχουν πολλοι ανθρωποι που εχουν παρομοιες ανησυχιες! Καποιος ειδικος ισως σε βοηθησει με τη συζητηση στο να καταλαβεις τι πραγματικα θελεις η στο να αποδεχτεις αυτο που σου συμβαινει..ειχες εμπειριες και με τα 2 φυλα; τι σου αρεσε ποιο πολυ; μη νιωθεις ενοχες η ακομη και ντροπη για τα γουστα σου, δεν εισαι η μονη που της συμβαινει αυτο! και κατι ακομη τι σε ωθει στο να εχεις ενδιασμους για τη δημιουργια οικογενειας; πιστευεις πως οι προφανως αμφισεξουαλικες σου προτιμησεις θα σταθουν εμποδιο;
    [COLOR="blue"][FONT="Trebuchet MS"][/FONT][/COLOR]D.P.

  3. #3
    Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    athens
    Posts
    57
    εμπειρία με γυναίκα είχα μόνο μια φορά,το μετάνιωσα όμως και αυτό δε μπορεί να βγεί απ το μυαλό μου,νιώθω χάλια μέσα μου όταν σκέφτομαι πως πήγα με γυναίκα.οικογένεια δε κάνω γιατί ναι μεν σκέφτομαι κ αυτό που ανέφερες αλλά κ γιατί φοβάμαι οτι δε θα είμαι καλή σύζυγος.

  4. #4
    Member
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    30
    εκτος απο την εμπειρια που ανεφερες, ειχες ποτε τρυφερα ερωτικα αισθηματα για μια γυναικα;; εχεις ερωτευτει ποτε καποια;; το να μην εχεις βρει ακομη καποιον αντρα ωστε να θελησεις να κανεις μαζι του οικογενεια, το να μην εχεις βρει καποιον που ισως να ταιριαζετε εχεις σκεφτει πως μπορει να ειναι πιθανη αιτια για τις ανησυχιες σου;; μη νιωθεις ασχημα για την επαφη σου γυναικα, προφανως και ηταν κατι που εκεινη τη στιγμη το ηθελες, οπως και να χει εγινε και περασε γι αυτο δεν υπαρχει λογος να βασανιζεις τον εαυτο σου με μια "κακη" αναμνηση απλα μην το σκεφτεσαι και κυριως προσπαθησε να μην το διογκωνεις
    [COLOR="blue"][FONT="Trebuchet MS"][/FONT][/COLOR]D.P.

  5. #5
    Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    athens
    Posts
    57
    όχι δεν έχω νιώσει έρωτα για κάποια γυναίκα,δεν είχα ποτέ συναισθήματα τόσο βαθιά,το σκέφτηκα και αυτό,με αγχωνει το γεγονός οτι δεν έχω σχέση και όλα γυρίζουν μέσα στο κεφάλι μου.

  6. #6
    Member
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    30
    οκ μη γεμιζεις τον εαυτο σου με κενους προβληματισμους, το οτι ειχες σεξουαλικη επαφη με γυναικα δε σημαινει οτι εισαι λεσβια αλλα ουτε κι αμφισεξουαλικη, δοκιμασες και δε σου αρεσε, ισως να το κανες κι απο περιεργεια.. το θετικο ειναι οτι ψαχνεσαι εσυ η ιδια με το θεμα της σχεσης και προσπαθεις να βρεις τι φταιει,επικεντρωνεσαι ομως σε λαθος μερια! η σεξουαλικοτητα σου δεν πρεπει να σε προβληματισει σε πρωτο επιπεδο, προσπαθησε να δεις τι φταιει και δεν μπορεις να δεθεις συναισθηματικα με εναν αντρα η γενικα με τους ανθρωπους ερωτικα, μηπως εισαι κλειστος χαρακτηρας, πως μπορεις να το αλλαξεις αυτο, αν θα μπορουσες να γινεις πιο εκδηλωτικη, ποιο ευχαριστη κτλ κτλ κτλ.. το οτι δεν εχεις σχεση προφανως και σε ενοχλει μην αφηνεις ομως αυτον τον προβληματισμο να σου "γεννα" κι αλλα ερωτηματικα..δωσε εμφαση στην πραξη και παρατηρησε τον εαυτο σου μεσα σε μια σχεση, πιστευω πως τοτε να καταλαβεις πολλα για σενα και για το πως λειτουργεις! καλη σου συνεχεια
    [COLOR="blue"][FONT="Trebuchet MS"][/FONT][/COLOR]D.P.

  7. #7
    Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    athens
    Posts
    57
    ειμαι πολύ κλειστός άνθρωπος.τ ομολογώ,σ ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου,καλή συνέχεια και σε σένα.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Redrose ποσο χρονων εισαι?

  9. #9
    Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    athens
    Posts
    57
    32 είμαι γι αυτό και αγχώνομαι κάπως,βέβαια θα μου πεις με το άγχος δε βγάζεις κάτι,αλλά δε το θέλω,έρχεται απο μόνο του.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Πρεπει να ξεκαθαρισεις μεσα σου τι θελεις.Και σε αυτο δεν μπορω να σε βοηθησω.
    Το να εχεις φαντασιωσεις με γυναικες δεν σημαινει οτι εισαι λεσβια.Πολλες στρειτ γυναικες εχουν φαντασιωσεις με αλλες γυναικες.

    Οσο αφορα την οικογενεια δεν νομιζω να μην μπορεις να κανεις.Παιδι μπορεις να κανεις και χωρις να εισαι παντρεμενη αν το θες.Ακομα και ομοφυλοφιλη να εισαι μπορεις να κανεις παιδι.Ευτυχως δεν ζουμε πλεον στο μεσαιωνα.

    Εχεις δοκιμασει να μιλησεις με καποιον ψυχολογο για οτι σε απασχολει

  11. #11
    Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    athens
    Posts
    57
    θεμα ομοφυλοφιλίας δε νομίζω οτι υπαρχει,γιατί δοκίμασα και με γυναίκα αλλά οι άντρες μου αρέσουν,δε λέω,όταν θα δω μια ωραία γυναίκα θα την προσέξω.τώρα για το παιδί,θέλω να κάνω οικογένεια,να έχω ένα σύντροφο,να περνάμε μαζί πράγματα κ καταστάσεις ,η γνώμη ενός ειδικού θα με βοηθήσει.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    ΝΑΞΟΣ
    Posts
    1,499
    Quote Originally Posted by redrose View Post
    Μου αρέσουν οι άντρες,θέλω να κάνω οικογένεια,μα απ την άλλη μου αρέσουν καμιά φορά και οι γυναίκες,όλο αυτό με κουράζει και με αγχώνει.Κάθομαι και σκέφτομαι και λέω ''με ποιόν περνάς καλύτερα??με άντρα ή γυναίκα,απάντηση όμως δε μπορώ να δώσω..''ν απευθυνθώ σε κάποιον ειδικό?
    γιατι να αχονεσαι? ;) ολη η ζωη μπροστα μας ειναι!
    ζησε το οτι κι αν ειναι αυτο πειραματισου και μεινε στο τελος με εκεινον - εκεινη που θα αγαπησεις αληθινα και παντοτινα!
    οοολα μεσα στο προγραμμα ειναι δεν υπαρχει λογος για αγχος!
    ευχομαι να τον βρεις τον δρομο σου οποιος κι αν ειναι αυτος! :) :) :)
    [COLOR="#800080"][SIZE=5][FONT=Comic Sans MS][B]Honey, nobody ever gonna love you
    The way I try to do.[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  13. #13
    Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    athens
    Posts
    57
    σ ευχαριστώ πολύ!!!Αισιόδοξο το μήνυμα σου και ομολογώ οτι με ανέβασε!!!!Να είσαι καλά!!!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,004
    redrose, μηπως λογω ηλικιας βιαζεσαι να κανεις οικογενια και νιωθεις να εχεις πελαγωσει?

  15. #15
    Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    athens
    Posts
    57
    μπορει και αυτο axl100 γι αυτο λεω οτι ειμαι μπερδεμενη,αλλα πιστευω πως μονο ενας ειδικος θα με βοηθησει να τα βαλω σε μια σειρα στο μυαλο μου

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Θέλω να βοηθήσω κ δεν ξέρω πως....
    By lazy in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 43
    Last Post: 07-04-2011, 22:27
  2. Ξέρω το μέρος που θέλω να πάω, αλλά δεν ξέρω τον σωστό δρόμο...
    By nektaria78 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 37
    Last Post: 23-10-2008, 21:32
  3. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΕΛΩ+ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΘΕΛΕΙ!
    By αλίκη! in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 23-08-2008, 16:11
  4. Δεν ξέρω τι θέλω..
    By Σοφουλίνι in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 27-03-2008, 01:30
  5. Δεν ξερω τι εχω και θελω ψυχολογο!!!
    By konmarin in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 27-04-2006, 17:26

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •