ZOLOFT ΚΑΙ ΑΗΔΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 15 of 15
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796

    ZOLOFT ΚΑΙ ΑΗΔΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ

    Γεια σας παιδακια ! Εχω πολυ καιρο να μπω κ να γραψω, οχι οτι δεν ημουν η ημουν καλα, αλλα εχω πιαστει με πολλα πραγματα, αλλα εκεινα θα τα γραψω στο αλλο θεμα που θα ανοιξω σε λιγο. λοιπον πριν καιρο μετα απο την πολυ επωδυνη κ δυσαρεστη καταληξη που ειχε για μενα ενα βουλιμικο επεισοδιο (δεν θα μπω σε λεπτομερειες, αναφερω ενδεικτικα οτι με την αναιρεση της υπερφαγιας που προσπαθησα να κανω νοσηλευτηκα 5 μερες στο νοσοκομειο) αποφασισα οτι ΤΩΡΑ οσο ποτε αλλοτε ΠΡΕΠΕΙ να κανω κατι για το διατροφικο, αν οχι να το επιλυσω, τουλαχιστον να το κοντρολαρω οσο μπορω. γιατι λεω το επομενο βημα μετα απο αυτο που εγινε θα ηταν να πεθανω. κ μιλαω σοβαρα. λοιπον ξεκινησα ζολοφτ εδω κ λιγο καιρο των 100 μγ κ με πιανει αναγουλα συνεχεια, μου ρχεται ταση για εμετο κ δεν μπορω να φαω, με αποτελεσμα να εχω χασει 4 κιλα χωρις να το επιδιωξω. βεβαια ουδεν κακον αμιγες καλου αλλα νιωθω γενικως κ μια καταπτωση κ κυκλοφορω συνεχεια με κατι φαρδιες φορμες. δεν τολμαω να κοιταχτω στον καθρεφτη δεν τολμαω να παω θαλασσα ενω ειναι διπλα στο σπιτι μου. ολοι μου λενε οτι δεν ειμαι χοντρη αλλα δεν τους πιστευω κ ζηταω συνεχως επιβεβαιωση κ συνεχεια μα συνεχεια τσιμπιεμαι στα πλευρα για να δω ποσο λιπος εχω κ που βγαινει το κοκκαλο οπως ακριβως εκανα οταν επαθα την ανορεξια. δεν ξερω ρε πουστη μου υπαρχει καμια που να εχει ξεπερασει πληρως τη διατροφικη? νομιζω πως οχι. ειναι κατι που μπορει να μπει σε καταστολη αλλα δεν σκοτωνεται ρε πουστη μου. εχω εμμονη ζυγιζομαι 3 φορες τη μερα μαλιστα πηγα σε ενα φαρμακειο να ζητησω τοπαμακ για να χασω κιλα κ μου λεει ο φαρμακοποιος "πας καλα κοπελα μου? δεν χρειαζεσαι εσυ αυτα τα χαπια τα δινουμε σε παχυσαρκους η ιδεα σου ειναι δεν εισαι καθολου χοντρη" κ τελικα δεν μου τα δωσε.. ρε οταν μου λενε οτι ειμαι αδυνατη νομιζω οτι μου χρυσωνουν το χαπι.. εχει τυχει να κλαψω για αυτο το θεμα κ να λεω στην κολλητη μου "σε παρακαλω μην μου χαιδευεις τα αυτια πες μου την αληθεια" δεν ξερω ειμαι μπερδεμενη κ κατεστραμμενη οσο δεν παει αλλο....
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    στα σύννεφα
    Posts
    434
    Γεια σου Lacrymosa! εχεις αναφερει τις ναυτιες καθολου στο γιατρο σου..; μηπως μπορει να σου αλλαξει καθολου το φαρμακο με καποιο αλλο..ειναι κριμα απτη στιγμη που λες οτι καταφερες να κοντρολαρεις το διατροφικο σου για καποιο καιρο..ολοι εδω ειμαστε με τις γνωστες διατροφικες διαταραχες....:/ καλως η κακως εχεις υποστηριξη μην το βαζεις κατω! κυριως να σε απασχολει η υγεια σου, οχι η εικονα σου εγω τουλαχιστον αυτο προσπαθω να σκεφτομαι καθε φορα που θελω να τρεξω στην τουαλετα..πληρης ιαση το ξερουμε ολοι βαθια μεσα μας δεν υπαρχει, το "μικροβιο" παντα θα υπαρχει κ θα μας τρωει αλλα τουλαχιστον ας κανουμε ο,τι περναει απ'το χερι μας για να μην επιβαρυνουμε τον οργανισμο μας..κ στην τελικη 5 κιλα πανω 5 κιλα κατω αυτοι που μας αποδεχονται μας αποδεχονται για κατι περισοοτερο απο την ψωροεικονα της παραλιας..:) (οσο για το τοπαμακ που λες εγω το παιρνω κ εχασα μονο τον πρωτο μηνα) οσα και να σου πουμε διαδικτυακα παντως χρειαζεται μεσα σου να το ξεκαθαρισεις, το τι ειναι σημαντικο, οσες διαβεβαιωσεις και να παρεις για το οτι εισαι αδυνατη, αυτο ειναι το θεμα με τις διατροφικες...δεν παιρνουν απο λογια δυστυχως αλλιως κι εγω κι εσυ μια χαρα θα ημασταν...:( σου ευχομαι να πανε ολα καλα κ ενημερωνε μας!..:)
    Will I ever be free?

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Σαλόνικα
    Posts
    26
    ποτέ δεν φεύγει πλήρως η διαταραχή, συμφωνώ κι εγώ. άπαξ και το ζήσεις, και μπεις στο τριπάκι, μπορεί να μη σε κηνυγάει όπως στην αρχή ή να μην είσαι για νοσοκομεία και ψυχίατρο, αλλά το ρημάδι θα είναι σφινωμένο στο μυαλό σου μια ζωή. κι εγώ κάθομαι και ελέγχω τα κόκαλα στα πλευρά μου, δοκιμάζω ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ τα ρούχα μου, τελευταία έχασα κι εγώ 2-3 κιλά λόγω καλοκαιριού όλη μέρα έξω, απο δω απο κει και τα λοιπά, και τώρα φοβάμαι μην τα ξαναβάλω γιατί όσο πιο αδύνατη τόσο καλύτερα και κολοκύθια με τη ρίγανη. Είμαι σίγουρη ότι όχι μόνο δεν είσαι χοντρή αλλά είσαι αδύνατη και το ξέρεις αλλά είσαι κι εσύ μέσα στο φόβο μη βάλεις γραμμάριο και στην επιθυμία να χάσεις κι άλλα όσο είναι εφικτό για να νιώθεις πιο ασφαλής. να ξερες πόσο σε νιώθω!!!!!! όσον αφορά το φάρμακο, εγώ έχω και μια άλλη εξήγηση δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να ισχύει αλλά είχα πάθει κάτι παρόμοιο όταν έπαιρνα αντιβίωση. Επειδή γενικά δεν τρώω και μάλλον ούτε κι εσύ, όταν παίρνουμε χάπια (οποιοδήποτε χάπι) πάει και προσγειώνεται στο κενό στομάχι και τα κάνει ρημαδιό εκεί μέσα και μετά θέλουμε να ξεράσουμε και εννοείται δεν θέλουμε καν να σκεφτούμε φαγητό. οπότε μάλλον δεν φταίει το χάπι αλλά το ήδη κενό στομάχι σου. ΛΕΩ ΕΓΩ ΤΩΡΑ. δεν το παίζω και γιατρός, αλλά καταθέτω μια προσωπική εμπειρία που υπάρχει πιθανότητα να έχει κοινά σημεία με το δικό σου θεματάκι. :) :)

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Πάντως το zoloft πράγματι κόβει την όρεξη, ακόμη και σε πολύ μικρότερη δοσολογία. Καλό αντικαταθλιπτικό για όποια θέλει να χάσει κιλά!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    στα σύννεφα
    Posts
    434
    κι εγω φοβαμαι, φοβαμαι οτι θα παχυνω, αν κι εχω φτασει πλεον στα 48 κιλα...δεν αντεχω αλλο αυτη την αρρωστεια..προσπαθω να βοηθησω αλλα και το δικο μου μυαλο ειναι το ιδιο αρρωστο...τι να κανω ρε παιδια; μολις γυρισα απτην τουαλετα...δεν αντεξα τα εβγαλα μην τυχον κ βαλω γραμμαριο...ειναι αηδια αυτο το πραγμα...μ'εχει καταστρεψει δεν το αντεχω αλλο...θελω τοσο πολυ να ειμαι αδυνατη αλλα ΓΙΑΤΙ; να πω οτι και γ@μω τις κατακτησεις...τι-πο-τα!! κι εκει που τα παω καλα κ λεω δε θα ξαναπροδωσω τον εαυτο μου...ξαναπεφτω..ζυγιζομαι καθε μερα, οταν μου λενε ποσο αδυνατη ειμαι το παιρνω πανω μου και χαιρομαι, ενω φυσικα το λενε με ανησυχια..δε θελω να καταστρεψω τον οργανισμο μου...αλλα το βλεπω προς τα εκει οδευω...
    Will I ever be free?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    163
    Εγω δεν πασχω απο κατι τετοιο μονο απο κρισεις πανικου αλλα θα πω κι εγω τη γνωμη μου...εγω αυτη τη στιγμη ειμαι 90 κιλα κι 1.78 υψος. ειχα φτασει 104.5. Αυτο θα πει χοντρη κοριτσια. σ αυτα τα κιλα που ειστε ειστε αδυνατες... κι εγω ακουγα διαρκως εχεις παχυνει εχεις παχυνει πως εισαι ετσι κλπ κλπ ενω εχω ενα ομορφο προσωπο εχω το υψος μου κι ολο αυτο μ εριχνε ψυχολογικα. Ομως κοριτσια μετα απο πολλη αναλυση εμαθα οτι πρεπει ν αγαπαμε τον εαυτο μας γι αυτο που ειμαστε.πρεπει να μας αποδεχομαστε.. Ξεκινησα διατροφη και γυμναστικουλα και πλεον χανω αργα και σταθερα τα κιλα μου.. Ζυγιζομαι κι εγω καθε μερα αλλα σε καμια περιπτωση δεν θα παω να ξερασω για να μην παρω γραμμαριο... Ρε παιδια το φαι ειναι απολαυση..χαρειτετο το και αφηστε τα θελω να ειμαι αδυνατη γι αυτο τα βγαζω!! κι εγω θελω να ειμαι αδυνατη να εχω ενα ωραιο κορμι αλλα οχι ανορεξικη. Στους αντρες πρωτα απ ολα δεν αρεσουν τα κοκκαλα.μονο στους σκυλους!!! μην επηρεαζεστε απο τα ρετουσαρισμενα προτυπα που μας πλασαρουν... ΠΡεπει να μαστε και λιγο μπαμπατσικες να χει και κατι να πιανει το αμορε μας... Γι αυτο λοιπον πηγαιντε στον καθρεφτη , πειτε ειμαι κουκλα και καθηστε και φατε με την ησυχια σας.. :)

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Άσε καλέ που είσαι μπερδεμένη και ακου κει κατεστραμμένη...καλοκαίρι είναι φάε τα φρουτάκια σου, κάνε και λιγη γυμναστικούλα
    και θα είσαι εντάξει. γυμναστήριο έχεις πάει ποτέ;
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    στα σύννεφα
    Posts
    434
    Νανσυ δεν ξερω πραγματικα γιατι ειμαι τοσο κολλημενη...οταν ειχα βαλει 8 κιλα σε μια περιοδο που τα βουλιμικα μου ειχαν ξεφυγει υπεφερα...δε θελω να βρεθω ξανα εκει...αλλα ουτε κ να τα βγαζω ειναι λυση :/ υπαρχουν μερες που τρωω φυσιολογικα απλα ωρες ωρες μου τη βαραει κ παω κ τα ξερναω απου τυψεις μην τυχον κ παχυνω...επειδη εκανα παρασπονδιες κι εγω σαν ανθρωπος...για μενα πλεον δεν ειναι απολαυση το φαγητο, με βασανιζει καθε φορα που εχω να το αντιμετωπισω κ πιστευω η σχεση μου μαζι του δε θα αλλαξει ποτε..τι να κανουμε ολοι καποιο βασανο θα πρεπει να χουμε στη ζωη μας..πραγματικα χαιρομαι που εισαι συνειδητοποιημενη κ μακαρι να μπορουσα να το δω κι εγω ετσι! κ για το υψος σου μια χαρα μου ακουγονται τα κιλα σου!
    Will I ever be free?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    163
    Quote Originally Posted by ~Lucy~ View Post
    Νανσυ δεν ξερω πραγματικα γιατι ειμαι τοσο κολλημενη...οταν ειχα βαλει 8 κιλα σε μια περιοδο που τα βουλιμικα μου ειχαν ξεφυγει υπεφερα...δε θελω να βρεθω ξανα εκει...αλλα ουτε κ να τα βγαζω ειναι λυση :/ υπαρχουν μερες που τρωω φυσιολογικα απλα ωρες ωρες μου τη βαραει κ παω κ τα ξερναω απου τυψεις μην τυχον κ παχυνω...επειδη εκανα παρασπονδιες κι εγω σαν ανθρωπος...για μενα πλεον δεν ειναι απολαυση το φαγητο, με βασανιζει καθε φορα που εχω να το αντιμετωπισω κ πιστευω η σχεση μου μαζι του δε θα αλλαξει ποτε..τι να κανουμε ολοι καποιο βασανο θα πρεπει να χουμε στη ζωη μας..πραγματικα χαιρομαι που εισαι συνειδητοποιημενη κ μακαρι να μπορουσα να το δω κι εγω ετσι! κ για το υψος σου μια χαρα μου ακουγονται τα κιλα σου!
    lucy σιγουρα δεν μπορω να καταλαβω επακριβως το προβλημα σου ουτε να καταννοησω πληρως γιατι βλεπεις ετσι τον εαυτο σου... Ομως πιστευω οτι ολα μπορουν ν αλλαξουν στην ζωη μας αρκει να το θελουμε...ακομα και το πως βλεπουμε τον εαυτο μας..αυτο βεβαια θελει σκληρη δουλεια!! Εγω παντως οταν νιωσω οτι εχω γουρουνιασει μια μερα και με πιασουν οι τυψεις απλως την επομενη προσεχω λιγο περισσοτερο τι θα φαω.. κι αυτο νομιζω οτι ειναι το πιο σωστο για καποιον που δε θελει να βαλει κιλα.οχι να πηγαινεις να κανεις εμετο!!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    στα σύννεφα
    Posts
    434
    σιγουρα θελει σκληρη δουλεια η εικονα που χτιζουμε για τον εαυτο μας...το λαθος μου ειναι οτι θεωρω οτι το αδυνατο για μενα ειναι κ το ομορφο..ΛΑΘΟΣ αλλα αντε να ξεκολλησω.σε σχεση με αλλες περιοδους παντως κανω λιγοτερες φορες εμετους, δηλαδη λιγες φορες την εβδομαδα..παλιοτερα εκανα και 3 φορες τη μερα..!παιρνω και φαρμακα για να ελεγχω τις βουλιμιες μου.δεν πιστευω οτι θα λυθει μια κ καλη ποτε το θεμα αλλα τουλαχιστον να σταθεροποιησω τα κιλα μου κ να σταματησω τους εμετους πριν καταστρεψω εντελως στομαχι κ εντερο..
    Will I ever be free?

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by ~Lucy~ View Post
    Γεια σου Lacrymosa! εχεις αναφερει τις ναυτιες καθολου στο γιατρο σου..; μηπως μπορει να σου αλλαξει καθολου το φαρμακο με καποιο αλλο..ειναι κριμα απτη στιγμη που λες οτι καταφερες να κοντρολαρεις το διατροφικο σου για καποιο καιρο..ολοι εδω ειμαστε με τις γνωστες διατροφικες διαταραχες....:/ καλως η κακως εχεις υποστηριξη μην το βαζεις κατω! κυριως να σε απασχολει η υγεια σου, οχι η εικονα σου εγω τουλαχιστον αυτο προσπαθω να σκεφτομαι καθε φορα που θελω να τρεξω στην τουαλετα..πληρης ιαση το ξερουμε ολοι βαθια μεσα μας δεν υπαρχει, το "μικροβιο" παντα θα υπαρχει κ θα μας τρωει αλλα τουλαχιστον ας κανουμε ο,τι περναει απ'το χερι μας για να μην επιβαρυνουμε τον οργανισμο μας..κ στην τελικη 5 κιλα πανω 5 κιλα κατω αυτοι που μας αποδεχονται μας αποδεχονται για κατι περισοοτερο απο την ψωροεικονα της παραλιας..:) (οσο για το τοπαμακ που λες εγω το παιρνω κ εχασα μονο τον πρωτο μηνα) οσα και να σου πουμε διαδικτυακα παντως χρειαζεται μεσα σου να το ξεκαθαρισεις, το τι ειναι σημαντικο, οσες διαβεβαιωσεις και να παρεις για το οτι εισαι αδυνατη, αυτο ειναι το θεμα με τις διατροφικες...δεν παιρνουν απο λογια δυστυχως αλλιως κι εγω κι εσυ μια χαρα θα ημασταν...:( σου ευχομαι να πανε ολα καλα κ ενημερωνε μας!..:)
    Γεια σου κοπελα! Πλεον το θεμα με τις ναυτιες εχει παρελθει, οπως μου ειπε η γιατρος μου κ διαπιστωσα κ εγω η ιδια εκ των υστερων, ηταν το διαστημα προσαρμογης του οργανισμου στο νεο φαρμακο. Πλεον ολα καλα. Στα υπολοιπα που λες συμφωνω κ επαυξανω οτι : Σημασια δεν εχει αν με αποδεχονται οι αλλοι ετσι η αλλιως. Σημασια εχει οτι σε καμια περιπτωση δεν μπορω να αποδεχτω τον εαυτο μου. Εχω θεμα με την κατανοηση κ την διαχειριση των συναισθηματων. Θα ανοιξω ενα θεμα λιαν συντομως οπου θα εξηγησω εκτενεστερα τι εννοω. Κατα τ αλλα το παλευω οπως με παλευει αυτο. Ποιος θα νικησει, με τι σκορ, αμα θα εχουμε ισοπαλια κ θα οδηγηθουμε σε παραταση, θα δειξει το εγγυς μελλον.
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by Δέσποινα View Post
    ποτέ δεν φεύγει πλήρως η διαταραχή, συμφωνώ κι εγώ. άπαξ και το ζήσεις, και μπεις στο τριπάκι, μπορεί να μη σε κηνυγάει όπως στην αρχή ή να μην είσαι για νοσοκομεία και ψυχίατρο, αλλά το ρημάδι θα είναι σφινωμένο στο μυαλό σου μια ζωή. κι εγώ κάθομαι και ελέγχω τα κόκαλα στα πλευρά μου, δοκιμάζω ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ τα ρούχα μου, τελευταία έχασα κι εγώ 2-3 κιλά λόγω καλοκαιριού όλη μέρα έξω, απο δω απο κει και τα λοιπά, και τώρα φοβάμαι μην τα ξαναβάλω γιατί όσο πιο αδύνατη τόσο καλύτερα και κολοκύθια με τη ρίγανη. Είμαι σίγουρη ότι όχι μόνο δεν είσαι χοντρή αλλά είσαι αδύνατη και το ξέρεις αλλά είσαι κι εσύ μέσα στο φόβο μη βάλεις γραμμάριο και στην επιθυμία να χάσεις κι άλλα όσο είναι εφικτό για να νιώθεις πιο ασφαλής. να ξερες πόσο σε νιώθω!!!!!! όσον αφορά το φάρμακο, εγώ έχω και μια άλλη εξήγηση δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να ισχύει αλλά είχα πάθει κάτι παρόμοιο όταν έπαιρνα αντιβίωση. Επειδή γενικά δεν τρώω και μάλλον ούτε κι εσύ, όταν παίρνουμε χάπια (οποιοδήποτε χάπι) πάει και προσγειώνεται στο κενό στομάχι και τα κάνει ρημαδιό εκεί μέσα και μετά θέλουμε να ξεράσουμε και εννοείται δεν θέλουμε καν να σκεφτούμε φαγητό. οπότε μάλλον δεν φταίει το χάπι αλλά το ήδη κενό στομάχι σου. ΛΕΩ ΕΓΩ ΤΩΡΑ. δεν το παίζω και γιατρός, αλλά καταθέτω μια προσωπική εμπειρία που υπάρχει πιθανότητα να έχει κοινά σημεία με το δικό σου θεματάκι. :) :)
    Ναι παιζει να ειναι κ αυτο που λες αν κ με μικρη σχετικα πιθανοτητα λογω του οτι κ παλιοτερα δεν ετρωγα (κ μαλιστα επι μερες) αλλα επαιρνα τα φαρμακα κανονικα χωρις να εχω καποιο προβλημα κ να νιωθω ενοχληση. Τεσπα, τελος καλο ολα καλα αυτο εχει σημασια.
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by marian_m View Post
    Πάντως το zoloft πράγματι κόβει την όρεξη, ακόμη και σε πολύ μικρότερη δοσολογία. Καλό αντικαταθλιπτικό για όποια θέλει να χάσει κιλά!
    Ναι πραγματι. Σε τι δοσολογια το επαιρνες εσυ?
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by ~Lucy~ View Post
    κι εγω φοβαμαι, φοβαμαι οτι θα παχυνω, αν κι εχω φτασει πλεον στα 48 κιλα...δεν αντεχω αλλο αυτη την αρρωστεια..προσπαθω να βοηθησω αλλα και το δικο μου μυαλο ειναι το ιδιο αρρωστο...τι να κανω ρε παιδια; μολις γυρισα απτην τουαλετα...δεν αντεξα τα εβγαλα μην τυχον κ βαλω γραμμαριο...ειναι αηδια αυτο το πραγμα...μ'εχει καταστρεψει δεν το αντεχω αλλο...θελω τοσο πολυ να ειμαι αδυνατη αλλα ΓΙΑΤΙ; να πω οτι και γ@μω τις κατακτησεις...τι-πο-τα!! κι εκει που τα παω καλα κ λεω δε θα ξαναπροδωσω τον εαυτο μου...ξαναπεφτω..ζυγιζομαι καθε μερα, οταν μου λενε ποσο αδυνατη ειμαι το παιρνω πανω μου και χαιρομαι, ενω φυσικα το λενε με ανησυχια..δε θελω να καταστρεψω τον οργανισμο μου...αλλα το βλεπω προς τα εκει οδευω...
    Σαν να το γραψα εγω. Μιλαμε για τρομερη ταυτιση, copy-paste, οχι αστεια. Ειναι η φυση της αρρωστιας αυτη, δεν υπαρχει γιατι. Ουτε εχει να κανει με τις κατακτησεις. Εχει να κανει με τον εαυτο μας κ μονο κ πως αντιλαμβανομαστε τα συναισθηματα κ τι θελουμε να καλυψουμε μεσα απο αυτο. Καλη δυναμη κ σε σενα εδω θα ειμαστε θα τα λεμε καλο κουραγιο.
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by Gypsy Cello View Post
    Άσε καλέ που είσαι μπερδεμένη και ακου κει κατεστραμμένη...καλοκαίρι είναι φάε τα φρουτάκια σου, κάνε και λιγη γυμναστικούλα
    και θα είσαι εντάξει. γυμναστήριο έχεις πάει ποτέ;
    Ασε ρε συ με τη δουλεια εχω ξεθεωθει, γυρναω πτωμα κ κοιμαμαι επι 2 μερες.. Γυμναστηριο πηγαινα στο πανεπιστημιακο απεναντι απ τη λεσχη ηταν δωρεαν.
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

Similar Threads

  1. μισος καταθλιψη αηδια!!!
    By giwta-la in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 28
    Last Post: 14-02-2012, 21:16
  2. Φορουμ κ ΑΗΔΙΑ
    By carrie in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 56
    Last Post: 24-08-2011, 18:49
  3. Θυμος και αηδια για το αντρικο φυλο, απογοητευση για τις σχεσεις
    By galadriel in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 281
    Last Post: 10-08-2011, 10:47
  4. πολύ φαγητό....
    By elpidap in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 12
    Last Post: 10-06-2009, 19:40
  5. μια ζωη στη μαχη με το φαγητο
    By marina in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 9
    Last Post: 08-03-2006, 10:17

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •