νιω8ω οτι τρελαινομαι
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    144

    νιω8ω οτι τρελαινομαι

    Την μια στιγμη ημουν ευτυχισμενη που 8α κανω τα ονειρα μου πραγματικοτητα και μετα απο ενα μισαωρο γεμισα φοβους οτι 8α πε8ανει η μαμα μου, οτι 8α πε8ανω εγω..ετσι στα ξαφνικα..κλαιω ολη μερα και φοβαμαι απιστευτα..βλεπω πιο ασφαλη τον 8ανατο απο την ζωη..δεν ξερω τι με εποιασε..φοβαμαι οτι χανω τα λογικα μου και ολα αυτα ξαφνικα, χωρις κανενα λογο..τι να κανω? δεν 8ελω να καταληξω με κατα8λιψη και ενα σωρο χαπια και σιγουρα με μια 8ηλια στον λαιμο..βοη8εια..

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,001
    Και ολα αυτα ετσι στα καλα καθουμενα? Μιλησε λιγο παραπανω για τον εαυτο σου και τους προβληματισμους σου για να γινεις πιο κατανοητη στο κοινο

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Ποια όνειρα ήσουν έτοιμη να κάνεις πραγματικότητα fabulous? Αν θες να μιλήσεις για τα όνειρά σου, τι θέλεις να κάνεις στη ζωή σου,
    τι σε γεμίζει, πώς θα σε ήθελες στο μέλλον?
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    144
    ναι ετσι στο ακυρο, μου εμοιαζε σαν διπολικη διαταραχη αλλα ελπιζω οτι ηταν κατι αλλο..
    8ελω να γινω γιατρος αλλα προστοπαρων ειμαι εγκλωβισμενη στην Αγγλια γιατι νομιζα οτι η8ελα να παω για οικονομικα..καταλαβα οτι δεν ειναι για μενα αλλα τωρα πρεπει να κανω υπομονη για 2 μιση μηνες μεχρι να φυγω και ειμαι τοσο μονη..και τελευταια ειχα αυτα τα συναισ8ηματα..αλλα το περιεργο ειναι οτι δεν τα ξαναειχα τοσο εντονα ποτε..
    χ8ες το βραδυ σκεφτομουν τοσο σοβαρα την πι8ανοτητα να πα8ει καποιος κατι και τρελαινομουν και που κα8ομαι εδω τρελαινομαι..

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,001
    Κανεις μια μεγαλη στροφη στην ζωη σου και φοβασαι το αγνωστο, θα ξεκινησεις πολλα πραγματα απο την αρχη και ειναι φυσιολογικο να φοβασαι και να εχεις αγχος. Τωρα γιατι εκδηλωνεται ετσι το αγχος σου - μαλλον εχει σχεση με την παιδικη σου ηλικια...

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    114
    fabulous θα μπορουσες να βρεις μια δουλεια να παιρναει η ωρα.Στην Αγγλια τα αφεντικα δινουν πιο ευκολα δουλεια στους φοιτητες.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    144
    το σκεφτηκα αυτο αλλα παιρνω χαπια αδυνατισματος γι αυτον τον μηνα και ειμαι σε μια γενικη ζαλη οποτε δεν μπορω..

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    114
    να δεις τοτε την ταινια rekbiem for a dream.Μιλαει για μια που επαιρνα χαπια αδυνατισματος

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    εδω... εκει... παραπερα...
    Posts
    2,059
    Quote Originally Posted by fabulous View Post
    ναι ετσι στο ακυρο, μου εμοιαζε σαν διπολικη διαταραχη αλλα ελπιζω οτι ηταν κατι αλλο..
    Δεν παει ετσι... η διπολικη διαταραχη χαρακτηριζεται απο επεισοδια μανιας, υπομανιας και καταθλιψης αλλα το καθενα διαρκει για μηνες ολοκληρους! Λανθασμενα το εχουν οι περισσοτεροι συνδεσει στο μυαλο τους με την κυκλοθυμια, δηλαδη τις εναλλαγες διαθεσης μεσα σε μικρα χρονικα διαστηματα!
    Μαλλον σ'εχει επηρεασει το γεγονος οτι ζεις μονη σου σε μια ξενη χωρα και υποθετω χωρις γνωστους διπλα σου!
    Κανε μια αρχη να κοινωνικοποιηθεις μεσω του πανεπιστημιου σου και να γνωρισεις συμφοιτητες σου, σιγουρα θα πετυχεις κι Ελληνες καθως η Αγγλια ειναι ο νουμερο ενα επιλεγμενος τοπος για σπουδες των Ελληνων!
    Επισης, καλο ειναι να μην παιρνεις χαπια αδυνατισματος κι αλλα τετοια σκευασματα γιατι ειναι ιδιαιτερως επικινδυνα για τον οργανισμο και ηδη λες οτι εχεις ζαλαδες! Επισκεψου καλυτερα ενα διατροφολογο ωστε να σου δομησει ενα εξατομικευμενο διατροφολογιο!
    Η ανησυχία μοιάζει με την κουνιστή πολυθρόνα. Σε κρατάει απασχολημένο χωρίς να σε πηγαίνει πουθενά.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    144
    ειναι απο τα πιο ασφαλη χαπια αδυνατισματος απο οτι ξερω..αλλα με βοη8ανε πολυ γιατι κοβουν την ορεξη και εγω ειχα μεγαλο 8εμα με αυτο κα8ως ετρωγα μεγαλες ποσοτητες..
    προσπα8ω να κανω φιλους αλλα στην ταξη μου ειδικα ειναι ατομα που εχουν οικογενειες, παιδια, παντρεμενοι αν και μικροι και γενικοτερα ζουν διαφορετικα..
    τις τελευταιες με εχει ποιασει κατι με ολο μου το σωμα και κανω κατι σπαστικα στο ακυρο σαν τικ και φοβαμαι μηπως μου μεινει η κατι τετοιο..
    φοβαμαι μην τρελα8ω στην τελικη..δεν ξερω πια :'(

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,001
    Δεν εχει σημασια τι ποσοτηα τρως, σημασια εχει τι τρως. Και εμενα με πιανει βουλιμια κατα περιοδους, αλλα τρωω φαγητα που δεν παχαινουν απο μονα τους και ετσι εχω ενα σταθερο στο χρονο αποτελεσμα. Επισης να ξερεις πως το αγχος παχαινει και να μην τρως πολυ για αυτο προσπαθησε να μην αγχωνεσαι.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by fabulous View Post
    ειναι απο τα πιο ασφαλη χαπια αδυνατισματος απο οτι ξερω..αλλα με βοη8ανε πολυ γιατι κοβουν την ορεξη και εγω ειχα μεγαλο 8εμα με αυτο κα8ως ετρωγα μεγαλες ποσοτητες..
    προσπα8ω να κανω φιλους αλλα στην ταξη μου ειδικα ειναι ατομα που εχουν οικογενειες, παιδια, παντρεμενοι αν και μικροι και γενικοτερα ζουν διαφορετικα..
    τις τελευταιες με εχει ποιασει κατι με ολο μου το σωμα και κανω κατι σπαστικα στο ακυρο σαν τικ και φοβαμαι μηπως μου μεινει η κατι τετοιο..
    φοβαμαι μην τρελα8ω στην τελικη..δεν ξερω πια :'(
    γειά σου fabulous,
    συμφωνώ μ' όσα είπαν ήδη και τ' άλλα μέλη, εκείνο που κι εγώ θάθελα να συμπληρώσω είναι ότι παγιδεύεσαι σε σκέψεις που δεν είναι ρεαλιστικές στο παρόν κι αυτό οφείλεται σε δικές σου ανασφάλειες.
    Σταματά τώρα την σκέψη να καταστροφολογεί, γιατί δεν εξυπηρετεί αυτό σε τίποτα.
    Το μόνο που κάνει είναι να σου χαλάει την διάθεση μ' αποτέλεσμα να σ' εμποδίζει ν' αντλείς ικανοποίηση στην καθημερινότητά σου.
    Η σκέψη μας, επαναλαμβάνω ευθύνεται για το οποιοδήποτε συναίσθημα π.χ. φόβος, άγχος, θλίψη, κ.λπ. Καλή συνέχεια!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    144
    αχλ τι εννοεις με το οτι το αγχος παχαινει? :O

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    144
    μαρκελλα μου τα σταματησα και νιω8ω καλυτερα με την βοη8εια ολων σας φυσικα. Συμφωνω απολυτα..η ζωη μας κρινεται απολυτα απο αυτα που σκεφτομαστε..

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,001
    Quote Originally Posted by fabulous View Post
    αχλ τι εννοεις με το οτι το αγχος παχαινει? :O
    με το αγχος το σωμα απελευθερωνει κορτιζονες και καθε μπουκια σου μετα γινεται λιπος

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. help τρελαινομαι?
    By sunset in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 24
    Last Post: 18-06-2014, 11:55
  2. Τρελαίνομαι;;;
    By tirogaridaki in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 9
    Last Post: 09-05-2010, 00:34
  3. νομίζω ότι τρελαίνομαι-βοήθεια
    By stefanos123 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 33
    Last Post: 01-11-2008, 23:03

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •