εφηβικη καταθλιψη.. - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 39 of 39
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    934
    μα το θεμα ειναι οτι εχεις παθει καταθλιψη για εκεινον,η δεν καταλαβα κατι εγω?
    Να σκεφτεσαι γρηγορα μα να μιλας αργα...

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    934
    εφυγε και με πηρε μαζι του εκεινος...με θελω πισω αλλα δε μπορω να με βοηθησω..υπαρχουν τοσα πραγματα που θελω να πω..

    μπαι δε γουει απαντω γιατι τα παραπανω σου λογια με σιγουρευουν οτι εκεινος ειναι το προβλημα σου και η αιτια της θλιψης σου αυτην την στιγμη
    να απαντησω λοιπον στο τελευταιο σου μυνημα..θα το θυμασαι ναι ειδικα αν ηταν και ο πρωτος σου,αλλα να ξερεις πως οταν βρεθει ο μαγκας με ολη την σημασια της λεξης,που θα αγαπησεις αληθινα και θα μιλησει στην ψυχη σουλ,τοτε θα παψεις να συγκρινεις..αυτο θα γινει αυτοματα απο μονο του..θα παψεις να σκεφτεσαι και να πονας..ειναι λογικο πως θελεις τον χρονο σου αυτην την στιγμη και θα περασεις απο καποια σταδια ωσοτου να θεραπευσεις την ψυχουλα σου μετα απο αυτο αλλα ο ιδιος ο χρονος στο τελος θα κανει το θαυματακι του,αν κι εφοσον ΘΕΛΕΙΣ εσυ η ιδια να βοηθησεις τον εαυτο σου..
    ωστοσο αν υπαρχει κατι αλλο και του στραβωσει τοτε υπαρχει μεγαλη περιπτωση να σε ξαναθυμηθει το τυπακι..και αν φυσικα γινει αυτο και τον θελεις πισω (αν εχεις σκοπο να γυρισεις τοτε) καντο με τα δικα σου κρητιρια-δεδομενα...τοτε μην μασησεις..ψηστον οσο δυσκολο και αν θα ειναι αυτο
    δεν ξερω αν εχετε κρατησει καποια επικοινωνια,αλλα δειξε του οτι εισαι καλα!σε καμια περιπτωση δεν πρεπει να νιωσει ιχνος λυπησης
    κανενας δεν μας θελει οταν μας εχει δεδομενες..αλλα οταν νιωθουν οτι μας χανουν
    Να σκεφτεσαι γρηγορα μα να μιλας αργα...

  3. #33
    δεν εχουμε κρατησει καμια επικοινωνια,αυτος δν ηθελε..τελευταια φορα που μιλησαμε δεν αντε3α και με το γαντι του πα ποσο σκαρτα φερθηκε..δεν νομιζω να καταλαβε βεβαια...εχω πολλα ερωτηματικα για το τι μπορει να ναι το πραγματικο αιτιο και πως αλλαξε ετσι ξαφνικα..
    πιστευω πως συμπεριφερθηκε ετσι για να με 3εχασει πιο ευκολα και γρηγορα να παει παρακατω..ουσιαστικα με πουλησε για να σωσει τον εαυτο του και να προχωρησει οσο πιο γρηγορα μπορει..

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    934
    κουκλα μετα απο αυτο που σου ειπε,σου μιλαω σαν μανα-αδερφη,
    δεν θα σου χαιδεψω τα αυτια..βγαζει ματι οτι εχει αλλη
    στο λεω απο εμπειρια
    εσυ θα μεινεις με τα ερωτηματικα και αυτος θα περναει καλα απλα
    μην εχεις αποριες αυτη ειναι η απαντηση,ακουσε με..παιζει γυναικα στην μεση
    Να σκεφτεσαι γρηγορα μα να μιλας αργα...

  5. #35
    βρε χρυσα μου,δεν ειμαι αφελης,ουτε κρυβομαι πισω απο το δαχτυλο μου..αλλα τον 3ερω,1 χρονο ειμασταν μαζι..ηταν πολυ ερωτευμενος και μ'αγαπουσε πολυ..φαινοταν πως ηταν πολυ ερωτευμενος..δεν εχω τις πολλες εμπειριες που το λεω αυτο αλλα 3ερω να σκαναρω τους ανθρωπους,δεν πεφτω ευκολα ε3ω οσες φορες εχω πει πραγματα για καποιους ποσο μαλλον για ενα ατομο που ειστε ενα χρονο μαζι..αυτο που σου ειπα παιζει..ηθελε να 3εχασει γρηγορα και 'αναιμακτα' και γι'αυτο με πουλησε..

  6. #36
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    2
    Καταλαβαίνω απόλυτα πώς νιώθεις,όταν χωρίζουμε νιώθουμε πως τίποτα πλέον δεν έχει αξία ούτε καν εμείς οι ίδιοι.Είσαι πολύ μικρή (ηλικιακά),θα έρθουν στη ζωή σου ένα σωρό ευκαιρίες από εκεί που δεν το περιμένεις είτε το πιστεύεις είτε όχι.Είναι καλό να αρχίσεις να βάζεις νέους ανθρώπους στη ζωή σου,ακόμα και αυτούς που πιστεύεις πως δεν έχουν να σου πουν τίποτα.Κάθε άνθρωπος έχει κάτι να σου "πει" ,κάτι έχει να προσφέρει στη ζωή σου.Κάτσε και σκέψου καλύτερα κάποια πράγματα σχετικά με τη σχέση που είχες...Λες ότι σε καταλάβαινε απόλυτα και γι αυτό το λόγο στενοχωριέσαι που τον έχασες.Μερικές φορές ο κατάλληλος άνθρωπος για εμάς ίσως είναι εκείνος που θα διαφωνήσει μαζί μας,που θα προσπαθήσει να μας αλλάξει και να μας κάνει καλύτερους ανθρώπους και όχι απαραίτητα εκείνος που θα συμφωνεί πάντα μαζί μας μόνο και μόνο επειδή έχουμε μάθει να μας "χαιδεύουν" τα αφτιά οι άλλοι...Όσον αφορά το ποτό,πιστεύω ότι το έχεις βάλει στη ζωή σου επειδή φοβάσαι να βρεις την πραγματική δύναμη που έχεις μέσα σου.Όλα είναι δυνατά όταν υπάρχει θέληση.Και φυσικά αυτά δεν μπορούν να αλλάξουν από τη μία μέρα στην άλλη.Βήμα - βήμα γίνονται όλα.Αρκεί εσύ να το θέλεις.Και το ποτό μπορείς να ελαττώσεις όπως και να προχωρήσεις στη ζωή σου.Αλλά για να γίνουν αυτά πρέπει να προσπαθήσεις και να πιστέψεις στον εαυτό σου.Αν δεν μπορείς να πιστέψεις ΕΣΥ στον ίδιο σου τον εαυτό τότε πώς περιμένεις να πιστέψουν οι άλλοι;Να σου πω και κάτι άλλο;Για κανέναν δεν αξίζει να φτάσεις σε κατάντια τον εαυτό σου!Έχεις χωρίσει πλέον από το αγόρι σου και αυτό δεν αλλάζει...Από εσένα και μόνο από εσένα εξαρτάται πώς θα συνεχίσεις τη ζωή σου... Και η θετική σκέψη είναι το παν!!!

  7. #37
    Σ'ευχαριστω για τις συμβουλες σου..πρωταρχικο μου μελημα ειναι να με 3αναβρω εγω..να κερδισω 3ανα σεβασμο προς τον εαυτο μου..ετσι ολοι οι αλλοι θα αποκτησουν σε σεβασμο και παλι σε εμενα..

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    934
    αυτο που ειπες τωρα ειναι παρα πολυ σημαντικο
    ευχομαι καλη δυναμη
    Να σκεφτεσαι γρηγορα μα να μιλας αργα...

  9. #39
    και σε εσενα και σε ολους

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. Σκέψεις θανάτου-Εφηβική κατάθλιψη;;
    By Eva1995 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 8
    Last Post: 07-09-2011, 04:31
  2. Replies: 16
    Last Post: 22-12-2009, 23:38
  3. Replies: 5
    Last Post: 20-12-2009, 03:57
  4. Replies: 7
    Last Post: 19-03-2006, 14:16

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •