Ειμαι καλά, αλλά........
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Posts
    12

    Ειμαι καλά, αλλά........

    Είχα κάνει κάποια post πριν αρχίσω την αγωγή, τα οποία τα βρήκα σήμερα και πραγματικά με κάνανε να νιώθω πολύ δυνατός σε σχέση με τότε. Ημουν ένα ράκος, και τώρα είμαι καλά! Εχω κάνει τρελλά πράγματα για μένα απο τότε. Ολα καλά μέχρι εδώ. Ομως σε όλα τα φάρμακα υπάρχουν και παρενέργειες. Εγώ πήρα 50 κιλά σε 8 μήνες, και έχω τρομερό πρόβλημα στύσης. Εκανα κάποιες απόπειρες να συνεβρεθώ με γυναίκα, αλλα δεν λειτουργούσα. Είναι σαν μην έχω όρεξη. Η προλακτίνη μου είναι τριπλάσια του κανονικού, και η τεστοστερόνη μου είναι στο 1! Βλέπω λοιπόν οτι πρέπει να σταματήσω τη θεραπεία. Την έχω ελλατώσει στο ελάχιστο, και σε λίγο καιρό θα την σταματήσω. Βέβαια υπάρχει ο φόβος μην καταλήξω να έχω τα προβήματα που είχαν πρίν με τις κρίσεις πανικού. Αλλα νομίζω οτι τώρα μπορώ να το παλέψω. Αλλωστε αν κάτι δεν πάει καλά, ξέρω τι φάρμακα θα πάρω πλέον. Η αγωγή μου είναι Solian και Cipralex.
    Εχει κάποιος άλλος παρόμοια εμπειρία?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    310
    εγώ νομίζω πως πρέπει να το συζητήσεις με το γιατρό σου, γιατί μπορεί να βρεθείς σε δύσκολη θέση αν σταματήσεις από μόνος σου, μη τεχνοκρατικά κάτά κάποιο τρόπο, τη θεραπεία που από αυτά που λες μάλλον σου πέτυχε, και σε λίγο χρονικό διάστημα. αυτό που πρέπει να σταματήσεις είναι τα κιλά (όχι μόνο να τα σταματήσεις, αλλά και να μπεις σε φυσική διαιτα, άσκηση, κλπ, για να χάσεις, τουλάχιστον μερικά.
    θα νιώσεις πιο ωραία, και νομίζω πως και οι σχέσεις σου θα γίνουν καλύτερες, αφού το σώμα σου δε θα είναι τόσο επιβαρυμένο...
    τι λες;
    την καλημέρα μου...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Location
    Athens
    Posts
    516
    .....α εδω θελει οπωσδηποτε συζητηση με τον θεραποντα!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •