Δεν θελω να υπάρχω να ζω , δεν έχω κανέναν λόγο τίποτε που να κρατάει στη ζωη. - Page 6
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 6 of 16 FirstFirst ... 45678 ... LastLast
Results 76 to 90 of 226
  1. #76
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    833
    Το έχω ψάξει , με κατηγορούν συνέχεια όταν κάνω κάτι που δεν θέλουν δεν τους αρέσει , δεν θέλουν να κάνω τίποτα για εμένα , μόνο ότι ειναι για αυτους , για παράδειγμα την μια ημέρα ειμαι καλός , όταν κόβω για 4 ώρες τα χορτάρι γύρω απο το σπίτι στο χωριό , αλλα την επόμενη αν κάνω κάτι για δικο μου φίλο τοτε ξαφνικα αλλάζουν συμπεριφορά .
    Αυτα μου θυμίζουν όταν ήμασταν 10 χρονων παιδια .
    Δεν μπορω να μιλήσω πλέον μαζι τους , εγω τους έχω καταστρέψει την ζωη , ειμαι πια ο κακός .

  2. #77
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    833
    Quote Originally Posted by μαρκελα View Post
    Γειά σου Λάμπρο,
    Είπες ότι έχεις απευθυνθεί σε ειδικό. Για το θέμα της μητέρας σου του είπες?
    Οι ενοχές δεν εξυπηρετούν πουθενά και δηλητηριάζουν την καθημερινότητά σου.
    Κανονικά κι επειδή συμφωνώ μ' ότι σου έχουν πει τα προηγούμενα μέλη, δεν χρειάζεται να παραμένεις σ' ένα τόσο νοσηρό περιβάλλον!
    Ναι είπα για το θέμα της μητέρας μου , παιδια δεν είναι λογικο να ειμαι σε αυτη την ηλικία και να κάθομαι ακόμη να τους ακούω και να τους προσεχω οταν εγω εχω μεγαλυτερο προβλημα , ο ειδικός είπε ότι δεν πρέπει να ειμαι σε αυτο το περιβάλλον αλλο , το ξέρω αλλα ξανα λέω δεν μπορω εύκολα να κάνω το βήμα που πρέπει δεν έχω την δύναμη .

  3. #78
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    833
    Quote Originally Posted by axl100 View Post
    επειδη σε εχουν γεμισει με ενοχες για να σε δεσουν
    Το έχουν πετύχει με έχουν δέσει και με πονάνε .
    Δεν μπορω αλλο , εγω ήμουν άνθρωπος γεμάτος χαρα ζωντάνια αισιοδοξία , όλα αυτα μου τα πήραν , κάθε φορα που προσπαθούσα να κάνω κάτι είχα την απαισιοδοξία την μητέρας και την αδιαφορία του αδελφού .
    Τους μισω με κάναν να σωσω τον εαυτο μου.

  4. #79
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    833
    Τόσα χρόνια χωρίς να ξέρω και να έχω τον τροπο ή την βοήθεια προσπαθούσα να κάνω τα πάντα σωστα , ξέρω ότι τα έχω κανει , αλλα ποτε τους δεν στάθηκαν στο πλευρό μου πάντα ήταν στο απέναντι στρατόπεδο και περίμεναν την στιγμη της ήττας μου .
    Ξέρω ότι έχω ελάχιστες ελπίδες να αλλάξω τα πράγματα , παρακαλαω κάθε βραδυ τον Θεό να με βοηθήσει , δεν ξέρω τι αλλο να κάνω , αν μπορέσω και βρω τον τροπο να φύγω μακρια τους θα το κάνω , ακόμη δεν μπορω δεν έχω την δύναμη να το κάνω .

  5. #80
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    ΔΕν ειναι αναγκη να τους μισεις, αυτοι κοιτανε την παρτη τους ομως, πρεπει και εσυ να κοιταξεις τον εαυτο σου

  6. #81
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    833
    Το μόνο που νιώθω τώρα ειναι μίσος και δούλους τους να ήμουν θα μου φέρονταν καλύτερα .
    Ειμαι ένα λάθος δεν έπρεπε να υπάρχω , δεν έχω ποτε στην ζωη μου νιώσει χαρα δεν έχω γελάσει πραγματικα δεν έχω δει τίποτα μόνο μαύρες μέρες και νύχτες που προσευχομουνα να μην ξημερώσει αλλο.

  7. #82
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by Lampros View Post
    Τόσα χρόνια χωρίς να ξέρω και να έχω τον τροπο ή την βοήθεια προσπαθούσα να κάνω τα πάντα σωστα , ξέρω ότι τα έχω κανει , αλλα ποτε τους δεν στάθηκαν στο πλευρό μου πάντα ήταν στο απέναντι στρατόπεδο και περίμεναν την στιγμη της ήττας μου .
    Ξέρω ότι έχω ελάχιστες ελπίδες να αλλάξω τα πράγματα , παρακαλαω κάθε βραδυ τον Θεό να με βοηθήσει , δεν ξέρω τι αλλο να κάνω , αν μπορέσω και βρω τον τροπο να φύγω μακρια τους θα το κάνω , ακόμη δεν μπορω δεν έχω την δύναμη να το κάνω .
    ..ναι σωστά, μόνο που "συν Αθηνά και χείρα κίνει".Χρειάζεται να κάνεις την υπέρβαση! Στην παρούσα φάση αφήνεις τον φόβο
    να ελέγχει την ζωή σου και ν' αποφασίζει εκείνος για σένα. Είναι λογικό να σε κρατά δεμένο και να σε καθιστά ανήμπορο?
    Τί είναι αυτό που τόσο φοβάσαι? Πάντως, ότι και νάναι δεν είναι ρεαλιστικό.
    Είναι στα πλαίσια της σκέψης σου που δυσλειτουργεί. Πόσο καιρό έκανες ψυχοθεραπεία?

  8. #83
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    833
    Πως να έχω αισιοδοξία για την ζωη όταν συνέχεια είχα το κλάμα τους την στενοχώρια τους την αδιαφορία τους , η μητέρα μου απο το σπίτι στο νεκροταφεία και εγω εκει κοντα , να την παρακαλαω να φύγουμε να της λέω ότι εγω δεν αντέχω έχω μπροστα μου ολόκληρη ζωη αλλα αυτη να αδιαφορεί , να βγαίνω έξω και να γυρίζω απο το τηλέφωνο της έλα έγινε το ένα έλα πήρε ο άλλος , όταν καθυστερούσε τα βραδια έφερνε τηλέφωνο να δει που ειμαι , ο δελφος όμως έκανε την ζωη του .
    Έλεος, κοιμήθηκα στην ζωη μου στα 40 χρόνια μου σε αλλο σπίτι και άμεσος έγινα γι αυτους εχθρός , δεν ενδιαφερόμεμαι ειπαν για τίποτα , πρώτη φορα πήγα διακοπές το καλοκαίρι πέντε μέρες και όταν γύρισα έγινε ο χαμός , μου πέταξε τα δώρα που τους πήρα απο το παράθυρο.
    Κάθε τι που κάνω για μένα το πληρώνω ακριβά .
    Αν φύγω θα πεθάνει και μετα ο αδελφός που λείπει πάντα θα ρίξει όλο το βάρος και τις ευθύνες σε εμένα , όπως κάναν πάντα .
    Έλεος πια δεν μπορω αλλο .

  9. #84
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by Lampros View Post
    ...Κάθε τι που κάνω για μένα το πληρώνω ακριβά .
    Αν φύγω θα πεθάνει και μετα ο αδελφός που λείπει πάντα θα ρίξει όλο το βάρος και τις ευθύνες σε εμένα , όπως κάναν πάντα .
    Έλεος πια δεν μπορω αλλο .
    Δεν παθαίνουν τίποτα! Το θέμα είναι-χτύπα ξύλο-μην πεθάνεις εσύ πρώτος!!!! Τόχεις σκεφτεί, μ' αυτά που ζεις?
    σόρρυ, αλλά σ' έχουν καταντήσει ένα τίποτα με μπόλικο καθόλου! Πώς τ' ανέχεσαι αυτό?

  10. #85
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    833
    Quote Originally Posted by μαρκελα View Post
    ..ναι σωστά, μόνο που "συν Αθηνά και χείρα κίνει".Χρειάζεται να κάνεις την υπέρβαση! Στην παρούσα φάση αφήνεις τον φόβο
    να ελέγχει την ζωή σου και ν' αποφασίζει εκείνος για σένα. Είναι λογικό να σε κρατά δεμένο και να σε καθιστά ανήμπορο?
    Τί είναι αυτό που τόσο φοβάσαι? Πάντως, ότι και νάναι δεν είναι ρεαλιστικό.
    Είναι στα πλαίσια της σκέψης σου που δυσλειτουργεί. Πόσο καιρό έκανες ψυχοθεραπεία?
    Δεν ξέρω τι φοβαμαι απο αυτους , δεν ειναι λογικο , πριν απο χρόνια μικρότερος εβλεπα ειδικό δυο χρόνια , είχα εφιάλτες , εβλεπα τον πατερα μου να με φωνάζει συνέχεια για ότι έκανα.
    Το ξεπέρασα τοτε , αλλα τώρα που πήγα να κουνηθω να κάνω κάτι για εμένα όλα γύρισαν και μάλιστα πολυ πολυ έντονα και απειλητικά .
    Ζω συνέχεια με τον φόβο , δεν τους μπορω αλλο , δεν αντέχω να με χτυπάνε στην καρδια .

  11. #86
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    833
    Quote Originally Posted by μαρκελα View Post
    Δεν παθαίνουν τίποτα! Το θέμα είναι-χτύπα ξύλο-μην πεθάνεις εσύ πρώτος!!!! Τόχεις σκεφτεί, μ' αυτά που ζεις?
    σόρρυ, αλλά σ' έχουν καταντήσει ένα τίποτα με μπόλικο καθόλου! Πώς τ' ανέχεσαι αυτό?
    Καλύτερα να πεθάνω εγω πρώτος , τι καλο έχω δει όσο ζω , πήρε τηλέφωνο η φίλη μου σπίτι να δει γιατι δεν απαντώ στο κινητο και της είπε η μητέρα μου ότι μόνο εμένα έχει κανένα αλλο και τι να κάνει αν με χάσει , μετα απο μια ώρα όταν πήγα σπίτι έγινε ο χαμός .

    Τίποτε δεν ειναι λογικο , εγω δεν ειμαι 40 χρονων , ειμαι 10 και με κάνουν ότι θέλουν , δεν με άφησαν να μεγάλωσω , δεν τους πηραξε ποτε αν κλαίω γιατι κλαίω συνέχεια κλαίω και τώρα που βλέπω ότι δεν ειμαι άνθρωπος αλλα ένα λάθος

  12. #87
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by Lampros View Post
    ...Τίποτε δεν ειναι λογικο , εγω δεν ειμαι 40 χρονων , ειμαι 10 και με κάνουν ότι θέλουν , δεν με άφησαν να μεγάλωσω , δεν τους πηραξε ποτε αν κλαίω γιατι κλαίω συνέχεια κλαίω και τώρα που βλέπω ότι δεν ειμαι άνθρωπος αλλα ένα λάθος
    Αποκλείεται να κλαις!!!! Άσε που απ' την μια δεν αξίζει, αλλά ρε Λάμπρο έτσι όπως τα περιγράφεις σόρρυ αλλά λολολολ!!!!!!!!!!!

  13. #88
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    833
    Και όμως ειναι όπως στα περιγράφω τοσο τρέλα και τοσο ακραία , όσο και αν φαίνεται απίστευτο .
    Να εισαι συγουρη ότι κλαίω .
    Για αυτο λέω ότι ειμαι απλα ένα λάθος , όλα που συμβαίνουν με έμενα ειναι ακραία και λολολολ!!!!!

  14. #89
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    833
    Αν νομίζεται ότι αυτα που περιγράφω ειναι της φαντασία μου ή υπέρβαλω τοτε να μην συνεχίσω αλλο .

  15. #90
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by Lampros View Post
    Και όμως ειναι όπως στα περιγράφω τοσο τρέλα και τοσο ακραία , όσο και αν φαίνεται απίστευτο .
    Να εισαι συγουρη ότι κλαίω .
    Για αυτο λέω ότι ειμαι απλα ένα λάθος , όλα που συμβαίνουν με έμενα ειναι ακραία και λολολολ!!!!!
    Μην υποτιμάς τα λάθη!!!!!!!! Ξέρεις τί είναι ξαφνικά ένα ΛΑΘΟΣ να διεκδικήσει από δω και στο εξής την ζωή??????????
    Την δύναμη να το κάνεις την έχεις! Εσύ επιλέγεις οπισθοδρόμηση για δήθεν ασφάλεια!!!!!
    Δεν είπε κανείς ότι είναι της φαντασίας σου. Οι φόβοι σου μάλλον είναι φανταστικοί!

Page 6 of 16 FirstFirst ... 45678 ... LastLast

Similar Threads

  1. Σημερα πραγματικα ενιωσα πως θελω να μην υπαρχω πια....
    By πονος in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 26-03-2011, 13:04
  2. Ποσο καιρό κρατάει η κατάθλιψη?
    By carrot in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 4
    Last Post: 26-12-2010, 00:25
  3. ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΥΠΑΡΧΩ
    By GOJURYU in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 10
    Last Post: 03-07-2008, 16:44
  4. Replies: 1
    Last Post: 19-10-2005, 09:08
  5. ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΙΠΟΤΑ ΠΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ
    By paramythi in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 30-08-2005, 22:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •