Καιρός να ξυπνήσουμε..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 10 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 149
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281

    Καιρός να ξυπνήσουμε.. Ancient Aliens

    Με αφορμή το βίντεο και τα επεισόδια που παρακολουθώ θα ήθελα να δω τις απόψεις σας. Ίσως κάποιοι ήδη τα γνωρίζετε. Πιστεύω σε όσα λέει και θα έλεγα οτί πάντα πίστευα σε αυτά εκτός αυτού υπάρχουν και ένα σωρό αποδείξεις. Σας δίνω το βίντεο όσοι θέλουν να το παρακολουθήσουν και τους ενδιαφέρει είναι αυτό:

    http://www.youtube.com/watch?v=MKpTElVVCK4
    Last edited by Christina82; 21-03-2012 at 21:35.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    833
    Ίσως ειναι δύσκολο αυτη την στιγμη να μπορέσει ο μέσος άνθρωπος να αποδεχτεί την αλήθεια , πολλα θα ανατραπούν ....
    Συγουρα μόνοι δεν ειμαστε και απο κάπου έχουμε προέλθει ..... .
    With every new day , your promises fade away, its a fine day to see that the last day for me is a beautiful day .....

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Ναι Λάμπρο μου το ξέρω. Είναι πολύ δύσκολο να "διαγράψεις" ότι έχεις μάθει και να αναθεωρήσεις. Είναι δύσκολο να δεχτείς οτί όλα όσα σου έχουν μάθει και ήξερες ξαφνικά γκρεμίζονται. Έτσι είναι αναμενόμενο να υπάρξουν αντιδράσεις..

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Χριστινάκι γειά σου,
    είναι τόσο δράμα αυτό που ζούμε εδώ, που πράγματι, το καλύτερο θάταν να μπορούσαμε να την κάνουμε γι' αλλού.., αλλά επειδή κι αυτό είναι προς το παρόν ανέφικτο, προτιμάμε, από τον καθημερινό, ζωντανό εφιάλτη, οι περισσότεροι να κοιμόμαστε τον ύπνο του δικαίου! Εσύ τί εννοείς με το να ξυπνήσουμε;..
    Άσε τη ζωή που κάνεις... και ψάξε για τη ζωή που χάνεις

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    833
    Ότι οι αξίες μας ειναι λιγο λάθος ? και γι αυτο έχουμε τα χάλια μας ?
    With every new day , your promises fade away, its a fine day to see that the last day for me is a beautiful day .....

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Quote Originally Posted by μαρκελα View Post
    Χριστινάκι γειά σου,
    είναι τόσο δράμα αυτό που ζούμε εδώ, που πράγματι, το καλύτερο θάταν να μπορούσαμε να την κάνουμε γι' αλλού.., αλλά επειδή κι αυτό είναι προς το παρόν ανέφικτο, προτιμάμε, από τον καθημερινό, ζωντανό εφιάλτη, οι περισσότεροι να κοιμόμαστε τον ύπνο του δικαίου! Εσύ τί εννοείς με το να ξυπνήσουμε;..
    Γειά σου Μαρκελάκι! :)
    Είδες καθόλου το βίντεο? Ίσως αν το δεις να καταλάβεις. Εννοώ να ξυπνήσουμε από όλα όσα μέχρι τώρα "ξέραμε" για τον κόσμο γενικά. Πάντως δεν αφορά την κατάσταση που συμβαίνει αυτή την στιγμή στην Ελλάδα και δεν θέλω να το συζητήσω.. γιατί με λυπεί πολυ! Τέλος πάντων ας γυρίσουμε στο θέμα μου.. :)

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    833
    Καλα για εμάς τους Ελληνες θα φτιάξουν σε λίγα χρόνια βιντεακια έτσι για να μας θυμούνται , όταν θα περάσουμε στην ιστορία....
    With every new day , your promises fade away, its a fine day to see that the last day for me is a beautiful day .....

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by Christina82 View Post
    Γειά σου Μαρκελάκι! :)
    Είδες καθόλου το βίντεο? Ίσως αν το δεις να καταλάβεις. Εννοώ να ξυπνήσουμε από όλα όσα μέχρι τώρα "ξέραμε" για τον κόσμο γενικά. Πάντως δεν αφορά την κατάσταση που συμβαίνει αυτή την στιγμή στην Ελλάδα..
    Χριστινάκι μου, ναι δεν αφορά το εδώ.., αλλά σε τί θα εξυπηρετήσει το να ξυπνήσουμε.., αυτό αναρωτιέμαι;

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Quote Originally Posted by μαρκελα View Post
    Χριστινάκι μου, ναι δεν αφορά το εδώ.., αλλά σε τί θα εξυπηρετήσει το να ξυπνήσουμε.., αυτό αναρωτιέμαι;
    Σε πολλά θα εξυπηρετήσει και τον καθέναν με διαφορετικό τρόπο. Ίσως βοηθήσει κάποιους ανθρώπους ψυχολογικά ίσως και όχι. Ίσως βοηθήσει να σκεφτούν με διαφορετικό τρόπο τα πράγματα γύρω τους... Εγώ πάντως πιστεύω οτί σε κάτι θα βοηθήσει!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    833
    Καλο ειναι να ριχνουμε μια ματια στο άγνωστο μπορει κάτι να κρύβει .
    With every new day , your promises fade away, its a fine day to see that the last day for me is a beautiful day .....

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Quote Originally Posted by Lampros View Post
    Καλο ειναι να ριχνουμε μια ματια στο άγνωστο μπορει κάτι να κρύβει .
    Το άγνωστο τρομάζει τους περισσότερους ανθρώπους! Ίσως όμως τώρα να τους απασχολεί η οικονομική κρίση και να μην έχουν όρεξη να δουν και άλλα πράγματα που συμβαίνουν και κλείνουν τα μάτια..

  12. #12
    Χρστίνα το βίντεο είναι πολύ μεγάλο για να κάτσει καποιος 1.1/2 ώρα να το παρακολουθήσει.
    Μήπως θα ήθελες με δικά σου λόγια να μας πεις περίπου τι σε προβλημάτισε?

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    η συγκεκριμενη ομαδα που εχει κανει το βιντεο δεν μου αρεσει καθολου, μονο τραβανε λουκουμια και εχουν βγαλει απειρα επεισοδια και ντοκιμαντερ με τα ιδια βινεο, πολυ για αμερικανακια ειναι...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Δεν ξερω για σας αλλα με μιαμιση ωρα βιντεο με "αποδειξεις" για την υπαρξη των αρχαιων εξωγηινων...ειναι οτι πρεπει για ενα καλο υπνο:P

    Εαν θες να γινει συζητηση πανω στο θεμα μπορεις να πεις τις αποδειξεις α) β) γ) κλπ καθως και το λεπτο που αναφερονται.:)
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Και ποια ακριβώς θα είναι η τεράστια διαφορά αν "ξυπνήσω" με τέτοια κοιμίσματα? Συμφωνώ Κηπ, αποδείξεις όχι ό,τι νά'ναι του κάθε συνωμοσιολόγου που αυτός μονάχα έχει ξυπνήσει, και θέλει ρε παιδί μου να ξυπνήσεις και συ, για να ανέβεις συνειδησιακά. ΛΟΛ
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

Page 1 of 10 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Η ΖΩΗ ΤΡΕΧΕΙ Μ\' ΕΤΗ ΦΩΤΟΣ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΔΕΝ ΤΗΝ ΤΡΟΜΑΖΕΙ
    By stefanos_la_del_barrio in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 15-10-2010, 15:23
  2. Καιρος να μεγαλωσουμε...
    By keep_walking in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 01-06-2010, 11:37
  3. Εχει ο καιρός γυρίσματα
    By iwn in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 05-03-2010, 04:58
  4. Ψυχολογία και καιρός!
    By Polarjetstream in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 11
    Last Post: 20-11-2009, 11:44
  5. Πότε θα ξυπνήσουμε?
    By liberchild in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 17-09-2007, 16:15

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •