Οταν εχεις υπερβολικα νευρα κι ορεξη για καβγα - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 60
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    ΚΕΝΟ ευχαριστώ για την πρόταση, αλλά δυστυχώς ο ρόλος δεν μου ταιριάζει, γιατί αντίθετα από σένα, εγώ είμαι
    κοινωνική, κάτι που σημαίνει ότι πετάω την σκούφιά μου, για εξόδους από καφέ και ποτάκι, έως ταξίδια κι εκδρομές.
    Άσε τη ζωή που κάνεις... και ψάξε για τη ζωή που χάνεις

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    351
    Quote Originally Posted by μαρκελα View Post
    ΚΕΝΟ ευχαριστώ για την πρόταση, αλλά δυστυχώς ο ρόλος δεν μου ταιριάζει, γιατί αντίθετα από σένα, εγώ είμαι
    κοινωνική, κάτι που σημαίνει ότι πετάω την σκούφιά μου, για εξόδους από καφέ και ποτάκι, έως ταξίδια κι εκδρομές.
    Και γω το ίδιο Μαρκέλα, μου αρέσουν όλα αυτά που λες αλλά ξερεις τί έχω προσέξει; Οτι πια δεν βρίσκεις άτομα να ακολουθήσουν είτε για οικονομικούς λόγους, είτε γιατί είναι μπλεγμενοι σε σχέσεις ή οικογενεια. Επίσης μπορεί ο σύντροφός σου να μην του αρέσουν αυτά και να θέλει άλλα από σενα. Επομένως, όλα έχουν τις δυσκολίες τους.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by Blue1 View Post
    Και γω το ίδιο Μαρκέλα, μου αρέσουν όλα αυτά που λες αλλά ξερεις τί έχω προσέξει; Οτι πια δεν βρίσκεις άτομα να ακολουθήσουν είτε για οικονομικούς λόγους, είτε γιατί είναι μπλεγμενοι σε σχέσεις ή οικογενεια. Επίσης μπορεί ο σύντροφός σου να μην του αρέσουν αυτά και να θέλει άλλα από σενα. Επομένως, όλα έχουν τις δυσκολίες τους.
    Αααα εδώ διαφωνώ κάθετα Μπλου! Δηλ. ο σύντροφός μου θάχει τους φίλους του και θα βγαίνει κι εγώ
    θα κάθομαι σπίτι; Όχι με τίποτα! Και ισότιμο δεν είναι και δεν σε σέβεται ο άλλος αν απαιτεί κάτι τέτοιο.
    Άσε που όταν ο καθένας έχει και την προσωπική του ζωή, επιστρέφει στην σχέση με μεγαλύτερη ανάγκη,
    αλλά κι ενδιαφέρον για τον σύντροφό του.

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    351
    Quote Originally Posted by μαρκελα View Post
    Αααα εδώ διαφωνώ κάθετα Μπλου! Δηλ. ο σύντροφός μου θάχει τους φίλους του και θα βγαίνει κι εγώ
    θα κάθομαι σπίτι; Όχι με τίποτα! Και ισότιμο δεν είναι και δεν σε σέβεται ο άλλος αν απαιτεί κάτι τέτοιο.
    Άσε που όταν ο καθένας έχει και την προσωπική του ζωή, επιστρέφει στην σχέση με μεγαλύτερη ανάγκη,
    αλλά κι ενδιαφέρον για τον σύντροφό του.
    Oxi άλλο εννοώ. Μπορεί π.χ. να μην του αρέσουν τα ταξίδια και οι εκδρομές και να θέλει να κα΄θεται σπίτι, ενώ εσένα σου αρέσουν. Τότε τί κάνεις; Η πρέπει να μην πας και συ ταξίδι ΄και να κάτσεις σπίτι μαζί του ή αν δέχεται να πας με δική σου παρέα ή οικογενειακώς. Ελα όμως που και με άλλες παρέες είναι δύσκολος ο συντονισμός, επομένως έχω καταλήξει ότι ακόμα και οι εκδρομές που είναι ένα ευχάριστο γεγονός χρειάζονται κάποιες προυποθέσεις. Αλλιώς δεν υφίστανται.

  5. #35
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    κοριτσια sorry αν σας το χαλαω, καλυτερα πηγαιντε αλλου να κανετε αυτη σας τη συζητηση. το θεμα εδω το ξεκινησα για τα νευρα μου και μονο, επειδη εχω προβλημα και δεν τα ελεγχω. καταλαβαινω οτι εχετε κι εσεις τα δικα σας προβληματα, αν σας παιρνουν μαζι τους τα αγορια σας και λοιπα, αλλα εδω δεν ειναι ο καταληλος χωρος και γι'αυτα. αν εχετε κατι αλλο να πειτε σχετικο με το θεμα μου πειτε το, διαφορετικα παρακαλω μη το γαματε με offtopic. report να ερθει η Idella ή οποιος αλλλος moderator να κανει split, εγω σας αφηνω.

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    351
    οκ σταματαμε

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    .. δε θελω να καταντω βιαιος, προσπαθω να ρθω στη θεση των αλλων οταν με βλεπουν να συμπεριφερομαι ασχημα χωρις λογο, ομως για μενα φαινεται να υπαρχει λογος αφου ειναι σαν να μου φταινε ολοι οι αλλοι που κακοπερναω, γιατι δεν επελεξα τιποτα απ'αυτο που ζω. τους καταλαβαινω οταν φοβουνται κι απομακρυνονται, αλλα αυτο αντι να με κανει καλυτερα με εκνευριζει ακομα περισσοτερο, σαν να μου δειχνουν ποσο αδυναμοι ειναι.
    ..έχω κάτι τελευταίο να πω ΚΕΝΟ! Ο τίτλος του θρεντ περιλαμβάνει και τις λέξεις υπερβολική όρεξη..
    Οι λέξεις αυτές δεν έχουν σχέση με την εκτόνωση, αλλά σημαίνουν δική σου υπερβολή κάλυψης
    συναισθηματικής ανάγκης, που δεν θες να ελέγξεις ή να παραδεχτείς. Δεν ξέρω αν έχεις επιπλέον κιλά,
    αλλά αυτό συμβαίνει και με τους παχύσαρκους. Για θετικό συναίσθημα καταναλώνουν μεγάλες ποσότητες τροφής.
    Κάνεις όμως κι εσύ το λάθος της γενίκευσης! Το ότι σου φταίει το πολιτικό σύστημα για την κατάντιά μας και θες γ' αυτό
    να εκτονωθείς είναι άλλο και δεν σημαίνει σε καμιά περίπτωση, αυτό που λες, ότι όλοι σε φοβούνται κι απομακρύνονται.
    Είναι δηλ. τραγικό λάθος μ' άλλους να τάχεις κι άλλοι να την πληρώνουν γι' αυτό!
    Και δεν είναι αδύναμοι που φεύγουν από την απρόβλεπτη, αδικαιολόγητη και βίαιη συμπεριφορά σου, αλλά είναι η πλέον
    υγιής αντίδραση, που χρειάζεται να κάνει ο οποιοσδήποτε, όταν νιώσει ξαφνικά και χωρίς λόγο όπως λες, ότι απειλείται.
    Επιμένω στρέψε το βλέμμα εντός!
    Άσε τη ζωή που κάνεις... και ψάξε για τη ζωή που χάνεις

  8. #38
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    δεν με λες και παχυσαρκο, 5-10 κιλα παραπανω απ'το κανονικο, δε νομιζω πως ειναι πολλα, ουτε ξεπερναν τα ορια του φυσιολογικου. απλα δεν ειμαι γυμνασμενος μπρατσαρας οπως θελουν ολες, αφου ουτε γυμναστηριο παω, ουτε διατροφη ακολουθω πλεον.
    παρολαυτα τρωω οντως σαν βοδι, και οταν βαριεμαι, κι οταν δεν αισθανομαι πολυ καλα, μπας και νιωσω καλυτερα. αφου οτιδηποτε κι αν καταναλωσουμε, απ'το απλο χαμομηλακι μεχρι το βαρυ το χορτο, επηρεαζει τα παντα στον οργανισμο μας, και μαζι μ'αυτον παει και η διαθεση. αλλα το βλεπω κι αυτοκαταστροφικα το θεμα, δλδ τρωμε πολυ κι οτι να'ναι, κανωντας κακο στην εικονα μας, στον εαυτο μας.
    και ναι ξεσπαω οπου βρω, αλιμονο στην επομενη που θα πεσει στα χερια μου, ειδικα οταν ειμαι νευριασμενος. δε μπορω να αγγιξω τους πολιτικους, οταν κυκλοφορανε με δεκαπεντε σωματοφυλακες ο καθενας, ουτε να τους μιλησεις δε φτανεις.

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    δεν με λες και παχυσαρκο, 5-10 κιλα παραπανω απ'το κανονικο, δε νομιζω πως ειναι πολλα, ουτε ξεπερναν τα ορια του φυσιολογικου. απλα δεν ειμαι γυμνασμενος μπρατσαρας οπως θελουν ολες, αφου ουτε γυμναστηριο παω, ουτε διατροφη ακολουθω πλεον.
    παρολαυτα τρωω οντως σαν βοδι, και οταν βαριεμαι, κι οταν δεν αισθανομαι πολυ καλα, μπας και νιωσω καλυτερα. αφου οτιδηποτε κι αν καταναλωσουμε, απ'το απλο χαμομηλακι μεχρι το βαρυ το χορτο, επηρεαζει τα παντα στον οργανισμο μας, και μαζι μ'αυτον παει και η διαθεση. αλλα το βλεπω κι αυτοκαταστροφικα το θεμα, δλδ τρωμε πολυ κι οτι να'ναι, κανωντας κακο στην εικονα μας, στον εαυτο μας.
    και ναι ξεσπαω οπου βρω, αλιμονο στην επομενη που θα πεσει στα χερια μου, ειδικα οταν ειμαι νευριασμενος. δε μπορω να αγγιξω τους πολιτικους, οταν κυκλοφορανε με δεκαπεντε σωματοφυλακες ο καθενας, ουτε να τους μιλησεις δε φτανεις.
    λολ.. πάλι γενίκευση, γιατί εμένα τουλάχιστον δεν μ' αρέσουν οι μπρατσαράδες!
    Απ' την άλλη ελπίζω να μην με πετύχεις πουθενά μ' υπερβολικά νεύρα.. και με βρει κακό!
    Τί θα φταίω δηλ. τυχαία να βρεθώ μέσα σε μια ακόμα κρίση της αυτοκαταστροφής σου?
    ΚΕΝΟ " ο καλύτερος φίλος κι ο χειρότερος εχθρός μας είναι ο Εαυτός μας "

  10. #40
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    δε σ'αρεσει ο Τζωνυ το μπρατσονι ? τι στο διαολο πανε ολοι οι μαλακες και λιωνουν στα γυμναστηρια τοτε ?
    και δεν ειμαι χωρις λογο επιθετικος, ειπα αποφευγω τη βια, δε θελω να κανω κακο, αλλα απ'αυτο καταντησαμε κι αντικοινωνικοι, αφου οπου σταθεις κι οπου βρεθεις και στρεψεις το βλεμμα σου, αηδια σου ερχεται με το κοζμο και τη καταντια πλεον.
    τα πιο ομορφα ονειρα ειναι ανωνυμα, μη τα φοβασαι ειναι ανωδυνα, επισης.

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    351
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    δεν με λες και παχυσαρκο, 5-10 κιλα παραπανω απ'το κανονικο, δε νομιζω πως ειναι πολλα, ουτε ξεπερναν τα ορια του φυσιολογικου. απλα δεν ειμαι γυμνασμενος μπρατσαρας οπως θελουν ολες, αφου ουτε γυμναστηριο παω, ουτε διατροφη ακολουθω πλεον.
    παρολαυτα τρωω οντως σαν βοδι, και οταν βαριεμαι, κι οταν δεν αισθανομαι πολυ καλα, μπας και νιωσω καλυτερα. αφου οτιδηποτε κι αν καταναλωσουμε, απ'το απλο χαμομηλακι μεχρι το βαρυ το χορτο, επηρεαζει τα παντα στον οργανισμο μας, και μαζι μ'αυτον παει και η διαθεση. αλλα το βλεπω κι αυτοκαταστροφικα το θεμα, δλδ τρωμε πολυ κι οτι να'ναι, κανωντας κακο στην εικονα μας, στον εαυτο μας.
    και ναι ξεσπαω οπου βρω, αλιμονο στην επομενη που θα πεσει στα χερια μου, ειδικα οταν ειμαι νευριασμενος. δε μπορω να αγγιξω τους πολιτικους, οταν κυκλοφορανε με δεκαπεντε σωματοφυλακες ο καθενας, ουτε να τους μιλησεις δε φτανεις.
    Ε τοτε ΚΕΝΟ δε θέλεις εσύ ο ίδιος να κρατήσεις σχέση. Μετά απορείς πως απομακρύνονται και τα ρίχνεις στους μπρατσαράδες. Νομίζω ότι πρωτίστως όλοι οι άνθρωποι θέλουν να είναι καλά ψυχολογικά και να γεμίζουν ψυχολογικά με το συντροφό τους. Τοσα προβλήματα υπάρχουν γύρω μας, φαντασου να έχεις και ένα αυντροφο που σε γεμίζει νεύρα, ανασφάλειες, κακιες λόγω των πρότερων βιωματων. Δεν παλεύεται.
    Επίσης πιστεύω ότι όπως στις πετυχημένες διαπραγματεύσεις ισχύει το "κερδίζω-κερδίζεις", έτσι και στις σχέσεις για να σταθούν μακροχρόνια και να είναι και οι δύο καλά πρέπει να τηρείται αυτή η αρχή. Και όταν λέμε κερδίζω, δεν εννοούμε μόνο υλικά θέματα, αλλά πνευματικά και ψυχολογικά. Για να σε θέλει λοιπόν η άλλη πρέπει να κερδίζει κάποια πραγματα από τη σχέση.
    Ακόμα, να ρωτήσω κα΄τι άλλο: μήπως αυτό το πρότυπο γυναίκας που εσύ έχεις στο μυαλό σου δεν είναι τελικά το σωστό για σένα; Μήπως έχεις υψηλά κριτήρια επιλογής στις γυναίκες χωρίς να προσφέρεις τα ανάλογα;

  12. #42
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    δε ταιριαζω με ολες εννοειται, το εχω πει εκατομμυρια φορες, απ'τη πρωτη στιγμη που γραφτηκα στο φορουμ!
    αν η κοπελια δε ξερει να με κρατησει ησυχο, να με καλμαρει οταν εχω νευρα, και μου παει κοντρα και μου τη σπαει, λογικα θα πλακωθουμε. και στο παρελθον ειχα καβγαδες, και γενικοτερα οσο κι αν θελω να τους αποφευγω, φαινεται να με ακολουθουν δυστυχως.
    σε μια σχεση ομως δεν εισαι για να καβγαδιζεις και να παιζεις ξυλο, δεν εισαι γενικοτερα για να πιεζεσαι και να μη περνας καλα.
    οποτε μια σχεση που ειναι ετσι, ΟΧΙ δεν μου χρειαζεται και δεν τη θελω! και συμφωνω οτι πρωτιστως οι ανθρωποι θελουν να ειναι καλα ψυχολογικα. εδω ομως δεν ειμαστε και τοσο γιατι κακοπερναμε...
    τεσπα για το τελευταιο που με ρωτας δε ξερω να σου το απαντησω, γιατι δεν εχω προτυπα. υψηλα κριτηρια επιλογης δε νομιζω πως εχω γιατι δεν υπαρχει κατι συγκεκριμενο στο μυαλο μου δλδ να πεις ψαχνω μια που να ειναι ετσι κι ετσι, ξανθια ή οτι αλλο κλπ. απλα δε μου αρεσουν και τοσο τα κοκαλα, θελω να εχει καμπυλες. αυτο δε το λες και τοσο προτυπο οσο θεμα σωματοτυπου. αντε και να εχουμε κοινα ενδιαφεροντα οσο γινεται (κινηματογραφο και μουσικη δλδ εκτος απ'το διαδικτυο - με videogames δεν ασχολουμαι πλεον - ουτε αλλα αθληματα).
    το τι προσφερω τωρα δε μπορω να το πω εγω, ειναι αναλογα τι βλεπει η καθεμια πανω μου, αν μπορει να το εκτιμησει, αν της ταιριαζει κι ολας. πχ στη πισω σελιδα η RainAndWind μου γραψε καμποσα θετικα που βλεπει η ιδια, εσυ ή οποιαδηποτε αλλη μπορει να μη βλεπεις τιποτα απολυτως. αυτο δε σημαινει οτι δε προσφερω καθολου, ετσι δεν ειναι ?

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    Εγώ αγαπητέ στα έχω ξαναπεί πολλάκις.
    Μια χαρά είσαι, στοργή και προδερμ θες, αφοσίωση, ειλικρινή αγάπη, ως γνήσιος αγαπούλης.
    Αλλά για κάποιο λόγο, ή μάλλον για αρκετούς λόγους, σαμποτάρεις και νεκρώνεις εσύ ο ίδιος τον εαυτό σου.
    Και ενώ το μυαλό σου είναι ανοικτό και θα μπορούσες να κάνεις πολλά πράγματα, κάνεις μα...κίες.
    Μην αντιδράς!Κιχ δε θέλω να ακούσω.
    Ελπίζω κάποια μέρα να ξεκολλήσεις και να βγάλεις προς τα έξω τον αληθινό ΚΕΝΟ.
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    351
    E τότε είναι να πεσεις στο καταλληλο άτομο πράγμα που είναι και θέμα τύχης. Το εύχομαι αλλά οι περισ΄΄οτεροι άνθρωποι κάνουν υποχωρήσεις από λίγες εως πολλές προκειμένου να μην είναι μόνοι. Εσύ είσαι διατεθειμένος να κάνεις;

  15. #45
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    Quote Originally Posted by void View Post
    Εγώ αγαπητέ στα έχω ξαναπεί πολλάκις.
    Μια χαρά είσαι, στοργή και προδερμ θες, αφοσίωση, ειλικρινή αγάπη, ως γνήσιος αγαπούλης.
    Αλλά για κάποιο λόγο, ή μάλλον για αρκετούς λόγους, σαμποτάρεις και νεκρώνεις εσύ ο ίδιος τον εαυτό σου.
    Και ενώ το μυαλό σου είναι ανοικτό και θα μπορούσες να κάνεις πολλά πράγματα, κάνεις μα...κίες.
    Μην αντιδράς!Κιχ δε θέλω να ακούσω.
    Ελπίζω κάποια μέρα να ξεκολλήσεις και να βγάλεις προς τα έξω τον αληθινό ΚΕΝΟ.
    εσυ αγαπητη ξαφανιζολ απ'το μσν ακομα, αλλα καλα κανεις γιατι και στο καινουργιο ψιλοπραματα, δυο ατομα μονο εχω και ουτε που μιλαμε. οποτε σε βουτιξει ο μπαμπουλας του αρνητισμου ομως ή βαριεσαι ή χρειαστεις κατι, ξανασφυρνας κλεφτικα. (για οσους δε ξερουν η void τα λεει αυτα επειδη της εδειξα τη καλη μου πλευρα οταν μιλουσαμε).
    στο θεμα μας τωρα, δε ξερω τι εννοεις λεγωντας σαμποταρω και νεκρωνω, εξηγα το περισσοτερο αν θες. οπως επισης και ποιες ειναι οι μαλακιες που κανω (μεταφορικα φανταζομαι σιγουρα, λολ). αν ντρεπεσαι εδω, στειλε μου μηνυμα.
    οκ ειμαι αντικοινωνικος πολυ, δε συχναζω σε μερη της πλεμπας γιατι μου προκαλουν εμετο, κι εδω που μενω γινεται ενας ψιλοχαμος ακομα, οποτε και με το ζορι εχω πολυ φασαρια και καυσαεριο και καυγαδες, ΧΩΡΙΣ να μου ανηκει καν ο χωρος αυτος να κανω οτι θελω. οποτε αφου δεν εχω ουτε τον δικο μου χωρο να κανω οτι θελω, τι αλλο να κανω δω ο ερμος ? ησυχια θελω αλλα δεν...
    εγραψα και πισω οτι δεν ειμαι αρεστος, γιατι η αληθεια ποναει, κι ολοι σε κανουν περα, επιλεγωντας να ζουν στο γλυκο τους ψεμα. ολη η ελλαδα βουτιγμενη στη παραμυθα ειναι, μακαρι να βρισκα ενα χερι να το παρω να φυγουμε, αλλα τζιφος στο ημιφως.

    Quote Originally Posted by Blue1 View Post
    E τότε είναι να πεσεις στο καταλληλο άτομο πράγμα που είναι και θέμα τύχης. Το εύχομαι αλλά οι περισ΄΄οτεροι άνθρωποι κάνουν υποχωρήσεις από λίγες εως πολλές προκειμένου να μην είναι μόνοι. Εσύ είσαι διατεθειμένος να κάνεις;
    κανω υποχωρησεις, ξερω να προσαρμοζομαι, ω σαν τον χαμαιλεων. αλλα εξαρταται παντα αν δω οτι αξιζει καποια. αν δεν αξιζει, δεν γινεται τπτ.

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Νεύρα νεύρα κι άλλα νεύρα....
    By LadyAngel in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 21
    Last Post: 12-12-2011, 18:18
  2. Ειναι γκει, ερωτευμενος με καποιον αλλο/αλλη, η υπερβολικα δειλος ???
    By ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ! in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 18-12-2010, 18:02
  3. Νεύρα,νεύρα και αλκοόλ
    By mpirakia in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 40
    Last Post: 02-02-2010, 16:14
  4. Replies: 11
    Last Post: 28-12-2009, 09:57
  5. ΝΕΥΡΑ ΝΕΥΡΑ ΝΕΥΡΑΑΑ...
    By SpyrosGR21 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 16
    Last Post: 11-10-2006, 16:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •