Απειλές σε ανήλικη..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 63
  1. #1
    Member
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Καπου στον κοσμο των ονειρων..
    Posts
    41

    Unhappy Απειλές σε ανήλικη..

    Καλησπερα σας..ειμαι πολυ νεο μελος και θα ηθελα την βοηθεια σας..
    Εχω ενα αρκετα σοβαρο προβλημα..Ας τα πάρω απο την αρχη...
    Πριν ένα χρόνο και κατι μήνες ξεκινησα μια πολυ ιδιορρυθμη σχεση..
    Γενικα σαν κοπελα θεωρω οτι δεν ειμαι κ ιδιαιτερα εμφανισημη μιας και εχω καποια παραπανισια "πιασηματα" και ημουν αρκετο καιρο ελευθερη μεχρι που με προσεγγισε στο facebook μου ενας ξαδερφος (δευτερος) ..στην αρχη ολα κυλουσαν ομαλα μιλουσαμε σαν ξαδερφια και μονο.Επειτα βρεθηκαμε δυο τρεις φορες..μεχρι που αρχισε να κινειται πιο ερωτικα με υπονοουμενα παντα και οχι με κινησεις.
    Καποια στιγμη οντας ελευθερη κ εγω τοσο καιρο αρχισε να μου αρεσει και τελικα υπεκυψα.."Τα φτιαξαμε" τον Μαιο του 2010 οταν εγω ημουν 15 και αυτος 25.
    Η σχεση μας (αν μπορει να ειπωθει ετσι) ειχε αρκετα σκαμπανευασματα μιας κ ζηλευαμε κ οι δυο πολυ κ καναμε ο ενας τη ζωη του αλλου δυσκολη.Χωριζαμε τα βρισκαμε κ αυτο γινοταν συνεχως..Καποια στιγμη εμαθα καποια πραγματα για το παρελθον του που με πειραξαν κ τελειωσα την σχεση μας..Το τελος αυτο κρατησε 3 μηνες αλλα μετα με ξαναπλησιασε και ημουν παλι μαζι του..στο τελος εμαθα και οτι με κοροιδευε μου ελεγε ψεμματα με απατουσε..μεχρι κ χρηματα μου ετρωγε.Και καποια στιγμη εδωσα οριστικο τελος.Απο τοτε ομως η ζωη μου εγινε μαρτυριο..Με βριζει και με απειλει συνεχως να δημοσιευσει φωτογραφιες μου απο προσωπικες στιγμες μου γυμνες κ ακαταλληλου περιεχομενου.Μαλιστα λεει πως θα τα δημοσιευσει στο fb και θα τα στειλει στους γονεις μου..3 μηνες τωρα περναω σκετο μαρτυριο..οσοι και να του μιλισαν το μονο που καταφεραν ηταν να τον ηρεμισουν παροδικα..δεν θελω να μαθουν οι γονεις μου κατι διοτι ειναι ανθρωποι με προβληματα υγειας κ φοβαμαι οτι θα παθουν κατι..πλεον ομως φοβαμαι για τα παντα..να κυκλοφορησω,να κανω αλλη σχεση,να μιλησω ελευθερα καπου..δεν ξερω τι να κανω εχω απελπιστει..σας παρακαλω βοηθηστε με!!!
    Last edited by Dream collector; 02-03-2012 at 21:41.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,004
    Αφου ξερεις πως δεν μπορει να κανει κατι τετοιο γιατι φοβασαι? Ασε που μπορεις να του κανεις μηνυση για αποπλανηση ανηλικου...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Πάρα πολύ σωστά τα λέει ο axl100. Αυτός δεν μπορεί να σου κάνει τιποτα.. εχεις ένα μεγάλο ΑΤΟΥ! Εγώ πάντως θα το χρησιμοποιούσα εναντίων του ωστέ να μην με ξαναενοχλήσει...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Μην τον αφηνεις να σε απειλει.Πες του οτι εισαι ανηλικη και οτι αν πας την αστυνομια θα τον συλλαβουν για αποπλανηση.Μιλα και στους γονεις σου δεν χρειαζεται να φοβασαι

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    ενημερωσε κατευθειαν την διωξη ηλεκτρονικου εγκληματος οτι δεχεσαι εκβιασμο δια δημοσιευση γυμνων φωτο σου και εισαι ανηλικη.ουτε το κεφαλι του δεν θα προλαβει να στριψει
    www.safeline.gr

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Νομός Πέλλας
    Posts
    221
    ενημερωσε κατευθειαν την διωξη ηλεκτρονικου εγκληματος οτι δεχεσαι εκβιασμο δια δημοσιευση γυμνων φωτο σου και εισαι ανηλικη.ουτε το κεφαλι του δεν θα προλαβει να στριψει
    Καλόοοοοοοοοοο !

  7. #7
    Member
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Καπου στον κοσμο των ονειρων..
    Posts
    41
    δεν ξερω παιδια τον εχει φοβηθει το ματι μου πλεον..οτι και να ειπα σε σχεση με την αστυνομια το εξελλαβε σε απειλη κ εξαγριωθηκε..στους δικους μου απο την αλλη φοβαμαι να μιλησω 1)γιατι ο μπαμπας μου εχει προβλημα καρδιας και η μαμα μου πιεσης και 2)γιατι θα ερθουν σε πολυ μεγαλη ριξη οι σχεσεις μας....

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Quote Originally Posted by Dream collector View Post
    δεν ξερω παιδια τον εχει φοβηθει το ματι μου πλεον..οτι και να ειπα σε σχεση με την αστυνομια το εξελλαβε σε απειλη κ εξαγριωθηκε..στους δικους μου απο την αλλη φοβαμαι να μιλησω 1)γιατι ο μπαμπας μου εχει προβλημα καρδιας και η μαμα μου πιεσης και 2)γιατι θα ερθουν σε πολυ μεγαλη ριξη οι σχεσεις μας....
    Γι αυτό υπάρχουν οι γονείς, για να στηρίζουν τα παιδιά τους και να τα συγχωρούν. Θεωρώ άσχημο, εγωιστικό και μεγάλη φαντασία να περιμένουμε οτί τα παιδιά μας θα είναι τα "καλά" παιδιά και οτί δεν θα κάνουν ποτέ κάτι που θα θεωρήσουμε ως μη επιτρεπτο! Αν έχεις δει οτί οι γονείς σου είναι κάπως έτσι τότε προσπάθησε να το αντιμετωπίσεις μόνη σου (αν μπορεί να γίνει αυτό)

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Αν θες αποτέλεσμα κάνε αυτό που πρότεινε η Ρεμεντυ..

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    833
    Καλησπέρα , μοναδικη σου επιλογή σαν ανήλικη ειναι να κινηθείς βάση του νομου , το προβλημα των γενεών σου το καταλαβαίνω , την αγωνία σου την γνωρίζω . Δεν ξέρω όμως αν μπορείς να άντεξεις το μετα απο την απόφαση σου να τον καταγγειλεις, θα αλλαξει θα σε παρακαλαει κτλ.
    Πάνω απο όλα μην αφησεις τον κύριο αυτο να σου χαλάσει την ζωη ελέγχοντας την προσωπική σου ζωη απο τοσο μικρή ηλικία.

  11. #11
    Member
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Καπου στον κοσμο των ονειρων..
    Posts
    41
    Εκανα ενα τεραστιο λαθος που εμπλεξα με τον ξαδερφο μου..Και αυτην την στιγμη το πληρωνω παρα πολυ ακριβα...Ελπιζω ομως οτι καποτε θα πληρωσει και αυτος για ολα..τις απειλες τον εκφοβισμο τα ψεμματα την κοροιδια..ολα..αλλα δεν ξερω ποτε

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Δεν είναι λάθος που έμπλεξες με τον ξαδερφός σου. Δεν θεωρώ οτί έφταιξες σε τπτ. Που να το ξέρεις οτί έπεσες σε ψυχάκια??? Μέσα από τα λάθη μαθαίνουμε. Απλά να μην αφήσεις να σε κυριαρχεί και να σε κάνει ότι θέλει....

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    833
    Quote Originally Posted by Dream collector View Post
    Εκανα ενα τεραστιο λαθος που εμπλεξα με τον ξαδερφο μου..Και αυτην την στιγμη το πληρωνω παρα πολυ ακριβα...Ελπιζω ομως οτι καποτε θα πληρωσει και αυτος για ολα..τις απειλες τον εκφοβισμο τα ψεμματα την κοροιδια..ολα..αλλα δεν ξερω ποτε
    Μην γίνεσαι κακια , μπορει να μην το πληρώσει ποτε ......

  14. #14
    Member
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Καπου στον κοσμο των ονειρων..
    Posts
    41
    Quote Originally Posted by Lampros View Post
    Μην γίνεσαι κακια , μπορει να μην το πληρώσει ποτε ......
    τοτε Λαμπρο μου δεν υπαρχει η θεια δικη αν δεν το πληρωσει

  15. #15
    Member
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Καπου στον κοσμο των ονειρων..
    Posts
    41
    Quote Originally Posted by Christina82 View Post
    Δεν είναι λάθος που έμπλεξες με τον ξαδερφός σου. Δεν θεωρώ οτί έφταιξες σε τπτ. Που να το ξέρεις οτί έπεσες σε ψυχάκια??? Μέσα από τα λάθη μαθαίνουμε. Απλά να μην αφήσεις να σε κυριαρχεί και να σε κάνει ότι θέλει....
    με εχει κυριαρχησει ηδη ο ατιμος..δεν αντεχω αλλο αφου αρχισα να φοβαμαι κ για την ζωη μου

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Χημική παράνοια & έμμεσες απειλές να μην μιλάω
    By flu in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 14
    Last Post: 18-01-2012, 00:00

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •