Διαταραχή άγχους
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 2 of 2
  1. #1

    Διαταραχή άγχους

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

    .
    ΑΣ ΤΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΛΟΙΠΟΝ.ΕΧΩ ΑΓΧΩΔΕΙ ΔΙΑΤΑΡΑΧΗ ΠΟΥ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΣΥΝΕΔΡΙΕς ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΒΛΕΠΩ ΤΗ ΜΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΕΝΤΟΝΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΑΛΛΑΖΩ ΚΑΙ ΤΑ ΕΛΕΓΧΩ.ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΑΡΚΕΤΗ ΠΡΟΟΔΟ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΙΓΜΕΣ ΠΟΥ ΝΙΩΘΩ ΕΝΤΟΝΗ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΗΡΕΜΙΑ.
    ΑΛΛΑ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΚΑΤΙ ΦΑΝΤΑΖΕΙ ΣΑ ΚΕΝΟ.ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ..ΑΠΟ ΜΙΚΡΟΣ ΑΠΟ ΤΑ 13 ΜΟΥ ΕΙΧΑ ΕΝΤΟΝΗ ΖΩΗ, ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΑ,ΑΛΚΟΟΛ,ΑΚΡΑΙΕΣ ΠΑΡΕΕΣ, ΔΡΑΜΑΤΑΠΟΙΗΣΗ ΠΟΛΥ ΤΩΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ....
    ΜΕΓΑΛΩΣΑ ΚΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΠΟΥ Η ΘΛΙΨΗ ΥΠΗΡΧΕ ΕΝΤΟΝΗ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕς ΕΝΤΑΣΕΙΣ.
    ΜΕ ΠΕΙΡΑΖΕ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΚΑΤΑ ΒΑΘΟς ΝΑ ΤΥΡΑΝΝΑΩ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ,ΕΝΙΩΘΑ ΟΤΙ ΖΩ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ,ΟΤΙ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΟΠΩς ΑΛΛΟΙ ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΟΙ ΜΟΥ ΜΙΖΕΡΟΙ ΜΕ ΑΠΛΗ ΖΩΟΥΛΑ ΚΑΙ ΖΟΥΣΑ ΣΥΝΑΡΠΑΣΤΙΚΑ.ΒΕΒΑΙΑ ΤΟ ΑΓΧΟς ΟΔΗΓΗΣΕ ΣΕ ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ ΚΑΤΕΡΕΥΣΑ ΚΑΙ ΕΧΑΣΑ ΟΛΟ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ....ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΕΡΘΕΙ ΜΙΑ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΗΡΕΜΙΑ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΕ ΤΡΟΜΑΖΕΙ...ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΝ ΕΡΘΕΙ ΜΙΖΕΡΙΑ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ. ΔΕ ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΑ ΚΕΡΔΙΣΩ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ,ΦΟΒΑΜΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΧΑΣΩ ΑΥΤΑ ΤΑ ΕΝΤΟΝΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΑΣΧΗΜΑ ΜΕΝ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΑΚΡΑΙΑ ΑΛΛΑ ΜΕ ΕΚΑΝΑΝ ΝΑ ΞΕΧΩΡΙΖΩ..ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΡΟΜΑΖΕΙ.ΞΕΡΩ ΕΙΝΑΙ ΑΣΤΕΙΑ ΙΣΩς ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΩ ΑΛΛΑ ΕΛΑ ΠΟΥ ΦΟΒΑΜΑΙ ,ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΧΑΝΩ ΤΗ ΔΥΜΑΜΗ ΜΟΥ ΩΡΕΣ ΩΡΕΣ....ΣΥΜΒΟΥΛΕς?ΚΑΜΙΑ ΓΝΩΜΗ??

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    933
    δεν ειναι αστεια καθολου αυτα που λες.το να νιωθεις εσωτερικη ηρεμια ειναι το πιο βασικο και μπραβο σου που τα καταφερες.αλλα δεν πρεπει να ειναι ακραιο.δηλαδη μπορεις να κρατησεις την ηρεμια σου αλλα μια ενταση σιγουρα χρειαζεται καπου καπου,οχι συνεχεια ομως.κρατα την ηρεμια αλλα κανε και πραγματα ουσιαστικα που σε ευχαριστουν.μια μεση κατασταση για να μη νιωθεις βαρεμαρα κλπ.καλο ειναι να εχουμε εντονη ζωη αλλα το πολυ αγχος βλαπτει οπως καταλαβες.παν μετρον αριστον..και δε θα υπαρχει μιζερια.καμια φορα φοβομαστε μη χασουμε το αγχος μας γιατι ετσι συνηθησαμε!μη φοβασαι. χαλαρα και θα περνας καλυτερα

Similar Threads

  1. ΔΙΑΤΑΡΑΧΗ ΑΓΧΟΥΣ
    By malamataki in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 26
    Last Post: 18-12-2013, 12:17
  2. παρενέργειες άγχους
    By Nickbin in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 10-10-2010, 01:46
  3. διαταραχή κοινωνικού αγχους
    By mvc in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 07-04-2010, 19:25
  4. ΔΙΑΤΑΡΑΧΗ ΑΓΧΟΥΣ-ΑΡΡΩΣΤΟΦΟΒΙΑ-ΕΜΜΟΝΕΣ ΙΔΕΕΣ
    By pak23 in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 32
    Last Post: 30-09-2009, 23:58
  5. Replies: 76
    Last Post: 10-01-2009, 01:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •