γνωριμια μεσω ιντερνετ!τι πιστευετε??
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 41
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    933

    γνωριμια μεσω ιντερνετ!τι πιστευετε??

    Τις προαλες γνωρισα καποιον μεσω ιντερνετ.δεν ειμαι υπερ των γνωριμιων με αυτον τον τροπο γιατι πιστευω πως ειναι επικινδυνο και προτιμω την αμεση επαφη αλλα ειπα ας το δοκιμασω που ξερεις καμια φορα.. αυτος ειναι 40 ετων -εγω 33- και απο την πρωτη φορα που βγηκαμε μου την επεσε κοινως..έγω αρνηθηκα να προχωρησουμε,δεν ηθελα να κανω κατι βιαστικο. τελοσπαντων μετα απο αυτο μου στειλε ενα μηνυμα μετα απο δυο μερες να μου προτεινει να ξαναβγουμε .θελω να ρωτησω πως βλεπετε τη συμπεριφορα του και τι γνωμη εχετε για αυτες τις γνωριμιες..

  2. #2
    Member
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Athens
    Posts
    51
    Για να μιλήσουμε για τις σχέσεις απο το internet πρέπει να αναρωτηθούμε πρώτα τους λόγους που κάποιος επιλέγει αυτό τον τρόπο γνωριμίας ή φλερτ και οι λόγοι είναι πολλοί και σύνθετοι. Επίσης οι σκοποί του κάθε ενός ποικίλουν από οne night stand έως σοβαρή σχέση. Πλέον πιστεύω ότι αυτός ο τρόπος γνωριμίας είναι αρκετά διαδεδομένος, αλλά όχι τόσο κοινωνικά αποδεκτός.
    Στη δική σου περίπτωση, η συμπεριφορά του είναι εξηγήσιμη. Του άρεσες, και είπε να κάνει μια προσπάθεια για κάτι άμεσο και γρήγορο. Από τη στιγμή που του αρνήθηκες προσπαθεί να σε προσεγγίσει αλλιώς. Το θέμα είναι να αποσαφηνίσεις και εσύ τα κίνητρα που σε οδήγησαν στο internet και τι προσδοκάς από αυτό.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    933
    δεν ειχα κινητρα να γνωρισω καποιον μεσω ιντερνετ αλλα ετυχε να μιλησουμε με αυτον και ειπα να δοκιμασω και οτι βγει.απο one night stand εως μια σχεση.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    833
    Όταν λες σου την έπεσε κανονικά ?
    Απο την πρώτη στιγμη να θέλει το σεξ , μαλλον για ψυχαγωγία ψάχνει ...
    With every new day , your promises fade away, its a fine day to see that the last day for me is a beautiful day .....

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    108
    Quote Originally Posted by kaity View Post
    δεν ειχα κινητρα να γνωρισω καποιον μεσω ιντερνετ αλλα ετυχε να μιλησουμε με αυτον και ειπα να δοκιμασω και οτι βγει.απο one night stand εως μια σχεση.

    Μπορει το ιδιο να ειπε κ αυτος :)


    Πιστευω οτι οι σχεσεις μεσω ιντερνετ ειναι αρκετα διαδεδομενες κ στο μελλον θα γινουν ακομα περισσοτερο. Ενα μεγαλο ποσοστο σχεσεων ξεκινανε απο εκει κ δεν το βρισκω καθολου κακο ή περίεργο.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    933
    αυτο εννοω ηθελε σεξ κανονικα

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    833
    Τι να σου πω , αν και άντρας θα σου έλεγα να μην ασχοληθείς αλλο .
    With every new day , your promises fade away, its a fine day to see that the last day for me is a beautiful day .....

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    108
    Quote Originally Posted by Lampros View Post
    Τι να σου πω , αν και άντρας θα σου έλεγα να μην ασχοληθείς αλλο .

    Συμφωνω......

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    933
    κι εγω αυτο πιστευω .οτι δεν αξιζει.μερικες φορες οι αντρες εχουνε ακομψο τροπο να διεκδικησουν και το πιο απλο πραγμα..

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by kaity View Post
    κι εγω αυτο πιστευω .οτι δεν αξιζει.μερικες φορες οι αντρες εχουνε ακομψο τροπο να διεκδικησουν και το πιο απλο πραγμα..
    Καίτη αυτό το τελευταίο μ' άρεσε πολύ, αλλά έτσι κομψά όπως εσύ το λες, τον απαλλάσσει από την λιγουριά του, γιατί αυτό έδειξε!
    Πάντως, μια πολύ καλή μου φίλη μέσω νετ, γνώρισε τον σύζυγό της κι είναι το παληκάρι και πρώτης τάξης παιδί!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    108
    Quote Originally Posted by μαρκελα View Post
    Πάντως, μια πολύ καλή μου φίλη μέσω νετ, γνώρισε τον σύζυγό της κι είναι το παληκάρι και πρώτης τάξης παιδί!
    Ρε παιδια τι συσχετισμος ειναι αυτος, φυσικα κ μπορει να τον γνωρισε στο ιντερνετ κ να ειναι καλο παιδι, σαν να λεμε στο "ταδε" μαγαζι γνωρισα ενα καλο παιδι, οποτε εκει εχει καλα παιδια να πας εκει (ή το αντιθετο).


    Στο ιντερνετ υπαρχει ενα σωρο κοσμος, απο "καλα παιδια" μεχρι "παιδεραστες", Οπως ακριβως κ στον κανονικο κοσμο.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by Σάτυρος View Post
    Ρε παιδια τι συσχετισμος ειναι αυτος..
    ο όρος συσχετισμός είναι άσχετος με την κατάθεσή της άποψής μου στο ερώτημα της Καίτης " τί γνώμη έχετε γι' αυτές τις γνωριμίες; "
    γιατί ανέφερα και τα υπέρ και τα κατά και δεν μίλησα μονομερώς, για να υπάρχει συσχετισμός.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    108
    α οκ.........

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    933
    μαρκελα και μενα μια φιλη μου ετσι ακριβως.εγω νομιζω οτι οταν ψαχνεις αποκλειστικα και μονο απο ιντερνετ καποιο προβλημα υπαρχει.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by void View Post
    Παιδάκια και πριν 50 χρόνια δε φανταζόταν κανείς και καμμια ότι υπάρχουν και άλλοι τρόποι ερωτικής γνωριμίας πλην του συνοικεσίου...
    Κάτι αντίστοιχο συμβαίνει και με το ίντερνετ..οι περισσότεροι έχουν σχεδόν αυτοματοποιημένες ζωές...άρα όχι χρόνο για πολλές εξόδους..ε πως θα βρεις αμόρε έτσι?
    επομένως είναι λογικό από τη στιγμή που δε βγαίνεις και τόσο να αναζητάς επικοινωνία με αγνώστους...μέχρι να τους κάνεις φίλους σου!
    σίγουρα είναι αλλιώς η τετ α τετ γνωριμία αλλά οκ, δεν σημαίνει κάτι αν γνωρίσεις κάποιον σε κάποιο φόρουμ ας πούμε.
    Σίγουρα υπάρχει λίγο μεγαλύτερος κίνδυνος αλλά , με τις σωστές κινήσεις τον ανακαλύπτεις τον άλλον σιγά σιγά.
    προσωπικά πιστεύω ότι στο διαδίκτυο μπορεί αν είναι πολύ καλή επικοινωνία και ουσιαστική διότι δεν κρατάς άμυνες απέναντι στον άλλον στη λογική ακριβώς του ότι δεν τον ξέρεις.
    Δε δείχνει κάτι απαραίτητα αρνητικό αν κάποιος κάνει κάποια διαδικτυακή γνωριμία.
    Από άλλα πράγματα κρίνεται ο άνθρωπος.

    Καίτη σου παραθέτω αυτήν την άποψη της void, γιατί εξηγεί νομίζω αρκετά πάνω στο θέμα σου!

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Επικοινωνία μέσω msn.
    By LOSTRE in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 24-05-2012, 17:14
  2. Παθολογικά συμπτώματα μέσω δυσθυμίας;
    By selene in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 24-12-2010, 21:34
  3. ''ΨΩΝΙΣΤΗΡΙ'' ΜΕΣΩ ΙNTERNET
    By BrokeN_DoLL in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 88
    Last Post: 02-11-2010, 05:09
  4. γνωριμια
    By sunset in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 48
    Last Post: 04-09-2009, 13:20
  5. γνωριμια
    By liberchild in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 10-05-2008, 16:19

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •