Βοηθεια...δεν αντεχω αλλο!! - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 8 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 61 to 75 of 120
  1. #61
    Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    athina
    Posts
    67
    δεν το ειδα συγνωμη......σευχαριστω για το ενδιαφερον ιωαννα μου...χαλια κ παλι χαλια δεν ξερω τι γινεται...θα το παλεψω με τους γιατρους μου κ βλεπουμε,εχω πιστη παντως κ μου χουν μινει μερικα αποθεματα ακομα....

  2. #62
    Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    50
    κουκλιτσα μου...ολα θα περασουν θα δεις!δυναμη!!!!σε φιλώ γλυκά!

  3. #63
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    263
    κουράγιο κορίτσι μου και υπομονή!!!

  4. #64
    Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    athina
    Posts
    67
    εχω δει καποια βελτιωση ειναι η αληθεια...αλλα εχω κουραστει τοσο ολα αυτα τα χρονια που \'\'απαιτω\'\'να δω γρηγορα αλλαγη!!!
    χθες ειδα τον ψυχιατρο μου κ μου ειπε οτι δεν χρειαζεται να με ξαναδει..θα με βλεπει μια φορα τον μηνα απλα για την φαρμακευτικη μου αγωγη....χαρηκα που το ακουσα!!!τον ψυχολογο μου θα συνεχισω να τον βλεπω φυσικα μια φορα την βδομαδα..
    παντως αρχισα κ γυμναστηριο δεν περιμενα να με βοηθησει τοσο
    σευχαριστω κουκλα μου για ακομη μια φορα!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    να στε καλα ολοι...καλο κουραγιο κ υπομονη!!!!!!

  5. #65
    Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    38
    Μπραβο κοριτσακι μου-να δεις που θα πηγαινουν ολο και καλυτερα τα πραγματα.Πολλα φιλια!

  6. #66
    Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    athina
    Posts
    67
    ΣΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!!!!ναι εχω χασει ποσα χρονια απο την ζωη μου(ισως οχι τοσα πολλα αλλα ηταν οδυνηρα)θα κανω υπομονη λιγο καιρο....οσο χρειαστει δηλαδη!!!!σευχαριστω........

  7. #67
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    στα νώτα μου
    Posts
    1,559
    ωραία. τώρα πια το χεις πιστέψει ολοκληρωτικά και στο τέλος θα τα καταφέρεις, θα το δεις.

  8. #68
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    17
    :)

    ;)


    Η στο msn σου δεν πολύ μπαίνεις η κάτι δεν έχει περαστεί σωστά.
    Σε έχω καταχωρίσει πάντως. Περιμένω τα νέα σου κούκλα μου.
    Μου αρέσει όταν χαμογελάς…να το κανείς πιο συχνά.. σου πάει :)

  9. #69
    Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    athina
    Posts
    67
    δημητρη μου δεν ξερω τι γινεται!!!σευχαριστω για ολα.....παρα τα προβληματα μου ειμαι καλυτερα.....
    παιρνω και απο εδω μεγαλη στηριξη....

  10. #70
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    17
    Είναι συχνά φορές πολλές τώρα
    που θα θελα να σε έκαμνα μια αγκαλιά.
    Γιατί όχι και να κλάψουμε αν είναι να ξεσπάσουμε.

    Αυτό μόνο…

    Και ύστερα λέει να μας πιάνανε τα γέλια…
    Να μπορούσαμε να πούμε ναι ! είμαι άνθρωπος!

    Καταλαβαίνω κάμποσα και εγώ μην θαρρείς..
    Ίσως πιο πολλά από όσα μπορώ να κάνω η να αντέξω.
    Εντάξει μεγαλώσαμε .. πόσο να κλάψεις ;
    Και αν δεν ξέρεις το γιατί είναι χειρότερα..
    Αν το ξέρεις και δεν το αντέχεις εκεί είναι που πρέπει
    να γελάσεις για τα καλά!

    - \"ωραία δεν ειναι η ζωή ;\"
    - \"καλή είναι...\"

    Και να ξερές πόσο σε αποθύμησα.
    Αυτό μόνο...

  11. #71
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    7
    Mia xaroyla eisai
    Edaksi einai alithia i monaksia skotwnei,alla me ton kairo moni soy den tha se.
    Tis perisoteres fores to problima einai kai ston erwtiko tomea.
    Einai alithia ta 17 einai diskoli ilikia alla den tha se pada 17.
    Siga siga ola tha ftiksoyn kai as min to pistebeis twra.
    Eyxomai na bgename mazi oloi apo edw gia kanena kafedaki,tha eixe poli ma poli endiaferon.:P

  12. #72
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Ρε πούστη κατά πρώτον είδα ποιητές να βγαίνουν από εδώ μέσα και νόμιζα πως μόνο εγώ γράφω καλά και σκοταδιστικά ποιήματα!Τι ήθελα να πω;Λοιπόν Μελίνα στην αρχή της θεραπείας όλα είναι πολύ δύσκολα.δηλ.μέχρι να προσαρμοστεί ο οργανισμός στα ψυχοφάρμακα περνάει από διάφορα στάδια.Άλλωστε αν διαβάσεις τα φάρμακα στην αρχή αυξάνουν τις τάσεις αυτοκτονίας!Εμένα στην αρχή με έκαναν να ξεπεράσω τις κρίσεις πανικού μου,για λίγο αλλά μέχρι να ισορροπήσω εντελώς και να ξεφύγω από την μαυρίλα και τις κρίσεις μου πήρε 3-4 μήνες.Θυμάμαι ένα αίσθημα όπου όλα να φαίνονται τόσο στάσιμα και τόσο χωρίς νόημα που να αισθάνομαι ανά πάσα στιγμή πως θα πεθάνω.Ευτυχώς δεν είμαι το άτομο που ήμουν.Τα τρία χρόνια γνωσιακής θεραπείας με έχουν βοηθήσει.Δεν έχω το πρόβλημα που έχεις και παρ\'ότι το σκεφτόμουν ποτέ δεν έκανα απόπειρα αυτοκτονίας άρα πιστεώ πως η περίπτωσή σου είναι πιο σοβαρή.Για ποιες απόπειρες βιασμού μιλάς;Θα ήθελες να μου πεις;Και εμένα αυτή η έρημη η μάνα μου με κρατάει παρ\'όλα αυτά στη ζωή.Είναι το μόνο σταθερό σημείο που έχω γιατί όλα τα άλλα ως άτομο με χαρακηριστικά οριακής προσωπικότητας είναι ασταθή!Λοιπόν ξέρεις κάτι εγώ κάνω πολλή πλάκα και φυσικά δεν το βάζω κάτω.Λέω πως δεν το αξίζει κανείς να με κάνει να πεθάνω και πεισμώνω!Πρώτα θα γίνω καλά.Το έχω ρίξει και στο εκδικητικό.Μην καταστρέφεις τον εαυτό σου.Αν θες να εκτονωθείς κάνε κάτι άλλο.το γυμναστήριο με έχει σώσει!Ως άτομο με πολλή ενέργεια καλύτερα να την βγάζεις προς τα έξω και να ωφελείσαι παρά να βλάπτεσαι!Μάλλον χρειάζεται να πιστέψεις ότι αξίζεις,έτσι;Αυτό δεν πιστεύεις και χαρακώνεσαι ή ό,τι άλλο!Αισθάνεσαι μοναξιά και κενό.Μερικές φορές αυτό που έχω καταλάβει για εμένα είναι ότι την μοναξιά την δημιουργούμε μόνοι μας.Αν ήθελα θα είχα φίλες..Μου δόθηκαν άπειρες ευκαιρίες.Αλλά φοβάμαι.Το παλεύω όμως και είπα ότι μια μέρα θα γίνω καλά και δεν θα λυπούνται για εμένα ούτε οι γονείς μου ότι οι γύρω μου!Θα είναι περήφανοι,γιατί κάτι που με ταλαιπώρησε εγώ φάνηκα πιο δυνατή και το υπερνίκησα.Άσε που με τόσο καιρό ψυχοθεραπεία γίνεσαι και καλύτερος χαρακτήρας και πιο ώριμος από τους αντίστοιχους υγιείς!Καλή αυτοθεραπεία.Θα κουραστείς ομολογώ αλλά ενδιαφέρομαι να ακούσω μια μέρα πως πιστεύεις ότι αξίζεις και είσαι καλά,όπως το ίδιο εύχομαι να ρωτήσεις για να ακούσεις και από εμένα!!!!!
    Mike,συγνώμη αλλά μας ήξερες και από χτες για να μας ζητάς να βγούμε για καφέ;Υπάρχει κάποιος λόγος που θα ήθελες να βγεις για καφέ με άτομα με ψυχικές διαταραχές;Υπάρχουν τόσα site για συνεύρεση φιλική-ερωτική.Εκτός των άλλων αν ενδιαφέρεσαι τόσο να γνωρίζεις ψυχασθενείς ή να πιάσεις καμιά γκόμενα ψυχικά άρρωστη τράβα μια βόλτα στις κλινικές και τα ψυχιατρεία!Εγώ θα ήθελα να γνωρίσω την Ιωάννα για παράδειγμα γιατί έχουμε κάτι κοινό.Εσύ απ\'ότι είδα χτες εγγράφηκες,υγιής χαρακτηρίζεσαι από το βιογραφικό σου,ποιούς σκοπούς θα εξυπηρετήσεις με την συνάντησή σου αυτή;Hellooooooooo!!!
    Παράδειγμα αγγελίας:Ψάχνω για σύντροφο που να τηρεί τις παρακάτω προδιαγραφές.
    Οριακή με τάσεις για φυγή,επιθετικότητα,κλειστο φοβία,κρίσεις πανικού.Να παίρνει κατά προτίμηση Ladose για την κατάθλιψη και zyprexa ως αντιψυχωσικό.Η δόση των φαρμάκων να μην ξεπερνά τις 2 φορές την ημέρα,και τα 100mg έκαστο.Αγχολυτικό:Καμία προτίμηση.Διαταραχές ύπνου:Επιθυμητές.Να επισκέφτεται κατά προτίμηση άντρα ψυχίατρο,γυναίκα ψυχολόγο.
    Λίγα στοιχεία για τον εαυτό μου:Παιδί φιλήσυχο και με ανθρωπιστικές τάσεις.Βλέπω πίσω από την εμφάνιση.
    Στην ερώτηση \"Τι θα ερωτεύσουν σε μία γυναίκα;\"θα απαντούσα\"Την αρρώστια της\"

  13. #73
    Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    athina
    Posts
    67
    παιδια δεν μπορω να πιστεψω οτι μου γραφετε ακομα...!!!ειστε ενα μεγαλο στηριγμα για μενα...αν κ πριν λιγες μερες με επιασε ιστερια τωρα ειμαι καλυτερα,βλεπω μεγαλη βελτιωση,το κακο ειναι οτι εχω κουραστει τοσο που δεν μου αρκει!!
    θα κανω υπομονη παρολα αυτα...ναι το πιστευω πως ολα θα πανε καλα ισως αργησω να γινω εντελως καλα αλλα θα γινει!!η αληθεια ειναι πως οι γιατροι μου μου λενε πως δεν εχω τιποτα περα απο την καταθλιψη!ο ψυχιατρος μου μου ειπε οτι δεν χρειαζεται πλεον να με βλεπει απλα μονο τα χαπια μου θα μου γραφει!!!υπομονη κ ολα θα φτιαξουν οσα χρονια κ να περασουν βγαινουμε πολυ κερδισμενοι απο ολο αυτο κ ισως αξιζει τον κοπο τελικα!!σευχαριστω δημητρη μου που μου γραφεις..κ εσενα καssi_21 σευχαριστω για οσα μου εγραψες

  14. #74
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    809
    mauros_vuthos_f ....Αξιζει;..να ξερες μονο να ξερες και εσυ και ολοι μας ποσο αξιζει....ποσο αξιζει να παλευεις,να ονειρευεσαι,να ζεις και να υπαρχεις...απλα και μονο για να υπαρχεις ποσα μπορεις να παρεις,να δωσεις,να δεις,να νιωσεις,να γευτεις.Αυτη η προσμονη να περιμενεις,η αγωνια το τι θα ερθει,τι θα φυγει,οι εκπληξεις,τα μικρα θαυματα....μονο και μονο για ολα τουτα αξιζει να ζεις...καθε μερα και μαι μικρη ανασταση του εαυτου μας.Η ζωη ειναι στιγμες,μικρες στιγμες,γιαυτο και μπορουμε να την ελεγχουμε καλυτερα,γιαυτο και εσυ πρεπει τις στιγμες να της γευεσαι οσο πιο καλυτερα μπορεις...οσο για εκεινες τις μικρες στιγμουλες αδυναμιες(γιατι περι αυτο προκειτε,αδυναμουμε να τα ελεγξουμε), μην καιγεσαι,δωσε μπουνια,δωσε γροθια, ματωσε,δακρυσε...περνανε....κ αλη δυναμη βυθε....
    "...και θα πληρώνω σαν αντίτιμο στο χρόνο, την μοναξιά για όλα τα χάδια που ζητούσα."

  15. #75
    Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    athina
    Posts
    67
    σευχαριστω γλυκιε μου alterego δακρυσα....ποτε δεν τα παρατησα,αμα το χα κανει ισως δεν ζουσα τωρα...
    βλεπω αλλαγη οσο περνανε οι μερες...θα ζησω λοιπον.θα ζησω!!!εχω αρχισει παλι να κανω ονειρα δεν εκανα για χρονια οπως και δεν ειχα κανενα στοχο....τι ωραια που ειναι η ζωη ακομα κ ετσι!ναι γλυκιε μου αξιζει να ζησεις!!!

Page 5 of 8 FirstFirst ... 34567 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •