Διαρκής ατυχία στον έρωτα - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 100
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Argyroupoli beach
    Posts
    225
    Quote Originally Posted by streidi View Post
    Εμ...προφανώς και οι γνωστοί σου είναι πιο πιθανόν να μεροληπτούν υπέρ σου, ή να διστάζουν να σου πουν πράγματα που πονάνε, ενώ οι άγνωστοι απλά θα είναι αληθινοί, χωρίς να πολυνοιάζονται πώς θα το πάρεις, ακριβώς επειδή είναι άγνωστοι.
    Όχι Κατερίνα, αυτή είναι μια εικασια που περασε απο το μυαλό σου η οποία όμως δεν συνάδει πολύ με την πραγματικότητα, γιατι οι φίλοι μου με ΠΛΗΓΩΝΟΥΝ οταν μου πετάνε ξερά στην μούρη "Τι περιπτωσάρα ειναι αυτη που μπλεξες ρε μλκα !". Άρα, το εντελώς αντίστροφο συμβαίνει.

    Αντίθετα οι αγνωστοι, ακριβως επειδή είναι αγνωστοι και η μονη τους πηγη είναι το κείμενο, ή το απορρίπτουν εξ αρχής ή σχολιάζουν με βάση το κείμενο, και οχι το τι πιθανολογούν (=> εικάζουν δλδ) !

    φαίνεται να μην αντέχεις και πολύ την κριτική, αν κρίνω από το ύφος με το οποίο απαντάς σε όποιον σου τη λέει.
    Το ύφος μου το διαμορφώνει αυτο που διαβάζω. Όταν προσπαθείς να μου αποδείξεις οτι έχω σωνει και καλά λάθος οπτική των πραγμάτων. Κατερίνα, οταν διαβάζουμε την άποψη ενός ανθρώπου αγνωστου σ' εμάς, ΔΕΝ καθόμαστε να βγάζουμε εικασίες και σενάρια για το ενδεχόμενο οτι αυτα που γράφει μπορεί και να μην ισχύουν. Δεχόμαστε το πρωτότυπο αλλιώς δεν ασχολούμαστε. Εάν το πρωτότυπο είναι λάθος, τοτε πολύ απλά εγω χάνω τον χρόνο μου γράφοντας αρλούμπες (εξ ου και αυτο που έγραψα περι κινητρου).

    Τέλος, συγνώμη αλλα εσυ είσαι αυτη που θέτεις τον εαυτό σου σε επιθετική θέση όταν προσπαθείς να με βγάλεις λάθος. Ε λοιπόν, μάθε οτι για να βγάλεις λάθος εναν άνθρωπο πρέπει ή να τον ξέρεις ή να του αποδομήσεις αυτα τα οποία γράφει, οχι με εικασίες αλλα με υλικό αντλημένο απο αυτα τα οποία γράφει. Θα μπορούσες κι εσυ κι ο οποιοδήποτε να ξεκινήσει κουβέντα περι αστάθμητων παραγόντων επι του θέματος και χίλια δυο άλλα. Δεν μπορω να καταλάβω γιατι ντε και καλά προσπαθείτε να βγάλετε την κακοτυχία ώς ΜΗ κακοτυχία. Ρε παιδιά, σε αυτό τον κόσμο υπάρχουν και καλές και στραβές. Το εαν εμένα μου χουν τυχει συνεχόμενες στραβές ή οχι, αυτο δεν μπορείτε να το αποδείξετε με γενικές θεωρήσεις του τύπου "οτι δώσεις η ζωή θα σου δώσει" κτλ.

    Ειλικρινά θα χαρώ αμα μου δειξετε οτι δεν είμαι άτυχος και τα βλέπω λάθος μέσα στην στεναχώρια μου, αλλα αυτό δεν θα το κανετε χρησιμοποιώντας αναπόδεικτες Θεωρίες.
    Αυτό λέω.

    Quote Originally Posted by streidi View Post
    Καλή συνέχεια!
    Thank you !

    οτι ζηλευεις τους αλλους που βγαζουν γκομενες ευκολα,
    Λάθος. Δεν ζηλεύω, απλά παίρνω ως συγκριτικό παράδειγμα. Μην λέμε οτι θέλουμε.

    εχεις κατα θαψει τις πρωην σου,
    Ανώνυμα. Οτι γραφω αναφέρεται ανωνυμα, οποτε κουλ. Εαν οι πρωην μου ήταν ανάξιες "θαψίματος" -όπως γράφεις-, δεν θα έκανα κανένα λόγο ουτε θα βλαστημούσα την τύχη μου. Αντιθέτως θα ένιωθα καλά σκεπτόμενος οτι πέρασα καλά ενα κομμάτι της ζωής μου, και οχι μια αποτυχία.

    και γκρινιαζεις συνεχως ενω φταινε παντα οι αλλοι. Δεν εδειξες κατι αλλο για να βγαλω διαφορετικο συμπερασμα.
    Δε με νοιαζει να σε πεισω στην τελικη, εσυ μπηκες εδω ζητωντας προφανως γνωμες, αλλιως γιατι να ανοιξεις θεμα και να τα γραψεις ολα αυτα σε ενα φορουμ υποστηριξης, αλλα πας να μας επιβαλλεις τη δικη σου με το ζορι, εκτος και αν πια θες γνωμες αλλου ειδους για την ατυχια.
    Οχι αγαπητή μου, εσύ πας να επιβάλλεις σώνει και καλά οτι η κρίση μου είναι λανθασμένη με βάση διάφορες αναπόδεικτες θεωρίες του τύπου "ολα είναι δίκαια σε όλους, και οτι αξίζει ο καθένας παίρνει στην ζωή και δεν υπάρχουν τυχεροί και άτυχοι".

    Βάσει της δικής σου λογικής οι αστάθμητοι παράγοντες δεν υφίστανται, και ο Χ επιχειρηματίας που πτώχευσε είναι ΣΤΑΝΤΑΡ ο αποκλειστικά υπεύθυνος γιατι απο τα λάθη του έπεσε σιγουρα έξω η επιχείρηση και οχι απο άλλους εξωγενείς παράγοντες.

    Ενας ανθρωπος λοιπόν που τα βρήκε μπαστούνια στην ζωή του φταίει σαφώς ο ίδιος, και σε καμία περίπτωση εξωγενείς η απροσδιόριστοι απο τους ανθρώπους παράγοντες. Οπότε ρε παιδιά άμα είναι έτσι δεν χρειάζεται να γράφετε στο φορουμ, βάσει της θεωρησης σας για όλα φταίνε αυτοι που τρωνε τα χαστούκια και κάποιος Θεός απο πάνω σταθμίζει τις ανισσοροπίες και το τελικό αποτέλεσμα είναι δίκαιο προς όλους. Διαφορετικά, περιμένω ακόμα ΑΠΟΔΕΙΞΗ για την φράση "να δινεις αγαπη και ευτυχια στους γυρω σου και θα σου ερθει."

    Στο κάτω κάτω πειτε οτι κάνω έρευνα. Και θέλω αποδειξεις, οχι να κάτσω να δεχτώ στο έτσι μια θεωρία.

    Εχω να σου πω οτι σημερα ακουσα οτι το φυτο απηγανος ειναι οτι πρεπει για την γκαντεμια και την γλωσσοφαγια!
    :rolleyes: Τωρα, για να είμαι αντικειμενικός δεν μπορω να αντικρούσω το επιχείρημα. Η απάντηση είναι ΔΕΝ ΞΕΡΩ.

    Εχεις πολλα νευρα, οποτε θα σταματησω εδω να μη σε τσιτωνω, ουτως η αλλως το απο πανω μηνυμα μου πηγαινε για τον ΚΕΝΟ, οχι για σενα. ΚΕΝΟ αν θες αλλη απαντηση σε αλλο θεμα.
    Είμαι ολίγον τι οξύθυμος αλλα κι εσύ αρπάζεσαι. Φιλικά.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    Quote Originally Posted by YannisCrete View Post
    Όχι Κατερίνα, αυτή είναι μια εικασια που περασε απο το μυαλό σου η οποία όμως δεν συνάδει πολύ με την πραγματικότητα, γιατι οι φίλοι μου με ΠΛΗΓΩΝΟΥΝ οταν μου πετάνε ξερά στην μούρη "Τι περιπτωσάρα ειναι αυτη που μπλεξες ρε μλκα !". Άρα, το εντελώς αντίστροφο συμβαίνει.

    Αντίθετα οι αγνωστοι, ακριβως επειδή είναι αγνωστοι και η μονη τους πηγη είναι το κείμενο, ή το απορρίπτουν εξ αρχής ή σχολιάζουν με βάση το κείμενο, και οχι το τι πιθανολογούν (=> εικάζουν δλδ) !



    Το ύφος μου το διαμορφώνει αυτο που διαβάζω. Όταν προσπαθείς να μου αποδείξεις οτι έχω σωνει και καλά λάθος οπτική των πραγμάτων. Κατερίνα, οταν διαβάζουμε την άποψη ενός ανθρώπου αγνωστου σ' εμάς, ΔΕΝ καθόμαστε να βγάζουμε εικασίες και σενάρια για το ενδεχόμενο οτι αυτα που γράφει μπορεί και να μην ισχύουν. Δεχόμαστε το πρωτότυπο αλλιώς δεν ασχολούμαστε. Εάν το πρωτότυπο είναι λάθος, τοτε πολύ απλά εγω χάνω τον χρόνο μου γράφοντας αρλούμπες (εξ ου και αυτο που έγραψα περι κινητρου).

    Τέλος, συγνώμη αλλα εσυ είσαι αυτη που θέτεις τον εαυτό σου σε επιθετική θέση όταν προσπαθείς να με βγάλεις λάθος. Ε λοιπόν, μάθε οτι για να βγάλεις λάθος εναν άνθρωπο πρέπει ή να τον ξέρεις ή να του αποδομήσεις αυτα τα οποία γράφει, οχι με εικασίες αλλα με υλικό αντλημένο απο αυτα τα οποία γράφει. Θα μπορούσες κι εσυ κι ο οποιοδήποτε να ξεκινήσει κουβέντα περι αστάθμητων παραγόντων επι του θέματος και χίλια δυο άλλα. Δεν μπορω να καταλάβω γιατι ντε και καλά προσπαθείτε να βγάλετε την κακοτυχία ώς ΜΗ κακοτυχία. Ρε παιδιά, σε αυτό τον κόσμο υπάρχουν και καλές και στραβές. Το εαν εμένα μου χουν τυχει συνεχόμενες στραβές ή οχι, αυτο δεν μπορείτε να το αποδείξετε με γενικές θεωρήσεις του τύπου "οτι δώσεις η ζωή θα σου δώσει" κτλ.

    Ειλικρινά θα χαρώ αμα μου δειξετε οτι δεν είμαι άτυχος και τα βλέπω λάθος μέσα στην στεναχώρια μου, αλλα αυτό δεν θα το κανετε χρησιμοποιώντας αναπόδεικτες Θεωρίες.
    Αυτό λέω.


    Thank you !



    Λάθος. Δεν ζηλεύω, απλά παίρνω ως συγκριτικό παράδειγμα. Μην λέμε οτι θέλουμε.


    Ανώνυμα. Οτι γραφω αναφέρεται ανωνυμα, οποτε κουλ. Εαν οι πρωην μου ήταν ανάξιες "θαψίματος" -όπως γράφεις-, δεν θα έκανα κανένα λόγο ουτε θα βλαστημούσα την τύχη μου. Αντιθέτως θα ένιωθα καλά σκεπτόμενος οτι πέρασα καλά ενα κομμάτι της ζωής μου, και οχι μια αποτυχία.



    Οχι αγαπητή μου, εσύ πας να επιβάλλεις σώνει και καλά οτι η κρίση μου είναι λανθασμένη με βάση διάφορες αναπόδεικτες θεωρίες του τύπου "ολα είναι δίκαια σε όλους, και οτι αξίζει ο καθένας παίρνει στην ζωή και δεν υπάρχουν τυχεροί και άτυχοι".

    Βάσει της δικής σου λογικής οι αστάθμητοι παράγοντες δεν υφίστανται, και ο Χ επιχειρηματίας που πτώχευσε είναι ΣΤΑΝΤΑΡ ο αποκλειστικά υπεύθυνος γιατι απο τα λάθη του έπεσε σιγουρα έξω η επιχείρηση και οχι απο άλλους εξωγενείς παράγοντες.

    Ενας ανθρωπος λοιπόν που τα βρήκε μπαστούνια στην ζωή του φταίει σαφώς ο ίδιος, και σε καμία περίπτωση εξωγενείς η απροσδιόριστοι απο τους ανθρώπους παράγοντες. Οπότε ρε παιδιά άμα είναι έτσι δεν χρειάζεται να γράφετε στο φορουμ, βάσει της θεωρησης σας για όλα φταίνε αυτοι που τρωνε τα χαστούκια και κάποιος Θεός απο πάνω σταθμίζει τις ανισσοροπίες και το τελικό αποτέλεσμα είναι δίκαιο προς όλους. Διαφορετικά, περιμένω ακόμα ΑΠΟΔΕΙΞΗ για την φράση "να δινεις αγαπη και ευτυχια στους γυρω σου και θα σου ερθει."

    Στο κάτω κάτω πειτε οτι κάνω έρευνα. Και θέλω αποδειξεις, οχι να κάτσω να δεχτώ στο έτσι μια θεωρία.



    :rolleyes: Τωρα, για να είμαι αντικειμενικός δεν μπορω να αντικρούσω το επιχείρημα. Η απάντηση είναι ΔΕΝ ΞΕΡΩ.


    Είμαι ολίγον τι οξύθυμος αλλα κι εσύ αρπάζεσαι. Φιλικά.
    John John, δειξε μου σε τοσες εκατονταδες λεξεις που εχεις γραψει σε αυτο το θεμα, ποσες φορες μιλησες θετικα για εναν ανθρωπο, πρωην σου, φιλο σου, συναδελφους, φιλους στο φεισμπουκ, και μετα μετρα και αυτες που ειπες κατι αρνητικο. Αν βλεπεις γυρω σου ολα τα στραβα, ή αν τα βλεπεις ολα στραβα, και τον Αινσταιν να σου φερω να σου λυσει εξισωσεις, θα θελησεις επαληθευση απο τον Αρχιμηδη. Φιλικοτατα. :)

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Argyroupoli beach
    Posts
    225
    Quote Originally Posted by anonymous_1 View Post
    Γιάννη να ξέρεις ότι στα λέω εγώ που έχω κάθε δικαίωμα να μιλήσω περί ατυχίας κτλ στη προσωπική μου ζωή.
    Ποτέ μου όμως δεν το ονόμασα έτσι..Πάντα έψαχνα να βρω το δικό μου μερίδιο ευθύνης σε τέτοιο βαθμό που 2-3 άνθρωποι που με βλέπουν να αυτομαστιγώνομαι μου είπαν "Σταμάτα δε φταις πάντα εσύ, εσύ προσπάθησες" αλλά δεν το δέχομαι αυτό δε δέχομαι την ατυχία. Θέλω να βελτιώνομαι για να πετύχω τελικά αυτό που δε μπορώ να καταφέρω..
    Αν αφήνεις στην τύχη χάνεις τον έλεγχο πράγμα που θα με έκανε ακόμα πιο πολύ να στεναχωρηθώ και να απελπιστώ.
    Κάθε ανθρωπος ρε συ φτάνει πολλές φορές σε σημείο να πει οτι ειχε μια ατυχία. Το κακό της υπόθεσης είναι οταν επαναλαμβάνονται συνεχώς. Ε σε κάποια φάση όσο πείσμα και να χεις θα απογοητευτείς. Εκεί πλέον αντιλαμβάνεσαι οτι κατι τρέχει. Όταν δεν βρίσκεις πάνω σου κάτι αρνητικό ως αίτιο και παράλληλα δεν βρίσκουν ουτε φίλοι και γνωστοί σου, τι άλλο να πείς απο το είμαι άτυχος. Δηλαδή, εμείς στο πηγάδι κατουρήσαμε? Τεσπα, επειδή ξέφυγε στην κλάψα το όλο θέμα και δεν μου αρέσει αυτο το στυλ αφήστε το καλύτερα.

    John John, δειξε μου σε τοσες εκατονταδες λεξεις που εχεις γραψει σε αυτο το θεμα, ποσες φορες μιλησες θετικα για εναν ανθρωπο, πρωην σου, φιλο σου, συναδελφους, φιλους στο φεισμπουκ, και μετα μετρα και αυτες που ειπες κατι αρνητικο.
    Ατυχές αυτο που έγραψες. Να μιλήσω θετικά για ορισμένους φίλους μου σε κάποιο σχετικό θρεντ ναι, εδω που κολλάει? Μήπως να κάτσω να αναλύσω και την σχέση μου με τους πρώην εργοδότες μου ή την οικογένεια μου?

    . Αν βλεπεις γυρω σου ολα τα στραβα, ή αν τα βλεπεις ολα στραβα, και τον Αινσταιν να σου φερω να σου λυσει εξισωσεις, θα θελησεις επαληθευση απο τον Αρχιμηδη. Φιλικοτατα.
    Σου ξαναλέω οτι δεν μπορεις να χρησιμοποιείς ως επιχειρήματα αναπόδεικτες θεωρίες, δατς μαι ποιντ.

    Όπως σε τόσες λέξεις, δεν είδα πουθενά να μιλάς για τα δικά σου ενδεχόμενα λάθη.
    Αν θες να κάνεις μονόλογο και να κάτσουμε να σου συμπαρασταθούμε για τη μούτζα που ισχυρίζεσαι πως έχεις φάει από το σύμπαν, πεστο απ την αρχή. Αν θες πάλι να βοηθηθείς και να πάρεις κάτι σε μορφή διαλόγου, κάτσε και σκέψου το. Εδώ θα είμαστε.
    Όταν ξεκίνησα να γράφω δεν είχα κάποιο συγκεκριμένο πλάνο στο μυαλό μου σχετικά με τις απαντήσεις που θα λάμβανα ρε συ, ουτε εχω ξαναγράψει παρεμφερές θέμα. Απλά δεν μου αρέσει να ακούω σχόλια του στυλ "ολα είναι δίκαια και σωστά και οτι αξίζει ο καθένας του ρχεται κτλ", γιατι πολύ απλά δεν είναι έτσι. Παραμύθια θα λέμε τώρα?

    Τεσπα, καληνύχτα σε όλους

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    Quote Originally Posted by YannisCrete View Post
    Κάθε ανθρωπος ρε συ φτάνει πολλές φορές σε σημείο να πει οτι ειχε μια ατυχία. Το κακό της υπόθεσης είναι οταν επαναλαμβάνονται συνεχώς. Ε σε κάποια φάση όσο πείσμα και να χεις θα απογοητευτείς. Εκεί πλέον αντιλαμβάνεσαι οτι κατι τρέχει. Όταν δεν βρίσκεις πάνω σου κάτι αρνητικό ως αίτιο και παράλληλα δεν βρίσκουν ουτε φίλοι και γνωστοί σου, τι άλλο να πείς απο το είμαι άτυχος. Δηλαδή, εμείς στο πηγάδι κατουρήσαμε? Τεσπα, επειδή ξέφυγε στην κλάψα το όλο θέμα και δεν μου αρέσει αυτο το στυλ αφήστε το καλύτερα.

    Insanity: Is to make the same mistakes on and on again and expect different results.

    Ατυχές αυτο που έγραψες. Να μιλήσω θετικά για ορισμένους φίλους μου σε κάποιο σχετικό θρεντ ναι, εδω που κολλάει? Μήπως να κάτσω να αναλύσω και την σχέση μου με τους πρώην εργοδότες μου ή την οικογένεια μου?

    Aτυχες αυτο που γραφεις εσυ, γιατι αν ειναι ετσι, τοτε γιατι μπορεις να μιλας εδω αρνητικα για αυτους?

    Σου ξαναλέω οτι δεν μπορεις να χρησιμοποιείς ως επιχειρήματα αναπόδεικτες θεωρίες, δατς μαι ποιντ.

    Κι εμεις σου λεμε οτι δεν ακους αλλες αποψεις. Δατς μαι ποιντ. Αλλα και παλι δεν κανεις κατι. Εγω γιατι να κανω? Ουτως η αλλως στο θεμα σου για σενα ειμαστε. Εκτος αν οι δικες σου αποψεις ειναι αποδεδειγμενες απο τον CERN και δε χρειαζεται να τις αμφισβητουμε, αλλα φερε μας τις αποδειξεις τοτε ντε!

    Όταν ξεκίνησα να γράφω δεν είχα κάποιο συγκεκριμένο πλάνο στο μυαλό μου σχετικά με τις απαντήσεις που θα λάμβανα ρε συ, ουτε εχω ξαναγράψει παρεμφερές θέμα. Απλά δεν μου αρέσει να ακούω σχόλια του στυλ "ολα είναι δίκαια και σωστά και οτι αξίζει ο καθένας του ρχεται κτλ", γιατι πολύ απλά δεν είναι έτσι. Παραμύθια θα λέμε τώρα?

    Ενω οτι σε μουντζωσε το συμπαν δεν ειναι παραμυθι, ειναι παρα πολυ λογικο και επιστημονικο :P

    Τεσπα, καληνύχτα σε όλους
    Μπον Νουι.

  5. #35
    Κι εγω φιλε πίστευα στον παράγοντα τύχη όπως και εσύ και εκει φορτωνα τα όσα μου συνεβαιναν. Άμα πέρασαν αρκετα χρόνια και ξαναφερα στο νου μου όλα τα περιστατικά της υποτίθεται ατυχίας, τα περασα με κόπο μεσα από ρεαλισμο και λογική, κατάλαβα ότι τυχη δεν υπάρχει στη ζωη μας, άμα εξαιρεσεις τα λαχεια, τη ζωη μας εμείς τη φτιαχνουμε. Δυστυχως ομως καπου εδω θα συμφωνησω μαζι σου ότι αποφασιστικο ρολο στο πως φτιαχνουμε τη ζωη μας έχει ο παραγων βιώματα, διαπαιδαγωγηση, κυρίως σε παιδικη, νεανική ηλικία. Άμα ο χαρακτηρας σου διαμορφώθηκε από τετοια αυτο ειναι που σου προκαλει προβληματα στη ζωη και όχι αοριστα μια τυχη. Και εκει ειναι που χρειαζεται να παλέψεις, να διορθωσεις τις συνεπειες αυτων των βιωμάτων που οδηγουν στο να χανεις ευκαιριες. Βρες πρωτα που ειναι σε σενα το πρόβλημα και διορθωσε το είτε από μόνος ειτε με τη βοηθεια ειδικού αν πιστευεις ότι χρειαζεσαι. Άμα το κανεις αυτο θα δεις ότι τα πραγματα θα σου πηγαινουν πολύ καλύτερα.
    γιάννης

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    397
    Quote Originally Posted by YannisCrete View Post
    Όχι Κατερίνα, αυτή είναι μια εικασια που περασε απο το μυαλό σου η οποία όμως δεν συνάδει πολύ με την πραγματικότητα, γιατι οι φίλοι μου με ΠΛΗΓΩΝΟΥΝ οταν μου πετάνε ξερά στην μούρη "Τι περιπτωσάρα ειναι αυτη που μπλεξες ρε μλκα !". Άρα, το εντελώς αντίστροφο συμβαίνει.
    Αυτό που λες εδώ υποστηρίζει μάλλον τη δική μου άποψη. Δεν σε πληγώνω όταν κατηγορώ κάποιον άλλον για αυτά που περνάς, αλλά όταν βρίσκω το δικό σου φταίξιμο σε αυτό που συμβαίνει. Και αυτό δεν το κάνουν οι φίλοι σου απο ό,τι λες. Αυτό εσένα σου λέει ότι δεν έχεις φταίξιμο, μήπως όμως είναι ότι απλά δε θέλουν να σου το πουν;
    Το γεγονός ότι εκνευρίζεσαι όταν κάποιος σου επισημαίνει κάτι που ΜΠΟΡΕΙ να κάνεις λάθος, μου λέει ότι ισχύει το δεύτερο.
    (Ή μπορεί να σου έχουν πει κάποιοι ότι έχεις κομματι ευθύνης, απλά δεν το δέχεσαι, όπως δεν το δέχεσαι κι από εδώ.)

    Επίσης, προσωπικά είμαι της άποψης "δυο μαλώνουν, δύο φταίνε". Είτε επειδή κάνουν κάτι λάθος, είτε επειδή ανέχονται μια κατάσταση. Στη δική σου περίπτωση, έτσι όπως μας το περιέγραψες, θεωρώ μεγάλο μέρος της ατυχίας σου δικό σου φταίξιμο, επειδή ότι κάθησες με άτομα που δε σου ταίριαζαν (με το ένα μάλιστα έκανες τόσο μεγάλο συμβιβασμό, που ενώ ντρεπόσουν εξαρχής να είσαι δίπλα της λόγω εμφάνισης, το προχώρησες παρ'όλ'αυτά, λόγω μοναξιάς.) Το καταλαβαίνω, και το δέχομαι, αλλά έχεις μεγάλο μερίδιο ευθύνης όταν ανέχεσαι μια κατάσταση.

    Επίσης σκέψου και συτό..Η πρώτη σου κοπέλα ήταν λάθος και άδικη απέναντί σου, αλλά από όσα λες, με τη δεύτερη συνέβη το αντίθετο. (Κανένας άνθρωπος δεν αξίζει να ντρέπονται για αυτόν, και τέρας να είναι στην εμφάνιση. Άμα δε σου αρέσει ο άλλος, μην ασχολείσαι, μην τα φορτώνεις στη μοναξιά...)

    Τέλος, όταν οι περισσότεροι σου λένε ότι κάπου κάνεις λάθος, κάτι τρέχει. Μάλλον θα πρέπει να το εξετάσεις λίγο περισσότερο το θέμα.

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Argyroupoli beach
    Posts
    225
    Quote Originally Posted by λιλιουμ View Post
    Insanity: Is to make the same mistakes on and on again and expect different results.
    Με άλλα λόγια ειναι σαν να λέμε οτι δεν έπρεπε να κάνω σχέσεις στην ζωή μου (εκτός εαν το mistakes κολλάει σε άλλη λέξη).

    Quote Originally Posted by λιλιουμ View Post
    Aτυχες αυτο που γραφεις εσυ, γιατι αν ειναι ετσι, τοτε γιατι μπορεις να μιλας εδω αρνητικα για αυτους?
    Για περιμενε ενα λεπτό, που ακριβώς μίλησα αρνητικά για τους φίλους μου? Εκτός εαν εννοείς αυτο που έγραψα παραπάνω για τους "φίλους" απο το facebook. Λοιπον επειδή απ οτι φαίνεται έχουμε κάνει λιγο σαλάτα αυτα που γράφουμε, οταν λέω Φίλους (εκτός εισαγωγικών) δεν εννοώ τους 200 διαδικτυακούς άγνωστους φίλους απο το facebook που γίναμε "φίλοι" μια στιγμή απο μια κουβεντα περι πολιτικής ή δεν ξερω γω τι, αλλα ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΥΣ φίλους που ζήσαμε μαζι για χρόνια. Ελπίζω να αντιλαμβάνεσαι την διαφορά.

    Quote Originally Posted by λιλιουμ View Post
    Κι εμεις σου λεμε οτι δεν ακους αλλες αποψεις. Δατς μαι ποιντ. Αλλα και παλι δεν κανεις κατι. Εγω γιατι να κανω? Ουτως η αλλως στο θεμα σου για σενα ειμαστε. Εκτος αν οι δικες σου αποψεις ειναι αποδεδειγμενες απο τον CERN και δε χρειαζεται να τις αμφισβητουμε, αλλα φερε μας τις αποδειξεις τοτε ντε!
    Όχι, ακούω άλλες απόψεις. Αλλα αφου βλέπω οτι δεν ανταποκρίνονται καθόλου στην πραγματικότητα που ΕΓΩ έζησα, πρέπει ντε και καλά να τις αποδεκτώ?
    Λυπάμαι, αλλα εγω που "δεν ακούω", ποτέ μου δεν θα έβγαινα να απορρίψω ή κοντράρω προσωπικές καταγραφές άλλου με όπλα μου αναπόδεικτες γενικόλογες θεωρίες. Μέχρι να πορισματοποιήσετε την Χ θεωρία, θεωρία θα μείνει, και οχι επιχείρημα που μου δείχνει οτι κάνω λάθος που τα βάζω με την τύχη ή ατυχία μου.

    Τεσπα, η όλη κουβέντα δεν οδηγεί πουθενά ουτως ή άλλως γιατι τετοια θέματα δεν συζητούνται με αγνωστους, τουλάχιστον αυτο εχω βγάλει σαν συμπέρασμα. Πείτε οτι η όλη δημοσίευση ήταν απλά ένα προσωπικό ξέσπασμα.

    Quote Originally Posted by λιλιουμ View Post
    Ενω οτι σε μουντζωσε το συμπαν δεν ειναι παραμυθι, ειναι παρα πολυ λογικο και επιστημονικο :P
    Δεν είναι όμως μια γενική θεωρία, αλλα ένα δεδομένο που απλά αναφέρω με βάση την αξιολόγηση που έκανα σε αναδρομή του παρελθόντος.

    Αυτό που λες εδώ υποστηρίζει μάλλον τη δική μου άποψη. Δεν σε πληγώνω όταν κατηγορώ κάποιον άλλον για αυτά που περνάς, αλλά όταν βρίσκω το δικό σου φταίξιμο σε αυτό που συμβαίνει. Και αυτό δεν το κάνουν οι φίλοι σου απο ό,τι λες. Αυτό εσένα σου λέει ότι δεν έχεις φταίξιμο, μήπως όμως είναι ότι απλά δε θέλουν να σου το πουν;
    Το γεγονός ότι εκνευρίζεσαι όταν κάποιος σου επισημαίνει κάτι που ΜΠΟΡΕΙ να κάνεις λάθος, μου λέει ότι ισχύει το δεύτερο.
    (Ή μπορεί να σου έχουν πει κάποιοι ότι έχεις κομματι ευθύνης, απλά δεν το δέχεσαι, όπως δεν το δέχεσαι κι από εδώ.)
    Όχι κοπέλα μου, εσυ το βλέπεις απο στραβή οπτική γωνία. Όταν σε κράζει ο φίλος σου εσένα κράζει (την δικιά σου "επιλογή" να το πω έτσι), και οχι τον άλλον. Κι εγω αμα δω στον δρόμο ενα αστέρι με ενα μπάζο (σορρυ για τα κοσμητικά), το αστέρι θα κράξω. Απλή λογική.

    Το γεγονός ότι εκνευρίζεσαι όταν κάποιος σου επισημαίνει κάτι που ΜΠΟΡΕΙ να κάνεις λάθος, μου λέει ότι ισχύει το δεύτερο.
    Εκνευρίζομαι γιατι προσπαθείς να κοντράρεις πράγματα τα οποία βγάζουν ματι, ειναι καταφανέστατα για ανθρώπους που διαθέτουν στοιχειώδη φυσιολογική αντίληψη των πράγμάτων και τα έχουν δει.

    Στη δική σου περίπτωση, έτσι όπως μας το περιέγραψες, θεωρώ μεγάλο μέρος της ατυχίας σου δικό σου φταίξιμο, επειδή ότι κάθησες με άτομα που δε σου ταίριαζαν (με το ένα μάλιστα έκανες τόσο μεγάλο συμβιβασμό, που ενώ ντρεπόσουν εξαρχής να είσαι δίπλα της λόγω εμφάνισης, το προχώρησες παρ'όλ'αυτά, λόγω μοναξιάς.) Το καταλαβαίνω, και το δέχομαι, αλλά έχεις μεγάλο μερίδιο ευθύνης όταν ανέχεσαι μια κατάσταση.
    Αυτα που γράφεις τα δέχομαι. Πρόσεξε: τα δεχομαι. Αλλά, αυτο που προσθέτω είναι οτι βρέθηκα στην θέση να διαπράξω αυτο το λάθος οδηγούμενος απο ψυχολογικές πιέσεις και καταστάσεις. Την ατυχία την διακρίνω πεντακάθαρα στο οτι στον δρόμο μου βρέθηκε μια και μοναδική επιλογή, ΤΟ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΑΚΡΟ ! Κατάλαβες? Στο οτι απο το ενα αρνητικό άκρο (σκατα χαρακτήρας) μου δώθηκε σαν μοναδική επιλογή το άλλο αρνητικό άκρο (πολύ αρνητική εμφάνιση). Στην λέξη μοναδική βάλε πολύ bold !

    Και για να σε βάλω λιγο στην θέση μου, κάνε μια σχέση με καποιον ο οποίος θα σε φέρει σε επίπεδα αυτοκτονίας με το δούλεμα που θα σου κάνει όταν σε παρατήσει στα κρύα του λουτρού με τον χειρότερο δυνατό τρόπο, κάτσε να πήξεις στην μοναξιά σου για ενα διάστημα το οποίο θα σε κάνει ακόμα πιο χάλια και θα σε διαλύσει τελείως (και πόσο μάλλον εαν έχεις και ισχυρή ερωτική ανάγκη), και μετα όταν μετα απο καιρό σου έρθει 1 και μόνη επιλογή να δω τι θα πεις οταν συνειδητοποιήσεις οτι είναι το ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΑΚΡΟ !
    Και να ρθω μετα να σου πω "έλα μωρε Κατερίνα, εσύ φταις που έκανες λάθος επιλογές" (!)

    Τελικά, όταν οι επιλογές που μας φέρνει η ζωή είναι ή το άκρο του κακού χαρακτήρα ή το άκρο της κακής εμφάνισης εναλλάξ, ΔΕΝ είμαστε άτυχοι? Νταξει, εμείς φταίμε, το ξερό μας το κεφάλι και η μλκία που μας δέρνει, οκ έχετε δίκιο.

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Argyroupoli beach
    Posts
    225
    Quote Originally Posted by lucita View Post
    Εισαι ο ανθρωπος μου!δε τα διαβασα ολα,οσα εγραψες μετα το αρχικο μνμ και ολα οσα σου ειπαν!Αλλα θελω να πω ενα πραγμα! δεχομαι την χαμηλη αυτοεκτιμηση,τις λαθος επιλογες κ οτι εχω,εχεις,εχουμε,εχουν μεριδιο ευθυνης για τις σχεσεις που κανουμε.Αλλα ρε φιλε ..........οχι! αυτο ειναι γκαντεμια.η ζωη με πεταει στου δρομου την ακρη χρονια τωρα!Ποιος θελει τοσο πολυ να συνεχισω να πληγωνομαι ? ποιος ειναι αυτος που το απολαμβανει κ θελει κ αλλο? ελεοοος
    συγνωμη,που μου βγαινει η προσωπικη μυο εμπειρια κ στην ουσια δεν απαντω κ τοσο στο θεμα σου.
    καλησπερα!
    ++++++++++++1 Δεν θα μπορούσα να τα εκφράσω καλύτερα

  9. #39
    Quote Originally Posted by YannisCrete View Post
    ++++++++++++1 Δεν θα μπορούσα να τα εκφράσω καλύτερα
    άντε να φαμε και κανα κουραμπιέ! μπορεί το τυχερό σου να ναι κάπου εδώ..... Μην κάνεις πάλι γκαφα και χασεις!!
    γιάννης

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    307
    Μπορείς να κάνεις και κάτι άλλο, τελείως αρμονικά θα σου πω εγώ τώρα... Εκεί που κάθεσαι και αναλύεις την κακή σου τύχη μία γυναίκα θα εντυπωσιαστεί από το λεξιλόγιο και το ότι χρειάζεσαι την κατάλληλη φροντίδα που μόνο αυτή μπορεί να σου δώσει και να βρεις το τυχερό σου....Γυναίκες....Έτσι θα σκεφτούν....
    Αυτή τη συζήτηση αν την κάνεις έξω θα είναι πολύ εντυπωσιακό το ότι κανείς δεν μπορεί να σου απαντήσει...
    Απλά εδώ δεν μπορεί να φανεί αυτο...Φαίνεται μόνο η δυσκολία συνεννόησης... Εδώ είναι τροχοπέδη... Έξω μπορείς να τη χρησιμοποιήσεις ως ατού....Σε τέτοιου είδους συζητήσεις που δεν είναι με τους φίλους σου...
    Τι εδώ να ψαχτεί και μαλακίες?
    Μην ψάχνεις τίποτα μέσω ίντερνετ...
    [COLOR="red"][B][I][FONT="Arial Black"]5 λεπτά θα κλάψω και τελειώνω :rolleyes:[/FONT][/I][/B][/COLOR]

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Argyroupoli beach
    Posts
    225
    άντε να φαμε και κανα κουραμπιέ! μπορεί το τυχερό σου να ναι κάπου εδώ.....
    χαχα ρεσιταλ αισιοδοξίας :p

    Quote Originally Posted by Nantiaki View Post
    Μπορείς να κάνεις και κάτι άλλο, τελείως αρμονικά θα σου πω εγώ τώρα... Εκεί που κάθεσαι και αναλύεις την κακή σου τύχη μία γυναίκα θα εντυπωσιαστεί από το λεξιλόγιο και το ότι χρειάζεσαι την κατάλληλη φροντίδα που μόνο αυτή μπορεί να σου δώσει και να βρεις το τυχερό σου....Γυναίκες....Έτσι θα σκεφτούν....
    Το κυριο πράγμα που θέλω απο την γυναίκα που θα ναι δίπλα μου είναι να εκτιμάει πάνω απ όλα την εξωτερική μου εμφάνιση. Μ' αρέσει να με θέλει γι αυτό που είμαι και οχι για το πως χρησιμοποιώ τον λόγο ή τι απόψεις έχω. Και αυτό το λέω γιατι με βάση την εμπειρία μου το μυαλό και ο χαρακτήρας είναι χαρακτηριστικά που συνήθως δεν μπορεί να αξιολογήσει ή εκτιμήσει σωστά μια γυναίκα. Ούτε μ' αρέσει να το παίζω "γαμάτος χαρακτήρας" κτλ. Εγω ψάχνω κυρίως πολύ καλό χαρακτήρα και δυνατή συναισθηματική ανταπόκριση γιατι είμαι πολύ συναισθηματικός, στην εμφάνιση δεν κολλάω πολύ (εκτός εαν μιλάμε για πολύ άκρο ρε παιδί μου...).
    Αλλα απο την άλλη δεν γουστάρω μια γυναίκα να είναι μαζι μου μονο και μονο επειδή εκτίμησε μυαλό ή χαρακτήρα σε μένα. Υπάρχουν ορισμένες γυναίκες οι οποίες δεν κοιτάνε να τους αρέσει ο άντρας που είναι μαζί σαν εμφάνιση, αλλα κοιτάνε αποκλειστικά χαρακτήρα κτλ και τρωνε εύκολα παραμύθια και τα σχετικά. Εγω αυτές τις θεωρώ οτι χειρότερο, γιατι πολύ απλά θα μπορούσε να τις έχει ο καθένας. Τι σκατα έμπνευση να σου δωσει μια γυναίκα οταν θα μπορούσε να την έχει ο καθένας με λίγο παραμύθι?

    Quote Originally Posted by Nantiaki View Post
    Αυτή τη συζήτηση αν την κάνεις έξω θα είναι πολύ εντυπωσιακό το ότι κανείς δεν μπορεί να σου απαντήσει...
    Ελα, σιγα το εντυπωσιακό, αδιέξοδο είναι. Σιγα μην ευχαριστηθώ κιόλας εαν αποδείξω οτι είμαι άτυχος, ίσα ίσα που με παίρνει κι απο κάτω ψυχολογικά βρε Ναντια.

    Quote Originally Posted by Nantiaki View Post
    Απλά εδώ δεν μπορεί να φανεί αυτο...Φαίνεται μόνο η δυσκολία συνεννόησης... Εδώ είναι τροχοπέδη... Έξω μπορείς να τη χρησιμοποιήσεις ως ατού....Σε τέτοιου είδους συζητήσεις που δεν είναι με τους φίλους σου...
    Τι εδώ να ψαχτεί και μαλακίες?
    Μην ψάχνεις τίποτα μέσω ίντερνετ...
    Δεν ψάχνω ρε συ ούτε εχω κάτι τέτοιο στο μυαλό μου έτσι όπως το εννοείς, δεν γουστάρω να είμαι λιγούρι. Άμα τυχει κατι οκ, αλλα οχι οτι το περιμένω κιόλας, εχω επίγνωση οτι μέσω διαδικτύου τα νερά είναι θολά. Και στην τελική περισσότερο θα κοιτούσα να καλλιεργήσω δημόσιες σχέσεις παρα να κάθομαι να την πέφτω σε πρόσωπα που δεν ξέρω και να γίνω ρόμπα.

    Ένα μεγάλο μου πρόβλημα Νάντια είναι η παντελής ελλειψη δημοσίων σχέσεων, είμαι σε άγνωστο περιβάλλον εδω πάνω. Το σκηνικό που περιγράφεις εσυ προϋποθέτει να είμαι σε μια παρέα με καμια 20ρια άτομα μεταξυ των οποίων ελεύθερες γυναίκες οι οποίες την συγκεκριμένη χρονική στιγμή είναι ελεύθερες. Δηλαδή προϋποθέτει κατάλληλες δημόσιες σχέσεις κάργα, ενω ο κύκλος μου εδω πάνω είναι μηδεν. Άσε που, δεν γουστάρω να είμαι ο "κλάψας" της παρέας (γενικά δεν είναι το στυλ μου) και η συγκεκριμένη κουβέντα εχει τέτοια υφή (μην βγαζεις συμπέρασμα απο το νημα, εδω τα εξωτερίκευσα). Απο την άλλη και στην Κρήτη οι παρέες μου ειναι αντροπαρέες και οποτε βγαίνουμε σπάνια να έχουμε ελεύθερη κοπέλα στην παρέα (παλιά ολο και κατι υπήρχε, τα τελευταία χρόνια γεράσαμε ρε γαμώτο? τι να πω...).

  12. #42
    Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    θεσσαλονίκη
    Posts
    98
    Quote Originally Posted by YannisCrete View Post

    Η σχέση η οποία με πόνεσε υπερβολικά όταν χώρισα σε σημείο που δεν μπορώ να περιγράψω, όπου έκλαιγα συνεχόμενα για μήνες (απο τότε εχω να κλάψω, γενικά δεν είμαι άνθρωπος που κλαίει αλλα εκεί έριξα τόνους κλάμα) ήταν η 1η σχέση. Σχέση την οποία ποτέ δεν κατάφερα να ξεπεράσω πραγματικά, παρ όλο που μου φέρθηκε με τον χειρότερο δυνατό τρόπο που έχει υποπέσει στην αντίληψη μου απο όσα εχω δει είτε σε άλλους είτε… ακόμα και σε εξτρίμ καταστάσεις στον κινηματογράφο. Εάν ποτέ γυριζόταν ταινία, θα έφριττε ο κόσμος με τα όσα μου έκανε η συγκεκριμένη σκατόψυχη (συγνώμη για την έκφραση, αλλα πιστέψτε με είναι λίγο) σε εκείνον τον καταραμένο χωρισμό και μετέπειτα.


    Αυτό μου θύμισε εμένα ακριβώς! Μα τι μπορεί να σου έκανε;; Εμένα άσε που να σου λέω...

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    114
    καλησπέρα και από μένα!
    άλλο πήγαινα να γράψω αλλά διαβάζοντας το τελευταίο σου post ψιλοέμεινα, οπότε θα σχολιάσω αυτό!
    αλήθεια το εννοείς όταν λες ότι αυτό που θέλεις κυρίως από μια γυναίκα είναι να εκτιμάει την εξωτερική σου εμφάνιση και όχι το μυαλό σου? δηλ. σε χαλάει το να σε θαυμάζει μια γυναίκα και να ερωτευτεί τον εσωτερικό σου κόσμο και δε σε χαλάει ας πούμε το γεγονός ότι αν είχες διαφορετική εμφάνιση μπορεί να μη γύριζε καν να σε κοιτάξει?
    Απ'ό,τι κατάλαβα, για σένα δεν υπάρχει κατηγορία γυναικών που να μπορούν να εκτιμήσουν το μυαλό κάποιου, παρά μόνο όσες έχουν ανάγκη να φάνε παραμύθι, n'est pas?
    Δεν πρόκειται να αναφερθώ σε κλισέ του τύπου "ο χαρακτήρας είναι αυτό που μετράει κτλ" (τα σιχαίνομαι όσο και συ), αλλά οκ...Γιάννη, χωρίς καμία διάθεση μομφής, αν αυτό είναι που θέλεις απ΄τις γυναίκες, βγες σε ένα bar και πεσε την σε όποια βρεις, δε χρειάζεται κύκλος γι'αυτό, αφού είσαι και εμφανίσιμος όπως λες, σίγουρα κάποια θα κάτσει.
    Αν όμως θέλεις να κάνεις μια σχέση συναισθηματική, κατά τη γνώμη μου πάντα, ξεκίνα να ψάχνεις γυναίκες που να ζητούν αυτά που ζητάς και συ ("πολύ καλό χαρακτήρα και δυνατή συναισθηματική ανταπόκριση", μια χαρά τα είπες παραπάνω).
    καλή τύχη και εύχομαι να γυρίσει σύντομα ο τροχός!

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Argyroupoli beach
    Posts
    225
    Quote Originally Posted by ανέμελη View Post
    Αυτό μου θύμισε εμένα ακριβώς! Μα τι μπορεί να σου έκανε;; Εμένα άσε που να σου λέω...
    Παρομοίως, που να σου λέω. Έγραψα ενα μικρό παράδειγμα πιο πριν.

    Quote Originally Posted by amelie♥ View Post
    καλησπέρα και από μένα!
    άλλο πήγαινα να γράψω αλλά διαβάζοντας το τελευταίο σου post ψιλοέμεινα, οπότε θα σχολιάσω αυτό!
    Όχι γράψε, έχω διάθεση για διάβασμα

    Τα υπόλοιπα που ρωτάς τα έχω ήδη απαντήσει μεσα στα λεγόμενά μου. Πάμε μια γρήγορη ματια :

    Quote Originally Posted by amelie♥ View Post
    αλήθεια το εννοείς όταν λες ότι αυτό που θέλεις κυρίως από μια γυναίκα είναι να εκτιμάει την εξωτερική σου εμφάνιση και όχι το μυαλό σου? δηλ. σε χαλάει το να σε θαυμάζει μια γυναίκα και να ερωτευτεί τον εσωτερικό σου κόσμο και δε σε χαλάει ας πούμε το γεγονός ότι αν είχες διαφορετική εμφάνιση μπορεί να μη γύριζε καν να σε κοιτάξει?
    Φυσικά και δεν με χαλάει ρε συ, έλεος. Απλά θέλω κυρίως να της αρέσω σαν Γιάννης, οχι μονο σαν μυαλό. Όλα συνδυασμός είναι. Όπως ξανάγραψα =>> "Τι σκατα έμπνευση να σου δωσει μια γυναίκα οταν θα μπορούσε να την έχει ο καθένας με λίγο παραμύθι? "
    Αυτο τα λέει όλα. (Υπ όψην οτι ΔΕΝ μου αρέσει να πουλάω παραμύθια, οτι λέω είναι σπαθί και λατρεύω το να είμαι αληθινός).

    Quote Originally Posted by amelie♥ View Post
    Απ'ό,τι κατάλαβα, για σένα δεν υπάρχει κατηγορία γυναικών που να μπορούν να εκτιμήσουν το μυαλό κάποιου, παρά μόνο όσες έχουν ανάγκη να φάνε παραμύθι, n'est pas?
    Ξαναγράφω, βάσει προσωπικής εμπειρίας ναι.

    Quote Originally Posted by amelie♥ View Post
    Δεν πρόκειται να αναφερθώ σε κλισέ του τύπου "ο χαρακτήρας είναι αυτό που μετράει κτλ" (τα σιχαίνομαι όσο και συ), αλλά οκ...Γιάννη, χωρίς καμία διάθεση μομφής, αν αυτό είναι που θέλεις απ΄τις γυναίκες, βγες σε ένα bar και πεσε την σε όποια βρεις, δε χρειάζεται κύκλος γι'αυτό, αφού είσαι και εμφανίσιμος όπως λες, σίγουρα κάποια θα κάτσει.
    Ξαναγράφω, ΕΓΩ ψάχνω για καλό χαρακτήρα κυρίως (χωρίς να βγάζω την εμφάνιση τελείως απ έξω).
    Αυτο δεν σημαίνει οτι η γυναίκα που επιθυμώ πρέπει να εκτιμάει κυρίως τον χαρακτήρα σε μένα. Ελπίζω να το διευκρίνησα καλύτερα.

    Quote Originally Posted by amelie♥ View Post
    καλή τύχη και εύχομαι να γυρίσει σύντομα ο τροχός!
    Thank u !

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    192
    μην στεναχωριεσαι θα γυρισει ο τροχος θα γ@μησει κι ο φτωχος,που θα παει

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. Κρίσεις πανικού, άγχος και διαρκής φόβος...
    By Giannis_Athina in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 14
    Last Post: 03-04-2015, 05:52
  2. ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΣΤΟΝ ΕΡΩΤΑ
    By christina135 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 22-10-2011, 11:42
  3. περι έρωτα
    By baggelio in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 48
    Last Post: 23-03-2010, 01:01
  4. Το ψέμα του έρωτα
    By Νικήτας in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 16
    Last Post: 24-05-2009, 10:20
  5. υποτροπίασε από έρωτα?
    By syntrofia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 24-04-2008, 12:55

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •