Κανείς εμπειρία από το Cymbalta?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24
  1. #1
    Member
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    49

    Κανείς εμπειρία από το Cymbalta?

    Παιδιά γνωρίζετε τίποτα για το αντικαταθλιπτικό cymbalta? Το άρχισα πρόσφατα...
    Περιμένω γνώμες.

  2. #2
    Member
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    49
    Κανείς;.. :/

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    ο,τι βρεις στο νετ, τρωγε πολλες ινες λεει για δυσκοιλιοτητες

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    29
    ayto mou to grapse k mena psixiatros..de to xw parei akoma....gnwrizete an endeiknite gia varia swmatika symptwmata???voithaei katholou?

  5. #5
    Member
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    49
    Ριτάκι και σε μένα για τον ίδιο λόγο το έγραψαν. Γενικεύμενη Αγχώδη Διαταραχή με έντονη σωματοποίηση. Το παίρνω εδώ και 20 μέρες κι έχω παρατηρήσει μια βελτίωση στη διάθεση μου.. Ναι μεν ακόμα τα συμπτώματα υπάρχουν, αλλά δεν πανικοβάλλομαι όπως στην αρχή. Απ' ότι έχω ακούσει, μετά τον μήνα βλέπει κάποιος πιο ξεκάθαρη βελτίωση ..αλλά τι να σου πω κι εγώ...πρώτη φορά είναι που παίρνω αντικαταθλιπτικό. Τι συμπτώματα έχεις εσύ;

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    Τα αντικαταθλιπτικα αργουν να φερουν ξεκαθαρο αποτελεσμα για αυτο δεν πρεπει να τα παρατατε στην αρχη. Αν μετα απο καποιο διαστημα συνεχιζετε να μην ειστε ευχαριστιμενοι μπορειτε να δοκιμασετε αλλη αγωγη. Εμενα με εχουν σωσει απο σιγουρο θανατο...

  7. #7
    Member
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    49
    Η αλήθεια είναι πως άργησα να τα αρχίσω γιατί φοβόμουν για τις παρενέργειες... Όταν τα ξεκίνησα, τις πρώτες μέρες ένιωθα πιό έντονη ανησυχία από πριν, όμως έκανα υπομονή και υποχώρησε. Τι αγωγή έκανες εσύ axl?

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    σεροπραμ παιρνω, παρομοιο με το δικο σου ειναι

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    29
    geia sou sonic..kai emena gia ton idio logo mou to grapsane..alla egw poly varia swmatika symptwmata kai de kserw kan an eine ontws psyxoswmatika dioti mou ksekinisan apo ta 15 mou kai twra eimai 25!!!!!panta zousa me ena pono sto stithos k mia mikri dyspnoia..alla ola alaksan prin 3 mines otan ksafnika me epiase mia taxykardia pou konteye na spasei i kardia mou...apo tote eimai tou pethamou!!exw aforito plakoma stithos. gia 2 vdomades parousisasa ena aforito kapsimo sto stithos k twra exw 6 meres pou exw ena perirergo kompo sto laimo pou mou prokalei dyspnoia!!!!aforiti!!!pnigomai kyriolektika!!!xwria na sou pw pws ligo na treksw p.x na parw to leoforio me pianei mia periergi kai astamatiti taxykardia alla ohi me dynatous palmous!!!esy ti symptwmata exeis sonic????

  10. #10
    Member
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    49
    Quote Originally Posted by Ritaki View Post
    geia sou sonic..kai emena gia ton idio logo mou to grapsane..alla egw poly varia swmatika symptwmata kai de kserw kan an eine ontws psyxoswmatika dioti mou ksekinisan apo ta 15 mou kai twra eimai 25!!!!!panta zousa me ena pono sto stithos k mia mikri dyspnoia..alla ola alaksan prin 3 mines otan ksafnika me epiase mia taxykardia pou konteye na spasei i kardia mou...apo tote eimai tou pethamou!!exw aforito plakoma stithos. gia 2 vdomades parousisasa ena aforito kapsimo sto stithos k twra exw 6 meres pou exw ena perirergo kompo sto laimo pou mou prokalei dyspnoia!!!!aforiti!!!pnigomai kyriolektika!!!xwria na sou pw pws ligo na treksw p.x na parw to leoforio me pianei mia periergi kai astamatiti taxykardia alla ohi me dynatous palmous!!!esy ti symptwmata exeis sonic????
    Εγώ Ριτάκι έχω περάσει από διάφορα! Για ένα διάστημα με ταλαιπωρούσε σπαστική κολίτιδα, μετά είχα τα δικά σου τα καλά και έτρεχα στα νοσοκομεία για τρίπλεξ. Τώρα πιά όμως έχω πρόβλημα με τον αυχένα και το κεφάλι μου. Είμαι πολύ σφιγμένη με αποτέλεσμα να έχω μυικόυς σπασμούς,σουβλιές και συχνές ημικρανίες. Έχω επίσης και αυτό τον κόμπο στον λαιμό που λες κι εσύ.. λες και μου χει κάτσει κάτι και δυσκολεύομαι να καταπιώ. Μη ξεχάσω ότι μέσα σε όλα, βουλώνουν και τα αυτιά μου καμιά φορά! Γενικά δράμα η κατάσταση.. Τέλειιια τα περνάμε,δεν μπορείς να πεις!

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    σπαστικη κολιτιδα ειχα και εγω μεχρι τα 18 μου, μετα την ηρωινη δεν ξαναεμφανιστικε (καθε κακο για καλο) χιχιχιχι

  12. #12
    Member
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    49
    Quote Originally Posted by axl100 View Post
    σπαστικη κολιτιδα ειχα και εγω μεχρι τα 18 μου, μετα την ηρωινη δεν ξαναεμφανιστικε (καθε κακο για καλο) χιχιχιχι
    Τη σπαστική κολίτιδα πλέον την θεωρώ τίποτα μπροστά στη μαλακία που με τυραννάει τώρα. :/ Πόσο είσαι τώρα axl? Κάνεις ακόμα χρήση ή πάπαλα;

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    τωρα ειμαι 34, περασαν πολλα χρονια απο τοτε, ξερεις στην εφηβεια πρεπει ολα να τα δοκιμασεις χαχαχα

  14. #14
    Member
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    49
    ε ναι ξέρω ξέρω.. ειδικά τα 90s ήταν κανονική hardcore-ίλα. Πάντως απ'ότι καταλαβαίνω έχεις γίνει expert στα περισσότερα που αφορούν σε ψυχοσωματικά! Α ρε axl τι τραβάμε γαμώτη μου!

    Ριτάκι τελικά θα αρχίσεις την αγωγή σου;

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    Quote Originally Posted by sonik View Post
    ε ναι ξέρω ξέρω.. ειδικά τα 90s ήταν κανονική hardcore-ίλα. Πάντως απ'ότι καταλαβαίνω έχεις γίνει expert στα περισσότερα που αφορούν σε ψυχοσωματικά! Α ρε axl τι τραβάμε γαμώτη μου!

    Ριτάκι τελικά θα αρχίσεις την αγωγή σου;
    ανησυχο πνευμα, μου αρεσει να γνωριζω διαφορα, μου μενουν παντα κατι τετοια στο κεφαλι και οταν πρεπει να μαθω κατι σηματικο γινομαι τουβλο. Τα παιδικα μου χρονια τα περασα διαβαζοντας τις νυχτες κλεισμενος στην τουαλετα η μεχρι και κατω απο το παπλωμα με φακο γιατι οταν με επιαναν τις ετρωγα χαχαχα

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Cymbalta κανείς;
    By Tasos75 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 31
    Last Post: 11-03-2011, 16:52
  2. CYMBALTA έχει πάρει κανείς?
    By Φένια in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 21-02-2011, 15:54
  3. effexor αποσυρση..εμπειρια κανεις??
    By kosto30 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 31-10-2010, 23:58
  4. Εμπειρια απο cymbalta κανεις?
    By megelon in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 1
    Last Post: 05-01-2009, 17:42
  5. Cymbalta
    By areti23 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 16-01-2008, 16:17

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •