ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    15

    ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ?

    ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗΝ ΒΡΩ ... ΕΙΜΑΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΗ ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ.Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΑΡΑΞΕΝΟΣ , ΓΚΡΙΝΙΑΡΗΣ , ΚΑΙ ΕΠΙΒΛΗΤΙΚΟΣ ΚΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΥΖΗΤΙΣΙΜΟΣ ..ΟΙ ΚΑΥΓΑΔΕΣ ΜΑΣ ΞΕΚΙΝΑΝΕ ΑΠΟ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΣΗΜΑΝΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΠΟΥ ΟΜΩΣ ΞΕΦΕΥΓΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΚΑΥΓΑ (ΟΠΩΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΓΩ ΓΙΑΤΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΚΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟ ΣΕ ΑΥΤΑ) ΠΧ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΗ ΓΙΑΤΙ ΕΡΙΞΑ ΚΑΤΩ ΕΝΑ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΚΑΙ ΤΟ ΕΣΠΑΣΑ ΝΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΓΚΡΙΝΙΑ ΑΤΕΛΕΙΩΤΗ ΠΟΥ ΟΤΑΝ ΜΕ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΒΓΑΛΕΙ ΑΠΤΑ ΟΡΙΑ ΜΟΥ ΘΑ ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΦΩΝΑΖΩ Η ΝΑ ΤΟΝ ΒΡΙΣΩ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΗ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΝΑ ΤΣΙΡΙΖΕΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΕΠΙ 1 ΩΡΑ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΩ ΓΙΑ ΤΟΣΕΣ ΦΩΝΕΣ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΕΚΕΙΝΟΣ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΚΛΩΤΣΙΑ Η ΤΡΑΒΗΓΜΑ ΜΑΛΛΙΩΝ Η ΚΟΛΛΗΜΑ ΣΤΟΝ ΤΟΙΧΟ ΚΑΙ ΟΥΤΟ ΚΑΘΕ ΕΞΗΣ...ΠΑΝΤΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΜΕ ΦΕΡΕΙ ΣΤΑ ΟΡΙΑ ΜΟΥ ΩΣΤΕ ΜΕΤΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΗΞΗ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΠΡΑΞΕΙΣ..ΕΧΩ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΗ ΝΑ ΜΗ ΔΙΝΩ ΣΗΜΑΣΙΑ Η ΝΑ ΣΙΓΟΤΡΑΓΟΥΔΑΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ ΤΟΝ ΕΞΟΡΓΙΖΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ Η ΝΑ ΒΓΩ ΕΞΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΤΟΥ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ ΛΕΣ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ Ο ΚΑΥΓΑΣ ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΜΕ ΕΜΕΝΑ ΝΑ ΚΛΑΙΩ ΩΣΤΕ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ.ΤΟΝ ΑΠΕΙΛΩ ΟΤΙ ΘΑ ΧΩΡΙΣΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΕΣΤΩ Κ ΜΙΑ ΚΛΩΤΣΙΑ Η ΣΠΡΩΞΙΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΑ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΑΛΛΑ ΕΚΕΙΝΟΣ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΤΑ ΘΕΩΡΕΙ ΞΥΛΟ ΚΑΙ ΜΕ ΛΕΕΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ ΚΑΙ ΟΤΙ ΦΤΑΙΩ ΕΓΩ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΥΓΑΔΕΣ ΤΗΝ ΑΠΕΙΛΗ ΓΙΑ ΧΩΡΙΣΜΟ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΑΦΟΥ ΒΛΕΠΕΙ ΟΤΙ ΠΑΝΤΑ ΤΟΥ ΛΕΩ ΟΤΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΘΑ ΦΥΓΩ ΑΛΛΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΦΕΥΓΩ...Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΧΩΡΙΣΩ ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΒΑΖΕΙ ΤΙΣ ΦΩΝΕΣ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕΙ ΓΙΑ ΒΛΑΚΕΙΕΣ 500 ΩΡΕΣ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΝΑ ΜΗ ΞΑΝΑΣΗΚΩΣΗ ΧΕΡΙ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΓΙΑ ΣΠΡΩΞΙΑ ΖΗΤΑΩ ΠΑΡΑΛΟΓΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ?ΤΟ ΝΑ ΣΥΖΗΤΗΣΩ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΤΟ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΠΑΝΤΑ ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΜΕ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΑΛΛΑ ΤΑ ΡΙΧΝΕΙ ΣΕ ΜΕΝΑ ΑΚΡΙΑ ΔΕΝ ΒΓΑΖΩ...ΟΠΟΤΕ Η ΛΥΣΗ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΜΑΖΙ ΤΟΥ...ΝΑ ΑΠΕΥΘΥΝΘΩ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΕΙΝΑΙ ΑΡΡΩΣΤΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΝ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ Η ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΘΑ ΤΟΥΣ ΧΑΛΑΣΩ ΤΗΝ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΕΙΚΟΝΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΑΡΩ ΒΟΗΘΕΙΑ .ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΧΩΡΙΣΩ ΘΕΛΩ ΕΝΑ ΜΑΓΙΚΟ ΡΑΒΔΑΚΙ ΝΑ ΤΟΝ ΑΛΛΑΞΕΙ ΠΡΟΣ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ....ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΣΥΜΒΟΥΛΕΨΤΕ ΜΕ.ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΞΑΡΤΗΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΑΖΙ ΠΑΝΤΟΥ ΜΕ ΘΕΛΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΟ ΠΛΑΙ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΤΟΝ ΕΝΟΧΛΟΥΝ ΟΛΑ ΟΣΑ ΚΑΝΩ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΟΤΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΟΝ ΑΠΟΛΥΤΟ ΕΛΕΓΧΟ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΠΕΡΝΕΙ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΕΚΕΙΝΟΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΩ ΚΑΠΟΥ..ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΟ ΖΗΤΑΩ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΠΟΥ ΘΕΣ ΝΑ ΠΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ...ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΑΠΟ ΖΗΛΕΙΑ ΑΛΛΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΑΖΙ ΝΑ ΜΟΥ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΟΝ ΕΛΕΓΧΟ ΣΕ ΟΛΑ.ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΜΕ ΚΑΛΕΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΕΙΜΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ ΦΤΑΙΩ ΕΓΩ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ???????????

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    833
    Δεν εισαι υπερβολική , το ότι σε κλωτσαει σε σπρώχνει δεν ειναι καθόλου σωστο , όσο και να θες να μη τον χωρισεις δεν πρέπει να τον αφηνεις να σε χτυπάει .
    Δεν ειναι ωραίο να σου επιβάλλεται με οποιο τροπο , πρέπει να ζητήσεις βοήθεια για το προβλημα σου .
    With every new day , your promises fade away, its a fine day to see that the last day for me is a beautiful day .....

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    150
    eleon δυστιχως δεν υπαρχει μαγικο ραβδακι!οταν παντρευτηκες αυτο τον ανθρωπο ειχε την ιδια συμπεριφορα?μονο εσυ μπορεις να βοηθησεις τον εαυτο σου.προτεινε του να πατε σε εναν συμβουλο γαμου αφου αυτος δεν εχει προβλημα με τη συμπεριφορα του δε θα συμφωνησει ευκολα.αλλα αυτο πρεπει να αλλαξει και για σενα και για το παιδι σου.αποτι καταλαβα σε καταπιεζει ψυχολογικα και συγουρα αυτο καποια στιγμη θα ξεσπασει μεσα σου.οσο για τις κλοτσιες και τις σπρωξιες αν στο ελεγε μια φιλη σου τι θα της ελεγες?μη περιμενεις να φτασεις στο νοσοκομειο εξαιτιας του.κανε κατι οσο ειναι νωρις!!!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    στο σκοτεινό τόπο...
    Posts
    684
    Ελεον, εδώ θα απευθυνθεις:

    http://www.isotita.gr/index.php/docs/c29/

    και καποια άλλα τηλέφωνα συγκεντρωμενα:
    http://www.entre.gr/themida/?page_id=11
    [SIZE="2"]"In a real dark night of the soul, it is always three o'clock in the morning, day after day"
    [/SIZE]

    [I]F. Scott Fitzgerald[/I]

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Ναυταθλητικός Όμιλος Ποδηλατών Βάρκιζας "Ο Βουκεφάλας
    Posts
    2,253
    eleon, μπορείς ν' απευθυνθείς κι εδώ, αν και πρέπει να προσπαθήσεις πολύ για να βγάλεις άκρη...

    http://www.4family.gr/parents/index....id=20&Itemid=0

    και στο τηλ. 210 3317305

    και σ' όλα τ' άλλα τηλ. που είναι στην ιστοσελίδα.

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    15
    ΕΧΩ ΑΠΕΥΘΥΝΘΕΙ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΣΤΕΛΝΕΤΕ ΑΛΛΑ ΜΑΤΑΙΑ..Η ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΣΤΗ ΦΑΣΗ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΕΣ .ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΟΤΑΝ ΞΑΝΑΓΙΝΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΩ Κ ΝΑ ΠΑΡΩ ΧΑΡΤΙ ΓΙΑΤΡΟΥ ΟΤΙ ΜΕ ΧΤΥΠΗΣΕ Ο ΣΥΖΥΓΟΣ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟ ΤΜΗΜΑ ΝΑ ΤΟ ΔΗΛΩΣΩ Κ Α ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΤΕΤΕΙΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ ΜΕ ΣΠΡΩΞΙΜΟ Κ ΜΕ ΤΡΑΒΙΓΜΑ ΜΑΛΛΙΩΝ..ΟΥΤΕ ΟΜΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΟΤΕ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΤΟΣΟ ΤΡΑΓΙΚΑ..ΕΠΙΣΗΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΔΕΙΞΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΕΧΤΩ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ..ΚΑΙ ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΟ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΖΗΤΑΩ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΜΕ ΤΙ ΤΠΟΠΟ ΘΑ ΤΟ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΥ ΔΕΙΞΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΑΝΕΧΤΩ ΑΛΛΟ ΠΙΑ...........

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Ναυταθλητικός Όμιλος Ποδηλατών Βάρκιζας "Ο Βουκεφάλας
    Posts
    2,253
    Aν σε κλοτσάει ή σου τραβάει τα μαλλιά ή σε σπρώχνει δύο λύσεις υπάρχουν μόνο:
    1. πας στο αστυνομικό τμήμα και τον καταγγέλεις και πάει αυτόφωρο ή
    2. τον ανέχεσαι και συνεχίζει -γιατί αυτά επαναλαμβάνονται, δε διορθώνονται-
    και γίνεται και βιαιότερος.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    150
    εγω στη θεση σου,σου ειπα τι θα εκανα!προς το παρον δε μπορω να σκεφτω κατι αλλο.αφου λες οτι δε θελεις να χωρησεις...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Λοιπον eleon ελπιζω να μας κανεις πλακα.Γιατι στην περιπτωση που δεν κανεις πλακα,τα πραγματα ειναι πολυ σοβαρα και δεν το εχεις παρει χαμπαρι.
    Απο την στιγμη που φωναζει σε σπρωχνει σε τραβαει απο τα μαλλια και σε κολλαει στον τοιχο,και εσυ επιμενεις οτι δεν θελεις να τον χωρισεις και οτι δεν ειναι βιαιος τι να πω?
    Αν οπως λες δεν θελεις να βλεπει το παιδι σου αυτες τις σκηνες το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να χωρισεις και να τον καταγγειλεις.
    Ποιοι ειναι οι λογοι που δεν θες να χωρισεις?

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by eleon View Post
    ΕΧΩ ΑΠΕΥΘΥΝΘΕΙ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΣΤΕΛΝΕΤΕ ΑΛΛΑ ΜΑΤΑΙΑ..Η ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΣΤΗ ΦΑΣΗ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΕΣ .ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΟΤΑΝ ΞΑΝΑΓΙΝΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΩ Κ ΝΑ ΠΑΡΩ ΧΑΡΤΙ ΓΙΑΤΡΟΥ ΟΤΙ ΜΕ ΧΤΥΠΗΣΕ Ο ΣΥΖΥΓΟΣ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟ ΤΜΗΜΑ ΝΑ ΤΟ ΔΗΛΩΣΩ Κ Α ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΤΕΤΕΙΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ ΜΕ ΣΠΡΩΞΙΜΟ Κ ΜΕ ΤΡΑΒΙΓΜΑ ΜΑΛΛΙΩΝ..ΟΥΤΕ ΟΜΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΟΤΕ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΤΟΣΟ ΤΡΑΓΙΚΑ..ΕΠΙΣΗΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΔΕΙΞΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΕΧΤΩ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ..ΚΑΙ ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΟ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΖΗΤΑΩ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΜΕ ΤΙ ΤΠΟΠΟ ΘΑ ΤΟ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΥ ΔΕΙΞΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΑΝΕΧΤΩ ΑΛΛΟ ΠΙΑ...........
    eleon γειά σου κι από μένα,
    συνήθως το θύμα της κακοποίησης εν προκειμένω εσύ, πάντα ελπίζει ότι όλα θ' αλλάξουν προς το καλύτερο(!), κάτι
    που σε διαβεβαιώ κι εγώ, όπως και τ' άλλα μέλη εδώ, δεν πρόκειται να γίνει κι άδικα ταλαιπωρείσαι και συνεργείς κυρίως και στην
    συναισθηματική κακοποίηση του παιδιού. Τί φύλο είναι το παιδί;

    Κι όχι μόνο δεν πρόκειται ν' αλλάξει κάτι, αλλά το πλέον σίγουρο είναι ότι τα πράγματα θα χειροτερέψουν.

    Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να του πεις, ότι ήδη έχεις ενημερώσει π.χ. κοινωνική λειτουργό και ψυχολόγο για την κατάσταση,
    που βιώνεις κι αν συνεχίσει, ότι θα καταφύγεις και στην αστυνομία, ενώ του βάζεις όρια και διεκδικείς πλέον συνθήκες ομαλής διαβίωσης.
    Και φυσικά εννοείται, ότι καταφεύγεις στην κοινωνική λειτουργό του δήμου της περιοχής σου για οδηγίες, συμβουλές και καθοδήγηση.
    Άσε τη ζωή που κάνεις... και ψάξε για τη ζωή που χάνεις

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    15
    ΚΟΙΝΩΝΙΚΕΣ ΦΟΒΙΕΣ + ΝΤΡΟΠΗ , ΦΟΒΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΓΝΩΣΤΟ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ,Η ΔΥΝΑΜΗ ΤΗΣ ΣΥΝΥΘΕΙΑΣ ΚΑΙ Ο ΦΟΒΟΣ ΓΙΑ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΑΛΛΑΓΗ,ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΑΝ ΤΕΛΙΚΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ Η ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ , ΦΟΒΟΣ ΜΗΠΩΣ ΥΠΕΡΒΑΛΛΩ...........ΚΑΙ ΟΙ ΣΚΕΨΕΙΣ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΚΑΤΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΩ ΟΛΑ.......ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΙΣΩΣ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ ΕΥΚΟΛΑ ΝΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΑΛΛΑ ΔΥΣΚΟΛΑ ΔΥΣΚΟΛΑ....ΑΝ ΕΙΧΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΝΑ ΜΕ ΣΤΗΡΙΞΟΥΝ...ΙΣΩΣ Κ ΤΟΤΕ ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΑΔΥΝΑΜΟ ΑΝΘΡΩΠΑΚΙ ΠΟΝΑΕΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ..ΣΕ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΤΟ ΣΥΖΗΤΗΣΑ ΜΕ ΒΡΙΣΚΗ Κ ΕΚΕΙΝΗ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ..ΛΕΕΙ <<ΝΑΙ ΜΩΡΕ ΕΤΣΙ ΧΩΡΙΖΟΥΝ ΕΙΣΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΔΡΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΜΙΑ ΣΤΟ ΤΟΣΟ ΑΜΑ ΚΑΥΓΑΔΙΣΕΤΕ ΠΟΛΥ ΕΚΝΕΥΡΙΣΤΗ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΑΙ ΣΕ ΣΠΡΩΞΕΙ ΠΙΟ ΠΕΡΑ ΧΩΡΙΖΕΙΣ ΚΑΙ ΠΡΙΝ 2 ΜΗΝΕΣ ΣΟΥ ΤΡΑΒΗΞΕ ΤΟ ΜΑΛΛΙ ΓΙΑ 1 ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΟ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΚΑΥΓΑ ΧΩΡΙΣΕ ...ΚΑΙ ΠΕΣ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΣΟΥ ΜΕΤΑ ΧΩΡΙΣΑ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΕΠΕΙΔΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΜΟΥ ΤΡΑΒΗΞΕ ΜΙΑ ΤΡΙΧΑ ΑΠΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ ΜΕ ΕΣΠΡΩΞΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ ΕΣΠΑΣΕ 3 ΠΟΤΗΡΙΑ..ΔΕΝ ΜΑΛΩΝΟΥΝΤΑ ΖΕΥΓΑΡΙΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΖΕΥΓΑΡΙ ΜΕΛΙ ΓΑΛΑ ΑΠΟ ΠΡΩΙ ΜΕΧΡΙ ΒΡΑΔΥ,ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΒΡΑΔΥ ΜΕΧΡΙ ΠΡΩΙ>>

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    τότε στο ερώτημά σου "τί να κάνω?" θα πρέπει να δώσουμε απάντηση "να υπομείνεις κι όσο τ' αντέξεις!" Και πες ότι τ' αντέχεις!
    Το θέμα είναι μην βρεθείς στην δυσάρεστη θέση να σου τραβήξει και το παιδί μεθαύριο τα μαλλιά, γιατί δεν το προστάτεψες,
    απ' όλη αυτή την κακοποιητική συμπεριφορά του πατέρα. Τί παράδειγμα και πρότυπο έχει τώρα αυτή η ψυχούλα
    απ' τους γονείς του; Αν είναι αγόρι το πιθανότερο είναι να ξεσηκώσει την συμπεριφορά του άντρα σου και να στραφεί
    εναντίον σου, γιατί με τον χειριστικό τρόπο τώρα βλέπει ότι ο ένας επιβάλλεται στον άλλον. Κι αυτό είναι το χειρότερο!
    Να μην σε σέβεται το σπλάχνο σου, γιατί επιτρέπεις μπροστά στα ματάκια του να διαδραματίζονται σκηνές βίας!
    Αν δεν θες να το πληγώσεις ανεπανόρθωτα και να δημιουργήσεις προβλήματα, βρες τρόπο και σταμάτα το αυτό που συμβαίνει.
    Μπροστά στην ψυχική υγεία κυρίως του παιδιού, ξεπέρνα τις ντροπές και ζήτα βοήθεια ΤΩΡΑ! Λύσεις να ξέρεις υπάρχουν!
    Άσε τη ζωή που κάνεις... και ψάξε για τη ζωή που χάνεις

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    athens
    Posts
    291
    ... για μερικές κλωτσιές ... για μερικά τραβήγματα μαλλιών ... για μερικά κολλήματα στο τοίχο ... για μερικές γκαρίδες και σπασίματα αντικειμένων... για μερικά κλάματα ... για μερική τρομοκρατία ... για να μη σε αφήνει να πηγαίνεις πουθενά μόνη σου ...

    αναζητείται μαγικό ραβδάκι
    http://www.qvzine.net/images/bingo-2.pdf
    ΑΝΤΙΣΕΞΙΣΤΙΚΟ / LGBTQ ΜΠΙΝΓΚΟ

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    833
    Δεν εχεις κάποιον απο το περιβάλλον σου ? αδελφο αδελφη να πει αυτός στον άντρα σου .
    Δεν επιτρέπεται να σου συμπεριφέρεται έτσι , η φίλη σου τα λέει αυτα γιατι ειναι δεν την αγγίζουν . Τίποτα δεν την αγκιζει .
    Μα δεν υπαρχει Θεός να δει όλα αυτα ? να μπορέσει να φέρει κοντα ανθρώπους που ταιριάζουν , πως η κοινωνία μας θα ειναι καλύτερη όταν συμβαίνουν όλα αυτα .
    With every new day , your promises fade away, its a fine day to see that the last day for me is a beautiful day .....

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    athens
    Posts
    291
    ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΔΕΙΞΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΕΧΤΩ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ..ΚΑΙ ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΟ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΖΗΤΑΩ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΜΕ ΤΙ ΤΠΟΠΟ ΘΑ ΤΟ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΥ ΔΕΙΞΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΑΝΕΧΤΩ ΑΛΛΟ ΠΙΑ.
    Ίσως θα μπορούσες να φύγεις από το σπίτι μαζί με το παιδί, να πας σε γονείς /συγγενείς/φίλους σου ένα διάστημα.
    Το καταλαβαίνω ότι δεν θες να στεναχωρήσεις και να "φορτώσεις" το πρόβλημά σου σε τρίτους ΌΜΩΣ
    καλό είναι να προιδεάσεις κάποιους άνθρωπους που εμπιστεύεσαι ότι τα πράγματα ΔΕΝ είναι ρόδινα.
    Με το να τον απειλείς πως άμα σε ξανα ΚΑΚΟΠΟΙΗΣΕΙ θα χωρίσεις και αυτός να μην το πιστεύει, δεν γίνεται τίποτα.
    Πάντως -επαναλαμβάνω- πρόσεχε τη θέση σου ούτως ώστε να μη καταλήξεις αυτή που θα γίνει η ... απειλούμενη
    και μην είσαι μόνη σε αυτό, χρειάζεσαι υποστήριξη.
    http://www.qvzine.net/images/bingo-2.pdf
    ΑΝΤΙΣΕΞΙΣΤΙΚΟ / LGBTQ ΜΠΙΝΓΚΟ

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. δεν μπορώ να κάνω φίλους
    By sheldon in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 205
    Last Post: 02-01-2016, 01:02
  2. Γιατι να μην μπορω να κανω φιλους??
    By dementia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 21-01-2012, 17:10
  3. ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΠΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΕΞ
    By BrokeN_DoLL in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 76
    Last Post: 18-09-2011, 13:59
  4. Δεν μπορω να κανω σχεση
    By Constanse in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 63
    Last Post: 12-07-2011, 17:23
  5. Δεν μπορώ να βρω τι να κάνω στην ζωή μου...
    By Densoulew in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 4
    Last Post: 15-05-2011, 03:07

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •