φοβος για λευχαιμια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    146

    φοβος για λευχαιμια

    παιδια απο χθες εχω ενα πονο στους αδενες κατω απο το σαγονι και στο λαιμο και πονο στα ουλα. σημερα πριν απο λιγο ανεβασα πυρετο. φοβαμαι παρα πολυ μηπως εχω λευχαιμια. εδω και 3 ωρες δεν μπορω να σταματησω να κλαιω, σκεφτομαι πως θα μου κανουν εξετασεις αιματος και θα μου κανουν εισαγωγη στο νοσοκομειο. οτι δεν θα ξαναδω τους γονεις μου, το σπιτι μου και την οικογενεια μου και τρελαινομαι.. με ειδαν οι γονεις μου να κλαιω και με θεωρησαν υπερ του δεοντος υπερβολικη και αρνηθηκαν να με πανε στο νοσοκομειο. μου ειπαν πως ειναι ενα απλο κρυωμα ενω ομως τα συμπτωματα συμπιπτουν με της λευχαιμιας. δεν εχω φοβηθει ποτε ξανα τοσο στη ζωη μου. το λεω με σιγουρια

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Aπό που το είδες βρε ότι αυτά είναι τα συμπτώματα της λευχαιμίας;;
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  3. #3
    Βρε παιδί μου ηρέμησε..να ήξερες τι κακό κάνεις στον εαυτό σου..το έχω περάσει αυτό αμέτρητες φορές έχω φτάσει και περάσει τα όρια της λογικής.Όμως μπορώ να το δω αντικειμενικά και σου λεώ καταρχίν το πιο λογικό είναι να περνάς ίωση. Το επόμενο που πρέπει να κάνεις είναι να σε δει γιατρός . Και μετά σκέψου θετικά όλα θα πάνε καλά!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    146
    με ψαξιμο στο ιντερνετ που ελεγαν διαφορα σαιτ οτι με τη λευχαιμια προκαλειται πυρετος και πονος στα ουλα.. και εγω εχω και τα δυο συν πονο στους αδενες. μου φαινεται διαφορετικο απο αλλες περιπτωσεις που ειχα απλως ιωση και εχω φοβηθει πολυ νομιζω πως θα καταληξω στο νοσοκομειο σε λιγες μερες να μου λενε οτι εχω κατι κακο. αληθεια εχω στενοχωρηθει πολυ και δεν μπορω να ηρεμισω. επισης και σε γιατρο φοβαμαι να παω μηπως μου πει κατι δυσαρεστο

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    στο σκοτεινό τόπο...
    Posts
    684
    Quote Originally Posted by chesire View Post
    με ψαξιμο στο ιντερνετ που ελεγαν διαφορα σαιτ οτι με τη λευχαιμια προκαλειται πυρετος και πονος στα ουλα.. και εγω εχω και τα δυο συν πονο στους αδενες. μου φαινεται διαφορετικο απο αλλες περιπτωσεις που ειχα απλως ιωση και εχω φοβηθει πολυ νομιζω πως θα καταληξω στο νοσοκομειο σε λιγες μερες να μου λενε οτι εχω κατι κακο. αληθεια εχω στενοχωρηθει πολυ και δεν μπορω να ηρεμισω. επισης και σε γιατρο φοβαμαι να παω μηπως μου πει κατι δυσαρεστο
    Και μια φλεγμονή στα δόντια/λαιμο/αμυγδαλες δεν μπορεί να έχει τα ιδια συμπτωματα;...ΜΗΝ ΨΑΧΝΕΙΣ ΓΙΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ.Αν ήταν έτσι, εγω εχω περάσει έμφραγμα 58 φορές, εγκεφαλικο 45 και σκληρυνση 100.Μην πω και για τα πιο λάιτ .
    Ηρέμησε και απο Τρίτη κανε μια επίσκεψη σε ωρλ ή οδοντίατρο.Κι αν έχεις πια τόσο άγχος, κάνε και μια εξέταση αίματος.
    [SIZE="2"]"In a real dark night of the soul, it is always three o'clock in the morning, day after day"
    [/SIZE]

    [I]F. Scott Fitzgerald[/I]

  6. #6
    Θες να σου πω κάτι? εχω περάσει ατελείωτες ώρες στο ιντερνετ ψάχνωντας για συμπτώματα .ΜΗ το κάνεις αυτό! δεν είναι αξιόπιστα όλα τα site o καθένας γράφει ότι θέλει και εξαλου μπορει κάποια συμτώματα να είναι όντως κοινά χωρις αυτό να σημαίνει απολύτως τίποτα.Ξέρω έχεις πανικοβληθεί ΄ομως αυτό με το ψαξιμο στο ιντερνετ είναι ότι χειρότερο. η κάθε μια περίπτωση είναι διαφορετική. Να πας σε γιατρό να κάνεις τις εξετάσεις σου και να δεις όλα θα πάνε καλά..

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    αμ εγώ που νόμιζα ένα διάστημα πως έχω διαταραχή σχιζοειδούς προσωπικότητας; λολ Καλά σου λένε τα κορίτσια, μην αγχώνεσαι.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  8. #8
    Καλησπέρα ,τι έγινε τελικά έκανες ψυχανάληση? Εννοώ σε βοήθησε ψυχολόγος? Ασχετο τι σημαίνει το 'λολ'?
    '
    '

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Quote Originally Posted by ΒΙΒΙΑΝ View Post
    Καλησπέρα ,τι έγινε τελικά έκανες ψυχανάληση? Εννοώ σε βοήθησε ψυχολόγος? Ασχετο τι σημαίνει το 'λολ'?
    '
    '

    σε μένα απευθύνεσαι;
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  10. #10
    Quote Originally Posted by Gypsy Cello View Post
    αμ εγώ που νόμιζα ένα διάστημα πως έχω διαταραχή σχιζοειδούς προσωπικότητας; λολ Καλά σου λένε τα κορίτσια, μην αγχώνεσαι.
    Ναι ρωτάω για την διαταραχή σχιδοειδους προσωπικότητας αν πήγες σε ψυχολόγο ή τέλος πάντων πως το ξεπέρασες.Για το λολ απλά ρωτάω το βλέπω και αναρωτιέμαι τι είναι.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    146
    εχετε δικιο οτι δεν πρεπει κατευθειαν να σκεφτομαι αρνητικα αλλα μου ειναι αδυνατο. βρισκω ολοενα και περισσοτερα συμπτωματα κοινα και τρελαινομαι.σημερα δεν εχω πυρετο αλλα πονο στα οστα και αιμα στα ουλα. και αυτο με ανησυχει περισστοερο. φοβαμαι να παω στο γιατρο,φοβαμαι να δω τα αποτελεσματα των εξετασεων μου. νιωθω πως ολα τα συμπτωματα συμπιτπτουν και οτι θα πεθανω

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    16
    Ηρέμισε πραγματικά...εγώ είχα-έχω συμπτώματα σκλήρυνσης ή ακόμα και όγκο στον εγκέφαλο βάσει αυτών που γράφονται στο διαδίκτυο..ο νευρολόγος μου γέλαγε όταν του είπα τι νομίζω πως έχω.Το θέμα είναι οτι αν απο τώρα δεν σταματήσεις να βάζεις αρνητικά πράγματα στο μυαλό σου,θα σου πεί ο γιατρός οτι δεν έχεις τπτ,θα αισθανθείς για λίγο καλά,αλλά αν επιμείνει κάτι απο αυτά που έχεις θα ξανανοιώσεις αμέσως άσχημα και θα ξαναεμπιστευτείς παραπάνω το ιντερνετ για ακόμη μια φορά.Καταλαβαίνω πως αισθάνεσαι,γι αυτο και σε συμβουλεύω να ηρεμίσεις απο τώρα..

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    376
    Θα μας απαντήσεις πως είσαι;Πήγες γιατρό,νιώθεις ήρεμα;

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    146
    σε γιατρο αυριο θα παω, εκλεισα ραντεβου! μαλλον καποια λοιμωξη στοματικη ειναι γιατι τα συμπτωματα εκει παραπεμπουν αλλα εχω παντα στο πισω μερος του μυαλου μου το φοβο για το χειροτερο και "ψαχνομαι" συνεχως για επικινδυνα σημαδια. μεχρι να παω αυριο στο γιατρο και να μου πει με σιγουρια κατι δεν θα ηρεμισω! παντως ειμαι πιο ηρεμη απο οτι στην αρχη. σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Νομός Πέλλας
    Posts
    221
    Γεια σου chesire , αυτό που σου σου συμβαίνει νομίζω ότι είναι αρρωστοφοβία , είναι αναξιόπιστο να βγάζεις κάποια παθολογική διάγνωση χωρίς εξετάσεις , σκέψου αν σου είναι χρήσιμος ο πανικός που γεννάς !

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. ΦΟΒΟΣ ΦΟΒΟΣ ΦΟΒΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ,ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ,ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΜΟΥ...
    By POP in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 19-10-2021, 21:15
  2. Φόβος του ύπνου/Φόβος της καρδιάς/Έλεγχος αναπνοής
    By verde in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 22-02-2012, 02:12
  3. ΦΟΒΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    By lilium in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 09-12-2010, 23:26
  4. φόβος
    By OneiroPauL in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 38
    Last Post: 23-06-2008, 19:30
  5. φοβος
    By psychology in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 2
    Last Post: 15-05-2007, 20:14

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •