φαρμακα για παντα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 12 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 172
  1. #1

    ελαχιστα φαρμακα για παντα ειναι η λυση πιστευω

    πιστευω οτι πρεπει παντα να παιρνουμε τα φαρμακα μας αλλα πως:με την ελαχιστη δοση
    ωστε να μπορουμε να ζουμε και να χαιρομαστε η ελαχιστη δοση ειναι που θα μας κρατησει και μακρυα απο υποτροπες αλλα για παντα.
    εγω αυτο σκοπευω να κανω και αν ακομη ο γιατρος πει να τα κοψω εγω θα την παιρνω την ελαχιστη δοση διοτι αν υποτροπιασω δεν θα μπει αυτος στο ψυχιατρειο αλλα εγω
    μετα απο ιδιαιτερο προβληματισμο κατεληξα στο οτι το καλυτερο που εχω να κανω ειναι να παιρνω ελαχιστα φαρμακα για παντα!!!
    Last edited by ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817; 06-03-2012 at 01:24.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    359
    και εγω το ιδιο θα κανω δημητρη

  3. #3
    εγω παλι λεω οτι αυτη η εκφραση του κεφαλιου μας ειναι υπονομευτικη και οσο αφορα την ελευθερια(τουλαχιστον τη δικια μου) υποτιμητικη.
    επισης αγαπητο ξωτικο μου καλο ειναι να μην υποτιμουμαι αυτους που τα διαβαζουν,προκειται για πονεμενα μεν ατομα με κριση ομως που δεν τους αφηνει να παιδιαδιζουν και
    να επηρεαζονται ετσι ευκολα και να παρεκλινουν απο το σωστο.
    κατα τα αλλα να σαι καλα και η ουσια ειναι να γινουμε καποτε καλα

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    114
    Βασικα αμα ακουγα την παλια μου ψυχιατρο.Θα πρεπε να ξυπναω καθε πρωι 8 η ωρα να κανω ανα 2 μερες μπανιο να πινω μια μπυρα την εβδομαδα.Να μην κανω παρεα με ψυχωτικους κλπ.Οποτε πρειπει να κανουμε και λιγο του κεφαλιου μας.Μην μιλισω για μια ψυχολογο που ηθελε να κανω κατι εξωφρενικες ασκησεις

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    καλα η μπυρα που κολαει ; για να χαλαρωσεις ;

    Quote Originally Posted by labwmenos View Post
    Βασικα αμα ακουγα την παλια μου ψυχιατρο.Θα πρεπε να ξυπναω καθε πρωι 8 η ωρα να κανω ανα 2 μερες μπανιο να πινω μια μπυρα την εβδομαδα.Να μην κανω παρεα με ψυχωτικους κλπ.Οποτε πρειπει να κανουμε και λιγο του κεφαλιου μας.Μην μιλισω για μια ψυχολογο που ηθελε να κανω κατι εξωφρενικες ασκησεις
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    ετσι ειναι φιλε..

    με τη δοση συντηρησης πολλοι ειναι μια χαρα.

    βεβαια ειναι το φαρμακο που σε καταβαλλει και τοτε.

    αλλα το θεμα ειναι να δωσουνε λεφτα στην ερευνα για να βρουνε την οριστικη θεραπεια αυτης της κ..αρρωστειας.

    Quote Originally Posted by ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 View Post
    πιστευω οτι πρεπει παντα να παιρνουμε τα φαρμακα μας αλλα πως:με την ελαχιστη δοση
    ωστε να μπορουμε να ζουμε και να χαιρομαστε η ελαχιστη δοση ειναι που θα μας κρατησει και μακρυα απο υποτροπες αλλα για παντα.
    εγω αυτο σκοπευω να κανω και αν ακομη ο γιατρος πει να τα κοψω εγω θα την παιρνω την ελαχιστη δοση διοτι αν υποτροπιασω δεν θα μπει αυτος στο ψυχιατρειο αλλα εγω
    μετα απο ιδιαιτερο προβληματισμο κατεληξα στο οτι το καλυτερο που εχω να κανω ειναι να παιρνω ελαχιστα φαρμακα για παντα!!!
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

  7. #7
    Quote Originally Posted by maus View Post
    ετσι ειναι φιλε..

    με τη δοση συντηρησης πολλοι ειναι μια χαρα.

    βεβαια ειναι το φαρμακο που σε καταβαλλει και τοτε.

    αλλα το θεμα ειναι να δωσουνε λεφτα στην ερευνα για να βρουνε την οριστικη θεραπεια αυτης της κ..αρρωστειας.
    συμφωνω 100%

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    114
    κολαει οτι αλκοολ και ψυχοφαρμακα δεν κανει.Και μου επετρεψε να πινω μονο μια μπυρα την βδομαδα

  9. #9
    Καλο ειναι οσοι δεν ειναι ευχαριστημενοι η υποφερουν απο την θεραπεια που λαμβανουν μαζι με τον γιατρο τους να βρουν ποιο αποτελεσματικα σχηματα...!Δεν ξερω αν ειναι σωστο να λαμβανουμε τις ελαχιστες δοσεις...!
    Η αποψη μου ειναι οτι στον καθε ασθενη υπαρχει συγκεκριμενη θεραπεια...!
    Εγω ας πουμε επαιρνα παλια 20 mg zyprexa και ημουν χαλια...!
    Και οταν προσπαθησα να τα μειωσω γιατι πιστευα οτι φταινε τα φαρμακα για το χαλι που νιωθω χειροτερεψα...!Δεν υπαρχει μαγικη συνταγη...!Για μενα η μονη σωστη συμβουλη για οσους υποφερουν ειναι υπομονη και επιμονη..!Και αν νιωθετε χαλια πειτε τον στο γατρο σας και αν δεν σας καλυπτει ο γιατρος σας αλλαξτε τον...!
    Υπαρχουν πολλα καλα φαρμακα και πρεπει μεχρι να βρουμε αυτο που μας ταιριαζει να (πειραματιστουμε...)
    Και κατι τελευταιο..!Για οσους παιρνουμε φαρμακα για πολυ καιρο στην αρχη πιστευα οτι υπαρχει το προβλημα το για ποσο καιρο θα τα παιρνω τελικα...?
    Αλλα πλεον τωρα που εχω (ποιοτικη) ζωη και νιωθω καλα δεν με ενδιαφερει τοσο το για ποσο καιρο θα τα παιρνω...!
    Οπως οι διαβητικοι παιρνουν τα δικα τους ετσι και εμεις χρειαζομαστε καποια βοηθηματα για να νιωθουμε οσο το δυνατον καλυτερα...!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    εμενα δε θα με πειραζε και τοσο αν δεν ειχα τις παρενεργειες!!

  11. #11
    Επειδή μιλάτε για φάρμακα,όλοι με ψύχωση παίρνουν zyprexa, αυτό έχω καταλάβει...

    Ο αδερφός μου έχει ψύχωση με φοβίες κ zyprexa του δίνουν, είναι 3ης γενιάς?

    Sorry αλλά οι γιατροί το παίζουν super, αλλά όλοι τα ίδια δίνουν.....

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    352
    Με αυτό το σκεπτικό λειτουργώ και εγώ αλλά μου φαίνεται ότι υποσυνείδητα καλλιεργήθηκε στο μυαλό μου πως νιώθω καλά (τί καλά δηλαδή...) γιατί παίρνω ελάχιστη δόση συντήρησης SSRI.

    Για μένα το φάρμακο είναι η καλή παρέα, μία όμορφη σχέση, κάποιο χόμπι που να με γεμίζει, η επαφή με τη φύση, τέτοια πράματα.

    Δυστυχώς εδώ και έξι μήνες που μετακόμισα στην Αθήνα τα έχασα τα παραπάνω και με πήρε πάλι η κατρακύλα!

  13. #13
    Quote Originally Posted by Tasos75 View Post
    Με αυτό το σκεπτικό λειτουργώ και εγώ αλλά μου φαίνεται ότι υποσυνείδητα καλλιεργήθηκε στο μυαλό μου πως νιώθω καλά (τί καλά δηλαδή...) γιατί παίρνω ελάχιστη δόση συντήρησης SSRI.

    Για μένα το φάρμακο είναι η καλή παρέα, μία όμορφη σχέση, κάποιο χόμπι που να με γεμίζει, η επαφή με τη φύση, τέτοια πράματα.

    Δυστυχώς εδώ και έξι μήνες που μετακόμισα στην Αθήνα τα έχασα τα παραπάνω και με πήρε πάλι η κατρακύλα!
    και εγω εζησα ενα εξαμηνο στην αθηνα.ειναι δυσκολη πολη.και αυτα τα φαρμακα ελατωνονται πολυ δυσκολα τωρα εγω σε αυτην την φαση ειμαι.δεν ξερω.παντως εχω βαρεθει να ειμαι ψυχωτικος

  14. #14
    Quote Originally Posted by ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 View Post
    και εγω εζησα ενα εξαμηνο στην αθηνα.ειναι δυσκολη πολη.και αυτα τα φαρμακα ελατωνονται πολυ δυσκολα τωρα εγω σε αυτην την φαση ειμαι.δεν ξερω.παντως εχω βαρεθει να ειμαι ψυχωτικος
    τελικα τα πηρα τα φαρμακα σωστα δεν αντεξα τη ελλειψη.καλυτερα οχι ομως οτι θα κινδυνευε και το συμπαν αν τα ελλατωνα

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    114
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση
    Last edited by Idella; 12-03-2012 at 23:16.

Page 1 of 12 12311 ... LastLast

Similar Threads

  1. ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΧΑΠΙΑ & ΙΔΨ
    By currant in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 79
    Last Post: 13-11-2014, 13:24
  2. Ενώ είχα τα πάντα, το κατέστρεψα ...
    By riaapr in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 11-11-2011, 18:37
  3. Απογοητευση απο τα παντα..
    By argy in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 16
    Last Post: 22-03-2010, 18:18
  4. Πάντα ναι?
    By kallia13 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 22-08-2007, 10:38
  5. Φοβος για τα παντα
    By yourgia in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 29-06-2007, 03:13

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •