Δεν ξέρω τι τίτλο να βάλω , δεν ξέρω πως να σας το πω ..... - Page 11
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 11 of 12 FirstFirst ... 9101112 LastLast
Results 151 to 165 of 166
  1. #151
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    833
    Quote Originally Posted by Σαλβαδόρ View Post
    Τυχαια επεσα στον Λαμπρο . Ειδα και αλλα θρεντ οπου θελω να πω την γνωμη μου ( και να ρθω σε αντιπαραθεση ) .
    Μην κολλας στα 2 ποστ . Εγραφα κι αλλου .
    Δεν ενδιαφερομαι αν ο Λαμπρος ειναι τρολλ . Εχω δει πολλα τρολλ και καποια εχουν και την πλακα τους . Εκεινο που με πειραζει οτι αν υποθετικα ο Λαμπρος ειναι τρολλ και μαλιστα εξελιγμενο , τοτε που γραφει εδω , ειναι σαν να ερχεται καποιος που δεν αισθανεται πραγματικα αρρωστος και κανει τον αρρωστο σε " αρρωστους " . Αν συνεβαινε κατι τετοιο πιστευεις οτι δεν του χρειαζεται το λιγοτερο μια δυνατη αντιπαραθεση ?
    Αν αποδειχτει οτι ειναι τρολλ θα σου αρεσει εσενα καποιος να σε κοροιδευει μεσα στα μουτρα σου ?
    Επαναλαμβανω στο πρωτο ποστ δεν ημουν απολυτος αλλά το εθεσα για συζητηση .

    Τωρα εσυ στην περιπτωση σου αν υποθεσουμε οτι εγραφες μια αληθινη ιστορια 100% και ερχοταν καποιος τυχαιος και σου ελεγε οτι ολα αυτα που εγραψες τα εφτιαξες απο το μυαλο σου και σε κατηγορουσε για τρολλ ( ή για οτιδηποτε αλλο ) εσυ το πιθανοτερο ειναι να γελαγες ( γιατι θα καταλαβαινες οτι ειπες κατι ξεχωριστο ) και ταυτοχρονα αφου ειχες ολο το δικιο με το μερος σου θα τον ετρωγες (μεταφορικα ) τον αλλον ζωντανο .
    Ετσι δεν κανει καποιος που εχει ολο το δικιο με το μερος του ? Δεν σε προβληματιζει γιατι δεν μου απαντησε ο Λαμπρος? Ειναι τοσο αδυνατος οσο περιγραφει ή μηπως δεν ηθελε να αντιπαρατεθει μαζι μου ? Αλλωστε ως γνωστον καθαρος ουρανος αστραπες δεν φοβαται .
    Τελοσπαντων η πορεια θα δειξει αν μετρανε οι αριθμοι των ποστ .
    Βρηκες τον καλύτερο τροπο να γίνει η παρουσία σου αντιληπτή στο φόρουμ απο τα πρώτα πόστ σου .
    Όσο για τους χαρακτηρισμούς και περί εξελιγμένου σου τους επιστρέφω ....
    Χαρακτήρισε πρώτα τον εαυτο σου και μετα τους άλλους .
    Και επειδη δεν με ξέρεις και αναφέρεσαι έτσι απλα και με μεγάλη άνεση για μένα σου λέω αυτο.....
    Περιόρισε τις εκφρασεις σου γιατι μπορει να εχω ένα θέμα με όσους γνωρίζω και αγαπω αλλα πίστεψε με με όσους δεν γνωρίζω μπορω να φτάσω στα άκρα .
    Όσο για τους χαρακτηρισμούς σου αν εσύ κρίνεις την ευαισθησία των ανθρωπων ως ..... εγω μπορω να κρίνω τις εκφρασεις σου ως προβληματικές χωρίς επίπεδο και σεβασμο πρώτα στον εαυτο σου .
    Μηπως εισαι εσυ προβληματικος κάπου ? γιατι δεν μπορει να εισαι ο μόνος ´ έξυπνος ´ εδω μέσα και ολοι οι άλλοι εδω χαζοι και τους λέω ιστορίες φαντασίας .....
    With every new day , your promises fade away, its a fine day to see that the last day for me is a beautiful day .....

  2. #152
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    833
    Quote Originally Posted by Σαλβαδόρ View Post
    Χα χα τι εγινε ρε παιδια και καποιοι αρπαχτηκατε ?
    Επειδη δεν ειχα χρονο τωρα θα απαντησω μαλλον αυριο και θα αιτιολογησω γιατι κατεληξα ( χωρις να ειμαι απολυτος ) οτι μαλλον ειναι τρολλ . Επιτηδες χρησιμοποιησα καποιους χαρακτηρισμους προς τον Λαμπρο για να τον δω πως θα αντιδρασει στην ( μερικη ) επιθεση μου .Δηλαδη για να δω αν τα εννοει ολα αυτα ή ειναι δημιουργηματα του μυαλου του.

    Οταν αντιπαρατιθεσαι με καποιον τοτε μονο βλεπεις τι κρυβει και φυσικα βλεπεις την δυναμη του . Δεν ειχα καμια προθεση να χτυπησω καποιον " αρρωστο " ουτε να κανω τον ξυπνιο . Αλλωστε και γω αυτα που εχω περασει , αν τα περιγραψω μπορει να μοιαζουν οι ζωες και τα βασανα καποιων σαν παιδικες ιστοριες .
    Οποτε μην βγαζετε βιαστικα συμπερασματα γιατι στο τελος μπορει να βγειτε εσεις εκτεθειμενοι .
    Ξέρει κάτι , αν θες να έρθεις σε αντιπαράθεση με κάποιο πρώτα να ξετυλιξεις και εσυ τον εαυτο σου εδω , να ξεγυμνωθεις χωρίς να εχεις ενδοιασμούς να μπεις στην διαδικασία να ακούσεις τις απόψεις όλων και μετα έλα να κανεις τα σχόλια σου .
    Αν ψάχνεις για αντιπαράθεσεις νομίζω ότι ήρθες σε λάθος χώρο .
    Σε έχει ορίσει κανεις προστάτη των ´ χαζων ´ όπως εσυ πιστεύεις ?
    Όσο για όσα εχεις περάσει εσυ και μπροστα σου εμείς μιαζουμε παιδακια θα σου πω αυτο ..... Δεν ξέρεις τίποτα .
    Δεν ξανα ασχολουμε μαζι σου γιατι κατάλαβα ότι διαλεξες το θέμα σαν μέσο να σε δούμε και να σε θαυμάζουμε , συγχαρητήρια , έχει αυτο που εγω κατάλαβα προβλημα με τον εαυτο σου και μόνο μέσα απο αντιπαραθέσεις ξέρεις να ´ φενεσαι ´ στους άλλους .
    Συγχαρητήρια το πετύχεις , για την ώρα ..... .
    Αν θες να αντιπαρατεθεις και να μας δείξεις τον ανδρισμό σου καντο στην κοινωνία εκει που σε βλέπουν και σε ξέρουν , εδω κρυμμένος κάπου πίσω απο την υπολογιστη σου ότι και να προσπαθείς να μας πεις δεν έχει αξία ..... .
    With every new day , your promises fade away, its a fine day to see that the last day for me is a beautiful day .....

  3. #153
    Μαλιστα καποιες ερωτησεις θα κανω και αν θελεις απαντας . Ειπες ότι δεν ξανασχολεισαι μαζι μου . Δεκτον αλλά επειδη θα γραψω κατι , δεν θελω να φανει ότι επιζητω παντα την τελευταια λεξη , οποτε κανε ο,τι θελεις .
    Μπορεις να μου πεις για ποιο λογο εσβησες την ιστορια σου ? Αν ηταν όλα λεξη προς λεξη αληθινα τι λογο ειχες να την σβησεις ? Γιατι φοβηθηκες την δευτερη αναγνωση της ιστοριας σου ?

    Ειχες πεσει σε πολλες αντιφασεις κι ευκολα θα στηριζα την αποψη μου.
    Μια μας ελεγες στο άλλο θρεντ ότι η μανα σου σου διωχνει ολες τις υποψηφιες νυφες και το κανει μονο και μονο για να μην σε χασει και δεν την προσεχει κανεις . Σε αυτό το ποστ που εσβησες , βρεθηκες ξαφνικα να εχεις γυναικα ηδη ένα χρονο και μαλιστα με συνοικεσιο , δηλαδη που σημαινει ότι η μανα σου γνωριζε την νυφη .
    Τι εγινε ξαφνικα , η μανα σου δεν σκεφτοταν μονο τον ευατο της ?

    Επισης αν μαλιστα μενεις σε χωριο ή κωμοπολη ο καθενας θα ηξερε πολλα πραγματα για τον αλλον . Οποτε αν υποθεσουμε ότι εισαι αρρωστος , η γυναικα σου ( και που σε εζησε κιολας ) θα ηξερε ότι εισαι αρρωστος . Όμως εσυ στην ιστορια που εσβησες , εγραφες, ότι όταν σου φωναζε σου ελεγε ότι εισαι πονηρος ότι λες ψεμματα και ότι δεν εισαι αρρωστος . Για ποιον λογο η γυναικα σου κατεληξε σε αυτό το συμπερασμα ? Τα εβγαζε όλα αυτά τα πραγματα από το μυαλο της ή καπου στηριζοταν ?
    Επειτα μας ειπες ότι μια φορα στον ένα χρονο δεν ικανοποιησες σεξουαλικα την γυναικα σου ( και ενώ πριν τους προηγουμενους μηνες ησουν κουνελι )και αυτή αρχισε να σου λεει ότι δεν την αγαπας και γενικως σου εστησε ολοκληρο καβγα και σε εδιωξε .
    Εισαι σοβαρος ανθρωπε μου ? Ξερεις καθολου από γυναικεια ψυχολογια?
    Τι ιστορια σκαρφιστηκες ?
    Είναι δυνατον μια γυναικα να γνωριζει καποιον ένα ολοκληρο χρονο , να ξερει τα παντα για αυτόν ,να την ικανοποιει ένα ολοκληρο χρονο κάθε μερα και να βρεθει μια μοναδικη μερα που να μην μπορεσει και αυτή να τον διωξει για αυτό τον λογο ?
    Εμενα με προβληματισε που υπαρχουν τοσες γυναικες και καμια δεν αναφερθηκε σε αυτό . Μια ευκολη λυση είναι να βγαλουμε την γυναικα σου τρελλη και καθαρισαμε .
    Τελοσπαντων θα μπορουσα να σου γραψω και άλλες λεπτομερειες αλλά δεν το κανω γιατι θα κουρασω τους υπολοιπους .

    Τωρα να απαντησω στα 2 τελευταια σου ποστ .

    Μπορεις να μου πεις τι θα κερδιζα που εκανα αντιληπτη την παρουσια μου στο φορουμ ? Μηπως θα μου χρησιμευε στο βιογραφικο μου ? Τι θα μου χρησιμευε να φτιαξω '” ονομα ” αναμεσα σε αγνωστους ? Μηπως νομιζεις ότι αυτά τα λεω μονο εδώ και ενώ στην πραγματικη ζωη καθομαι κοτα ? Αν συνεχιζα να γραφω ( που δεν το βλεπω ) θα εβλεπες τι θα εγραφα για την ζωη μου . Αλλά από ότι καταλαβα εδώ ( εξαιρώ οσους παιρνουν φαρμακα ) καποιοι (όχι φυσικα ολοι ) πανε να δειξουν ότι είναι πιο αρρωστοι από τους αλλους . Πολλοι από δω προσπαθουν να βρουν να πουν την πιο ακραια ιστορια για να συνεχιζουν να πιστευουν ότι τους αξιζει ο ρολος του θυματος και όπως ξερεις αυτος ο ρολος εχει πολλα οφελη . Λες ειμαι αρρωστος και καθαρισες . Ριχνουν τις ευθυνες στους γονεις τους , στην ******* την κοινωνια και καθαρισαν .Ετσι οι αλλοι γυρω τους εχουν λιγοτερες απαιτησεις από αυτους . Στο τελος τους αφηνουν ησυχους και βαθια μεσα τους ισως νομιζουν (οι γυρω τους ) ότι μπορει και αυτοι να φταινε που τους εφεραν σε αυτην την θεση .
    Αν δεν το καταλαβαινουν οι γυρω τους φροντιζει ο “ αρρωστος “
    να τους υπενθυμισει ότι αυτοι τον αρρωστησαν .
    Αν η ζωη τους αρχισει ξαφνικα να πηγαινει σε φανερη βελτιωση αυτοι θα βρουν ένα τροπο και στην ουσια θα ξαναρρωστησουν μονοι τους γιατι πολύ απλα εχει πολλα οφελη το να εισαι αρρωστος και θυμα .
    Για όλα αυτά που περνανε φταινε παντα οι αλλοι και επειδη νομιζουν ( ή καποιοι το νιωθουν πραγματικα ) ότι τους πληγωσαν ετσι και αυτοι για να πληγωσουν τους γυρω τους αρρωσταινουν μονοι τους μονο και μονο για να πληγωσουν αυτους που τους πληγωσαν .

    Εδώ από ότι καταλαβα πρεπει να δηλωσεις αρρωστος για να σε δεχτουν. Αν το δηλωσεις μονος σου μπορεις να πεις σχεδον το οτιδηποτε . Αν δεν δηλωσεις ότι εισαι αρρωστος καποιοι από δω θα σε βγαλουν αρρωστο και προβληματικο . Χα χα τι αντιφαση .

  4. #154
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    593
    Quote Originally Posted by Σαλβαδόρ View Post
    ...Εδώ από ότι καταλαβα πρεπει να δηλωσεις αρρωστος για να σε δεχτουν. Αν το δηλωσεις μονος σου μπορεις να πεις σχεδον το οτιδηποτε . Αν δεν δηλωσεις ότι εισαι αρρωστος καποιοι από δω θα σε βγαλουν αρρωστο και προβληματικο . Χα χα τι αντιφαση .
    μέσα στο κεφάλι μου είσαι βρε άνθρωπέ μου???

  5. #155
    Χα Χα χαιρομαι ιδιετερα που τα βλεπουν κι αλλοι .

  6. #156
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Πάλι τον ντεντεκτιβ προσπαθεις να κάνεις.. Χάρηκες τώρα που "ξεσκέπασες" τον Λάμπρο? Άμα χάρηκες στα τσακίδια γιατί δεν ξέρεις ΤΙΠΟΤΑ..

  7. #157
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Πρώτα από όλα Σαλβαδορ δεν τον γνωρίζεις προσωπικά. Δεν γνωρίζεις αν η κοπέλα του και όχι η γυναίκα του όπως λες αν έχει ψυχολογικά προβλήματα. Έγραψε πουθενά ο Λάμπρος οτί ήταν απο συνοικέσιο? Δεν το είδα πουθενά. Και επειδή τα έσβησε βάζεις λόγια και πλάθεις ιστοριούλες γιατί φυσικά δεν μπορει τώρα να τις αποδείξει αλλά μόνο όσοι ασχοληθήκανε με το θέμα..

    Λες απλά βλακείες..

  8. #158
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    933
    Σαλβαδορ εδω δεν ειναι δικαστηριο.εγω προσωπικα διαφωνησα με τον λαμπρο στον τροπο που χειριζεται το θεμα και δεν καταλαβα αυτη τη συμπεριφορα του.ειπα τη γνωμη μου και μεχρι εκει.δεν καθομαι ομως να χαρακτηριζω και να τον λεω ψευτη.οποιος ειναι ψευτης απο εδω δικαιωμα του τι να κανουμε...δεν καταλαβαινω γιατι σκαλωσες τοσο πολυ.αν τα νομιζεις ολα αυτα μην στελνεις μηνυμα και τελειωσε.τοσο σημασια εχει για σενα η σταση του λαμπρου?εδω δηλωνει καποιος κατι,τωρα για να εχεις αποψη για τον αλλον θελει πολυ χρονο και επαφη απο κοντα οχι μεσω ενος forum ετσι?και σε ρωταω αν ετσι νιωθει οντως?μηπως δε βοηθας με την επιθεση σου?ο καθενας απο εδω βγαζει τα συμπερασματα του και ειναι δικαιωμα σου να τα πεις αλλα οκ μεχρι εκει.για ποιο λογο να γινεται τοσο θεμα??

  9. #159
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    833
    Quote Originally Posted by Σαλβαδόρ View Post
    Μαλιστα καποιες ερωτησεις θα κανω και αν θελεις απαντας . Ειπες ότι δεν ξανασχολεισαι μαζι μου . Δεκτον αλλά επειδη θα γραψω κατι , δεν θελω να φανει ότι επιζητω παντα την τελευταια λεξη , οποτε κανε ο,τι θελεις .
    Μπορεις να μου πεις για ποιο λογο εσβησες την ιστορια σου ? Αν ηταν όλα λεξη προς λεξη αληθινα τι λογο ειχες να την σβησεις ? Γιατι φοβηθηκες την δευτερη αναγνωση της ιστοριας σου ?

    Ειχες πεσει σε πολλες αντιφασεις κι ευκολα θα στηριζα την αποψη μου.
    Μια μας ελεγες στο άλλο θρεντ ότι η μανα σου σου διωχνει ολες τις υποψηφιες νυφες και το κανει μονο και μονο για να μην σε χασει και δεν την προσεχει κανεις . Σε αυτό το ποστ που εσβησες , βρεθηκες ξαφνικα να εχεις γυναικα ηδη ένα χρονο και μαλιστα με συνοικεσιο , δηλαδη που σημαινει ότι η μανα σου γνωριζε την νυφη .
    Τι εγινε ξαφνικα , η μανα σου δεν σκεφτοταν μονο τον ευατο της ?

    Επισης αν μαλιστα μενεις σε χωριο ή κωμοπολη ο καθενας θα ηξερε πολλα πραγματα για τον αλλον . Οποτε αν υποθεσουμε ότι εισαι αρρωστος , η γυναικα σου ( και που σε εζησε κιολας ) θα ηξερε ότι εισαι αρρωστος . Όμως εσυ στην ιστορια που εσβησες , εγραφες, ότι όταν σου φωναζε σου ελεγε ότι εισαι πονηρος ότι λες ψεμματα και ότι δεν εισαι αρρωστος . Για ποιον λογο η γυναικα σου κατεληξε σε αυτό το συμπερασμα ? Τα εβγαζε όλα αυτά τα πραγματα από το μυαλο της ή καπου στηριζοταν ?
    Επειτα μας ειπες ότι μια φορα στον ένα χρονο δεν ικανοποιησες σεξουαλικα την γυναικα σου ( και ενώ πριν τους προηγουμενους μηνες ησουν κουνελι )και αυτή αρχισε να σου λεει ότι δεν την αγαπας και γενικως σου εστησε ολοκληρο καβγα και σε εδιωξε .
    Εισαι σοβαρος ανθρωπε μου ? Ξερεις καθολου από γυναικεια ψυχολογια?
    Τι ιστορια σκαρφιστηκες ?
    Είναι δυνατον μια γυναικα να γνωριζει καποιον ένα ολοκληρο χρονο , να ξερει τα παντα για αυτόν ,να την ικανοποιει ένα ολοκληρο χρονο κάθε μερα και να βρεθει μια μοναδικη μερα που να μην μπορεσει και αυτή να τον διωξει για αυτό τον λογο ?
    Εμενα με προβληματισε που υπαρχουν τοσες γυναικες και καμια δεν αναφερθηκε σε αυτό . Μια ευκολη λυση είναι να βγαλουμε την γυναικα σου τρελλη και καθαρισαμε .
    Τελοσπαντων θα μπορουσα να σου γραψω και άλλες λεπτομερειες αλλά δεν το κανω γιατι θα κουρασω τους υπολοιπους .

    Τωρα να απαντησω στα 2 τελευταια σου ποστ .

    Μπορεις να μου πεις τι θα κερδιζα που εκανα αντιληπτη την παρουσια μου στο φορουμ ? Μηπως θα μου χρησιμευε στο βιογραφικο μου ? Τι θα μου χρησιμευε να φτιαξω '” ονομα ” αναμεσα σε αγνωστους ? Μηπως νομιζεις ότι αυτά τα λεω μονο εδώ και ενώ στην πραγματικη ζωη καθομαι κοτα ? Αν συνεχιζα να γραφω ( που δεν το βλεπω ) θα εβλεπες τι θα εγραφα για την ζωη μου . Αλλά από ότι καταλαβα εδώ ( εξαιρώ οσους παιρνουν φαρμακα ) καποιοι (όχι φυσικα ολοι ) πανε να δειξουν ότι είναι πιο αρρωστοι από τους αλλους . Πολλοι από δω προσπαθουν να βρουν να πουν την πιο ακραια ιστορια για να συνεχιζουν να πιστευουν ότι τους αξιζει ο ρολος του θυματος και όπως ξερεις αυτος ο ρολος εχει πολλα οφελη . Λες ειμαι αρρωστος και καθαρισες . Ριχνουν τις ευθυνες στους γονεις τους , στην ******* την κοινωνια και καθαρισαν .Ετσι οι αλλοι γυρω τους εχουν λιγοτερες απαιτησεις από αυτους . Στο τελος τους αφηνουν ησυχους και βαθια μεσα τους ισως νομιζουν (οι γυρω τους ) ότι μπορει και αυτοι να φταινε που τους εφεραν σε αυτην την θεση .
    Αν δεν το καταλαβαινουν οι γυρω τους φροντιζει ο “ αρρωστος “
    να τους υπενθυμισει ότι αυτοι τον αρρωστησαν .
    Αν η ζωη τους αρχισει ξαφνικα να πηγαινει σε φανερη βελτιωση αυτοι θα βρουν ένα τροπο και στην ουσια θα ξαναρρωστησουν μονοι τους γιατι πολύ απλα εχει πολλα οφελη το να εισαι αρρωστος και θυμα .
    Για όλα αυτά που περνανε φταινε παντα οι αλλοι και επειδη νομιζουν ( ή καποιοι το νιωθουν πραγματικα ) ότι τους πληγωσαν ετσι και αυτοι για να πληγωσουν τους γυρω τους αρρωσταινουν μονοι τους μονο και μονο για να πληγωσουν αυτους που τους πληγωσαν .

    Εδώ από ότι καταλαβα πρεπει να δηλωσεις αρρωστος για να σε δεχτουν. Αν το δηλωσεις μονος σου μπορεις να πεις σχεδον το οτιδηποτε . Αν δεν δηλωσεις ότι εισαι αρρωστος καποιοι από δω θα σε βγαλουν αρρωστο και προβληματικο . Χα χα τι αντιφαση .
    Βλέπω εχεις δείξει ιδιετερο ενδιαφερον για μένα εχεις διαβάσει πολλα ..... , καιρός να δώ ποιος εισαι και για ποιο λόγο παραγματικα ασχολείσαι με εμένα . Μην νομιζεις ότι ειναι δύσκολο .....
    Θα ειμαστε σε επαφη .....

    ΌΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΝΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΉΣΩ , ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΕΣΥ Ο ΔΙΚΑΣΤΗΣ ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΈΠΕΙ ΝΑ ΑΠΟΛΟΓΗΘΟΥΜΕ .
    ΚΑΝΕ ΜΑΣ ΤΗΝ ΧΑΡΗ ....
    With every new day , your promises fade away, its a fine day to see that the last day for me is a beautiful day .....

  10. #160
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    934
    Εδώ από ότι καταλαβα πρεπει να δηλωσεις αρρωστος για να σε δεχτουν. Αν το δηλωσεις μονος σου μπορεις να πεις σχεδον το οτιδηποτε . Αν δεν δηλωσεις ότι εισαι αρρωστος καποιοι από δω θα σε βγαλουν αρρωστο και προβληματικο . Χα χα τι αντιφαση .
    αντε ρε?απορω γιατι δεν εχει συμβει και σε εμενα αυτο τοσο καιρο εδω μεσα?
    την απαντηση ομως σε αυτο δεν θα σου την πω εγω
    για ψαχτο λιγο καλυτερα και αναρωτησου ξανα,θα βρεις την απαντηση καποια μερα
    να σε ρωτησω?το κανεις και επαγγελμα?αν θελει κανεις να παρακολουθησει καποιον παιρνεις και χρηματα?
    αν ναι να μας στειλεις στοιχεια να τα δωσουμε σε φιλους,τωρα με την κριση να σε στηριξουμε
    Να σκεφτεσαι γρηγορα μα να μιλας αργα...

  11. #161
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    934
    και σαλβαδορ
    ρε θηριο αφιερωσες τοσο χρονο σε αυτο το τεραστιο ποστ μονο και μονο για να πληγωσεις τον λαμπρο?
    μπραβο...
    Να σκεφτεσαι γρηγορα μα να μιλας αργα...

  12. #162
    Ο Σαλβαδόρ θέλει να πει ότι υπάρχουν ανθρωποι που πέρασαν πραγματικά μεγάλες δυσκολίες στη ζωη τους αλλά φάνηκαν δυνατοί, πάλεψαν και δεν κάθησαν να κλαίνε τη μοίρα τους και να τα ρίχνουν στους άλλους σε αντίθεση με άλλους που υπερβάλλουν για τα δικά τους και τα παρουσιάζουν ως σοβαρό πρόβλημα. Η ιστορία του Λάμπρου μέσα από τον τρόπο σκέψης του Σαλβαδόρ όπως ο τρόπος σκέψης του διαμορφώθηκε μέσα από τα δικά του βιώματα στις δικές του δυσκολίες στη ζωη να του έδωσε την εντύπωση υπερβολής (αναγωγή σε πρόβλημα, ψυχολογία θύματος και ασθενη και χωρίς θέληση να το παλέψει) γι αυτό στάθηκε στην ιστορία αυτή η οποία του φάνηκε πολύ χτυπητή και γι αυτό η αντίδραση του αυτή. Δηλαδή, αντίδραση τυπου, τι πέρασα εγω και για δες με τι ο άλλος κλαίει τη μοίρα του.
    Last edited by ioannis2; 02-04-2012 at 10:24.
    γιάννης

  13. #163
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    833
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Ίσως ο Σαλβαδόρ θέλει να πει ότι υπάρχουν ανθρωποι που πέρασαν πραγματικά μεγάλες δυσκολίες στη ζωη τους αλλά φάνηκαν δυνατοί, πάλεψαν και δεν κάθησαν να κλαίνε τη μοίρα τους και να τα ρίχνουν στους άλλους σε αντίθεση με άλλους που υπερβάλλουν για τα δικά τους και τα παρουσιάζουν ως σοβαρό πρόβλημα. Ίσως η ιστορία του Λάμπρου μέσα από τον τρόπο σκέψης του Σαλβαδόρ όπως ο τρόπος σκέψης του διαμορφώθηκε μέσα από τα δικά του βιώματα στις δικές του δυσκολίες στη ζωη να του έδωσε την εντύπωση υπερβολής (αναγωγή σε πρόβλημα, ψυχολογία θύματος και ασθενη και χωρίς θέληση να το παλέψει) γι αυτό στάθηκε στην ιστορία αυτή η οποία του φάνηκε πολύ χτυπητή και γι αυτό η αντίδραση του αυτή. Δηλαδή, αντίδραση τυπου, τι πέρασα εγω και για δες με τι ο άλλος κλαίει τη μοίρα του.
    Ίσως .... Ίσως
    With every new day , your promises fade away, its a fine day to see that the last day for me is a beautiful day .....

  14. #164
    Quote Originally Posted by Lampros View Post
    Ίσως .... Ίσως
    Βγάζω λοιπόν τα Ίσως και το βαζω σαν θέση, σεβομενος πάντα τη δική σου ιδιοσυγκρασία και θελοντας να βοηθήσω.
    γιάννης

  15. #165
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Ίσως ο Σαλβαδόρ θέλει να πει ότι υπάρχουν ανθρωποι που πέρασαν πραγματικά μεγάλες δυσκολίες στη ζωη τους αλλά φάνηκαν δυνατοί, πάλεψαν και δεν κάθησαν να κλαίνε τη μοίρα τους και να τα ρίχνουν στους άλλους σε αντίθεση με άλλους που υπερβάλλουν για τα δικά τους και τα παρουσιάζουν ως σοβαρό πρόβλημα. Ίσως η ιστορία του Λάμπρου μέσα από τον τρόπο σκέψης του Σαλβαδόρ όπως ο τρόπος σκέψης του διαμορφώθηκε μέσα από τα δικά του βιώματα στις δικές του δυσκολίες στη ζωη να του έδωσε την εντύπωση υπερβολής (αναγωγή σε πρόβλημα, ψυχολογία θύματος και ασθενη και χωρίς θέληση να το παλέψει) γι αυτό στάθηκε στην ιστορία αυτή η οποία του φάνηκε πολύ χτυπητή και γι αυτό η αντίδραση του αυτή. Δηλαδή, αντίδραση τυπου, τι πέρασα εγω και για δες με τι ο άλλος κλαίει τη μοίρα του.
    Καλημέρα Γιάννη και Λάμπρο,
    ναι μπορεί να ισχύει κι αυτό που λες Γιάννη μου, αν και δεν το διευκρίνησε ο ίδιος, ούτε φάνηκε, απ' όσα τουλάχιστον είπε.
    Σίγουρα κι όταν πονάμε γινόμαστε από άμυνα εγωιστές και δεν βλέπουμε τα χειρότερα γύρω μας.., όμως οι εύκολοι και προσβλητικοί χαρακτηρισμοί, τους οποίους εξαπέλυσε στα καλά καθούμενα, είναι αν μη τι άλλο απρεπείς.
    Προσωπικά πιστεύω, ότι αυτό που μετράει δεν είναι τόσο τι έχεις να πεις στον άλλον κι αν κατέχεις καλά ένα θέμα,
    αλλά ο τρόπος που το λες! Με τον ανάλογο τρόπο δηλ. κερδίζεις και μπορείς ουσιαστικά να βοηθήσεις. :)
    Άσε τη ζωή που κάνεις... και ψάξε για τη ζωή που χάνεις

Page 11 of 12 FirstFirst ... 9101112 LastLast

Similar Threads

  1. Δεν ξέρω καν τι τίτλο να βάλω
    By Luke in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 7
    Last Post: 26-11-2011, 00:26
  2. Δεν ξέρω τι τίτλο να βάλω...
    By Κύκνος in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 23
    Last Post: 23-11-2011, 02:38
  3. ...δεν ξερω τι τιτλο να βαλω...
    By jo Chi in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 01-02-2011, 03:33
  4. Δεν ξέρω τι τίτλο να βάλω
    By anwnimi in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 155
    Last Post: 14-10-2009, 21:42
  5. δε ξέρω τι τίτλο να δώσω
    By arktos in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 28-09-2007, 14:00

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •