ΟΙ ΚΟΠΟΙ ΜΙΑΣ ΖΩΗΣ......ΛΗΣΤΕΙΑ ΜΙΑΣ ΣΤΙΓΜΗΣ........
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796

    ΟΙ ΚΟΠΟΙ ΜΙΑΣ ΖΩΗΣ......ΛΗΣΤΕΙΑ ΜΙΑΣ ΣΤΙΓΜΗΣ........

    Σημερα εγινε κατι που με εχει αφησει απαρηγορητη. Απο το μεσημερι κλαιω συνεχεια κ δεν μπορω να ηρεμησω, εχουν πρηστει τα ματια μου κ δεν μπορω να μιλησω. Πηγα το πρωι σε ενα σαντουιτσαδικο να φαω, κ τελειωνοντας πηγα στην τουαλετα. Εξω κρεμασα την τσαντα μου γιατι μεσα δεν μπορουσα να την παρω, να μου πεσει πουθενα να λερωθει. Να πω οτι πολλες φορες το χω κανει αυτο, να αφηνω την τσαντα εξω, δεν ηταν η πρωτη φορα. Βγαινοντας η τσαντα ειχε κανει φτερα. Μετα το αρχικο σοκ μεχρι να συνειδητοποιησω τι ειχε συμβει φωναξα μεσα στο μαγαζι μηπως ειδε κανεις μια μαυρη τσαντα με τρουκ, ενημερωσα κ το αφεντικο, τιποτα. Μεσα στην τσαντα ειχα 250 ευρω, τα οποια μου εδωσε ο εργοδοτης μου για το Μαρτιο, δλδ ενα μηνα δουλευα σαν το σκυλι για να κανουν φτερα σε ενα δευτερολεπτο. Ειχα τα κλειδια του σπιτιου κ 3 κουτια φαρμακα απο αυτα που παιρνω, τα οποια ειχα παρει το πρωι απο το φαρμακειο. Κ δεν δικαιουμαι σ αυτον τον μηνα δευτερη συνταγογραφηση. Πηγα στην αστυνομια, εκανα μηνυση κατ αγνωστου, αλλα δεν ξερω αν θα βρεθει η τσαντα μου. Καταρχην εκανα τοσο κοπο για αυτα τα λεφτα, εμεινα χωρις καθολου φαρμακα, κ το κυριοτερο, τα κλειδια, που δεν ξερω ποιος μπορει να τα χρησιμοποιησει. Να μην αναφερω οτι πηρα τηλ τους γονεις μου κ ακουσα τον εξαψαλμο, κ αυριο γυριζω θεσσ κ δεν ξερω τι με περιμενει, πιθανον να με πεταξουν κ απο το μπαλκονι, στο τηλεφωνο ακουστηκαν πολυ αγριεμενοι.
    Πανε ολα, χαμενα ολα,................
    .......................
    .......................
    Ειμαι χαλια.................................
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    833
    Μην κλαις , ειναι δύσκολο αυτο που σου συμβαίνει , λυπάμαι πολυ για ότι σου συμβαίνει , πραγματικα λυπάμαι .
    With every new day , your promises fade away, its a fine day to see that the last day for me is a beautiful day .....

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    833
    Να αλλάξεις κλειδωνιες , μπορει να μπει στο σπίτι σου και θα σε φωνάζουν οι δικοι σου .
    With every new day , your promises fade away, its a fine day to see that the last day for me is a beautiful day .....

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Να μην αφήνεις ποτέ τα πραγματά σου εκτεθημένα. Ακόμα και αν το έχεις κάνει πολλές φορές και δεν έγινε τίποτα δεν σημαίνει οτί το κακό δεν θα συμβει.. Την επόμενη φορά πρόσεχε Λακρυμοζακι! Είναι κρίμα.. Λυπάμαι πραγματικά!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    934
    ρε κουκλα τα κανουν αυτα?
    τωρα ενταξυ ο,τι εγινε εγινε αλλα να ξερεις παντα ειδικα σε μια τετοια κρισημη εποχη που σε σκοτωνουν στην ψυχρα για 20 ευρω ρε κοπελια μου
    ποτε μα ποτε εξω,εγω και στα αποδυτηρια να δοκιμαζω ρουχα την ξαναβγαζω εξω μαι μου για να μην μπει καμια ξωπισω να αλλαξει κ εχουμε αλλα
    ενταξυ σημαια δεν εχει να σου πουμε οτι ειναι λαθος,προσπαθησε να ηρεμησεις,το καταλαβαινω ητανε τραγικο,σκεψου πως μεθαυριο θα μπορουσε να ηταν το παιδι σου στο καροτσι (εχουν γινει και τετοια)και απλα παρτο ως εμπειρια για να εισαι προσεκτικη..
    Να σκεφτεσαι γρηγορα μα να μιλας αργα...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    934
    να ξερεις κουκλα τα λεφτα ξαναγινονται,η καρδια του ανθρωπου να μην χαλαει για τετοια
    οσο και να χτυπιεσαι εγινε και ενταξυ ανθρωπος εισαι,απλα θα προσεχεις τωρα περισσοτερο
    Να σκεφτεσαι γρηγορα μα να μιλας αργα...

  7. #7
    Lacrymosa γεια σου!Πρωτον χαλαρωσε και ηρεμησε...καταλαβαινω πως αυτο που σου ετυχε ειναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΟ..σκεψου πως πλεον λογω οικονομικης καταστασης,υπαρχουν ανθρωποι που κλεβουν για να ζησουν!Για αυτο πρεπει να ειμαστε πιο προσεχτικοι.Φαντασου πως με διαφορους τροπους μπορουν να μπουν και μεσα στα σπιτια και να σε κλεψουν χωρις να το παρεις χαμπαρι!
    Απλα εσυ επεσες με τα μουτρα μεσα στον κινδυνο.Ενταξει,δεν ηρθε και το τελος του κοσμου!Τα λεφτα ξαναβγαινουν,και τα υπολοιπα πραγματα σου αν δεν τα βρει η αστυνομια δεν πειραζει...μην πελαγωνεις!Για ολα υπαρχει μια λυση...Να εισαι χαρουμενη και να χαμογελας που εισαι δυνατη για να ξυπνας την καθε μερα και να δουλευεις παλι...Απλα αλλαξε κλειδαρια.
    Τωρα για τους γονεις σου..δεν ξερω ποσο χρονων εισαι,αλλα δικια σου ειναι η ζωη...ΖΕΙΣ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΛΑΘΗ,ΖΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΣΕ ΟΛΑ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΤΕΛΕΙΑ,ΖΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΛΑΘΗ ΣΟΥ ΜΑΘΑΙΝΕΙΣ!!!δηλαδη οι γονεις σου δεν εχουν κανειι και εκεινοι λαθη στην ζωη τους?Αυτο να τους πεις.


    Περιμενουμε νεα σου...Ελπιζω να πανε ολα καλα

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Γεια σας παιδια κ ευχαριστω για τις απαντησεις με κανατε να νιωσω λιγο καλυτερα. ημουν θεσσ σημερα κ μολις ξαναγυρισα χαλκιδικη. ακομα τα κλαιω αυτα τα λεφτα. αλλα δεν γυριζουν πισω. κ το κουλο ειναι οτι το εχω κανει εκατομμυρια φορες αυτο με την τσαντα κ ποτε μα ποτε δεν εγινε τιποτα. κ ειναι χωριο δεν ειναι μεγαλουπολη. τεσπα. μεσα στην εβδομαδα εχω δρομολογησει να αλλαξω κλειδαρια κ τριαινα οσο για τα χαπια θα μου τα ξαναγραψει αλλα θα πρεπει να τα πληρωσω αυτη τη φορα απο την τσεπη μου κ ειναι κ πανακριβα. ελπιζω να ειναι η τελευταια ατυχια που μου συμβαινει.
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

Similar Threads

  1. Tέλος μιας εποχής
    By eva-sunstar in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 18-11-2011, 20:42
  2. Αποριες μιας ηλιοχτυπημενης
    By λιλιουμ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 09-08-2011, 15:20
  3. Και μιας και μιλάμε για υπερκαταναλωτισμό...
    By Alobar in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 8
    Last Post: 25-03-2010, 19:37
  4. Η απρόβλεπτη διαδρομή μιας αυτοανάλυσης...
    By FairyInBoots in forum Αυτοανάλυση - Τα εσώτερα μας...
    Replies: 40
    Last Post: 09-01-2010, 16:54
  5. Ψύχωση της μίας ώρας
    By vince in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 78
    Last Post: 16-05-2009, 02:04

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •