γνωριμια μεσω ιντερνετ!τι πιστευετε?? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 41
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Argyroupoli beach
    Posts
    225
    Όταν λέτε "γνωριμία μέσω internet" εννοείτε κυρίως μέσω facebook? Γιατι αναρωτιέμαι ρε παιδιά πως γινεται αυτο, εγω οταν ανοίγω το fb βλέπω και το 100% των φίλων μου εκεί μέσα κάθονται απο το πρωί ως το βράδυ και ασχολούνται με πολιτικά. Καμια ωρα σκέφτομαι να βγω να γραψω "Καλά ρε μλκες, άλλη δουλειά στην ζωή σας απο το να ασχολείστε μερα-νύχτα με το τι είπε ο Πάγκαλος ή η Ντόρα ή το κάθε όργιο της πολιτικής δεν έχετε να κάνετε?" :mad:

    Τωρα πως γινεται να κάνεις γνωριμία συναισθηματικού περιεχομένου να το πω έτσι στο fb? Άμα κάποια γυναίκα δειξει το ελάχιστο οτι ψάχνεται, πλακώνει ενα τσούρμο απο υποψήφιους και αρχίζουν το γλύψιμο με κατι παραμυθατζίδικα σχόλια της πλάκας. Άσε που είναι και κουφο να μιλάς άμεσα με κάποια που δεν ξέρεις, ειναι πολύ άβολη κατάσταση γενικά διοτι δεν υπάρχει οικειότητα μεταξυ σας και μπορει να γινεις ρομπα χωρις να το καταλάβεις ή να παρεξηγηθείς κτλ.

  2. #17
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by kaity View Post
    Τις προαλες γνωρισα καποιον μεσω ιντερνετ.δεν ειμαι υπερ των γνωριμιων με αυτον τον τροπο γιατι πιστευω πως ειναι επικινδυνο και προτιμω την αμεση επαφη αλλα ειπα ας το δοκιμασω που ξερεις καμια φορα.. αυτος ειναι 40 ετων -εγω 33- και απο την πρωτη φορα που βγηκαμε μου την επεσε κοινως..έγω αρνηθηκα να προχωρησουμε,δεν ηθελα να κανω κατι βιαστικο. τελοσπαντων μετα απο αυτο μου στειλε ενα μηνυμα μετα απο δυο μερες να μου προτεινει να ξαναβγουμε .θελω να ρωτησω πως βλεπετε τη συμπεριφορα του και τι γνωμη εχετε για αυτες τις γνωριμιες..
    λοιπον σχετικα με τι ειναι επικυνδηνο και τι οχι εγω εχω μαθει να αξιολογω τους ανθρωπους απο τα ματια τους.... οταν καπιος μου βγαζει κατι στα ματια που δε μου παει καλα εκει παω πασο και αποχορω... αντιθετα αν μου βγαζει κατι θετικο μπωρει να τον εμπιστευθω... θα ειμουν πχ απολυτως θετικος με κατι σαν αυτο http://www.pinnokio.gr/Uploads/Artic...g.xpng?p=10172 η σαν αυτο http://www.pinnokio.gr/Uploads/image...yes_640_22.jpg τα ματια για μενα λενε παρα πολα γιατι δε λενε ψεματα και η αμεση επαφη σιγουρα καλη ειναι δε λεω... γενικα δε θα εμπιστευομουν ποτε καπιον που δεν ειχε ματια μικρου παιδιου.... τα ματια ειναι ο καθρεφτης της ψυχης....

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    491
    χμ.... αν το "χ" ανθρωπο τν γνωρισουμε μεσω κοινων γνωστων,ή σε ενα κλαμπ,ή σε ενα λουνα παρκ,ή κτλ κτλ κτλ..... τν "χ" ανθρωπο γνωρισαμε!!!! θα αλλαξει κατι? αν ειναι να σου κατσει....σου κατσε!!! ενας μ@@@@@ς ειναι παντου μ@@@@@ς!!! ακομα κ στο φεγγαρι!!!! κ το αντιθετο εννοειται!!!
    ότι δε σε σκοτώνει…..κακά τα ψέματα……
    …………………………….ένα κουσούρι στο αφήνει!!!

  4. #19
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    The 36th Chamber of Shaolin
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by hapydays View Post
    χμ.... αν το "χ" ανθρωπο τν γνωρισουμε μεσω κοινων γνωστων,ή σε ενα κλαμπ,ή σε ενα λουνα παρκ,ή κτλ κτλ κτλ..... τν "χ" ανθρωπο γνωρισαμε!!!! θα αλλαξει κατι? αν ειναι να σου κατσει....σου κατσε!!! ενας μ@@@@@ς ειναι παντου μ@@@@@ς!!! ακομα κ στο φεγγαρι!!!! κ το αντιθετο εννοειται!!!
    Ποσο δικιο εχεις....

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Athens
    Posts
    699
    Quote Originally Posted by hapydays View Post
    χμ.... αν το "χ" ανθρωπο τν γνωρισουμε μεσω κοινων γνωστων,ή σε ενα κλαμπ,ή σε ενα λουνα παρκ,ή κτλ κτλ κτλ..... τν "χ" ανθρωπο γνωρισαμε!!!! θα αλλαξει κατι? αν ειναι να σου κατσει....σου κατσε!!! ενας μ@@@@@ς ειναι παντου μ@@@@@ς!!! ακομα κ στο φεγγαρι!!!! κ το αντιθετο εννοειται!!!
    Μάσκες φοράνε οι περισσότεροι παντού,άσχετα αν είναι στο internet η real life.
    Από κει και πέρα εξαρτάται από μας εάν θέλουμε να σκαλίσουμε πέρα από την επιφάνεια η όχι.
    Πες τα ρε Βίκη.

  6. #21
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ναι μου ειχε τυχει και αυτο ενα βραδυ στις 11.20 το βραδυ πετυχα το λυσταρχο τζαβελλα σε μια σταση σε μια ερημια

  7. #22
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by Antreas MpR View Post
    Μάσκες φοράνε οι περισσότεροι παντού,άσχετα αν είναι στο internet η real life.
    Από κει και πέρα εξαρτάται από μας εάν θέλουμε να σκαλίσουμε πέρα από την επιφάνεια η όχι.
    Πες τα ρε Βίκη.
    ας ξεκαθαρισουμε λιγο αυτο το θεμα η αληθεια ειναι οτι ολοι οι ανθρωποι εχουν ενα εαυτο που ονομαζετε σκια ομως αναλογα με τα ενστικτα και τη φυση του καθε ενα διαφερει απο ανθρωπο σε αυνθρωπο

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Athens
    Posts
    699
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    ναι μου ειχε τυχει και αυτο ενα βραδυ στις 11.20 το βραδυ πετυχα το λυσταρχο τζαβελλα σε μια σταση σε μια ερημια
    Κάνα γάρο ήπιατε?

  9. #24
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by Antreas MpR View Post
    Κάνα γάρο ήπιατε?
    δεν ενθουσιαστηκα ιδιαιτερος απο τη γνωριμια κατσικωθηκα στη σταση και περιμενα το λεοφορειο για να τη κανω αφου ηταν εριμια και δεν ειχα αλλη επιλογη και του εκανα τον αρρωστο και το επεξα οτι ζαλιζομουν και ετσι τη γλιτωσα

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Athens
    Posts
    699
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    ας ξεκαθαρισουμε λιγο αυτο το θεμα η αληθεια ειναι οτι ολοι οι ανθρωποι εχουν ενα εαυτο που ονομαζετε σκια ομως αναλογα με τα ενστικτα και τη φυση του καθε ενα διαφερει απο ανθρωπο σε αυνθρωπο
    Εσύ το βλέπεις το θέμα πολύ ευγενικά.
    Εγώ θα πω ότι οι περισσότεροι είναι θεατρίνοι γιατί έχουν την εντύπωση πως ο πραγματικός εαυτός τους δεν επαρκεί.
    Οποτε καταλήγουν να πουλάνε μια εικόνα η οποια νομίζουν είναι πιο ενδιαφέρουσα από την πραγματική.
    Πιστεύω είναι και ευθύνη της κοινωνίας που λέει πρέπει να είσαι έτσι,να κανεις αυτό,να συμπεριφέρεσαι με αυτών των τρόπο.Αφαιρεί την "ατομικοτιπα".
    Και καταλήγουμε στην μάσκα του καθενός,που ειδικά στο internet μπορούν να είναι ότι θέλουν.Σκληροί,ωραίοι,αστε� �οι,μορφωμένοι,πλούσιοι.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Athens
    Posts
    699
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    δεν ενθουσιαστηκα ιδιαιτερος απο τη γνωριμια κατσικωθηκα στη σταση και περιμενα το λεοφορειο για να τη κανω αφου ηταν εριμια και δεν ειχα αλλη επιλογη και του εκανα τον αρρωστο και το επεξα οτι ζαλιζομουν και ετσι τη γλιτωσα
    0ax0xa0xa0xa0ax0ax0xa0xa0xa0xa0ax0xa0xa0
    Έλα ρε,θα ήταν ενδιαφέρουσα γνωριμία.
    Πάντως THX για την εικόνα που μου πρόσφερες.
    AX0AX00XA0AX0AX0AX0XA0AX00AX0AX0AX0AX0A

  12. #27
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by Antreas MpR View Post
    0ax0xa0xa0xa0ax0ax0xa0xa0xa0xa0ax0xa0xa0
    Έλα ρε,θα ήταν ενδιαφέρουσα γνωριμία.
    Πάντως THX για την εικόνα που μου πρόσφερες.
    AX0AX00XA0AX0AX0AX0XA0AX00AX0AX0AX0AX0A
    ο σχιζοφρενης δολοφονος με το πριονι δε κολωνει...

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    491
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    ας ξεκαθαρισουμε λιγο αυτο το θεμα η αληθεια ειναι οτι ολοι οι ανθρωποι εχουν ενα εαυτο που ονομαζετε σκια ομως αναλογα με τα ενστικτα και τη φυση του καθε ενα διαφερει απο ανθρωπο σε αυνθρωπο

    τι???? διαφερει απο ανθρωπο σε ανθρωπο κ.κουγια?
    ότι δε σε σκοτώνει…..κακά τα ψέματα……
    …………………………….ένα κουσούρι στο αφήνει!!!

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    108
    περα για περα λαθος

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Location
    Los Santos
    Posts
    440
    Ανάλογος την περίπτωση εγώ την πρώτη μου σχέση την έκανα μέσω ίντερνετ μιλήσαμε κλησαμε ραντεβού πήγαμε για καφέ μετά καθίσαμε κάπου ήσυχα κ την φίλησα :)

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Επικοινωνία μέσω msn.
    By LOSTRE in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 24-05-2012, 17:14
  2. Παθολογικά συμπτώματα μέσω δυσθυμίας;
    By selene in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 24-12-2010, 21:34
  3. ''ΨΩΝΙΣΤΗΡΙ'' ΜΕΣΩ ΙNTERNET
    By BrokeN_DoLL in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 88
    Last Post: 02-11-2010, 05:09
  4. γνωριμια
    By sunset in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 48
    Last Post: 04-09-2009, 13:20
  5. γνωριμια
    By liberchild in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 10-05-2008, 16:19

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •