θελω να το μοιραστω μαζι σας
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    18

    Cool θελω να το μοιραστω μαζι σας

    μια γλυκεια καλησπερα σε ολους.σημερα καταφερα να ελεξω την κριση πανικου μου και ειμαι πολυ περηφανη για τον ευατο μου και θελω να το μοιραστω με σας γιατι πιστευω πως μονο τα ατομα που εχουν περασει αυτο το δραμα μπορουν να καταλαβουν.ας τα παρουμε τα πραγματα απο την αρχη επρεπε να παω σε μια αναγκαστικη επισκεψη πιεστηκα για να παω οταν ειχα παει πριν αρκετο καιρο αναγκαστικα να πιω το ζαναξ για να ηρεμησω γιατι ειχα παθει παλι κριση πανικου.ετσι λοιπον και σημερα νομιζα πωσ δεν θα τα καταφερω θα χασω παλι τον ελεγχο.πηγα ενιωσα τα πρωτα γνωριμα συναισθηματα της κρισης πανικου δεν πανικοβληθηκα προσπαθησα να το ξεχασω να συμβιβαστω οτι αν ερθει θα φυγει και παιδια τελειως ξαφνικα εφυγε δεν ενιωσα τιποτα δυσαρεστο!!!!!!!!εφυγεεεεεεεε εεεεε δεν με πηγε πισω εζησα την στιγμη εκεινη της παρεας του χιουμορ δεν με πηγε πισω στο τρομο που ενιωθα.ευχομαι καποια στιγμη να με χωρισει τελειως η κριση πανικου!!!!!σας ευχαριστω πολυ που μου αφιερωσατε το χρονο σας διαβαζοντας το μυνημα μου!!!!!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by haiii View Post
    μια γλυκεια καλησπερα σε ολους.σημερα καταφερα να ελεξω την κριση πανικου μου και ειμαι πολυ περηφανη για τον ευατο μου και θελω να το μοιραστω με σας γιατι πιστευω πως μονο τα ατομα που εχουν περασει αυτο το δραμα μπορουν να καταλαβουν.ας τα παρουμε τα πραγματα απο την αρχη επρεπε να παω σε μια αναγκαστικη επισκεψη πιεστηκα για να παω οταν ειχα παει πριν αρκετο καιρο αναγκαστικα να πιω το ζαναξ για να ηρεμησω γιατι ειχα παθει παλι κριση πανικου.ετσι λοιπον και σημερα νομιζα πωσ δεν θα τα καταφερω θα χασω παλι τον ελεγχο.πηγα ενιωσα τα πρωτα γνωριμα συναισθηματα της κρισης πανικου δεν πανικοβληθηκα προσπαθησα να το ξεχασω να συμβιβαστω οτι αν ερθει θα φυγει και παιδια τελειως ξαφνικα εφυγε δεν ενιωσα τιποτα δυσαρεστο!!!!!!!!εφυγεεεεεεεε εεεεε δεν με πηγε πισω εζησα την στιγμη εκεινη της παρεας του χιουμορ δεν με πηγε πισω στο τρομο που ενιωθα.ευχομαι καποια στιγμη να με χωρισει τελειως η κριση πανικου!!!!!σας ευχαριστω πολυ που μου αφιερωσατε το χρονο σας διαβαζοντας το μυνημα μου!!!!!!
    haiii, καλή συνέχεια
    να θυμάσαι την τεχνική που βασίζεται στην γνωσιακή, ώστε να παρατηρείς την σκέψη, που γεννά το κάθε συναίσθημα
    και σιγά-σιγά μ' αυτό το νοητικό "παιχνίδι" θα περιορίσεις στο ελάχιστο και τις σκέψεις, που προκαλούν πανικούς.
    Φρόντισε στο παρόν να κάνεις και πράγματα που "θέλεις εσύ"! Να περνάς καλά!
    Άσε τη ζωή που κάνεις... και ψάξε για τη ζωή που χάνεις

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    933
    μπραβο σου τολμησες και τα καταφερες!!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by kaity View Post
    μπραβο σου τολμησες και τα καταφερες!!
    Το είδες Καίτη μου ότι είναι αποτελεσματικό να σταματάμε την αγχογόνο σκέψη, όταν αυτή γίνεται αιτία προβληματικών καταστάσεων. Με την χρονική μετατόπιση καταφέρνουμε να βλέπουμε ρεαλιστικά και να παρατηρούμε τις σκέψεις, που ευθύνονται για τα δυσάρεστα συναισθήματα κι έτσι μόνο μπορούμε και τις ελέγχουμε.
    Άσε τη ζωή που κάνεις... και ψάξε για τη ζωή που χάνεις

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    18
    ομολογω να πω πως δεν ειναι ευκολο να το κανεις αλλα ναι το προσπαθησα και βγηκα νικητρια σε αυτην την μικρη μαχη

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    18
    Quote Originally Posted by μαρκελα View Post
    Το είδες Καίτη μου ότι είναι αποτελεσματικό να σταματάμε την αγχογόνο σκέψη, όταν αυτή γίνεται αιτία προβληματικών καταστάσεων. Με την χρονική μετατόπιση καταφέρνουμε να βλέπουμε ρεαλιστικά και να παρατηρούμε τις σκέψεις, που ευθύνονται για τα δυσάρεστα συναισθήματα κι έτσι μόνο μπορούμε και τις ελέγχουμε.
    τελικα με την θεληση μπορεις να καταφερεις τα παντα.θελει δουλεια ομως πολυ.θα βγω νικητρια απο αυτην την δυσκολη μαχη.

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    18
    Quote Originally Posted by μαρκελα View Post
    haiii, καλή συνέχεια
    να θυμάσαι την τεχνική που βασίζεται στην γνωσιακή, ώστε να παρατηρείς την σκέψη, που γεννά το κάθε συναίσθημα
    και σιγά-σιγά μ' αυτό το νοητικό "παιχνίδι" θα περιορίσεις στο ελάχιστο και τις σκέψεις, που προκαλούν πανικούς.
    Φρόντισε στο παρόν να κάνεις και πράγματα που "θέλεις εσύ"! Να περνάς καλά!
    σε ευχαριστω παρα πολυ θα προσπαθησω να το συνεχισω.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by haiii View Post
    ομολογω να πω πως δεν ειναι ευκολο να το κανεις αλλα ναι το προσπαθησα και βγηκα νικητρια σε αυτην την μικρη μαχη
    haiii και να μην ξεχνάς καθημερινά, γι' αυτές τις μικρές σου νίκες να επιβραβεύεις τον εαυτό σου, όπως
    και τόκανες με το να πεις σε σένα "είμαι πολύ περήφανη για τον εαυτό μου".Αξίζουμε τα καλύτερα!!
    Άσε τη ζωή που κάνεις... και ψάξε για τη ζωή που χάνεις

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    18
    Quote Originally Posted by μαρκελα View Post
    haiii και να μην ξεχνάς καθημερινά, γι' αυτές τις μικρές σου νίκες να επιβραβεύεις τον εαυτό σου, όπως
    και τόκανες με το να πεις σε σένα "είμαι πολύ περήφανη για τον εαυτό μου".Αξίζουμε τα καλύτερα!!
    αγαπημενη μου μαρκελα για εμενα ηταν ενας αθλος αυτο που εκανα προσπαθω να το λεω οτι ειμαι πολυ περηφανη για τον εαυτο μου αλλα μερικες φορες οι καταστασεις οι ανθρωποι που σε περιτριγυριζουν δεν σε αφηνουν να το πεις σε ριχνουν πιο κατω απο οτι εισαι.θα τους νικησω ομως το εχω βαλει σκοπο.κουραστηκα αρκετα απο τισ κρισεις πανικου πρεπει πλεον να τισ χωρισω!!!!!!!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Μπράβο σου haiii. Και καλά έκανες και το μοιράστηκες μαζί μας, χαιρόμαστε να διαβάζουμε τέτοια νέα! Άντε, με το καλό και σ'ανώτερα, μέχρι που θα καταφέρεις να το εξαφανίσεις.
    Είδες πόση αισιοδοξία σε πλημμυρίζει κάθε βήμα? Και το ένα βήμα οδηγεί στο ΕΠΟΜΕΝΟ, που θα είναι καλύτερο, σταθερότερο, πιο σίγουρο, πιο ισχυρό. Ξανά μπράβο σου!
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

Similar Threads

  1. Μαζί του και ολομόναχη
    By Nantiaki in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 57
    Last Post: 16-02-2012, 01:10
  2. ΜΑΖΙ - Η 1η συνάντηση!!!
    By IRENEMARINA in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 9
    Last Post: 02-11-2011, 12:16
  3. ολα μαζί
    By peculiar in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 9
    Last Post: 01-05-2010, 23:09
  4. έτσι για να το μοιραστώ
    By fly in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 26-11-2007, 18:52
  5. Replies: 100
    Last Post: 06-12-2006, 18:16

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •