κεγεται ο εγκεφαλος μου βοηθεια,σας παρακαλω.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    29

    κεγεται ο εγκεφαλος μου βοηθεια,σας παρακαλω.

    γεια,νοιοθο οτι κεγεται ο εγκεφαλος μου εδω και καποιο καιρο ορισμενες φορες οταν βγενω εξω νοιοθο σαν να κεγεται και με πιανει φοβια αμεσος με τον κοσμο το εχεται νοιοσει τι ειναι αυτο?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    αγχοσ ειναι αμα καεισ το καταλαβαινεισ απο αυτα που λεσ δεν το νιωθεισ καμενοσ εδω

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    833
    μηπως εχεις κάτι πάθολογικο? πίεση μηπως ?

  4. #4
    άγχος, ψυχαναγκασμοί και φοβία είναι φίλε αν δεν έχεις κάτι παθολογικό. ένα αίσθημα λες και σε παρακολουθούν όλοι και σε σχολιάζουν, ότι θα δεχθείς επίθεση ή μομφασμό για οτιδήποτε σου παιρνά απ΄τη σκέψη, σκέψεις με τετοια ένταση που δεν μπορεις να δεις καθαρά μπροστά σου, ότι από στιγμή σε στιγμή όλα θα πάνε χάλια κι όταν σου μιλάνε εισαι λες και βρισκεσαι σε άλλη διάσταση, τα βήματα σου ασταθή και συγκρατημένα. κάπως έτσι? με τον καιρό φίλε θα περάσει, φτανει να βρίσκεις το κουράγιο να εκτίθεσαι σε αυτα που υποτίθεται φοβιζουν ώστε να το ξεπερασεις τελικά κι αν έχεις και καποιο καλό φίλο μαζι σου για ενθάρρυνση ακόμα καλύτερα. μιλησες με ψυχολόγο?
    γιάννης

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    29

    γεια

    γεια,ναι ειναι ενα τετιο πραγμα που περιγραφεις το προβλημα δεν ειναι μονο αυτο αλλα διαγνωση που μου εχει γινει απο νοσοκομειο ψυχωση ηθελα να κανω σεχ με το θεο τον εβριζα ενοιοθα ενοχες και νοιοθο και αλλα πολλα

  6. #6
    Ντομινικ, με κάποιο ψυχολόγο μιλάς?
    Μπορείς στη σκέψη σου να ξεχωρίσεις το λογικό από το παράλογο, το πραγματικό απο το φανταστικό απο τα οσα σου ερχονται στο μυαλο? αυτό σαν αρχή για να ξεπερασεις το πρόβλημα.
    γιάννης

  7. #7
    Ντομινικ γειά σου. Λες ότι η διάγνωση έγινε από νοσοκομείο. Σε παρακολουθούσε γιατρός? Επαιρνες ή παίρνεις κάποιο φάρμακο?

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    29

    ................

    nai paidia eytyxos mporo kai ksexoriso tis katastasis,alla tora ksekinisamia nea agwgh zoloft an exetai akousei kati hia ayto to famarko exw krisis painou kai megalh agorofovia dn mporo na koitaxo kanenan sta matia me pianei fovos.

  9. #9
    Με την αγωγή σιγά σιγά πιστεύω ότι αυτά θα φύγουν και θα επανέλθεις πλήρως. Απλά ηρέμησε και περίμενε να δράσει το φάρμακο. Τις ευχές μου

Similar Threads

  1. Βοηθεια σας παρακαλω
    By bettyboop23 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 32
    Last Post: 17-02-2012, 21:41
  2. Παρακαλώ βοήθεια
    By zotpyjama in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 3
    Last Post: 12-11-2011, 11:04
  3. ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ...
    By maria34 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 4
    Last Post: 24-05-2010, 16:08

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •