Προβλημα με τον αλητη φιλο της αδελφης μου. - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 62
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    Ιολια, στην αδερφη σου μπορεις να εκθεσεις το προβλημα ΜΙΑ φορα, με πολυ ομορφο τροπο και αγαπη, και να την αφησεις να σκεφτει να το επεξεργαστει και να αποφασισει μονη της σαν ενηλικας και αυτονομο ατομο. Αν συνεχως τη νουθετεις και την συμβουλευεις ή ακομα και την επιπληττεις για τις επιλογες της, θα πετυχεις ακριβως το αντιθετο απο αυτο που επιθυμεις, και οπως ηδη βλεπεις γαντζωνεται ολο και πιο πολυ πανω του οσο κοντρα της πατε. Μιλα της μια φορα ομορφα, και εχε πιστη οτι θα κανει το καλυτερο για αυτην. Με αυτο τον τροπο θα ξερει οτι εχεις και ανοιχτη την αγκαλια σου ωστε να ερθει σε εσενα να σου μιλησει αν δυσκολευτει πολυ, οτι εχει δηλαδη εναν συμμαχο και οχι εναν αντιπαλο ή καποιον που θελει να της επιβληθει. Αν ξερει οτι εισαι κοντρα αντιθετη και αντιδρας εντονα στη σχεση της, θα σε αποφευγει, και δε θα μπορει καν να μοιραστει μαζι σου τα θεματα που σιγουρα αντιμετωπιζει, ακομα και αν το θελει πολυ.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Quote Originally Posted by λιλιουμ View Post
    Ιολια, στην αδερφη σου μπορεις να εκθεσεις το προβλημα ΜΙΑ φορα, με πολυ ομορφο τροπο και αγαπη, και να την αφησεις να σκεφτει να το επεξεργαστει και να αποφασισει μονη της σαν ενηλικας και αυτονομο ατομο. Αν συνεχως τη νουθετεις και την συμβουλευεις ή ακομα και την επιπληττεις για τις επιλογες της, θα πετυχεις ακριβως το αντιθετο απο αυτο που επιθυμεις, και οπως ηδη βλεπεις γαντζωνεται ολο και πιο πολυ πανω του οσο κοντρα της πατε. Μιλα της μια φορα ομορφα, και εχε πιστη οτι θα κανει το καλυτερο για αυτην. Με αυτο τον τροπο θα ξερει οτι εχεις και ανοιχτη την αγκαλια σου ωστε να ερθει σε εσενα να σου μιλησει αν δυσκολευτει πολυ, οτι εχει δηλαδη εναν συμμαχο και οχι εναν αντιπαλο ή καποιον που θελει να της επιβληθει. Αν ξερει οτι εισαι κοντρα αντιθετη και αντιδρας εντονα στη σχεση της, θα σε αποφευγει, και δε θα μπορει καν να μοιραστει μαζι σου τα θεματα που σιγουρα αντιμετωπιζει, ακομα και αν το θελει πολυ.
    Συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ σε κάθε σου λέξη!!!

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    934
    Quote Originally Posted by iolia View Post
    Δεν ακουει κανεναν.. πολλοί της μιλησαν γι αυτον . Πιθανον να κανει χρηση κι αυτη., διοτι μας λεει οτι αυτος την χαλαρωνει και νιωθει καλα μαζι του. Επισεις δεν επισκεπτεται πια τους συγγενεις , εχει ξεκοψει απο ολους., πως θα μπορουσα να τους χωρισω????
    τα ντουμανια την χαλαρωνουν οχι εκεινος
    τεσπα,πραγματι αν ειναι να κατανοησει κατι θα το κανει μονη της
    δεν ξερω αν ειναι αντιδραστικη αλλα ξερεις αν αρχισετε ολοι να της λετε γι αυτο το θεμα θα λειτουργει αντιθετα απο αμυνα και δεν θα κατσει να σκεφτει τι ειναι πραγματικα καλο για εκεινη
    εγω θα σου προτεινα να προσπαθησεις,οσο δυσκολο και αν ακουγεται
    να μην της ξαναπεις απολυτως τιποτα,το χρεος σου το εκανες,τελος
    καθε τι που θα της λες θα την απομακρυνει και θα σε βλεπει ως απειλη για την σχεση της
    γινε φιλη τους,ναι καλα διαβασες λεω ΤΟΥΣ,γινε φιλη τους,πλησιασε τους,αστους να σε εμπιστευτουν και σιγα-σιγα με γλυκο τροπο μπορεις να την εχεις ολο και απο κοντα και να συζητας μαζι της,θα δεις ειναι νωρις ακομη αλλα με τον καιρο θα σου κανει απο μονη της παραπονα καποια στιγμη.
    αλλο να πινει ενα τσιγαρο και αλλο να την πινει ολη την ημερα και να τα...ξυνει
    ενταξυ και μεταξυ μας παντως η ανεργια ειναι πανελλαδικο προβλημα,εχει κι ενα ελαφρυντικο
    σημερα οποιος εχει μονιμη δουλεια ειναι το λιγοτερο τυχερος
    Να σκεφτεσαι γρηγορα μα να μιλας αργα...

  4. #19
    Quote Originally Posted by iolia View Post
    Καλησπερα σας,
    Καταρχιν θα ηθελα να σας ευχαριστησω απο καρδιας που θα απασχολησω λιγο απο τον πολυτιμο χρονο σας.
    Ειμαι 31 ετων και κατοικω μονη μου στον δευτερο οροφο της διπλοκατοικιας του πατερα μου. Εδω και 4 μηνες η αδελφη μου 28 ετων ηρθε να μεινει με τον φιλο της με τον οποιο εχει σχεση 2 χρονια, στον πρωτο οροφο , δηλαδη απο κατω μου.

    Λοιπον τα προβληματα ξεκινησαν αμεσως...μαθαινω λοιπον οτι ο φιλος της αδελφης μου ειναι 30 ετων, ανεργος τα τελευταια 3 χρονια, και εχει και ενα στεγαστικο δανειο 150.000 ευρω...... Απο τοτε δεν εχει ξαναδουλεψει...αν ειναι δυνατον .Τον συντηρει η αδελφη μου η οποια δουλευει πωλητρια ολη την μερα.
    Τελικα ανακαλυψα οτι εχει σχεση με ναρκωτικα. Καθημερινα λοιπον καπνιζει μαριχουανα σ ενα καναπε απο το πρωι μεχρι το βραδυ,μαζευει και δυο τρεις αλλους και περα απο αυτο ο "ανθρωπος" αυτος ειναι ενα κτηνος, ενας αλητης ενα υπουλο φιδι, στους τροπους του ,στο φερσιμο του ,σε ολα του!
    Λοιπον μιλησα στην αδελφη μου , αλλα εκεινη δεν δεχεται κουβεντα... μαλιστα του ειπε οτι της ειπα γι αυτον ...και ο αξεστος επειτα για να μ εκδηκηθει, επιασε τον φιλο μου και του ειπε διαφορα ασχημα ψεματα για μενα... .
    Λοιπον εξοργισμένη του ειπα να σηκωθει και να φυγει απο το σπιτι μας, αλλα η αδελφη μου αντιδραει εντονα και παιρνει το μερος του παντα.
    Ειναι φως φαναρι οτι το καθαρμα εκμεταλευετε την αδελφη μου, και συνεχως τον ακουω να αναφερει το σπιτι απο κατω ως "σπιτι του". Απο τοτε στεναχωριεμαι συνεχεια δεν ξερω τι να κανω.. οι γονεις μου ειναι μεγαλοι σε ηλικια και δεν θελω να τους επιβαρυνω , μ αυτα. Εχω σκεφτει να τον καταγγειλω στην αστυνομια... αλλα δεν ειμαι σιγουρη...Δεν ξερω πως μπορω να τον χωρισω με την αδελφη μου ,την οποια την κανει οτι θελει!
    Οποια συμβουλη σας θα μου φανει πολυ χρησιμη ....Σας ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!!
    ..πραγματικά έγινα έξαλλη διαβάζοντας αυτό το κείμενο...

    Να σου κάνω μερικές ερωτήσεις?
    Εσένα τι λόγος σου πέφτει για το τι κάνει μια γυναίκα 28 χρονών για τη ζωή της και για τον άνθρωπο με τον οποίο αποφασίζει να συζήσει?
    Ποιος σε χρήζει κριτή της σχέσης τους?
    Τι σε νοιάζει αν δεν δουλεύει, πως πληρώνει το δάνειο του και αν τεμπελιάζει?
    Θεωρώ πως πίσω από το μένος σου για τη σχέση τους υπάρχει θέμα μεταξύ εσένα και της αδελφής σου και όταν λέω θέμα εννοώ ζήλεια, γιατί αλλιώς δεν εξηγείται τέτοια φρίκη για θέματα που απλά δεν σε αφορούν.
    Σόρι για το επιθετικό μου ποστ, αλλά μου ανέβηκε το αίμα στο κεφάλι.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    351
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    ..πραγματικά έγινα έξαλλη διαβάζοντας αυτό το κείμενο...

    Να σου κάνω μερικές ερωτήσεις?
    Εσένα τι λόγος σου πέφτει για το τι κάνει μια γυναίκα 28 χρονών για τη ζωή της και για τον άνθρωπο με τον οποίο αποφασίζει να συζήσει?
    Ποιος σε χρήζει κριτή της σχέσης τους?
    Τι σε νοιάζει αν δεν δουλεύει, πως πληρώνει το δάνειο του και αν τεμπελιάζει?
    Θεωρώ πως πίσω από το μένος σου για τη σχέση τους υπάρχει θέμα μεταξύ εσένα και της αδελφής σου και όταν λέω θέμα εννοώ ζήλεια, γιατί αλλιώς δεν εξηγείται τέτοια φρίκη για θέματα που απλά δεν σε αφορούν.
    Σόρι για το επιθετικό μου ποστ, αλλά μου ανέβηκε το αίμα στο κεφάλι.
    Και γω διαπιστώνω μία κατασταση ελέγχου πάνω στην αδερφή σου. Γιατί όμως; Πρόκειται για τη ζωή της όχι για τη δική σου, Για τη λογική της, όχι για τη λογική σου. Αφού αυτή υπερασπίζεται τη καταστασή της, εσύ δεν έχεις καμιά δουλειά να της την χαλάς. Κανενας δεν έχει δικαίωμα να κάνει κουμαντο στη ζωή του άλλου έστω και αν δεν εγκρίνει τις πράξεις του. Εσύ το μόνο που θα μπορούσες να κάνεις είναι να είσαι δίπλα της όποτε και αν σε χρειαστεί. Υποστηρικτικά.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    934
    ρε παιδια,δεν ειναι παντα ετσι
    αναλογος τις αδερφες και το δεσιμο
    ενταξυ μπορει να ειναι σε ηλικια που γνωριζει τι κανει,αλλα δεν ειναι και καποια αγνωστη να πεις ας κοψει τον λαιμο της και τι με νοιαζει
    υστερα αν δεν σε προστατευσουν οι δικοι σου ανθρωποι να σου που αυτο που πρεπει εστω και αν δεν σου αρεσει ποιος θα το κανει?
    ζηλεια θα ηταν να χαιρονταν με την καταστροφη της,να μην της λεει τιποτα και να την θαβει ο,που βρει
    υπερβολικη ανυσηχια θα το περιεγραφα εγω,μια και δεν ειναι και μανα της ενταξυ
    Να σκεφτεσαι γρηγορα μα να μιλας αργα...

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Quote Originally Posted by xrusaki View Post
    ρε παιδια,δεν ειναι παντα ετσι
    αναλογος τις αδερφες και το δεσιμο
    ενταξυ μπορει να ειναι σε ηλικια που γνωριζει τι κανει,αλλα δεν ειναι και καποια αγνωστη να πεις ας κοψει τον λαιμο της και τι με νοιαζει
    υστερα αν δεν σε προστατευσουν οι δικοι σου ανθρωποι να σου που αυτο που πρεπει εστω και αν δεν σου αρεσει ποιος θα το κανει?
    ζηλεια θα ηταν να χαιρονταν με την καταστροφη της,να μην της λεει τιποτα και να την θαβει ο,που βρει
    υπερβολικη ανυσηχια θα το περιεγραφα εγω,μια και δεν ειναι και μανα της ενταξυ
    Δεν είναι σωστό όμως να επεμβαίνεις στην ζωή ενός ενήλικα πλέον ανθρωπου. Δεν έχει δικαίωμα. Το μόνο δικαίωμα που έχει είναι να της πει την γνώμη της και την συμβουλή της και να την προστατέψει όταν θα το θελήσει η αδερφή της. Με το ζόρυ να προστατέψεις κάποιον δεν γίνεται. Κακό κάνεις παρά καλό!

  8. #23
    Quote Originally Posted by xrusaki View Post
    ρε παιδια,δεν ειναι παντα ετσι
    αναλογος τις αδερφες και το δεσιμο
    ενταξυ μπορει να ειναι σε ηλικια που γνωριζει τι κανει,αλλα δεν ειναι και καποια αγνωστη να πεις ας κοψει τον λαιμο της και τι με νοιαζει
    υστερα αν δεν σε προστατευσουν οι δικοι σου ανθρωποι να σου που αυτο που πρεπει εστω και αν δεν σου αρεσει ποιος θα το κανει?
    ζηλεια θα ηταν να χαιρονταν με την καταστροφη της,να μην της λεει τιποτα και να την θαβει ο,που βρει
    υπερβολικη ανυσηχια θα το περιεγραφα εγω,μια και δεν ειναι και μανα της ενταξυ
    ...χρυσάκι κάνεις λάθος.
    Είναι μια γυναίκα 28 χρονών που έχει δικαίωμα να κάνει ότι εκείνη θεωρεί σωστό και να είναι με όποιον έχει επιλέξει.
    Αν μας έλεγε η ιολη πως ζήτησε τη βοήθεια της ή πως έχει πρόβλημα η αδελφή της, τότε ορθά θα μπορούσε να πάρει θέση.
    Από τη στιγμή που η κοπέλα είναι ευτυχισμένη, δεν πέφτει σε κανένα λόγο να αποφασίσει για το αντίθετο.
    Αυτά που θυμίζουν παρεμβάσεις γονιών δυο γενιές πριν.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    934
    Quote Originally Posted by Christina82 View Post
    Δεν είναι σωστό όμως να επεμβαίνεις στην ζωή ενός ενήλικα πλέον ανθρωπου. Δεν έχει δικαίωμα. Το μόνο δικαίωμα που έχει είναι να της πει την γνώμη της και την συμβουλή της και να την προστατέψει όταν θα το θελήσει η αδερφή της. Με το ζόρυ να προστατέψεις κάποιον δεν γίνεται. Κακό κάνεις παρά καλό!
    σιγουρα
    και αυτο που της ειπα
    μπορει να καταφερει το αντιθετο στην προσπαθεια αυτη
    Να σκεφτεσαι γρηγορα μα να μιλας αργα...

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Οταν διαβασα το ποστ σου θυμηθηκα την αδερφη μου.Ποτε δεν της αρεσαν οι φιλοι μου ή οι συντροφοι μου και εγω ημουν πολυ "θυμα " για να το καταλαβω.
    Το αποτελεσμα ειναι απλα να μην μιλαω με την αδερφη παρα μονο για τυπικους λογους και την εχω απομακρυνει απο την ζωη μου.
    Το προβλημα σου λεγεται ζηλια φροντισε να το λυσεις και ασε την αδελφη σου στην ησυχια της.

  11. #26
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    12
    Ωραια δεν πρεπει να μ ενοχλησει το γεγονος, οτι ο τυπος ειναι εθισμενος στις ουσιες ,και παρασερνει την αδελφη μου? συμφωνω οτι ειναι ενηλικη , αλλα δεν μπορω να κανω οτι δεν με νοιαζει.
    Πριν μετακομησουν απο κατω, η αδελφη μου δεν ηταν καλα, πηγαινε σε ψυχολογο ,διοτι ειχε απιστευτα νευρα, ελεγε στην μητερα μου οτι θελει να αυτοκτονησει κ.α. Ολοι μας γνωριζαμε την αιτια , της μιλησαμε .Μολις ηρθαν εδω ,ξαφνικα εγινε καλα, ο ενας το ειχε ριξει στα ναρκωτικα ολη μερα και η αδελφη μου στην δουλεια. Εγω τα εβλεπα αυτα , για 3 μηνες βρωμαγαν τα μπαλκονια μου και η σκαλα μια απαισια μυρωδια! Δεν εβγαινα ουτε στο μπαλκονι μου απο την μποχα , ντρεπομουν να φερω μια φιλη μου στο σπιτι μου...επειτα μιλησα ομορφα στην αδελφη μου γι αυτα που δεν θεωρουσα σωστα. Απλα ο κομπος εφτασε στο χτενι για μενα οταν πηγε να με χωρισει με τον φιλο μου.. Εχει απιστευτο θρασος ,ο τυπος οπου μου ελεγε σηκω φυγε απο το σπιτι μου , (στο δικο μου σπιτι ολα αυτα ). Τι να πω , οτι ειναι προικοθηρας, βρωμερος και ελεινος!! Και δεν το κανω απο ζηλεια, ειναι δυνατον να ζηλευω τι ? Απλα φοβαμαι πολυ, διοτι αυτος ο ανθρωπος που μπηκε στην ζωη μας ,ειναι δολιος και επικυνδυνος. Τον θεωρω αποβρασμα που ζει παρασητικα εις βαρος ολων μας, και της δικης του οικογενειας και της δικη μου, και επισεις πραγματικα τον εχω ικανο για τα παντα.

  12. #27
    ...ιόλια ακόμη και αν είναι όλα αυτά που λες πως είναι, εσένα τι σε νοιάζει?
    Δεν εκμεταλεύεται εσένα, αλλά την αδελφή σου που όπως είπες είναι ευτυχιμένη πλέον μαζί του.

    Επίσης, σκέψου κάτι πολύ σημαντικό: εσύ παρόλες τις παρεμβάσεις σου δεν κατάφερες να επηρεάσεις την αδελφή σου που είναι και αίμα σου. Εκείνος, (ένας ξένος), πως κάταφερε παραλίγο να σε χωρίσει με τον φίλο σου?
    Μήπως η δική σου σχέση μπάζει και όχι της αδελφής σου?

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    athens
    Posts
    291
    Βρίσκω τους προβληματισμούς της iolia λογικούς.

    Θεωρώ ότι όταν φιλοξενείσαι κάπου (όπως φιλοξενείται ο φίλος της αδερφής της, στο σπίτι των γονιών της) πρέπει να έχεις έναν ελάχιστο σεβασμό σε αυτήν τη φιλοξενεία.
    Όμως όπως επισήμαναν και τα άλλα μέλη προηγουμένως, ο τρόπος αυτός της iolia προκαλεί τα αντίθετα αποτελέσματα: άρνηση και αντίδραση από μέρους της αδερφής της.

    Η iolia νιώθει πίεση από την "ευρύτερη" συγκατοίκηση της είναι δύσκολο να είναι ήρεμη και μη παρεμβατική.
    Μπορεί, πράγματι, η σχέση της iolia με το φίλο της να έχει τα προβλήματά της, αλλά το γεγονός και μόνο ότι το άλλο άτομο σαν "Μπάμπης" (= το male αντίστοιχο της "Κατίνας") έτρεξε αμέσως να "κάνει αντίποινα" δείχνει πράγματα (...και μην μου πείτε ότι αισθάνθηκε αμυνόμενος). Επίσης με το θέμα της ανεργίας, φυσικά πλέον είναι κάτι το σύνηθες, αλλά προσπαθεί ο τύπος να προσθέρει κάτι μέσα στο χώρο που φιλοξενείται; Η αίσθηση που μου δίνεται είναι πως όχι, (μπορεί να με διαψεύσει η γράφουσα σε αντίθετη περίπτωση).

    Ένα ακόμη πράγμα που έχει σημασία είναι ότι η αδερφή, λόγω και του παρελθόντος της (κατάθλιψη-αυτοκτονικές τάσεις) μάλλον έχει τον τρόπο της να "περνάει το δικό της" αφού ο περίγυρός της μοιάζει να μην τη πιέζει πολύ για να μην τη στεναχωρήσει, για να μη σηκωθεί και φύγει, για να μην κάνει καμιά χειρότερη "τρέλα", για, για...

    Πρέπει όμως να της αφήσετε χώρο, να το ζήσει και αν είναι να το απορρίψει, να το απορρίψει από μόνη της, γιατί μπορεί στο τέλος να βρεθείτε από "σωτήρες", κατηγορούμενοι καταστροφείς της ευτυχίας της (εκτός και αν βρεθείτε κατηγορούμενοι που δεν την "ταρακουνήσατε" αρκετά, δυστυχώς υπάρχουν άνθρωποι που ότι και να κάνεις πάντοτε τους χρωστας).

    peace!
    Last edited by Body-Rocker; 25-03-2012 at 13:13.
    http://www.qvzine.net/images/bingo-2.pdf
    ΑΝΤΙΣΕΞΙΣΤΙΚΟ / LGBTQ ΜΠΙΝΓΚΟ

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    351
    Quote Originally Posted by Body-Rocker View Post
    Βρίσκω τους προβληματισμούς της iolia λογικούς.

    Θεωρώ ότι όταν φιλοξενείσαι κάπου (όπως φιλοξενείται ο φίλος της αδερφής της, στο σπίτι των γονιών της) πρέπει να έχεις έναν ελάχιστο σεβασμό σε αυτήν τη φιλοξενεία.
    Όμως όπως επισήμαναν και τα άλλα μέλη προηγουμένως, ο τρόπος αυτός της iolia προκαλεί τα αντίθετα αποτελέσματα: άρνηση και αντίδραση από μέρους της αδερφής της.

    Η iolia νιώθει πίεση από την "ευρύτερη" συγκατοίκηση της είναι δύσκολο να είναι ήρεμη και μη παρεμβατική.
    Μπορεί, πράγματι, η σχέση της iolia με το φίλο της να έχει τα προβλήματά της, αλλά το γεγονός και μόνο ότι το άλλο άτομο σαν "Μπάμπης" (= το male αντίστοιχο της "Κατίνας") έτρεξε αμέσως να "κάνει αντίποινα" δείχνει πράγματα (...και μην μου πείτε ότι αισθάνθηκε αμυνόμενος). Επίσης με το θέμα της ανεργίας, φυσικά πλέον είναι κάτι το σύνηθες, αλλά προσπαθεί ο τύπος να προσθέρει κάτι μέσα στο χώρο που φιλοξενείται; Η αίσθηση που μου δίνεται είναι πως όχι, (μπορεί να με διαψεύσει η γράφουσα σε αντίθετη περίπτωση).

    Ένα ακόμη πράγμα που έχει σημασία είναι ότι η αδερφή, λόγω και του παρελθόντος της (κατάθλιψη-αυτοκτονικές τάσεις) μάλλον έχει τον τρόπο της να "περνάει το δικό της" αφού ο περίγυρός της μοιάζει να μην τη πιέζει πολύ για να μην τη στεναχωρήσει, για να μη σηκωθεί και φύγει, για να μην κάνει καμιά χειρότερη "τρέλα", για, για...

    Πρέπει όμως να της αφήσετε χώρο, να το ζήσει και αν είναι να το απορρίψει, να το απορρίψει από μόνη της, γιατί μπορεί στο τέλος να βρεθείτε από "σωτήρες", κατηγορούμενοι καταστροφείς της ευτυχίας της (εκτός και αν βρεθείτε κατηγορούμενοι που δεν την "ταρακουνήσατε" αρκετά, δυστυχώς υπάρχουν άνθρωποι που ότι και να κάνεις πάντοτε τους χρωστας).peace!
    Ακριβώς!!!

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    934
    θεοφανια δεν ξερω αν εχεις αδερφια αλλα εγω οταν ενιωσα οτι η δικη μου αδερφη απειλειται καποτε,επιασα τον τυπο και του επα
    ''μια χαρα τα παμε αλλα αν πληγωσεις την αδερφη μου την γ...σες'' τοσο απλα
    δεν ξανα ανακατευτηκα πουθενα,τα πηγαινα πολυ καλα μαζι του,
    την αφησα να δει μονη της και ηρθε η ωρα που πληγωθηκε..
    αυτος εξαφανιστηκε οταν χωρισανε κ το μονο που τον ενιαζε να μην μαθω εγω τι εγινε
    τοοοοσο αντρακλας ο δηθεν παντελονατος
    δεν ξερω τι σχεσεις εχετε με τα αδερφια σας,ουτε αν ειναι φυσιολογικο αυτο που νιωθω εγω
    αμα μου πειραξουνε την αδερφη(αν και κατα 8 χρονοια μεγαλυτερη μου)σκοτωνω!
    δεν ξερω τι παθαινω η αν την αγαπαω υπερβολικα
    δεν θελω να την πειραζει ΚΑΝΕΝΑΣ
    Να σκεφτεσαι γρηγορα μα να μιλας αργα...

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. ΚΑΚΟΠΟΙΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΜΟΥ !!!!
    By Eleni Morfid in forum Κακοποίηση
    Replies: 6
    Last Post: 17-10-2011, 15:06
  2. "Πρόβλημα" με φίλο μου...
    By chris16 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 21
    Last Post: 19-08-2010, 06:49
  3. Προβλημα με φίλο
    By krino in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 25
    Last Post: 01-06-2010, 17:27
  4. τα νεα μου με τον φιλο μου και τις κρισεις
    By sunset in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 18-04-2010, 22:53
  5. ανυσηχια για τον φιλο μου
    By sunset in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 14-07-2009, 10:46

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •