Νομίζω είμαι bi !!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 69
  1. #1

    Νομίζω είμαι bi !!

    Καλησπέρα παιδιά,

    Είμαι 25 χρονών και πρόσφατα μου συνέβη κάτι που έχει με έχει κάπως κάνει να τα χάσω. Πριν από αρκετούς μήνες άρχισα να μιλάω με μια κοπέλα στο facebook. Η κοπέλα μου είχε πει από την αρχή πως της αρέσουν οι γυναίκες. Εγώ είμαι (ή έτσι νόμιζα) στρέιτ (μέχρι τώρα είχα σχέσεις μόνο με άντρες και δεν κοιτούσα ερωτικά τις γυναίκες). Δεν είχα ποτέ όμως πρόβλημα με τους γκέι ή τις λεσβίες. Ίσα ίσα ξέρω πολλά άτομα με αυτές τις σεξουαλικές προτιμήσεις και είναι πολύ καλά παιδιά και κοπέλες.

    Η κοπέλα αυτή μου εξέφρασε δειλά δειλά ένα ενδιαφέρον. Εγώ ήρθα πολύ κοντά της με την καθημερινή μας επικοινωνία. Τη θεώρησα, και ακόμα το κάνω, πολύ καλή μου φίλη. Είχα κάπως το ρόλο της παρηγορήτρας όσο μιλούσαμε σχετικά με ένα θέμα με μια άλλη κοπέλα που της άρεσε και δε γινόταν να είναι μαζί. Για να μην τα πολυλογώ, με την κοπέλα μιλούσαμε για ώρες με μηνύματα στο φέις αλλά και στο κινητό. Με έκανε χαρούμενη να μιλάμε αν και ποτέ δεν είχα καταλάβει όσα συνειδητοποίησα τις τελευταίες μέρες (ή απλά δεν ήθελα να το παραδεχτώ). Το θέμα είναι πως τώρα λόγω του ότι η μαμά της είδε κάποια μηνύματά μας, της παίρνει το κινητό και δε μπορούμε να μιλήσουμε πολύ. Μιλάμε 1 φορά τις 3 μέρες και αυτό για λίγο. Αυτό με έχει κάνει ράκος... όλο κλαίω γιατί μου λείπει πολύ. Σήμερα μέχρι που ξέχασα να φάω και το κατάλαβα όταν έπρεπε να φύγω από το σπίτι λόγω δουλειάς. Νομίζω πως την έχω ερωτευτεί... της το είπα και σε μήνυμα. Απλά είμαι μπερδεμένη και νομίζω πως είμαι bi και όχι straight εντέλει. Δεν ξέρω... τα'χω λίγο χαμένα. Τον εαυτό μου τον αποδέχομαι όπως είναι... ό,τι και αν είμαι. Απλά έτσι όπως νιώθω για αυτή, δεν έχω ξανανιώσει για άντρα. Τι μου συμβαίνει? Με τρελαίνει που δε μιλάμε... σήμερα πάλι έκλαιγα... δεν αντέχω άλλο!! :( :(

  2. #2
    ...να σε ρωτήσω κάτι?
    Έχεις συναντηθεί με αυτή την κοπέλα?

  3. #3
    Όχι δυστυχώς... αν και το θέλω πολύ!

  4. #4
    Quote Originally Posted by GirlyGirl View Post
    Όχι δυστυχώς... αν και το θέλω πολύ!
    ...χμ....και νομίζεις πως είσαι ερωτευμένη με μια κοπέλα που δεν έχεις δει ποτέ σου, ενώ είσαι στρέιτ?
    Δεν είναι τελέιως άκυρο αυτό που λες?
    Πως μπορείς να ερωτευτείς έναν άνθρωπο του ίδιου φύλου όταν δεν τον έχεις δει από κοντά?

  5. #5
    Γίνεται... πίστεψέ με. Όταν μιλάς κάθε μέρα και για ώρες... μοιράζεσαι πράγματα, γίνεται. Κ εγώ έλεγα δεν παίζει... για αυτό τα χω ψιλοπαίξει. Αλλά το νιώθω.. μου λείπει πάρα πολύ! Και έχω ξανα ερωτευτεί στη ζωή μου, δεν είναι η πρώτη φορά. Οπότε ξέρω πως και τώρα αυτό είμαι. Ξυπνάω και κοιμάμαι με τη σκέψη της... τί άλλο μπορεί να είναι? :/

  6. #6
    Quote Originally Posted by GirlyGirl View Post
    Γίνεται... πίστεψέ με. Όταν μιλάς κάθε μέρα και για ώρες... μοιράζεσαι πράγματα, γίνεται. Κ εγώ έλεγα δεν παίζει... για αυτό τα χω ψιλοπαίξει. Αλλά το νιώθω.. μου λείπει πάρα πολύ! Και έχω ξανα ερωτευτεί στη ζωή μου, δεν είναι η πρώτη φορά. Οπότε ξέρω πως και τώρα αυτό είμαι. Ξυπνάω και κοιμάμαι με τη σκέψη της... τί άλλο μπορεί να είναι? :/

    ..τότε γιατί δεν συναντιέστε?

  7. #7
    Γιατί δε γίνεται... δεν είναι εδώ που μένω. Και τώρα με όλο αυτό έχει τη μάνα της να την πρήζει... δεν την αφήνει ρούπι. Μακάρι να βρισκόμασταν. Αυτό είχαμε σχεδιάσει αλλά στράβωσε η φάση με τη μαμά της. Δεν ξέρω, τι γκαντεμιά είναι αυτή? :/

  8. #8
    Quote Originally Posted by GirlyGirl View Post
    Γιατί δε γίνεται... δεν είναι εδώ που μένω. Και τώρα με όλο αυτό έχει τη μάνα της να την πρήζει... δεν την αφήνει ρούπι. Μακάρι να βρισκόμασταν. Αυτό είχαμε σχεδιάσει αλλά στράβωσε η φάση με τη μαμά της. Δεν ξέρω, τι γκαντεμιά είναι αυτή? :/
    οπότε που είναι το πρόβλημα?
    Είσαι συνηδειτοποιημένη πως την έχεις ερωτευτεί, θες να τη δεις, όλα τα άλλα θα λυθούν με τον καιρό. Δε θα την αλυσοδέσει η μαμά της στο υπόγειο.
    Χαβ φαν.

  9. #9
    Μακάρι... αλλά δεν ξέρω... ίσως φύγει για εξωτερικό έλεγε για δουλειά γιατί το είχε κανονισμένο από πριν αρχίσουμε να επικοινωνούμε. Αλλά ποιός ξέρει? Σε ευχαριστώ πάντως... να'σαι καλά! :)

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    κατσε πρωτα να την δεις και μετα βαλε τιτλο ερωτευτηκα :)
    ενθουσιαστηκες ισως μαλλον σε καλυπτει παραπανω συναισθηματικα σαν φιλη,δεν νομιζω να ειναι ερωτας.
    αλλα οπως και να εχει δες την πρωτα και μετα ταυτοποιησε τα συναισθηματα σου..αληθεια τι ηλικια εχει η κοπελα?

  11. #11
    Δεν ξέρω αν είναι απλά ενθουσιασμός. Αλλά όποτε την ακούω ή ακούω το κινητό μου να χτυπάει ειδοποίηση μηνύματος τρέχω μήπως μου έστειλε. Νομίζω πραγματικά πως είμαι ερωτευμένη μαζί της και ας μην την έχω δει από κοντά (που να τη δώ κιόλας :P :P). Είναι 27... απλά τώρα δε γίνεται να κάνει επανάσταση για διάφορους λόγους οπότε αποδέχεται τον έλεγχο. Αν και πιστεύω σύντομα θα φρικάρει και δε θα το δέχεται άλλο... το ελπίζω...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    180
    Pitsounakiaaaaa... apla zisteto !!!
    Και αμα δεν μοιαζεις με αυτους τους *αμημενους αστούς να χεραισε γιατι αυτη ειναι η ομορφια σου....!!!

  13. #13
    Σε ευχαριστούμε :) :) :) Μακάρι να το ζήσουμε από κοντά...

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    Quote Originally Posted by GirlyGirl View Post
    Σε ευχαριστούμε :) :) :) Μακάρι να το ζήσουμε από κοντά...
    φωτο της εχεις δει?

  15. #15
    Ναι :) :) Και είναι κούκλα το κορίτσι... :P

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. νομιζω οτι ειμαι τρελος! helpppppppppppppppppppppppppppppppppppp
    By souzero7 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 27-12-2011, 04:47
  2. νομιζω πως ειμαι λεσβια
    By Renagia in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 9
    Last Post: 24-10-2010, 01:51
  3. ειμαι σε κατασταση εκτακτου αναγκης ειμαι σε μια φαση τραγικη
    By kapios in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 25-11-2008, 12:36
  4. νομιζω...
    By maraki26 in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 07-08-2008, 18:26
  5. Νομίζω πως είμαι σε όνειρο.....
    By Θεοφανία in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 18-07-2008, 18:53

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •