Δεν θελω να υπάρχω να ζω , δεν έχω κανέναν λόγο τίποτε που να κρατάει στη ζωη. - Page 11
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 11 of 16 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast
Results 151 to 165 of 226
  1. #151
    Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    37
    Quote Originally Posted by kyknos25 View Post
    μη νομιζεις οτι ολοι εδω μεσα ειναι πονοψυχοι.πισω απ την οθονη δε μπορεις να φανταζετις τη παιζει μα δε μπορεις να φανταστεις
    Δεν είναι ακριβώς έτσι απάνθρωποι και σκληρόκαρδοι είναι όσοι δεν έχουν πονέσει πραγματικά.
    Όποιος έχει πονέσει αληθινά δεν μπορεί να γίνει σκληρόκαρδος ακόμη κι αν το θέλει λόγω συνθηκών, κάπου μέσα του θα υπάρχει συμπόνια.
    Απλά βγαίνει όταν νοιώσει ότι ο άλλος πονάει πραγματικά.

  2. #152
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    833
    Quote Originally Posted by Christina82 View Post
    Ε, μα δεν χρειάζεται? Καλέ μην νομίζεις οτί έκανα και 100% πλάκα. Εν μέρη το εννοούσα
    Δεν μπορω να σου στείλω π.μ Χριστίνα .

  3. #153
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Quote Originally Posted by Lampros View Post
    Δεν μπορω να σου στείλω π.μ Χριστίνα .
    Τώρα μπορείς να μου στείλεις

  4. #154
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    833
    Οκ Χριστίνα

  5. #155
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    833
    Τελικά όλα καταλήγουν σε ένα πράγμα , μόνος μου οδηγήθηκα εδω , εγω ότι και να κάνω βγαίνει λάθος και εγω ειμαι υπεύθυνος για όλα .
    Να γυρίσεις το χρόνο πίσω δεν γίνεται να αποδεχτεις τα λάθη γίνεται αλλα ο χαρακτήρας ειναι τέτοιος που πάλι τα ίδια θα κάνεις .
    Οπότε μια λύση υπαρχει ίσως ειναι απελπισίας αλλα θα έχει αποτέλεσμα το όποιο αποτέλεσμα .
    Θέμα χρόνου ειναι λοιπόν .

  6. #156
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by Lampros View Post
    Τελικά όλα καταλήγουν σε ένα πράγμα , μόνος μου οδηγήθηκα εδω , εγω ότι και να κάνω βγαίνει λάθος και εγω ειμαι υπεύθυνος για όλα .
    Να γυρίσεις το χρόνο πίσω δεν γίνεται να αποδεχτεις τα λάθη γίνεται αλλα ο χαρακτήρας ειναι τέτοιος που πάλι τα ίδια θα κάνεις .
    Οπότε μια λύση υπαρχει ίσως ειναι απελπισίας αλλα θα έχει αποτέλεσμα το όποιο αποτέλεσμα .
    Θέμα χρόνου ειναι λοιπόν .

    Λάμπρο μου, δεν ξέρω τι υποννοείς!. Πάντως, με κάθε βεβαιότητα ισχυρίζομαι ότι όλα βελτιώνονται, ίσως κι αλλάζουν και το πλέον σίγουρο είναι, ότι κι αν δεν αλλάξουν, εσύ δυναμώνεις τόσο, όσο για να μπορείς ν' αντέχεις και τα πλέον δύσκολα!

    Συνεχίζεις ψυχοθεραπεία? Αν ναι μην περιμένεις απ' την μια στιγμή, στην άλλη, θεαματικά αποτελέσματα! Χρειάζεται χρόνος, υπομονή και να ξέρεις, ότι όσο θα κοιτάς μέσα σου και μέχρι ο πόνος να καταλαγιάσει, εσύ θα νομίζεις ότι τίποτα δεν πρόκειται ν' αλλάξει.
    Όλοι περάσαμε απ' αυτό το στάδιο, όταν κι όσο κάναμε θεραπεία! Μην βιάζεσαι!

  7. #157
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    833
    Κουράστικα πολυ, σημερα ήρθε απλα η επιβαιβεωση για όλα μου τα λάθη , αλλα δεν μπορω να αλλάξω πάλι αυτο θα έκανα αυτός ειμαι .
    Οργανικά έχω ένα προβλημα τώρα , όταν στενοχώριεμαι πολυ πάντα αυτο συμβαίνει , καλα να πάθω . Αφου δεν μπορω εγω να το κάνω ας γίνει μόνο του .

  8. #158
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Χανια
    Posts
    21
    Kαλημερα φιλε Λαμπρο, δεν θα σου πω οτι σε καταλαβαινω (ολοι πιστευω που παρακολουθουμε το φορουμ εδω εχουμε τους ''δικους μας λογους''), θα σου πω οτι α) τα λαθοι δεν αλλαζουν και δεν ειναι καν λαθοι γιατι την δεδομενη στιγμη που αποφασιζες επαιρνες σιγουρα την καλυτερη δυνατον αποφαση. (ασχετα εαν μετα εβγαινε λαθος),αλλα τα λαθοι μας ειναι ο καλυτερος οδηγος διορθοσης του χαραχτηρα μας....ειναι ο ακρογωνιαιος λιθος καθε ανθρωπου που επιθυμη την προσωπικη του βελτιοση και ευτυχια.
    β) μιλας για ''μια ζωη'' με βασανα χωρις αγαπη κτλ.... σιγουρα ειναι πολυ σκληρο να αγαπας και να μην σε αγαπανε..... αλλα ειναι καλυτερα αυτο, απο το να σε αγαπανε και να μην ξερεις να αγαπας!!! εσυ εισαι το ''δοχειο'' εσυ δινεις προς το παρον και σιγουρα θα ερθει η στιγμη που θα παρεις κιολας...........
    αυτα στα λεω εγω που πριν 5 μηνες ημουν στα προθυρα αυτοκτωνιας που ειμαι διπολικος που μπαινω-βγαινω στα ψυχιατρεια (απο της 8 του γεναρη ειμαι μεσα στο ψυχιατρειο) που παθαινω την μια υποτροπη πισω απο την αλλη,που εχασα την ζωη μου πισω απο το ''μαυρο πεπλο'' της μανιοκαταθληψης που εχασα τον πατερα μου απο την ιδια αρρωστια........ΜΗΝ ΤΟ ΒΑΖΕΙΣ ΚΑΤΩ..............ΠΙΑΣΕ ΤΗΝ ΖΩΗ ΑΠΟ ΤΑ ΚΕΡΑΤΑ.........
    ουδεν κακον αμιγες καλου.

  9. #159
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Αθήνα
    Posts
    870
    Quote Originally Posted by Lampros View Post
    , εχθές όλη νύχτα κλάματα και φωνές , πως να κανεις ότι δεν ακούς , είχα τα ακουστικά και άκουγα μουσική , αλλα και μόνο η ιδέα ότι δίπλα συμβαίνει αυτο δεν μπορείς να ήρεμησεις .
    Θέλω να σε ρωτήσω Λάμπρο. Το έχεις αναφέρει αρεκετές φορές ότι η μητέρα σου το βράδυ κλαίει και φωνάζει. Μπορείς να εξηγήσεις πιο αναλυτικά για το τι κλαίει η μητέρα σου. Και για ποιό/ποιά πράγματα φωνάζει.

  10. #160
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    833
    Quote Originally Posted by John11 View Post
    Θέλω να σε ρωτήσω Λάμπρο. Το έχεις αναφέρει αρεκετές φορές ότι η μητέρα σου το βράδυ κλαίει και φωνάζει. Μπορείς να εξηγήσεις πιο αναλυτικά για το τι κλαίει η μητέρα σου. Και για ποιό/ποιά πράγματα φωνάζει.
    Κλαίει γιατι της λειπει ο άντρας της , έχει πεθάνει εδω και 22 χρόνια , φωνάζει γιατι δεν ειμαι εγω ο γιος που ήθελε , δεν έχω παντρευτεί , δεν προσέχω και δεν ασχολούμαι με το σπίτι , δεν ενδιαφέρομαι για τίποτα και πάνω απο ολα τους μισω .
    Μπορει να έχει και δίκιο , εδω που ειμαι δεν ξέρω τι να πω και τι να σκεφτω .
    Ειμαι κοντα της όλα αυτα τα χρόνια , έκανα ότι περνάγε απο το χέρι μου χωρίς την βοήθεια τους και όταν κοίταξα πρώτη φορα τον εαυτο μου όλα άλλαξαν , άρα εγω φταίω .

  11. #161
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    833
    Αυτα που συμβαίνουν δεν τα πιστεύω , δηλαδη δεν μπορω να τα δεχτώ .
    Απο τις φωνές απο τις κατάρες και ότι αλλο μπορει να φανταστεί κανεις πήγαμε στα γλυκολογα , αν ειναι δυνατόν .
    Και απο την άλλη μεριά απο το εισαι ο καλύτερος άνθρωπος που γνώρισα ποτε πήγαμε στο , με εσένα εμπλεξα ? εσυ μου έκανες το ένα το αλλο . Την δε προηγούμενη μέρα με ξανα ερωτεύτηκε .
    Αυτα δεν μπορω να τα δεχτώ , η λογική δεν τα εξηγεί , την τρέλα τα προβλήματα του καθενός θα τα δεχτω και θα τα πληρώσω με στενοχώρια με κλάμα .Μηπως όλα τα ψήχοσυναισθηματικά μας προβλήματα ειναι γιατι έχουμε καλη καρδια και μας την πληγώνουν έτσι απο χόμπι .
    Αν και ποτε μου δεν έχω σκεφτεί να χτύπησω άνθρωπο και συγκεκριμένα γυναίκα , σημερα αν ήταν κοντα μου θα έτρωγε χαστουκι .
    Ξεπέρασε όλο τα όρια και μετα απλα τα ξέχασε όλα .
    Τι να πω , αν δεν έχω τρελαθεί συγουρα θα τρελαθω .

  12. #162
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    833
    Quote Originally Posted by spiros33 View Post
    Kαλημερα φιλε Λαμπρο, δεν θα σου πω οτι σε καταλαβαινω (ολοι πιστευω που παρακολουθουμε το φορουμ εδω εχουμε τους ''δικους μας λογους''), θα σου πω οτι α) τα λαθοι δεν αλλαζουν και δεν ειναι καν λαθοι γιατι την δεδομενη στιγμη που αποφασιζες επαιρνες σιγουρα την καλυτερη δυνατον αποφαση. (ασχετα εαν μετα εβγαινε λαθος),αλλα τα λαθοι μας ειναι ο καλυτερος οδηγος διορθοσης του χαραχτηρα μας....ειναι ο ακρογωνιαιος λιθος καθε ανθρωπου που επιθυμη την προσωπικη του βελτιοση και ευτυχια.
    β) μιλας για ''μια ζωη'' με βασανα χωρις αγαπη κτλ.... σιγουρα ειναι πολυ σκληρο να αγαπας και να μην σε αγαπανε..... αλλα ειναι καλυτερα αυτο, απο το να σε αγαπανε και να μην ξερεις να αγαπας!!! εσυ εισαι το ''δοχειο'' εσυ δινεις προς το παρον και σιγουρα θα ερθει η στιγμη που θα παρεις κιολας...........
    αυτα στα λεω εγω που πριν 5 μηνες ημουν στα προθυρα αυτοκτωνιας που ειμαι διπολικος που μπαινω-βγαινω στα ψυχιατρεια (απο της 8 του γεναρη ειμαι μεσα στο ψυχιατρειο) που παθαινω την μια υποτροπη πισω απο την αλλη,που εχασα την ζωη μου πισω απο το ''μαυρο πεπλο'' της μανιοκαταθληψης που εχασα τον πατερα μου απο την ιδια αρρωστια........ΜΗΝ ΤΟ ΒΑΖΕΙΣ ΚΑΤΩ..............ΠΙΑΣΕ ΤΗΝ ΖΩΗ ΑΠΟ ΤΑ ΚΕΡΑΤΑ.........
    Η ζωη για μένα έχει απλές βασικές αρχές πάνω στις οποίες μπορει να στηρίξεις την κάθε σου επιλογη και απόφαση . Θελω να πω ότι όταν βοηθάς έναν άνθρωπο άσχετα με το ποιος ειναι ή τι κάνει και όταν τον αγαπάς γαιτι το έχει ανάγκη δεν ειναι λάθος , δεν μπορει να ειναι , και ηθικά και βάση θρησκείας .
    Όμως αυτη η κοινωνία που ξέρει μόνο να σχολιάζει να κατακρίνει λέει το αντίθετο .
    Ειλικρινά σου λέω μια ζωη δεν έχω νιώσει αγάπη και αν εγω ξέρω να αγαπω γιατι να μην μάθουν και οι άλλοι.
    Αυτο το δοχείο που βγαίνει η αγάπη λέγεται καρδια , και για να μπορει να αγαπάει και να πονάει , κάποια στιγμη δεν θα αντέξει , πόσο να δώσει , πρέπει να πάρει και αυτη , να ξεκουραστεί , αλλα όσοι παίρνουν και δεν δίνουν αγάπη δεν δίνουν γιατι δεν έχουν καρδια και απλα παίρνουν ότι μπορέσουν απλα για να βολευτούν .

    Τα έπιασα τα κέρατα αλλα βλέπεις σπασανε με το πρώτο τράβηγμα τράνταγμα .

  13. #163
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    athens
    Posts
    291
    μητρική αγάπη...

  14. #164
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    833
    Quote Originally Posted by Body-Rocker View Post
    μητρική αγάπη...
    Μακάρι να υπήρχε έστω αυτού του είδους η αγάπη , δυστυχώς ούτε αυτη κατάλαβα ποτε .

  15. #165
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    athens
    Posts
    291
    τι τους έχεις κάνει;

Page 11 of 16 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast

Similar Threads

  1. Σημερα πραγματικα ενιωσα πως θελω να μην υπαρχω πια....
    By πονος in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 26-03-2011, 14:04
  2. Ποσο καιρό κρατάει η κατάθλιψη?
    By carrot in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 4
    Last Post: 26-12-2010, 01:25
  3. ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΥΠΑΡΧΩ
    By GOJURYU in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 10
    Last Post: 03-07-2008, 17:44
  4. Replies: 1
    Last Post: 19-10-2005, 10:08
  5. ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΙΠΟΤΑ ΠΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ
    By paramythi in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 30-08-2005, 23:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •