Ακμή και κακή ψυχολογία.... - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 56
  1. #31
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    οπως σου ειπε και η κοπελα η ακμη ειναι το συμπτωμα και τα φαρμακα δεν κανουν τπτ αλλο απο αυτο που κανειτο μακιαζ, πιο καλα προσπαθησε να μην χαλιεσαι για τπτ γτ πραγματικα δεν αξιζει

  2. #32
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    υπαρχουν ανθρωποι που μπορει να μη θελουν μια κοπελα λογο ακμης ?

  3. #33
    Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    80
    κενο δεν ξερω τι να σου πω!!! παντως ρε παιδια εγω εχω δει σε γνωστες με τα χαπια να φευγουν!!! και οσο για το βιντεακι εγω πιστευω πως η κοπελα αυτη κανει το χειροτερο που θα μπορουσε να κανει!!! οκ κ εγω εχω μερικα σπυρακια και βαφομαι συνεχεια οταν ειναι να βγω αλλα με ολο αυτο το παστομα που κανει στο προσωπο της δεν νομιζω οτι θα καλυτερεψει η κατασταση!! τριβει το προσωπο και γεμιζει περισσοτερα σπυρακια!!! μην μου πειτε για τις συνθεσεις των καλλιντικων κλπ κλπ τα ξερω μια χαρα αισθητικη εχω τελειωσει και ξερω πωσ να τα καμουφλαρω αλλα βαση πρεπει να δυνουμε να απαλαγουμε απο αυτα οχι να τα καμουφλαρουμε!!!!

  4. #34
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    κοιτα, δε θελω να υποτιμησω το προβλημα της, και οπως γραφει και η ιδια οταν εχεις καταθλιψη μεγενθυνεις τα παντα προς το χειροτερο. ομως ας ειμαστε ρεαλιστες, αν φροντισει ολα τα αλλα και ειναι σωστη, αμφιβαλλω αν λογο της ακμης θα εχει καποια αποτυχια στη ζωη της. το προβλημα το δημιουργει λοιπον καθαρα η ιδια στον εαυτο της, που δεν εγκρινει την εικονα της. ετυχε να εχει ακμη, αλλοι μπορει να ειναι αλληθωροι, αλλοι να εχουν καραφλα, αλλοι μεγαλη μυτη. ψιλοπραγματα παιδια μου, ο χαρακτηρας μετραει παντα, και η αυτοπεποιθηση χτιζεται οσο φροντιζεις τον εαυτο σου. φροντισε τον λοιπον, βαλε και τις κρεμουλες σου, αλλαξε χρωμα και στα μαλλακια σου οταν βαρεθεις το φυσικο σου, βαψου κι ολας οταν ειναι να κυκλοφορησεις αν πιστευεις θα σε κανει καλυτερη, οτιδηποτε να χαρει η ψυχουλα σου. δεν ειμαστε το δερμα που ολοι βλεπουν, γιατι το δερμα ειναι σαν ενα ρουχο, ρουχο της ψυχης το οποιο φθειρεται με τα χρονια. κι οταν η ψυχη αξιζει, το ρουχο λιγη σημασια εχει.

  5. #35
    Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    80
    με εχεις αφησει αφωνη!!! χαχαχα στο βιντεο αναφερομουν οχι στην σανυ!!! τη σανυ την καταλαβαινω απολυτα γιαυτο και ανεφερα οτι και εγω εχω μετρια ακμη..και προσπαθω με οτι θεραπεια υπαρχει (εκτος χαπιων λογω της αγχωδης διαταραχης μου)!!! απλα στο βιντεακι η κοπελα το παρατραβιξε με το "παστωμα"!! σιγουρα ουτε εγω στη θεση της θα εβγενα αβαφη αλλα δεν θα το παρατραβουσα και τοσο!!(και παλι δεν αναφερομαι στη σανυ) :P:P

  6. #36
    Quote Originally Posted by axl100 View Post

    τα λεει ολα το βιντεο
    ..αυτό το βίντεο το μόνο που λέει, ειναι μια καθαρή πλύση εγκεφάλου σε πιθανούς αγοραστές προιόντων μακιγιάζ.
    Δείχνει μια ΠΑΝΕΜΟΡΦΗ κοπέλα με τέλεια χαρακτηριστικά και γωνίες που της έβαλαν ψεύτικα σπυράκια και ουλές προκειμένου να προωθήσουν το θαύμα του μακιγιάζ.

    Αν όλες οι κοπέλες που είχαν ακμή μπορούσαν τόσο εύκολα να καλύψουν το πρόβλημα, δεν θα υπήρχε καμιά άσχημη έφηβη στον κόσμο.

  7. #37
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    ..αυτό το βίντεο το μόνο που λέει, ειναι μια καθαρή πλύση εγκεφάλου σε πιθανούς αγοραστές προιόντων μακιγιάζ.
    Δείχνει μια ΠΑΝΕΜΟΡΦΗ κοπέλα με τέλεια χαρακτηριστικά και γωνίες που της έβαλαν ψεύτικα σπυράκια και ουλές προκειμένου να προωθήσουν το θαύμα του μακιγιάζ.

    Αν όλες οι κοπέλες που είχαν ακμή μπορούσαν τόσο εύκολα να καλύψουν το πρόβλημα, δεν θα υπήρχε καμιά άσχημη έφηβη στον κόσμο.
    καποτε ειχα σχεση με κοπελα που ηταν ετσι, ακριβως ετσι οπως τα δειχνει το βιντεο ηταν

  8. #38
    Quote Originally Posted by axl100 View Post
    καποτε ειχα σχεση με κοπελα που ηταν ετσι, ακριβως ετσι οπως τα δειχνει το βιντεο ηταν
    ..δεν αντιλέγω, απλά το 90% των κοριτσιών που έχουν ακμή δεν εχουν χαρακτηριστικά μοντέλου ώστε με ένα μακιγιάζ να μεταμορφώνονται σε κούκλες.
    Από την άλλη, το να παστώνει μια κοπέλα μια περιοχή με σπυράκια φέρνει το αντίιθετο αποτέλεσμα.
    Συμφωνώ με κάποια παραπάνω, (συγνώμη δνε θυμάμαι νικ), που μίλησε για αγωγή και ότι ξεπερνιέται.
    Τέτοια παραδείγματα έχω πολλά, από κορίτσια στο σχολείο που είχαν τεράστιο πρόβλημα και το ξεπέρασαν σε συνεργασία με έναν καλό δερματολόγο.

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Αθηνα
    Posts
    312
    Εγω θελω να πω μονο οτι το σοβατισμα στο προσωπο ειναι ο,τι χειροτερο για τα σπυρακια. Το προσωπο πρεπει να ειναι μονιμα καθαρο και οχι με φραγμενους πορους απο χημικα... Εδω και τιποτα να μην εχεις επιβαρυνει πολυ το δερμα.

    Επισεις θελω να πω για τα χαπακια που λετε... Η αδερφη μου παιρνει τα Accuran που εχουν την ιδια δραστικη ουσια που λετε πιο πανω,και της εχουν απαυτωσει την ψυχολογια κανονικα.. Ειναι τοσο βαρια που της εχουν δημιουργησει πολλα ασχημα συμπτωματα. Περα απο τα σωματικα (που εχει αφυδατωθει τελειως και ειναι σαν τον Φρανκεσταιν τωρα,ενω ηταν κουκλα) εχει εντονα συμπτωματα καταθλιψης,απωλεια ελεγχου και κενα μνημης... Και φυσικα ουτε λογος να τα κοψει γιατι ο δερματολογος της υποσχεθηκε οτι μετα απο 6 μηνες θα ειναι ολα οκ. Για τα ψυχολογικα βεβαια εγω εχω μια ενσταση γιατι αν βιωνεις πολυ καιρο τετοια εντονα συμπτωματα δεν ξερω κατα ποσο φτιαχνει αυτο μετα αν κοψεις απλα τα φαρμακα... Προσοχη λοιπον... Πολυ προσοχη...

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by Karisha View Post
    Εγω θελω να πω μονο οτι το σοβατισμα στο προσωπο ειναι ο,τι χειροτερο για τα σπυρακια. Το προσωπο πρεπει να ειναι μονιμα καθαρο και οχι με φραγμενους πορους απο χημικα... Εδω και τιποτα να μην εχεις επιβαρυνει πολυ το δερμα.

    Επισεις θελω να πω για τα χαπακια που λετε... Η αδερφη μου παιρνει τα Accuran που εχουν την ιδια δραστικη ουσια που λετε πιο πανω,και της εχουν απαυτωσει την ψυχολογια κανονικα.. Ειναι τοσο βαρια που της εχουν δημιουργησει πολλα ασχημα συμπτωματα. Περα απο τα σωματικα (που εχει αφυδατωθει τελειως και ειναι σαν τον Φρανκεσταιν τωρα,ενω ηταν κουκλα) εχει εντονα συμπτωματα καταθλιψης,απωλεια ελεγχου και κενα μνημης... Και φυσικα ουτε λογος να τα κοψει γιατι ο δερματολογος της υποσχεθηκε οτι μετα απο 6 μηνες θα ειναι ολα οκ. Για τα ψυχολογικα βεβαια εγω εχω μια ενσταση γιατι αν βιωνεις πολυ καιρο τετοια εντονα συμπτωματα δεν ξερω κατα ποσο φτιαχνει αυτο μετα αν κοψεις απλα τα φαρμακα... Προσοχη λοιπον... Πολυ προσοχη...

    συμφωνώ με την Karisha, ότι σε τέτοια περίπτωση αυτό που χρειάζεται το δέρμα περισσότερο είναι να παραμένει καθαρό.
    Οι θεραπείες ακμής είναι θεραπείες μ' αρκετές παρενέργειες, γιατί π.χ. επιβαρύνουν το συκώτι, ευθύνονται για τριχόπτωση, ψυχολογικά κ.λπ.

    Και σ' αυτήν την περίπτωση ο συνδυασμός μ' ένα υγιεινό, ισορροπημένο διαιτολόγιο βοηθάει αρκετά, γιατί κι οι φλεγμονές του δέρματος προέρχονται επίσης, από τοξίνωση του αίματος και με κατάλληλη διατροφή, υπάρχει βελτίωση με διάρκεια.
    Άσε τη ζωή που κάνεις... και ψάξε για τη ζωή που χάνεις

  11. #41
    Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    80
    με το μονο που θα διαφωνησω ειναι εδω "το 90% των κοριτσιών που έχουν ακμή δεν εχουν χαρακτηριστικά μοντέλου"... εχω δει κοπελες με πολυ ομορφα χαρακτηριστικα ομως λογο της ακμης δεν μπορουσαν να αναδειξουν την ομορφια τουσ!! δεν σημαινει ρε παιδια οτι καποια που εχει ακμη ειναι ασχημη. αυτο ειναι το θεμα και γιαυτο ολες μασ καταφευγουμε στο παστωμα για ενα σπυρακι ποσο μαλλον κοπελες που εχουν σοβαρο προβλημα ακμης- και ετσι δεν μπορουμε να απαλλαγουμε απο αυτα!! εγω πιστευω η σανυ εκανε παρα πολυ καλα που πηρε την αγωγη με τα χαπια και εγω θα την επερνα αν και το προβλημα μου δεν ειναι ιδιαιτερα ενοχλητικο! απλα εγω ειχα ηδη καταθληψη και φοβηθηκα μην γινω χειροτερα!!! καποιες κοπελες περνουν αντισυλιπτικα για να απαλλαγουν απο την ακμη!! τα εχει δοκιμασει καποια?? ισχυει αυτο οτι φευγουν??

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Αθηνα
    Posts
    312
    Quote Originally Posted by salala View Post
    με το μονο που θα διαφωνησω ειναι εδω "το 90% των κοριτσιών που έχουν ακμή δεν εχουν χαρακτηριστικά μοντέλου"... εχω δει κοπελες με πολυ ομορφα χαρακτηριστικα ομως λογο της ακμης δεν μπορουσαν να αναδειξουν την ομορφια τουσ!! δεν σημαινει ρε παιδια οτι καποια που εχει ακμη ειναι ασχημη. αυτο ειναι το θεμα και γιαυτο ολες μασ καταφευγουμε στο παστωμα για ενα σπυρακι ποσο μαλλον κοπελες που εχουν σοβαρο προβλημα ακμης- και ετσι δεν μπορουμε να απαλλαγουμε απο αυτα!! εγω πιστευω η σανυ εκανε παρα πολυ καλα που πηρε την αγωγη με τα χαπια και εγω θα την επερνα αν και το προβλημα μου δεν ειναι ιδιαιτερα ενοχλητικο! απλα εγω ειχα ηδη καταθληψη και φοβηθηκα μην γινω χειροτερα!!! καποιες κοπελες περνουν αντισυλιπτικα για να απαλλαγουν απο την ακμη!! τα εχει δοκιμασει καποια?? ισχυει αυτο οτι φευγουν??
    σε πολλες κοπελες λειτουργουν τα αντισυληπτικα σε αλλες οχι.. εξαρταται απο τον οργανισμο. σε καθε περιπτωση πρεπει να γινονται εξιδικευμενες εξετασεις για να δεις ακριβως τι προβλημα εχεις και ποσα μπορει να ανεχτει ο οργανισμος σου. ας πουμε τα χαπακια για την ακμη σε καποιες κοπελες δεν φερνουν ψυχολογικα,στην αδερφη μου εχουν φερει πολλα... αλλα ο δερματολογος ουτε καν μπηκε στον κοπο να την ρωτησει 2-3 πραγματα παραπανω,της τα εγραψε αμεσως...

    http://www.medlook.net.cy/article.asp?item_id=1134 εγω αυτο θα εκανα αν ειχα μεγαλο προβλημα με σπυρακια,τα χαπακια που "χτυπανε" ορμονες δεν τα εμπιστευομαι... δεν ειναι παιχνιδακι ο οργανισμος.

  13. #43
    Banned
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    120
    Quote Originally Posted by salala View Post
    με το μονο που θα διαφωνησω ειναι εδω "το 90% των κοριτσιών που έχουν ακμή δεν εχουν χαρακτηριστικά μοντέλου"... εχω δει κοπελες με πολυ ομορφα χαρακτηριστικα ομως λογο της ακμης δεν μπορουσαν να αναδειξουν την ομορφια τουσ!! δεν σημαινει ρε παιδια οτι καποια που εχει ακμη ειναι ασχημη. αυτο ειναι το θεμα και γιαυτο ολες μασ καταφευγουμε στο παστωμα για ενα σπυρακι ποσο μαλλον κοπελες που εχουν σοβαρο προβλημα ακμης- και ετσι δεν μπορουμε να απαλλαγουμε απο αυτα!! εγω πιστευω η σανυ εκανε παρα πολυ καλα που πηρε την αγωγη με τα χαπια και εγω θα την επερνα αν και το προβλημα μου δεν ειναι ιδιαιτερα ενοχλητικο! απλα εγω ειχα ηδη καταθληψη και φοβηθηκα μην γινω χειροτερα!!! καποιες κοπελες περνουν αντισυλιπτικα για να απαλλαγουν απο την ακμη!! τα εχει δοκιμασει καποια?? ισχυει αυτο οτι φευγουν??

    Δε ξέρω σε τί να πρωτοαπαντήσω σε όσα έχετε γράψει μέχρι στιγμής, αλλά salata επειδή αυτό που ρωτάς για τα αντισυλληπτικά και πώς μπορούν, εάν μπορούν να βοηθήσουν με το θέμα της ακμής, είναι πολύ σημαντικό, θα μιλήσω πρώτα γι' αυτό, από προσωπική εμπειρία...

    Εάν μιά κοπέλα μετά από όλες τις δυνατές θεραπείες με κρέμες και αντιβιοτικά ένα σημαντικό διάστημα συνεχίζρι να έχει ακμή , ή ακόμη καλύτερα πριν αρχίσει να παίρνει αντιβιώση και πόσο μάλλον ισοτρετινοϊνη, παραπέμπεται για γυναικολογικές εξετάσεις (εσωτερικός υπέρηχος) αλλά και ορμονικές για να φανεί εάν υπάρχει πρόβλημα πολυκυστικών ωοθηκών -εάν δεν έχει φανεί ήδη γιατί το σύνδρομο περιλαμβάνει πολλά συμπτώματα που μπορεί να έχουν βάλει σε υποψίες μία γυναίκα όπως ακμή, τριχοφυία, παχυσαρκία, αραιή περίοδο, παχυσαρκία κ. ά. , όλα μαζί ή κάποια απο αυτά- ώστε τότε να προσανατολιστεί σε αντιμετώπιση αυτου γυναικολογικού προβλήματος που σχετίζεται με την ακμή. Αυτό γίνεται τις περισσότερες φορές με αντισυλληπτικά και αντι-αδρογόνα και σπάνια, σε σοβαρές περιπτώσεις, με χειρουργική επέμβαση για απόξεση των ωοθηκών, δηλ. αφαίρεση των κυστών. Ωστόσο με τη διακοπή των χαπιών οι κύστες μπορεί να επανεμφανιστούν (με την απόξεση δεν ξέρω αν ισχύει, αλλά μάλλον ναι, πρόκειται για σύνδρομο οπότε δεν υπάρχει πλήρης θεραπεία) και μαζί ολα τα δυσάρεστα (ακμή, τριχοφυία κλπ) Γενικά ένας γυναικολόγος μου είχε πει ότι το σύνδρομο υποχωρεί όταν μία γυναίκα γίνει μητέρα. Όταν όμως υπάρχει αποδεδειγμένα σοβαρό πρόβλημα πρέπει να γίνει κάτι, καμια κοπέλα με το σύνδρομο δε μπορεί να το αφήνει έτσι. Παράλληλα όμως ένας δερματολόγος συνεχίζει να παρακολουθεί μία κοπέλα με τέτοιο θέμα δίνοντας της κρεμούλες για το πρόσωπο, ενώ αναμένεται με την πάροδο του χρόνου καθώς οι κύστες υποχωρούν και τα ανδρογόνα πέφτουν να υποχωρεί και ακμή. Επομένως, τα αντισυλληπτικά βοηθούν έμεσσα στην αντιμετώπιση της ακμής, στην περίπτωση της ύπαρξης πολυκυστικών ωοθηκών και μόνο. Έαν δεν υπάρχει τέτοιο θέμα, η αιτία της ακμής είναι άλλη και άρα τα αντισυλληπτικά χάπια δε θα βοηθήσουν.

    Η θεραπεία με τα ρεντουκάρ που κάνω στο κουτί έχει έχει μία σελίδα παρενέργειες... Το διάβασα μία φορά για να ξέρω τί να προσέξω και τέλος Δεν έχω καμία παρενέργεια παρα μόνο ξηρότητα στα χείλη και έιμαι συνέχεια με ειδική κρεμούλα ή λιποζαν. Κάθε πρωί και βράδυ κάνω πλύσιμο με καθαριστικό-πέρασμα με τονωτική λοσιόν-ενυδατική πρόσωπο και μάτια και ενυδατική στο σώμα συχνά. Και όταν είναι να βγω απαραιτήτως αντιηλιακή (με τη θεραπεία αυτή πρέπει να αποφεύγω τον ήλιο αλλά και γενικά ο ήλιος βλάπτει, ειδικά το πρόσωπο με ακμή!) Αν είναι να βγω, κάποιες φορές και όχι πάντα γιατί έχω βελτιωθεί, βάζω ειδικό μεικ-απ απο το φαρμακείο, όπως και όλα τα προιόντα που χρησιμοποιώ, πιο φτηνό και απο αυτά του εμπορίου...

    Karisha λυπάμαι για την αδερφή σου, παθαίνει όλα αυτά που φοβόμουν... Προσέχει όμως όλα αυτά που πρέπει να προσέξει; Καλή ενυδάτωση, αντιηλιακή..; Να κάνει υπομονή και όλα θα πάνε καλά... Ολοι υπομονή κάνουμε...
    Last edited by σανυ; 04-04-2012 at 14:42.

  14. #44
    Banned
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    120
    Quote Originally Posted by Karisha View Post
    σε πολλες κοπελες λειτουργουν τα αντισυληπτικα σε αλλες οχι.. εξαρταται απο τον οργανισμο. σε καθε περιπτωση πρεπει να γινονται εξιδικευμενες εξετασεις για να δεις ακριβως τι προβλημα εχεις και ποσα μπορει να ανεχτει ο οργανισμος σου. ας πουμε τα χαπακια για την ακμη σε καποιες κοπελες δεν φερνουν ψυχολογικα,στην αδερφη μου εχουν φερει πολλα... αλλα ο δερματολογος ουτε καν μπηκε στον κοπο να την ρωτησει 2-3 πραγματα παραπανω,της τα εγραψε αμεσως...

    http://www.medlook.net.cy/article.asp?item_id=1134 εγω αυτο θα εκανα αν ειχα μεγαλο προβλημα με σπυρακια,τα χαπακια που "χτυπανε" ορμονες δεν τα εμπιστευομαι... δεν ειναι παιχνιδακι ο οργανισμος.
    Συμφωνώ!!! Απόλυτα! Κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός και θέλει απόλυτη σιγουριά για οποιαδήποτε θεραπεία, ειδικά με χάπια που επηρεάζουν τις ορμόνες όπως τα αντισυλληπτικά.
    Πάντως η ισο-τρετινοίνη που ανήκει στα ρετινοειδή, δηλαδή παράγωγο της βιταμίνης Α δεν είναι ορμόνη. Εχει πολλές πιθανές παρενέργειες όμως και υπάρχουν πολλές ειδικές προφυλάξεις κατα τη χρήση, από τον ήλιο εώς την διατροφή που πρέπει να είναι χαμηλή σε "κακά" λιπαρά...
    Αλλά μου κάνει εντύπωση που λες ότι ο δερματολόγος τα χορήγησε αμέσως... Δεν την έβαλε να κάνει τη σχετική εξέταση αίματος;;;

  15. #45
    Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    80
    εμενα μου ειπε για πολυ ελαφρια αντισυλιπτικα!! δεν ξερω λεω να τα δοκιμασω μαζι με τα αντικαταθλιπτικα!! του ειπα εξαρχης οτι περνω cipralex και μου τα συστησε meta!!! το αστειο της υποθεσης (βασικα μονο αστειο δεν ειναι) ειναι οτι δεν εχω κανει ουτε τεστ παπ ουτε ιδιαιτερεσ γυναικολογικες εξετασεις γιατι ποτε μου δεν ειχα καποιο προβλημα μεχρι στιγμης! και επειδη εφτασα 23 και το αμελησα θα παω μεσα στο μηνα! να μου πει και για τα χαπια!!!

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. νευρα και κακη διαθεση
    By μακης1963 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 18-04-2011, 19:20
  2. Μια κακη ημερα
    By nopanic in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 03-12-2010, 00:57
  3. Κακή διάθεση
    By jkkellli in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 11
    Last Post: 07-08-2009, 01:33
  4. το αγχος προκαλει ακμη?
    By afrula in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 26-06-2009, 19:56
  5. Διαταραχή ή κακή περίοδος;
    By Manos88 in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 15
    Last Post: 21-03-2008, 19:16

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •