giati
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 68

Thread: giati

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    23

    giati

    kalispera, parakoloutho to forum 4 xronia tora.. apo tote diladi pou ksekinise o afialtis pou zo kata kairous. Eimai 28 xronon kai niotho oti xanomai. Exo xasei kathe aisiodoksia mou gia ti zoi. Niotho pos zo alli zoi apo auti pou tha ithela na zo. Exo parei kai farmakeutiki agogi sto parelthon kai m exei woithisei, alla tora pou me exei ksapiasei olo auto to kako tha ithela na rotiso an uparxei kati enalaktiko, opos kapio futiko farmako pou na woithaei stin katastasi auti. Xreiazomai woitheia epigontos..

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    23
    συγγνωμη αλλα δυσκολευομαι παρα πολυ με τα ελληνικα, δεν εχο ξαναγραψει, αλλα θα το προσπαθησω!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by giati View Post
    συγγνωμη αλλα δυσκολευομαι παρα πολυ με τα ελληνικα, δεν εχο ξαναγραψει, αλλα θα το προσπαθησω!
    ..μια χαρά τα καταφέρνεις στα ελληνικά!
    Τί "κακό" αντιμετωπίζεις?

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    23
    θα σας πω.. ζουσα μεχρι τα 18 μου στο εξωτερικο, μετα ηρθα στην Ελλαδα για σπουδες και απο τοτε μενω εδω και δουλευω. Ολοι οι φιλοι μου εχουνε φυγει παλι εξω και εχω μεινει μονι μου.. Ειμαι κοινωνικη αλλα μονο οταν ειμαι καλα και δεν "αρρωσταινω". Οσοι με βλεπουνε λενε πως ειμαι μια χαρα γιατι εχω τη δουλεια μου, ανθρωμους που μαγαπανε, ειμαι ομορφη >ετσι λενε< , συμπαθητικη, αλλα εγω ειμαι απλα δυστυχισμενη. Ολα ξεκινησαν απο μια ερωτικη απογοητευση που ειχα και μου στηχισε πολυ. δεν μπορω να το ξεπερασω, με τιποτα. Προσπαθησα αλλα δεν τα καταφερα. Θελω φιλουσ, μια σχεση και φοβαμαι πολυ πως θα μεινω μονη μου και πως δε θα ερωτευτω ποτε ξανα... ειμαι απελπισμενη και δεν ξερω τι να κανω..

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,000
    Ηρεμησε , εχεις δουλεια, οποτε εισαι ανεξαρτητη, γνωριμιες κανεις αν το θελεις, σιγα σιγα θα ξαναερθει και ο ερωτας αν δεν τον διωχνεις

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    γιατί άραγε? Ξέρεις πόσοι άνθρωποι υπάρχουν, που δεν έχουν όσα έχεις εσύ αυτή την στιγμή? Π.χ. εργασία το σημαντικότερο, ανθρώπους να σ' αγαπάνε κι εξωτερική εμφάνιση, εξ ίσου σημαντικό, γιατί δυστυχώς ή ευτυχώς παίζει σπουδαίο ρόλο, στις διαπροσωπικές σχέσεις μας.
    Μην θεωρείς αυτά που έχεις δεδομένα, γιατί δεν είναι καθόλου έτσι! Χρειάζεται ν' αρχίσουμε να χαιρόμαστε μ' ότι έχουμε, γιατί διανύουμε δύσκολες εποχές..

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    23
    ευχαριστω για την απαντηση.. αλλα δεν μπορω βρω μια ακρη.. δεν μπορω να ερωτευτω.. Εχω περασει βαρια καταθλιψη.. και φοβαμαι παρα πολυ! Πειτε μου εκτος απο ψυχοφαρμακα τι αλλο μπορω να παρω?

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    23
    το ξερω Μαρκελα μου κ δεν ειναι οτι δεν τα εκτιμω αλλα οπως δεν μπορω να παρηγορησω το παρον μου σκεφτομενη τισ οραιες στιγμες που περασα στο παρελθον, ετσι δεν μπορω να εκτιμησω ολα αυτα απο τη στιγμη που πασχω απο τη νοσο αυτη...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by giati View Post
    το ξερω Μαρκελα μου κ δεν ειναι οτι δεν τα εκτιμω αλλα οπως δεν μπορω να παρηγορησω το παρον μου σκεφτομενη τισ οραιες στιγμες που περασα στο παρελθον, ετσι δεν μπορω να εκτιμησω ολα αυτα απο τη στιγμη που πασχω απο τη νοσο αυτη...
    γιατί, ποιά είναι η νόσος αυτή απ' την οποία ταλαιπωρείσαι? Είπες ότι είχες κάνει και φαρμακευτική αγωγή στο παρελθόν.
    Ζητάς μάλιστα και κάτι σε φυτικό σκεύασμα, αλλά δεν έχεις πει την πάθηση ακόμα.

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    23
    την καταθληψη εννοω

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by giati View Post
    την καταθληψη εννοω

    Έχεις σκεφτεί ότι το καλύτερο θα ήταν ν' απευθυνθείς σε ειδικό κι αυτό γιατί νιώθεις ότι άμεσα χρειάζεσαι βοήθεια?

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,000
    Quote Originally Posted by giati View Post
    ευχαριστω για την απαντηση.. αλλα δεν μπορω βρω μια ακρη.. δεν μπορω να ερωτευτω.. Εχω περασει βαρια καταθλιψη.. και φοβαμαι παρα πολυ! Πειτε μου εκτος απο ψυχοφαρμακα τι αλλο μπορω να παρω?
    παιρνε τακτικα βιταμινη Ε, θα σε σταθεροποιησει ορμμονικα

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by axl100 View Post
    παιρνε τακτικα βιταμινη Ε, θα σε σταθεροποιησει ορμμονικα
    .. θα έλεγα καλύτερα σκέτα Ω3 λιπαρά οξέα, που βοηθάνε και στην κατάθλιψη, αλλά κάποιας καλής εταιρείας.

  14. #14
    ...εμένα μου κάνει εντύπωση πως ενώ ξέρεις τι συμβαίνει δεν ξεκινάς να το χτυπήσεις στη ρίζα του.
    Εγώ αν ήμουν στη θέση σου θα ξεκινούσα ψυχοθεραπεία, όλα τα άλλα είναι απλές πατερίτσες που θα σε βοηθούν για λίγο αλλά δεν θα λύσουν ποτέ το πραγματικό πρόβλημα......

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    23
    αχ ευχαριστω παρα πολυ! θα τα παρω και τα 2! δυστηχως καπνιζω και αυτο ενισχυει τις ταχυπαλμιες.. τορα πρεπει να παο στη δουλεια και σκεφτομαι που θα βρω το κουραγιο.. θελω να πω ακομα πως πρεπει καποιος να εχει περασει καταθληψη για να καταλαβει τι γολγοθας ειναι.. Να ρωτησω ακομα κατι γτ δεν ξερω: κανονιζεται απο εδω συναντησεις η δραστηριοτητες?

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. giati mono oi gates exoun toxoplasmosi?
    By Oneiroplasmenos in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 60
    Last Post: 22-11-2010, 16:00
  2. ena megalo giati....
    By zouni in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 21
    Last Post: 10-02-2010, 23:11
  3. Giati simera oles tin exoun dei toso gomenes?
    By Phil_85 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 46
    Last Post: 04-03-2008, 17:50
  4. Giati ????????
    By Laura in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 07-03-2006, 20:06
  5. Anarotiomaste to GIATI. Giati se mena?
    By mpimpelaki in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 09-09-2005, 10:03

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •