απιστία...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 51
  1. #1

    απιστία...

    καλως ήρθα στο κλάμπ με τους απατημένους...έχουμε εφτά χρόνια σχέση(υποτίθεται σοβαρή)πηγαίναμε προς επισημοποίηση και μαθαίνω πως πριν ένα χρόνο με απάτησε..αυτός υποστηρίζει πως οτι γινόταν μαζί της ήταν μόνο η επαφή δεν υπάρχει κανένα συναίσθημα..μετά κλασσικά μου έλεγε οτι το μετάνοιωσε οτι δεν μου το είπε γιατι φοβόταν οτι θα με χάσει,οτι μόνο εμένα θέλει κλπ κλπ...ας βοηθήσει κάποιος έχω χάσει τα πάντα γύρω μου,,θέλω να είμαι μαζί του δεν μπορώ χωρις αυτόν..τι κάνουμε σε αυτές τισ περιπτώσεις???

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    934
    γεια σου τριανταφυλιτσα
    καλο θα ειναι για εμενα,να ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ πολυ καλα οτι αν επαναληφθει κατι τετοιο θα χωρισετε
    και τοτε ομως θα χωρισετε πραγματικα γιατι μετα θα λεει,ενταξυ μωρε,θα με συγχωρεσει
    τριχτου τα δοντια
    εξηγησε του πως αν επαναληφθει αυτο η θα πας κι εσυ με καποιον αλλα θα το ξερει πριν πας
    θα ντυθεις θα φιαχτεις και θα του πεις οτι τωρα παω να στην κανω κι εγω
    η θα χωρισετε
    αλλα πες του λογο του οτι δεν σε προειδοποιησα αυτο θα στο κανω αν επαναληφθει
    ενταξυ εφοσον πατε και σοβαρα αν δεν εχεις παρει αλλο δικαιωμα κι εχεις την δυναμη να του δωσεις μια ευκαιρια δως του αλλα ΜΟΝΟ ΜΙΑ
    γιατι ξερεις οταν κανεις κατι στραβο την μια φορα λεγεται λαθος,οταν επαναλαμβανεις ομως το ιδιο και δευτερη φορα ξερεις πιστευω πως λεγεται
    ευχομαι να σας πανε ολα καλα κοπελια μου στην πορεις της σχεσης σας
    ως τωρα απο οτι καταλαβαινω πρεπει να φοβηθηκε λιγο μην σε χασει ε?
    Να σκεφτεσαι γρηγορα μα να μιλας αργα...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    833
    Τον συγχωρείς , γιατι θες να εισαι με αυτόν , αλλα αν το ξανακάνει ? αυτα αν τα κανεις μια φορα ειναι πιθανό να το ξανακανεις .
    Αυτός σου το είπε ? είχε τύψεις ? ή το έμαθες απο αλλου ?
    With every new day , your promises fade away, its a fine day to see that the last day for me is a beautiful day .....

  4. #4
    απο αλλόυ το έμαθα συνέβη κάτι και τον πήρε τηλ αυτη..δεν θα μου το έλεγε γιατί δεν ήθελε να με χάσει έτσι μου λέει.για μένα είναι όλη μου η΄ζωη τον αγαπάω υπερβολικά(με την καλή έννοια,όχι υστερίεσ κλπ)τον τελευταίο χρόνο είμαστε απο απόστασή,,μου ξεκάθάριζε συνεχώς οτι δεν αισθανόταν τίποτα γι αυτην..είναι δυνατόν να συμβαίνει αυτό?να πασ με άλλη και να μην νοιώθεισ τίποτα?

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by triantafoulitsa View Post
    καλως ήρθα στο κλάμπ με τους απατημένους...έχουμε εφτά χρόνια σχέση(υποτίθεται σοβαρή)πηγαίναμε προς επισημοποίηση και μαθαίνω πως πριν ένα χρόνο με απάτησε..αυτός υποστηρίζει πως οτι γινόταν μαζί της ήταν μόνο η επαφή δεν υπάρχει κανένα συναίσθημα..μετά κλασσικά μου έλεγε οτι το μετάνοιωσε οτι δεν μου το είπε γιατι φοβόταν οτι θα με χάσει,οτι μόνο εμένα θέλει κλπ κλπ...ας βοηθήσει κάποιος έχω χάσει τα πάντα γύρω μου,,θέλω να είμαι μαζί του δεν μπορώ χωρις αυτόν..τι κάνουμε σε αυτές τισ περιπτώσεις???
    Αμα δεν εχεις δει κατι περιεργο προσφατα γτ. να τα χαλασετε? γτ. να μην γινει ο ανδρας της ζωη σου? επειδη εκανε μια βλακεια ,ενα λαθος πριν ενα χρονο?
    Αποψη μου ειναι να παντρευτεις τον ανθρωπο αυτον! αφου τον ΑΓΑΠΑΣ ρεσυ!! ,τι χαλιεσαι? στα τοσα χρονια εκανε κατι και αμεσως να παει ο νουσου στο κακο??? Πρεπει να ξερεις πως εμεις οι ανδρες εχουμε αλλη μια διαφορα , μπορει να παμε με μια γυναικα μονο κι μονο για την σαρκικη απολαυση! να μην νιωθουμε ερωτα για αυτην! ετσι λοιπον αμα μια φορα παμε με μια αλλη γυναικα δεν ειναι αναγκη να εχουμε αλλαξει τα αισθηματα μας για την γυναικα της ζωης μας! ετσι λοιπον κι ο ανδρας σου δεν παει να πει οτι δεν σε αγαπα? Μην σκεφτεσαι ετσι, μην χαλας αυτο το ονειρο που ζεις!!
    Υ.Γ. Δεν δικαιολογω αυτο που εκανε πριν ενα χρονο!Εγω δεν θα το εκανα! ουτε θα το κανω πωτε στη κοπελα μου που τοσο ΠΟΛΥ ΛΑΤΡΕΥΩ ΚΙ ΑΓΑΠΩ!!

  6. #6
    μακάρι να την αγάπας.. αλλά πλέον δεν μου είναι εύκολο να πιστέψω οτι υπάρχει έστω και ένασ άνθρωποσ εκεί έξω που να μην έχει απατηθεί.....δεν θέλησα ποτέ να κάνω κάτι με κάποιον άλλον, ήμουν για πάντα δική του..κ αυτόσ πωσ μπόρεσε και μου το έκανε αυτο μου λέτε????του είπα οτι θέλω να χωρίσουμε και μου είπε οτι θα με πέριμενει όσο χρειαστεί για να ηρεμήσω και θα κάνει οτι του ζητήσω αρκεί να τον συγχωρέσω μου ζήτησε εκείνη την στιγμή να τον παντρευτω αν είναι να καταλάβς τι σημαίνω γι αυτόν..είναι δύνατον να με αγαπάει οπως λέει και να πήγαινε με άλλη πριν έναν χρόνο???

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by triantafoulitsa View Post
    μακάρι να την αγάπας.. αλλά πλέον δεν μου είναι εύκολο να πιστέψω οτι υπάρχει έστω και ένασ άνθρωποσ εκεί έξω που να μην έχει απατηθεί.....δεν θέλησα ποτέ να κάνω κάτι με κάποιον άλλον, ήμουν για πάντα δική του..κ αυτόσ πωσ μπόρεσε και μου το έκανε αυτο μου λέτε????του είπα οτι θέλω να χωρίσουμε και μου είπε οτι θα με πέριμενει όσο χρειαστεί για να ηρεμήσω και θα κάνει οτι του ζητήσω αρκεί να τον συγχωρέσω μου ζήτησε εκείνη την στιγμή να τον παντρευτω αν είναι να καταλάβς τι σημαίνω γι αυτόν..είναι δύνατον να με αγαπάει οπως λέει και να πήγαινε με άλλη πριν έναν χρόνο???
    Μην χαλασεις ρεσυ! αυτην την ομορφη σχεση!! απο αυτα που λες - αποψη μου παντα ετσι - ο τυπος σε αγαπα! κι εσυ σκεφτεσαι χαζομαρες?
    Δυστυχως δεν ειναι ολες οι σχεσεις αληθινες και δυνατες απο παθος. Βλεπεις δεν μας χτυπα ολους με την ιδια ευστοχια το βελος του Ερωτα! Υπαρχει πολυ υποκρισια γυρο μας, ειτε εμεις ειτε οι γυναικες μπορει να κανουμε κατι για συμφερον , για βολεμα , γτ. δεν υπαρχει αλλη λυση! Για αυτο σου λεω , επειδη εσυ δειχνεις οτι ζεις κατι ομορφο και αληθινο με τον ανδρα σου! και ο ανδρας σου ισως το ιδιο απο την πλευρα του!
    Μην φρικαρεις λοιπον επειδη εκανε μια μαλακια ! σου λεω για τον ανδρα ειναι διαφορετικο η απιστια απο οτι εσας , εσεις οταν πατε με αλλον ,επειδη ειστε πιο εγκεφαλικα ,οντος σπαει κατι μεσα σας αμα πατε με αλλον .
    Τελος ,σου λεω οτι δεν ειναι σωστο αυτο που εκανε , ουτε θα το εκανα εγω. Απλα μην χαλασεις τον ερωτα σας ρεσυ!!

  8. #8
    ευχαριστώ πολύ...πράγματικα έστω και για λίγο με κάνατε να νοιώσω καλύτερα.το μόνο σίγουρο που ξέρω είναι οτι δεν μου αρέσει η ζωη μου χωρίς αυτον...δεν ξέρω πόση δύναμη χρειάζεται για να συγχωρέσω και να εμπιστευτώ ξανά..ξέρεισ τώρα σκέφτομαι ότι βάζει ο κάθε γυναικέιος απατημένος νους..

  9. #9
    [QUOTE=triantafoulitsa;338288]μακάρι να την αγάπας.. αλλά πλέον δεν μου είναι εύκολο να πιστέψω οτι υπάρχει έστω και ένασ άνθρωποσ εκεί έξω που να μην έχει απατηθεί.....δεν θέλησα ποτέ να κάνω κάτι με κάποιον άλλον, ήμουν για πάντα δική του..κ αυτόσ πωσ μπόρεσε και μου το έκανε αυτο μου λέτε????

    ποσο πολυ σε καταλαβαινω και σε νιωθω???

  10. #10
    η κατανόηση εδω υπάρχει...τι να κάνω..έχω χάσει όλο τον κόσμο μου..κανείσ δεν μπορεί να μου εγγυηθεί πςσ δεν θα με ξαναπληγώσει....

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193

  12. #12
    Quote Originally Posted by triantafoulitsa View Post
    η κατανόηση εδω υπάρχει...τι να κάνω..έχω χάσει όλο τον κόσμο μου..κανείσ δεν μπορεί να μου εγγυηθεί πςσ δεν θα με ξαναπληγώσει....
    οχι κανεις δεν μπορει να σου εγγυηθει αυτο... αλλα κανεις δεν μπορει να σου εγγυηθει και τιποτα σε αυτη την ζωη!!! απ'οτι καταλαβαινω δεν θες σε καμια περιπτωση να το ληξεις, και μονο που το συζητας μεσα σου τον εχεις συγχωρεσει, απλως φοβασαι... θα σε συμβουλευα να παρεις 1-2 μερες αποσταση απο εκεινον, να του πεις για 2 μερουλες να μην επικοινωνησετε και να κατσεις να σκεφτεις, να ηρεμησεις και να συνειδητοποιησεις αυτο που σου εχει συμβει... οταν το καταφερεις να τον παρεις να βρεθειτε και να συζητησετε ομορφα και ωραια και πανω απ'ολα ειλικρινα... καντου τις ερωτησεις σου, ζητα τις απαντησεις σου, πες του ακριβως ολα αυτα που νιωθεις και σκεφτεσαι, αυτα που φοβασαι... και δωστου την ευκαιρια να σου πει και εκεινος τι θελει... ευχομαι το καλυτερο για σενα!!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Salonica
    Posts
    772
    Axl100 κλαίιιιιιιιιωωωω χαχαχαχαχαχχαχαχα

  14. #14
    axl100---πολύ σώστος ο αρκάς αλλά για κάποιους είναι αστεία και για κάποιους στεναχώρια--...ούτε εγώ επέλεξα να με κοροιδέψουν και δεν έχω πλήγωσει κανέναν έτσι..δεν μιλάω πλέον μαζί του εδώ και καιρό..θέλω πολύ να τον συγχωρέσω αλλά φοβάμαι πως θα ξεχάσω το περιστατικό αυτό και πως θα του έχω ξανά εμπιστοσύνη

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Salonica
    Posts
    772
    Κοπέλα μου δεν αξίζει να πετάξεις μια τέτοια σχέση για χαζομάρες, οι άντρες είμαστε απο τη φύση μας ασυγκράτητοι κάποιες φορές και κάνουμε αυτο που κάνουμε μόνο κ μόνο απο χαζομάρα, ούτε ένοιωθε, ούτε σε σύγκρινε με καμία οταν το έκανε, απλά υπέκυψε στις ορμές του κ εκανε μια χαζομάρα της στιγμής, το πιστεύω πως σε λατρεύει ο φίλος σου κ αξίζει να το διαγράψεις αυτο που έγινε, ζήστε τη ζωή σας

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Απιστία
    By chris_663 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 24
    Last Post: 15-06-2011, 18:16
  2. απιστια
    By elirene in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 48
    Last Post: 21-04-2011, 19:07
  3. απιστια...
    By bunny in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 275
    Last Post: 29-05-2010, 01:37
  4. απιστια
    By fostel in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 37
    Last Post: 13-10-2007, 21:43
  5. απιστία
    By eliot in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 29
    Last Post: 18-07-2006, 20:13

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •