ερωτευτηκα τον κολλητο μου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    12

    ερωτευτηκα τον κολλητο μου

    γεια σε ολους.πρωτη φορα σε forum αλλα νομιζω οτι το εχω αναγκη!
    λοιπον εχω ενα φιλο-τι φιλο,κολλητο οσο δεν παει-τον οποιο νομιζω οτι ερωτευτηκα.
    το καταλαβα μολις μια φιλη μου μου εκμυστηρευτηκε οτι της αρεσει.στην αρχη προσφερθηκα να τη βοηθησω να τον κερδισει.τις επομενες μερες αρχισα να τον βλεπω διαφορετικα.επειδη ειμαι και στην τριτη λυκειου γραφουμε επετηριδα και απ'αυτα που γραψαμε ο ενας στον αλλο συγκινηθηκα και καταλαβα οτι ειναι ενας απο τους σημαντικοτερους ανθρωπους στη ζωη μου.
    ομως εχω κολλησει πολυ ασχημα και ειναι και η αλλη φιλη μου στη μεση.αλλα πιο πολυ φοβαμαι την αντιδραση του αν του πω οσα νοιωθω,καταλαβαινετε,μηπως τον χασω οριστικα και απο φιλο.
    μπορειτε να βοηθησετε?:confused:
    σημ:μη μου πειτε οτι ειμαι ακομα μικρη για να καταλαβαινω τι ειναι ερωτας και αγαπη γιατι ειμαι αρκετα ωριμη για να το ξερω.ευχαριστω!:)

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    933
    του κολλητου σου του αρεσει η φιλη σου?ειναι καλη σου φιλη?

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    12
    οχι δεν του αρεσει αλλα ειναι παρα πολυ καλη μου φιλη.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    933
    μαλιστα.δυσκολα τα πραγματα.θα φανει οτι προδιδεις τη φιλη σου.της ειπες οτι αυτος δεν ενδιαφερεται?και του φιλου σου του αρεσεις εσυ?

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    12
    η φιλη μου εχει καταλαβει οτι δεν του αρεσει ι ιδια αλλα ακομα ελπιζει.βασικα θελει να ααφησει τα πραγματα οπως ειναι τουλαχιστον μεχρι το καλοκαιρι και απο κει και μετα θα δει τι θα κανει.εγω δε ξερω αν αρεσω σ'αυτον,αν το ηξερα δε θα υπηρχε κανενα προβλημα,θα του το ειχα πει και θα ημασταν μαζι τωρα.απλα ξερω οτι ειμαι πολυ σημαντικη γι'αυτον και δε θελει να με χασει.τωρα σα φιλη ή σαν κατι παραπανω δεν το ξερω...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    933
    νομιζω οτι μπορεις να το καταλαβεις απο τον τροπο που σε κοιταει αν θελει κατι παραπανω.μπορεις και να ερθεις πιο κοντα του με τα λογια σου και τη συμπεριφορα σου και να δεις αντιδρασεις

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    12
    δηλαδη λες να του πω οσα σκεφτομαι μονο αν δειξει κι αυτος καποιο ενδιαφερον?αλλιως να μη μιλησω?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    933
    να το φερεις απ εξω να δεις αντιδρασεις.

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    12
    οκ ευχαριστω!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    the neverland
    Posts
    605
    εγώ τα εφτιαξα με τον κολλητό μου και έληξε άδοξα,ενώ το αγόρι μου τα είχε με την κολλητή του 4 χρόνια,και είναι ακόμα καλοί φιλοι..
    ολα παιζουν..να εισαι σιγουρη για το τι νιωθεις πριν μιλησεις και να εισαι προετοιμασμενη για ολα,ειτε κανετε σχεση ειτε οχι.
    καλη τυχη απο μενα.
    No matter what anybody tells you, words and ideas can change the world. -Deas poets society

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    12
    ευχαριστω πολυ...

  12. #12
    πιαστον και φιλα τον. τοσο απλα. 3η λυκειου πας. σ αυτες τις ηλικιες πρωτα ενεργουμε και μετα σκεφτομαστε (και ας λενε οι δασκαλοι-καθηγητες το αντιθετο):D ή βγείτε τα δυο σας και εκει που θα εχετε πιει λιγο παραπανω βρες τροπο να χειλια σ να ερθουν σε ελαχιστη αποσταση απο τα δικα του, να νιωθετε ο ενας την ανασα του αλλου και οτι γινει.ενας απ τους δυο δυσκολα να κρατηθει. Μην το σκεφτεσαι πολυ. Οσο πιο πολυ το σκέφτεσαι τοσο το χειροτερο. Το μονο προβλημα είναι η φίλη σου αλλα αν ειναι πραγματικα φίλη σου δεν θα παιξει προβλημα

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    204
    Quote Originally Posted by evel94 View Post
    λοιπον εχω ενα φιλο-τι φιλο,κολλητο οσο δεν παει-τον οποιο νομιζω οτι ερωτευτηκα.
    το καταλαβα μολις μια φιλη μου μου εκμυστηρευτηκε οτι της αρεσει.στην αρχη προσφερθηκα να τη βοηθησω να τον κερδισει.
    γεια σ το ιδιο περιπου επαθα και γω με την κολλητη μ.. αρχικα δεν μ αρεσε και την ειχα βαλει να μ γνωρισει καποια φιλη τησ...οταν ομωσ αυτη τα εφτιαξε με τον κολλητο μου τοτε ανακαλυψα οτι την αγαπω παρα πολυ και πλεον μ αρεσει...ειμαι σε μια φαση που ολα πανω τησ τα βλεπω ωραια και δεν ξερω πωσ καταληξα εδω!!!!!ειναι στιγμεσ που θελω να τα πω ολα και στουσ 2 αλλα το θεμα ειναι οτι αγαπιουνται και ειναι και οι 2 καλυτεροι μ φιλοι....δεν ξερω τι κανω????εχω μπερδευτει και ειμαι στην πιο ασχημη φαση τησ ζωησ μου(οχι μονο γι αυτο το λογο αλλα και για καποια αλλα πραγματα που με στεναχωρουν)....την αγαπω ρε γαμωτο αλλα ετσι οπωσ ειναι τα πραγματα δεν θα την εχω ποτε μ..
    (ειμαι 22)

  14. #14
    προχωρα γρηγορα και μην το σκέφτεσαι!
    γιάννης

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    ΝΑΞΟΣ
    Posts
    1,499
    Quote Originally Posted by evel94 View Post
    γεια σε ολους.πρωτη φορα σε forum αλλα νομιζω οτι το εχω αναγκη!
    λοιπον εχω ενα φιλο-τι φιλο,κολλητο οσο δεν παει-τον οποιο νομιζω οτι ερωτευτηκα.
    το καταλαβα μολις μια φιλη μου μου εκμυστηρευτηκε οτι της αρεσει.στην αρχη προσφερθηκα να τη βοηθησω να τον κερδισει.τις επομενες μερες αρχισα να τον βλεπω διαφορετικα.επειδη ειμαι και στην τριτη λυκειου γραφουμε επετηριδα και απ'αυτα που γραψαμε ο ενας στον αλλο συγκινηθηκα και καταλαβα οτι ειναι ενας απο τους σημαντικοτερους ανθρωπους στη ζωη μου.
    ομως εχω κολλησει πολυ ασχημα και ειναι και η αλλη φιλη μου στη μεση.αλλα πιο πολυ φοβαμαι την αντιδραση του αν του πω οσα νοιωθω,καταλαβαινετε,μηπως τον χασω οριστικα και απο φιλο.
    μπορειτε να βοηθησετε?:confused:
    σημ:μη μου πειτε οτι ειμαι ακομα μικρη για να καταλαβαινω τι ειναι ερωτας και αγαπη γιατι ειμαι αρκετα ωριμη για να το ξερω.ευχαριστω!:)
    καλά να τον χάσεις δεν παίζει.. και δεν χάνεις και τίποτα να του το πεις :) την συμβουλή μου την ξέρεις ΠΕΣ ΤΟΥ ΤΟ! ρίσκο είναι αλλά αξίζει!
    καλή τύχη!
    [COLOR="#800080"][SIZE=5][FONT=Comic Sans MS][B]Honey, nobody ever gonna love you
    The way I try to do.[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR]

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Ερωτεύτηκα, ενώ είμαι σε σχέση
    By Deleted20082014 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 33
    Last Post: 20-12-2012, 02:53
  2. ερωτευτηκα????
    By elirene in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 47
    Last Post: 10-08-2011, 18:48
  3. Βοήθεια!Ερωτεύτηκα!
    By Phil_85 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 24-01-2008, 22:21
  4. Ερωτευτηκα, και τωρα τι?
    By gramle in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 40
    Last Post: 20-07-2007, 14:28
  5. Φιλια και ερωτας, τι γινεται αν ερωτευτεις τον κολλητο σου
    By george002 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 21-08-2006, 21:46

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •