Tα στοιχεια της Ανοιξης
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    896

    Tα στοιχεια της Ανοιξης

    Αν δεν το καταλαβατε αγαπητοι μου φιλοι μπηκαμε στην Ανοιξη,το σωμα απο μονο του αρχισε να ''ξυπναει'' αλλαζει ολη η ψυχοσυνθεση μας προς το καλυτερο,μπαινουμε σε μια φαση θετικης διεργεσης και αλλαγης διαθεσης μακρια απο τον βαρυ και μουντο χειμωνα,γι αυτο αγαπητοι μου φιλοι εκμεταλλευτητε το προς οφελως σας και χαρητε το οπως μπορειτε.....nature calling.....και λοντον αμα θελετε οτι γουσταρετε..βγητε και χαμογελαστε τα καλυτερα ερχονται........:cool::cool::cool::cool:

  2. #2
    Πολύ ωραίο θέμα, άνοιξες Σάκη!

    Πρέπει να χαρούμε τη άνοιξη!

    Κ να ζήσουμε όλα τα καλά της ζωής!

    Μια ζωή την έχουμε!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    ΝΑΞΟΣ
    Posts
    1,499
    ποσο συμφωνω μαζι σου σακη!
    [COLOR="#800080"][SIZE=5][FONT=Comic Sans MS][B]Honey, nobody ever gonna love you
    The way I try to do.[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    593
    ...εγώ λέω να χαιρόμαστε πάντα. οι άλλες εποχές, δηλαδή, δεν έχουν ψυχή? στο πηγάδι κατούρησαν? που λέει ο λόγος, πάντα... αυτά! :D

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    the neverland
    Posts
    605
    Εμενα παλι για αγνωστο λογο η ανοιξη παντα καταληγει να ειναι η χειροτερη εποχη του καθε χρονου μου!
    Χμμ..παντα αναποδη σε ολα!
    No matter what anybody tells you, words and ideas can change the world. -Deas poets society

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    εγω επειδη εχω και τα γενεθλια μου την ανοιξη, αλλα κι επειδη παλιοτερα ζουσα μεστη φυση και πρασινιζε ο τοπος με τις παπαρουνες να κοκκινιζουν ελαχιστα το τοπιο, εχω κουραστει λιγακι απ'αυτο, αν και λογο αθηνας μου λειπει πολυ ειναι αληθεια. οποτε προτιμω χειμωνα και γουσταρω τρελα κακοκαιρια οχι μονο για την κακια, αλλα εδω δυστυχως ψιλοπραματα, μια γκριζα φαση σαν λοντον οπως ειπες, δε χιονιζει να το στρωνει ποτε, κι ετσι δε βλεπουμε ασπρη μερα αλλα μαυρη απ'τη βρωμα και το καυσαεριο.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    150
    τωρα μια βδομαδα που το πρωι ανοιγω τα παραθυρα και μπενει τοοοσο φως,ομολογω οτι νοιωθω καλυτερα ψυχολογικα.εχει ανεβει η διαθεση μου!!!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    833
    Ναι ήρθε η άνοιξη , ξυπνάει το σώμα το μυαλο τρελενεται απο την ξαφνικη αλλαγή και την πληρώνουμε παλι εμείς .....
    With every new day , your promises fade away, its a fine day to see that the last day for me is a beautiful day .....

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    896
    Δεν λεω ολες οι εποχες εχουν την χαρη τους αλλα φετος το χειμωνα προσωπικα ελιωσα και με το παραπανω μαλλον για καλο...τωρα που αρχισε να ζεσταινει και να μεγαλωνει η μερα εγινα πιο δραστηριος και ενεργητικος σαν να φορτισαν οι μπαταριες μου απο την αγραναπαυση του χειμωνα..χε χε..χε

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Ναυταθλητικός Όμιλος Ποδηλατών Βάρκιζας "Ο Βουκεφάλας
    Posts
    2,253
    Tην άνοιξη επιστρέφουν και τα αποδημητικά πουλιά... είδα αυτό και μου άρεσε:

    "Ο πρώτος πελαργός έφτασε προχτές στην
    Φιλιππιάδα του νομού Πρέβεζας
    την πόλη των πελαργών, έκανε τη φωλιά του
    πάνω στο στύλο της ΔΕΗ,
    φωτογραφήθηκε σεμνά, περιμένει τους άλλους
    πελαργούς, θα ζευγαρώσει,
    και τον Αύγουστο θα πάρει το δρόμο της επιστροφής.
    Αφού δηλώσω πως «ζηλεύω τα πουλιά γιατί έχουνε φτερά
    κι αλλάζουνε πατρίδες κάθε τόσο»,
    σκέφτομαι πως αυτή θα έπρεπε να είναι η πρώτη είδηση των ημερών:
    Ότι ήρθε ο πρώτος πελαργός!
    Είναι η φύση των πραγμάτων."

    http://pitsirikos.net/2012/03/%CE%AE%CF%81%CE%B8%CE%B5/

Similar Threads

  1. Στοιχεια για τα φαρμακα
    By νικος32 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 3
    Last Post: 09-02-2011, 23:29
  2. Replies: 2
    Last Post: 11-05-2010, 23:42

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •