Η κοπέλα μου έχει σχεδόν εξολοκλήρου φίλους άνδρες
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 47
  1. #1

    Η κοπέλα μου έχει σχεδόν εξολοκλήρου φίλους άνδρες

    Αγαπητά μέλη του φόρουμ καλημέρα. Είμαι 36 ετών και τους τελευταίους 6 μήνες διατηρώ μια σχέση από απόσταση, στην οποία υπάρχει απίστευτη χημεία σχεδόν στα πάντα. Μπαίνω κατευθείαν στο "ζουμί"... η κοπέλα μου έχει σχεδόν εξολοκλήρου φίλους άνδρες, κάτι το οποίο ελάχιστα με προβλημάτισε, μιας κι εγώ έχω γυναίκες-φίλες (με κάθε έννοια της λέξης) και συνεπώς πιστεύω στη φιλία μεταξύ ανδρών-γυναικών, όταν κι από τις 2 πλευρές τηρούνται κάποιοι κανόνες. Ένας από αυτούς είναι πως (κατά την προσωπική μου πάντα άποψη), 2 φίλοι του αντίθετου φύλλου δεν αγκαλιάζονται ποτέ, γιατί απλούστατα η σωματική επαφή μπορεί πολύ εύκολα να παρεξηγηθεί και να οδηγήσει (κυρίως τους άντρες) σε "άλλες" σκέψεις... από το ξεκίνημα της σχέσης μου είχα ξεκαθαρίσει πως δεν μου είναι ευχάριστο το να βλέπω την κοπέλα μου να αγκαλιάζει τους φίλους της και η κοπέλα μου συμφώνησε λέγοντας μου πως όντως η αγκαλιά παραπέμπει αλλού... αυτό άλλαξε (από την πλευρά της) πριν από 2 μήνες όταν ξαφνικά την είδα να πέφτει στην αγκαλιά ενός φίλου της τον οποίο είχε να δει περίπου 1 μήνα κι αργότερα μου εξήγησε πως αισθάνθηκε την ανάγκη να τον αγκαλιάσει επειδή είχε καιρό να τον δει.. δεν έμεινα και τόσο στο γεγονός, μέχρι που χθες το βράδυ μου ξεφούρνισε πως αγκάλιασε κι έναν άλλο φίλο της για τον οποίο δεν μου έχει μιλήσει ποτέ... ειλικρινά σκέφτομαι ακόμη και να διαλύσω τη σχέση μου γιατί είναι κάτι σημαντικό για εμένα και δεν ξέρω αν θα μπορέσω να το διαχειριστώ.. δεν μου είναι ευχάριστο το να βλέπω την κοπέλα που επενδύω συναισθηματικά να αγκαλιάζει τους φίλους της κάθε 3 και λίγο.. αυτό που με ενοχλεί περισσότερο είναι πως ενώ ήταν ξεκαθαρισμένο από την αρχή το συγκεκριμένο θέμα, τίθεται πλέον ως όρος πως αν θέλω να συνεχιστεί η σχέση μας και θα πρέπει να δεχτώ πως η κοπέλα μου θα αγκαλιάζει τους φίλους της όταν τους συναντά κι όταν αυτή θα νιώθει την ανάγκη να το κάνει, αδιαφορώντας για το πως νιώθω εγώ και για το αν θα έρχομαι σε δύσκολη θέση.. σας ζητώ συγγνώμη για το κατεβατό... σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τα σχόλια σας τα οποία σίγουρα θα μου φανούν ιδιαίτερα χρήσιμα.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Salonica
    Posts
    772
    Η εμπειρία μου πάνω στο θέμα μου έδειξε πως δεν υπάρχει αληθινή φιλία μεταξύ άνδρα και γυναίκας, επίσης η σχέση που είχα κ είχε πολλούς άνδρες φίλους στο τέλος απεδείχτηκε πως ξεκολιαζόταν με τους μισούς, δεν μου αρέσει καθόλου να χει η άλλη φίλους άντρες

  3. #3
    Quote Originally Posted by Konstantinoss View Post
    Η εμπειρία μου πάνω στο θέμα μου έδειξε πως δεν υπάρχει αληθινή φιλία μεταξύ άνδρα και γυναίκας, επίσης η σχέση που είχα κ είχε πολλούς άνδρες φίλους στο τέλος απεδείχτηκε πως ξεκολιαζόταν με τους μισούς, δεν μου αρέσει καθόλου να χει η άλλη φίλους άντρες
    Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου Κωνσταντίνε, είναι όμως διαπιστωμένο πως η κοπέλα μου δεν ανήκει στην κατηγορία γυναικών την οποία αναφέρεις.. μέχρι στιγμής τουλάχιστον αυτό εισπράττω.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Αθηνα
    Posts
    270
    Καλημερα εγω απο την πλευρα μου δεν θεωρω οτι μια αγκαλια ειναι τοσο κακο ωστε να τελειωσεις την σχεση σου με αυτη την κοπελλα
    ειμαι ανορθογραφος και συγγνωμη για αυτο!!!

  5. #5
    Quote Originally Posted by glafkos View Post
    Καλημερα εγω απο την πλευρα μου δεν θεωρω οτι μια αγκαλια ειναι τοσο κακο ωστε να τελειωσεις την σχεση σου με αυτη την κοπελλα
    Καλημέρα και σε ευχαριστώ για την απάντησή σου. Η αλήθεια είναι πως βαθιά μέσα μου γνωρίζω πως δεν είναι σοβαρός λόγος ώστε να διακόψω τη σχέση μου.. το να βλέπω όμως κάθε 3 και λίγο την κοπέλα μου να αγκαλιάζει τους φίλους της, πιστεύω πως θα φέρει τη φθορά των συναισθημάτων μου απέναντί της... είναι κάτι το οποίο με ξενερώνει... όπως και να το κάνουμε, όσο καλοί φίλοι και να είναι 2 άνθρωποι αντίθετων φύλλων, η σωματική επαφή παραπέμπει αλλού... όπως είπα και στο 1ο μου μήνυμα, έχω κι εγώ αρκετές φίλες, δεν έχω αγκαλιάσει όμως ΠΟΤΕ καμία από αυτές, όπως κι αυτές δεν έχουν αγκαλιάσει εμένα... γενικά πιστεύω πως οι ισορροπίες είναι πολύ λεπτές στο συγκεκριμένο θέμα..

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    ε αρχισε να τις αγκαλιαζεις, να τις φιλας και να κανεις κομπλιμεντα :)

  7. #7
    Quote Originally Posted by axl100 View Post
    ε αρχισε να τις αγκαλιαζεις, να τις φιλας και να κανεις κομπλιμεντα :)
    Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου. Το σκέφτηκα και αυτό, αλλά δεν μου ταιριάζει να κάνω κάτι τέτοιο.. θα πάψω να είμαι ο εαυτός μου κι επιπλέον δεν υπήρξα μέχρι τώρα στη ζωή μου εκδικητικός άνθρωπος, ούτε σκοπεύω να γίνω.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    athens
    Posts
    291
    2 φίλοι του αντίθετου φύλου δεν αγκαλιάζονται ποτέ
    ...Να υποθέσω πως δεν εννοείς τους ασπασμούς και τους εναγκαλισμούς
    όταν συναντάς/χαιρετάς ή αποχωρίζεσαι από μία φίλη/ο.
    http://www.qvzine.net/images/bingo-2.pdf
    ΑΝΤΙΣΕΞΙΣΤΙΚΟ / LGBTQ ΜΠΙΝΓΚΟ

  9. #9
    Quote Originally Posted by Body-Rocker View Post
    ...Να υποθέσω πως δεν εννοείς τους ασπασμούς και τους εναγκαλισμούς
    όταν συναντάς/χαιρετάς ή αποχωρίζεσαι από μία φίλη/ο.
    Αυτούς τους εναγκαλισμούς εννοώ και σαφώς δεν αναφέρομαι σε περίπτωση που έχουν να βρεθούν πολύ καιρό ή αν πρόκειται να αποχωριστούν για μεγάλο διάστημα.. σε τέτοια περίπτωση το κατανοώ αν πρόκειται για κολλητό φίλο... όταν στους 6 μήνες ακούω ένα όνομα το οποίο δεν έχει αναφερθεί ξανά σε καμία συζήτηση και συνειδητοποιώ πως η αγκαλιά προσφέρεται απλόχερα, είναι κάτι το οποίο με δυσαρεστεί και με απομακρύνει συναισθηματικά...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    933
    της εξηγησες πως σε ενοχλει και το καταλαβε ετσι?γιατι συνεχιζει να το κανει ομως ενω ξερει οτι σε ενοχλει?δε ζητησες να τους κοψει απλα να μην ειναι τοσο διαχυτικη μαζι τους

  11. #11
    Quote Originally Posted by kaity View Post
    της εξηγησες πως σε ενοχλει και το καταλαβε ετσι?γιατι συνεχιζει να το κανει ομως ενω ξερει οτι σε ενοχλει?δε ζητησες να τους κοψει απλα να μην ειναι τοσο διαχυτικη μαζι τους
    Της είπα πως με ενοχλεί και η απάντηση που πήρα ήταν πως θα πρέπει να το συνηθίσω αν θέλω να εξακολουθήσω να είμαι μαζί της.. διαφορετικά είναι ένας σημαντικός λόγος χωρισμού (για αυτήν)...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    933
    αυτο δειχνει οτι οι φιλοι της εχουν προτεραιοτητα ομως και αδιαφορει για σενα.οταν εχεις σχεση αλλαζεις και λιγο τις συνηθειες σου .δε ξεκοβεις απο ολους και ολα βεβαια αλλα δε κανεις κατι το οποιο ενοχλει τον αλλον.δε ζητησες κατι υπερβολικο.κι αυτη μπορει να ζηλευε αν το κανες εσυ λογικο ειναι.η αγκαλια δεν ειναι το θεμα .το θεμα ειναι οτι δε σεβεται καποια παραγματα που ζητας εσυ και οποιοσδηποτε στη θεση σου θα ειχε ενοχληθει αν εβλεπε σοβαρα τη σχεση του.

  13. #13
    Quote Originally Posted by kaity View Post
    αυτο δειχνει οτι οι φιλοι της εχουν προτεραιοτητα ομως και αδιαφορει για σενα.οταν εχεις σχεση αλλαζεις και λιγο τις συνηθειες σου .δε ξεκοβεις απο ολους και ολα βεβαια αλλα δε κανεις κατι το οποιο ενοχλει τον αλλον.δε ζητησες κατι υπερβολικο.κι αυτη μπορει να ζηλευε αν το κανες εσυ λογικο ειναι.η αγκαλια δεν ειναι το θεμα .το θεμα ειναι οτι δε σεβεται καποια παραγματα που ζητας εσυ και οποιοσδηποτε στη θεση σου θα ειχε ενοχληθει αν εβλεπε σοβαρα τη σχεση του.
    Αυτό ακριβώς είναι που με προβληματίζει... το να είναι διαχυτική με τους κολλητούς της μια στο τόσο, είναι κάτι το οποίο έχω αποδεχτεί, παρά το γεγονός πως στο ξεκίνημα της σχέσης μας μου έλεγε πως η αγκαλιά παραπέμπει αλλού... κι επαναλαμβάνω πως για το συγκεκριμένο άτομο έγινε αναφορά μόλις χθες μετά από 6 μήνες σχέσης... ούτε καν το όνομά του είχα ακούσει! Δεν είναι το θέμα η αγκαλιά καθεαυτή.. το θέμα είναι πως αν κάνω (και) αυτή την υποχώρηση, ένας θεός ξέρει τι με περιμένει ακόμη στο μέλλον...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by Takis 36 View Post
    Της είπα πως με ενοχλεί και η απάντηση που πήρα ήταν πως θα πρέπει να το συνηθίσω αν θέλω να εξακολουθήσω να είμαι μαζί της.. διαφορετικά είναι ένας σημαντικός λόγος χωρισμού (για αυτήν)...
    το ότι είναι αντράκι, γιατί σύμφωνα με τον τίτλο του θέματός σου σχεδόν εξ ολοκλήρου οι φίλοι της είναι άνδρες εμένα μ' αρέσει,
    γιατί κι εγώ ειλικρινά τα βρίσκω καλύτερα, με άνδρες-φίλους, παρά με κάποιες χαζοχαρούμενες γυναικείες παρέες. Τώρα, όσον
    αφορά τους εναγκαλισμούς και πάλι δεν θα μ' ενοχλούσε αν ήμουν σίγουρη για τον άνθρωπο που έχω δίπλα μου. Αν ο άλλος λοιπόν
    δεν με καθησυχάζει για την συμπεριφορά του, φοβάμαι ή οι ανασφάλειές μου δεν το αντέχουν.. και δεν μπορώ να το διαχειριστώ,
    τότε ναι είναι προτιμότερο ν' αφήσω τα πράγματα να πάρουν τον δρόμο τους.. :)

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    933
    μαρκελα το αντρακι δε σημαινει εχω αντρες φιλους .αντρακι σημαινει σεβομαι τον εαυτο μου και τη σχεση μου. και δεν ειναι το θεμα η αγκαλια ειναι οτι κατι τον ενοχλει και η κοπελα του λεει τελεσιδικα η το δεχεσαι η τελος!τακη θα σου ελεγα να της τονισεις ξανα το θεμα και να της εξηγησεις οτι ξενερωνεις με αυτο.δεν εισαι υποχρεωμενος να ανεχεσαι τιποτα

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. μηπως εχει κανει καμια κοπελα το gardasil ?
    By elirene in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 24-02-2012, 17:04
  2. Νομίζω πως η κοπέλα μου έχει κατάθλιψη...
    By JohnPappas in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 15-11-2011, 14:28
  3. Σχέση με κοπέλα που έχει αρχες κατάθλιψης..!
    By kostakis7 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 8
    Last Post: 12-07-2011, 02:19
  4. Η κοπέλα μου μάλλον έχει ΟΔΠ.
    By ifiwasadog in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 58
    Last Post: 29-07-2007, 15:13
  5. Τι έχει η κοπέλα μου;
    By relative-x in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 46
    Last Post: 25-05-2007, 14:00

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •