Μου βγήκαν κάποια συναισθήματα όταν δοκίμασα Extacy
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    5

    Μου βγήκαν κάποια συναισθήματα όταν δοκίμασα Extacy

    Den einai polis kairos apo tin teleutaia fora pou pira Extacy

    apla autin tin fora mu vgikan kapoia sinaisthimata.Arxika mazepsa osous filous eixa na tous milisw gia kapoia pragmata pou me eixan peiraksei stin simperifora tous.Apo ekeini tin mera xalafrwsa, alla telika meta apo tin kraipali twn giortwn niwthw pali asxima eswterika.Stin arxi den mporousa na to exigisw alla nomizw telika oti an kai den to deixnw exw poli xamili autoektimisi kai autopepithisi...

    Nomizw oti gia auto ftaine oi goneis mou pou apo palia den me eixan ikano kai panta me antimetwpizan san to mauro provato.Kai akoma kai twra to niwthw entona oti tus exw apogoiteusei .Otan mou milane einai sinexws san na me meiwnun ....giati den ekanes auto twra pou eixes xrono, giati ,giati,giati...Niotho sinexeia oti prospathw na prostateusw ton eauto mou apo ta sxolia tous,aminomai kai kleinomai...

    Twra siniditopoiw gia tosa xronnia eixa provlima na me ta sinaisthimata mou ,giati panta kratousa ta sinasthimata mesa mou kai gia pion to logo to <<E>> einai to agapimeno mou Drug apo osa exw kanei kata kairous...einai san na vgainoun ola ta iperoxa ,thetika sinaisthimata pou eixa alla den ta evgaza...isws na prepei na xekinisw me kapion psixologo-psixiatro...alla den xerw apo pou na xekinisw ,den exw asxolithei pote me tis katigories autes twn giatrwn...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Αν βλεπεις οτι αντιμετωπιζεις προβληματα ψυχολογικης φυσεως καλυτερα ειναι να κοψεις τα ναρκωτικα αμεσως.
    Καλη η διασκεδαση αλλα πρεπει να προσεχουμε και την υγεια μας ειτε σωματικη ειτε ψυχικη.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  3. #3
    Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    50
    καταλαβαίνω απόλυτα πόση χαρά ενοιωσες με το Ε, αφού κάποια στιγμή στη ζωή μου είχα δοκιμάσει κι εγώ.Η κύρια αγάπη μου όμως,ήταν το χασίς το οποίο κάπνιζα συστηματικά για 6 χρόνια.Όταν ξεκίνησα τις κρίσεις πανικού τα σταμάτησα όλα και τότε σίγουρα χρειάστηκα και ψυχολόγο αλλά και ψυχίατρο...μην περιμένεις να σου τύχει κάτι ανάλογο για να πάρεις την απόφαση οτι τα ναρκωτικά, ακόμα και τα πιο ήπια, μπορούν να καταστρέψουν την ψυχική σου υγεία.Σίγουρα όλοι μας δεν είμαστε ίδιοι, κι εγώ δυσκολεύομαι να εκφράσω τα συναισθήματα μου.Ίσως η βοήθεια κάποιας ψυχοθεραπείας να σε βοηθήσει πιστεύω αλλά πραγματικά πρόσεχε με τα drugs...Θα έχεις προβλήματα σε όλη σου τη ζωή...Εγώ το κατάλαβα αργά...Αφού έχασα 6 χρόνια χωρίς να κάνω απολύτως τίποτα...μόνο να χαζογελάω απ τη μαστούρα...

  4. #4
    Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    50
    καταλαβαίνω απόλυτα πόση χαρά ενοιωσες με το Ε, αφού κάποια στιγμή στη ζωή μου είχα δοκιμάσει κι εγώ.Η κύρια αγάπη μου όμως,ήταν το χασίς το οποίο κάπνιζα συστηματικά για 6 χρόνια.Όταν ξεκίνησα τις κρίσεις πανικού τα σταμάτησα όλα και τότε σίγουρα χρειάστηκα και ψυχολόγο αλλά και ψυχίατρο...μην περιμένεις να σου τύχει κάτι ανάλογο για να πάρεις την απόφαση οτι τα ναρκωτικά, ακόμα και τα πιο ήπια, μπορούν να καταστρέψουν την ψυχική σου υγεία.Σίγουρα όλοι μας δεν είμαστε ίδιοι, κι εγώ δυσκολεύομαι να εκφράσω τα συναισθήματα μου.Ίσως η βοήθεια κάποιας ψυχοθεραπείας να σε βοηθήσει πιστεύω αλλά πραγματικά πρόσεχε με τα drugs...Θα έχεις προβλήματα σε όλη σου τη ζωή...Εγώ το κατάλαβα αργά...Αφού έχασα 6 χρόνια χωρίς να κάνω απολύτως τίποτα...μόνο να χαζογελάω απ τη μαστούρα...

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    10
    Καλημέρα, adrenalin79, είναι καλό να συνειδητοποιείς ότι υπάρχει ένα υγειές κομμάτι μέσα σου, που παρά την προσωπική σου ιστορία (γονείς, χρήση, κλπ) παλεύει να βγει. το Ε, και όποιο άλλο, είναι ένας τρόπος ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΣ, εύκολος, γρήγορος, τον οποίο χρησιμοποιείς για να έχεις κάποιες στιγμές με \'συναίσθημα αληθινό\', για να καλύψεις το κενό. Όπως έχεις δει, δεν τα καταφέρνεις. θεωρώ, ότι βασικός παράγοντας στη συναισθηματική μας κάλυψη και ανα-κάλυψη, παίζει η \'συνέχεια\'. (εννοώ, ότι το συναίσθημα που λαμβάνεις από το Ε, τελειώνει, δεν \'σχετίζεται\' με τη ζωή σου και την πραγματικότητά σου, είναι στη σφαίρα του ΄μη-πραγματικού\', μη-συνεχές-τώρα-σου). επίσης η εργασία αυτή έχει να κάνει με την σχέση με τον εαυτό, άρα είναι και μια καθαρά εσωτερική εργασία, επίπονη, αργή, όμορφη ... γιατί είναι αληθινή!
    πάρε την απόφαση ότι από τώρα και στο εξής είσαι ενεργός δημιουργός του προσωπικού σου βιογραφικού, ψάξε την εμπιστοσύνη (πιστη) μέσα σου. σταμάτα να αντι-δρας. ΔΡΑΣΕ! σχετίσου με την προσωπική σου αλήθεια.
    υπάρχουν πολλοί τρόποι και πολλοί δρόμοι. ΕΠΕΛΕΞΕ!
    άσε τον κόσμο να φωτιστεί από εσένα....;)

    την αγάπη μου και πολλές καλημέρες
    Αμφιτρίτη

    anfitrith

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    10
    Χαίρετε! Από εξαρτησιογόνες ουσίες δεν γνωρίζω. Όμως πιστεύω πως έχεις ανάγκη από ψυχοθεραπεία. Αντιμετώπιζα κι εγώ προβλήματα αυτιεκτίμησης και τώρα μετά από σχεδόν 3 χρόνια ψυχοθεραπείας με καλό ψυχολόγο (καλό άνθρωπο) τα πάω πολύ καλά. Ο ψυχοθεραπευτής είναι το τρίτο άτομο που θα βαδίσεις μαζί του μέσα στον εσωτερικό σου κόσμο. Κάνε το λοιπόν και δεν θα χάσεις!

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    5
    Eυχαριστω ολους σας για το χρονο σας.Η αληθεια ειναι οτι νιωθω οτι καποια πραγματα εχουν αλλξει μεσα μου απο την στιγμη που αναγνωρισα πιο ηταν το προβλημα.Δεν εχω ξεκινησει κατι με καποιον ψυχολογο (πρς το παρον) γιατι δν ξερω απο που να αρχισω .Δεν ρωτας τοσο ευκολα ξερεις καποιον καλο ψυχολογο/ψυχιατρο...Παντως εχω σκοπο να ξεκινησω καποιες ασχολιες που με γεμιζουν και παλιοτερα εκανα αλλα δυστυχως σταματησα.Υποθετω οτι η αρχη ειναι το ημισυ του παντως.:cool:

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    στα νώτα μου
    Posts
    1,559
    μην υποθέτεις! είναι αποδεδειγμένο!! ;)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •