Δεν θελω να υπάρχω να ζω , δεν έχω κανέναν λόγο τίποτε που να κρατάει στη ζωη. - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 16 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 46 to 60 of 226
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    256
    ωραια ας δεχτουμε οτι δεν μπορεις να δεις ειδικο (δυσκολευομαι να καταλαβω γιατι δεν μπορεις να φυγεις εστω για μια μερα και να δεις καποιον). υπαρχουν γραμμες τηλεφωνικες για ψυχολογικη υποστηριξη τουλαχιστον για μια προχειρη αντιμετωπιση.
    γιατι να καθεσαι να κλαις για οσους ΔΕΝ εχεις?
    σταματα να σωζεις ζωες. σωσε τη δικη σου. και ναι θα μπορουσαν να ειναι ολα χειροτερα. θα μπορουσες να ζεις στην κοσμαρα σου και να μην εχεις παρει χαμπαρι τα λαθη σου.
    ποσο ακομα θα ασχολεισαι με τα παραπονα "γιατι με πετανε στο δρομο, γιατι μου φερονται ετσι, γιατι γιατι γιατι". εσυ ρωτας τα γιατι σου και εκεινοι ζουν τη ζωη τους. εγω δεν σου λεω μεγαλες κουβεντες, σου λεω ενα ενα τα βηματα που εκαναν εμενα καλυτερα.

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    833
    Quote Originally Posted by melina_ View Post
    απο ποιον εξαρταται?
    και πώς ξερεις οτι δεν διορθωνεται? απ' τον τροπο που μιλας φαινεσαι μορφωμενος ανθρωπος, και οι μορφωμενοι ανθρωποι εχουν ανοιχτο μυαλο, φυσικα και διορθωνεται! εγκλωβισμενος εισαι απλα. τιποτα περισσοτερο τιποτα λιγοτερο. και καταθλιψη να εχεις και οτιδηποτε αλλο να εχεις, φυσικα και διορθωνεται! ξεκινα να διορθωνεις τη διευθυνση κατοικιας σου για αρχή! αχ και να ξερες ποσο θα σε βοηθουσε ακομα και ενας θεραπευτης στο να αλλαξεις διευθυνση! (αν και πιστευω οτι εφοσον τοχεις ηδη στο μυαλο σου, αυτο τουλαχιστον μπορεις να το κανεις μονος σου)
    και γιατι να γιατρευτει η πληγη σου? ξερεις ποσες πληγες κουβαλαμε ολοι μας καθημερινα?
    παρε τις πληγες σου και φυγε απο κει μεσα αγορι μου να σωθεις. φαντασου τον εαυτο σου να αραζει στον καναπε με την εφημεριδα σου και να μη σου χτυπαει κανεις την πορτα με φωνες, να μη σου ζηταει κανεις τιποτα! μονο να κλεισεις τα ματια και να το φανταστεις θα σου αλλαξει με τη μια η διαθεση!
    Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο πολυ θελω αυτο , κάπου να μην ακούω τίποτα , μόνο την θάλασσα .
    Να ήξερες πόσο καιρο έχω να κοιμηθω , λιγο το μεσημέρι κοιμάμαι , κάθε βραδυ ειναι άλλη μια κόλαση δεν θελω να έρχεται το βραδυ δεν το αντέχω .
    Κουράστηκα πολυ .

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    256
    ΚΑΝΕ ΤΟ! βρες ενα σπιτι, μια τρυπα, μια παραγκα που λεει ο λογος, αλλα να ειναι για παρτη σου! μπορω να φανταστω ποσο καιρο εχεις να κοιμηθεις και μπορω να φανταστω τι ειναι κολαση. και οι περισσοτεροι ανθρωποι το γνωριζουν και το ζουν. δυστυχως αλλα ειμαστε πολλοι.
    εθισου για λιγο καιρο στη σοκολατα να σου ανεβει η σεροτονινη της ευτυχιας και η κολαση θα λιγοστευει. μην περιμενεις να γινεις καλυτερα για να φυγεις. δεν θα γινεις. θα γινεις καλυτερα ΟΤΑΝ φυγεις με το ΠΟΥ ΘΑ ΦΥΓΕΙΣ.

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    833
    Quote Originally Posted by melina_ View Post
    ωραια ας δεχτουμε οτι δεν μπορεις να δεις ειδικο (δυσκολευομαι να καταλαβω γιατι δεν μπορεις να φυγεις εστω για μια μερα και να δεις καποιον). υπαρχουν γραμμες τηλεφωνικες για ψυχολογικη υποστηριξη τουλαχιστον για μια προχειρη αντιμετωπιση.
    γιατι να καθεσαι να κλαις για οσους ΔΕΝ εχεις?
    σταματα να σωζεις ζωες. σωσε τη δικη σου. και ναι θα μπορουσαν να ειναι ολα χειροτερα. θα μπορουσες να ζεις στην κοσμαρα σου και να μην εχεις παρει χαμπαρι τα λαθη σου.
    ποσο ακομα θα ασχολεισαι με τα παραπονα "γιατι με πετανε στο δρομο, γιατι μου φερονται ετσι, γιατι γιατι γιατι". εσυ ρωτας τα γιατι σου και εκεινοι ζουν τη ζωη τους. εγω δεν σου λεω μεγαλες κουβεντες, σου λεω ενα ενα τα βηματα που εκαναν εμενα καλυτερα.
    Να σου πω γιατι , ειναι πολυ μακρια , έχω πάρει τηλέφωνο και όταν με ακούνε μου λένε να πάω να τους δώ άμεσα γιατι ειμαι στο όριο .
    Πως να πάω , αν ειναι να φύγω θα το κάνω οριστικά μόλις απομακρύνομαι , αρχίζουν οι απειλές .
    Αλλα δεν ξέρω τι προβλημα έχω και τους φοβαμαι , γιατι τους φοβαμαι .

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    833
    Quote Originally Posted by melina_ View Post
    ΚΑΝΕ ΤΟ! βρες ενα σπιτι, μια τρυπα, μια παραγκα που λεει ο λογος, αλλα να ειναι για παρτη σου! μπορω να φανταστω ποσο καιρο εχεις να κοιμηθεις και μπορω να φανταστω τι ειναι κολαση. και οι περισσοτεροι ανθρωποι το γνωριζουν και το ζουν. δυστυχως αλλα ειμαστε πολλοι.
    εθισου για λιγο καιρο στη σοκολατα να σου ανεβει η σεροτονινη της ευτυχιας και η κολαση θα λιγοστευει. μην περιμενεις να γινεις καλυτερα για να φυγεις. δεν θα γινεις. θα γινεις καλυτερα ΟΤΑΝ φυγεις με το ΠΟΥ ΘΑ ΦΥΓΕΙΣ.
    Θα το κάνω , ελπίζω να προλάβω να το κάνω , βλέπεις μαζι με όλα αυτα οι πόνοι στο στήθος ειναι σε μόνιμη βάση .

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    256
    μα τι απειλες ειναι αυτες τελοσπαντων? οτι θα σου κανουν τι?
    μηπως το εχεις μεγενθυνει λιγο μεσα σου επειδη μοιαζει βουνο μαζι με ολα τα αλλα?

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    256
    α εχεις και πονους στο στηθος....το κορμι σου σου δινει σηματα, χτυπαει καμπανακια. η ζωη εχει ενα μοναδικο χαρακτηριστικο: οταν βλεπει οτι βαλτωνεις και δε σηκωνεις κεφαλι μονος σου, σου δινει μια μεγαλυτερη σφαλιαρα (μεγαλυτερη αποσες εχεις συνηθισει να τρως) για να σε αφυπνισει. γιατι να περιμενεις ομως τη σφαλιαρα και να μην ξεκουνησεις απο μονος σου?

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    833
    Quote Originally Posted by melina_ View Post
    μα τι απειλες ειναι αυτες τελοσπαντων? οτι θα σου κανουν τι?
    μηπως το εχεις μεγενθυνει λιγο μεσα σου επειδη μοιαζει βουνο μαζι με ολα τα αλλα?
    Όχι δεν το έχω μεγεθύνει , ότι θα με κάνει να φανώ υπεύθυνος αν πάθει κάτι η μητέρα μου , η κοινωνία μικρή , εύκολα στιγματιζεσαι και κάποια αλλα που δυσκολα γράφονται .
    Δεν μπορω την κακια τους και αυτη ειναι απειλή για μένα .

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    256
    αυτο που βλεπω εγω απτην απεναντι οθονη, ειναι οτι μπηκες εδω για να μοιραστεις αυτα που σε βασανιζουν. ναι?
    που σημαινει οτι τα εχεις εντοπισει και οχι μονο τα εχεις εντοπισει αλλα ξερεις και τη λυση.
    που σημαινει -κατα τα λεγομενα σου παντα- οτι το μονο που σε κραταει ειναι οι ενοχες, οι απειλες (που σιγουρα ξερεις οτι δεν ευσταθουν-αν ειναι δυνατον) και οι συναισθηματικοι εκβιασμοι. εσυ νομιζεις πως αυτα θα λυθουν και μετα θα φυγεις απο κει και ολα θα πανε ρολόι. εκει ειναι η ενσταση η δικη μου. ΔΕΝ θα γινουν ρολόι οσο δεν σπας την αλυσιδα της εξαρτησης απο τα παραπανω. ΠΡΩΤΑ φευγεις και μετα διορθωνονται οι σχεσεις, μετα επουλωνονται οι πληγες, μετα καθαριζει το μυαλο.
    στη χρονικη ακολουθια ειναι το θεμα σου και οχι στο τι θα κανεις. αυτο το ξερεις ηδη απο μονος σου και μπραβο σου που μπορεις να το δεις μεσα στο βαλτωμα σου.

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    833
    Quote Originally Posted by melina_ View Post
    α εχεις και πονους στο στηθος....το κορμι σου σου δινει σηματα, χτυπαει καμπανακια. η ζωη εχει ενα μοναδικο χαρακτηριστικο: οταν βλεπει οτι βαλτωνεις και δε σηκωνεις κεφαλι μονος σου, σου δινει μια μεγαλυτερη σφαλιαρα (μεγαλυτερη αποσες εχεις συνηθισει να τρως) για να σε αφυπνισει. γιατι να περιμενεις ομως τη σφαλιαρα και να μην ξεκουνησεις απο μονος σου?
    Γιατι δεν μπορω μόνος μου δεν ειναι ευκολο , σήκωνω το χέρι να με αρπάξει κάποιος που με βλέπει και μου λέει περίμενε λιγο ερχομαι , έχω απλα καταρρεύσει .
    Συγνώμη

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    256
    ωραια λοιπον. θα στιγματιστεις οτι "αφησες τη μητερα σου".
    την κακια τους την εισπραττεις και τωρα απ' ό,τι λες. δεν θα αλλαξει κατι. απλα θα αλλαξει Ο ΛΟΓΟΣ που σου φερονται αρνητικα. αλλα παλι αρνητικοι θα ειναι.
    ρωτα οποιον γιατρο θελεις και οποιον ειναι αρμοδιος για την κατασταση της μητερας σου. θα σου πει οτι αν εκεινη- ο μη γενοιτο- παθει κατι, σιγουρα δεν θα ευθυνεσαι εσυ.
    και στο κατω κατω τι σε ενδιαφερει η γνωμη ανθρωπων που δεν σου προσφερουν τιποτα?
    την κακια τους εισπραττεις και τωρα την κακια τους θα εισπραττεις και να αλλαξεις. δεν εχεις να χασεις κατι.

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    256
    λαμπρο....εχεις πει ενα σωρο συγγνωμες.....γιατι ζητας συγγνωμη? απο συνομιλητες σε ενα forum?

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    833
    Quote Originally Posted by melina_ View Post
    αυτο που βλεπω εγω απτην απεναντι οθονη, ειναι οτι μπηκες εδω για να μοιραστεις αυτα που σε βασανιζουν. ναι?
    που σημαινει οτι τα εχεις εντοπισει και οχι μονο τα εχεις εντοπισει αλλα ξερεις και τη λυση.
    που σημαινει -κατα τα λεγομενα σου παντα- οτι το μονο που σε κραταει ειναι οι ενοχες, οι απειλες (που σιγουρα ξερεις οτι δεν ευσταθουν-αν ειναι δυνατον) και οι συναισθηματικοι εκβιασμοι. εσυ νομιζεις πως αυτα θα λυθουν και μετα θα φυγεις απο κει και ολα θα πανε ρολόι. εκει ειναι η ενσταση η δικη μου. ΔΕΝ θα γινουν ρολόι οσο δεν σπας την αλυσιδα της εξαρτησης απο τα παραπανω. ΠΡΩΤΑ φευγεις και μετα διορθωνονται οι σχεσεις, μετα επουλωνονται οι πληγες, μετα καθαριζει το μυαλο.
    στη χρονικη ακολουθια ειναι το θεμα σου και οχι στο τι θα κανεις. αυτο το ξερεις ηδη απο μονος σου και μπραβο σου που μπορεις να το δεις μεσα στο βαλτωμα σου.
    Ναι , η φύση του επαγγέλματος μου ειναι τέτοια που μου δίνει την δυνατότητα να με βλέπω και με ακτινογραφω , όμως οι αδυναμίες μου σαν χαρακτήρας ειναι πολλές και δεν μπορω απο μονος μου να προχωρήσω .
    Ξέρω ότι η μονη λύση ειναι να φύγω , δεν θελω να έχω σχέσεις πλέον και ξέρω ότι και να φύγω δεν θα φτιάξουν τα πράγματα , απλα θα ηρεμήσω , θα ποναω λιγότερο .

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    833
    Quote Originally Posted by melina_ View Post
    λαμπρο....εχεις πει ενα σωρο συγγνωμες.....γιατι ζητας συγγνωμη? απο συνομιλητες σε ενα forum?
    Δεν ξέρω γιατι απο σεβασμο ίσως

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    833
    Quote Originally Posted by melina_ View Post
    ωραια λοιπον. θα στιγματιστεις οτι "αφησες τη μητερα σου".
    την κακια τους την εισπραττεις και τωρα απ' ό,τι λες. δεν θα αλλαξει κατι. απλα θα αλλαξει Ο ΛΟΓΟΣ που σου φερονται αρνητικα. αλλα παλι αρνητικοι θα ειναι.
    ρωτα οποιον γιατρο θελεις και οποιον ειναι αρμοδιος για την κατασταση της μητερας σου. θα σου πει οτι αν εκεινη- ο μη γενοιτο- παθει κατι, σιγουρα δεν θα ευθυνεσαι εσυ.
    και στο κατω κατω τι σε ενδιαφερει η γνωμη ανθρωπων που δεν σου προσφερουν τιποτα?
    την κακια τους εισπραττεις και τωρα την κακια τους θα εισπραττεις και να αλλαξεις. δεν εχεις να χασεις κατι.
    Εγω θα φταίω αν πάθει κάτι εγω ειμαι αυτός που επρεπε να τα κάνει όλα σωστα , εγω ειμαι πάντα ο κακός .

Page 4 of 16 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast

Similar Threads

  1. Σημερα πραγματικα ενιωσα πως θελω να μην υπαρχω πια....
    By πονος in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 26-03-2011, 13:04
  2. Ποσο καιρό κρατάει η κατάθλιψη?
    By carrot in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 4
    Last Post: 26-12-2010, 00:25
  3. ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΥΠΑΡΧΩ
    By GOJURYU in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 10
    Last Post: 03-07-2008, 16:44
  4. Replies: 1
    Last Post: 19-10-2005, 09:08
  5. ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΙΠΟΤΑ ΠΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ
    By paramythi in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 30-08-2005, 22:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •