το γαστρεντερικο μου μεσα... - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 24 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 357
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    376
    Νόμιζα μαντζούνι λένε στη Κρήτη μόνο, θα είναι νησιώτικο φαίνεται, ναι δες κ μένα μου αρέσουν γενικά τα φυτικά κ να μη γίνονται πειράματα στα ζώα αλλά να είναι κ πιστοποιημένα,αλόες θα βρεις πολλές, κ το φαρμακείο πουλάει,δες για τη συγκεκριμένη

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    ανταρκτικη τζαμαικα, κουβα , βραζιλια, κατω μαγουλινιτ
    Posts
    417
    ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΜΕΤΑ...
    ΛΟιπον "εμπλεξα" κι εγω με τα λεγομενα ψυχοφαρμακα. Αποδεχθηκα οτι ενα κομματι απο ολα αυτα που μου εχουνε συμβει οφειλεται και σε ψυχολογικους παραγοντες. Θεωρησα οτι ειναι καλυτερο να βρω ψυχιατρο που ομως κανει και ψυχοθεραπεια. Το δικο μου "κοκτειλ" περιεχει χαναχ (0.5+0.5+0.5), dogmatyl (καθοτι ολη την ημερα δεν μπορω να φαω τιποτα σε αντιθεση με το βραδυ οπου ολα επανερχονται στο φυσιολογικο), βιταμινη c (για την ορεξη) και εδω και τρεις μερες efexor 75mg. H ψυχιατρος μου εβαλε και στοιχημα οτι σε 10 μερες με το efexor η ενεργεια μου θα επανερθει στο φυσιολογικο (το πρωι δεν μου ειναι καλα ενω το βραδυ γυρω στις 8.30 καλυτερευω. Ελπιζω κατι να γινει γιατι αρχισα να κουραζομαι. Αν καποιος ειδε βελτιωση με το efexor παρακαλω ας μου γραψει.
    Εχω κανει ηδη 2 ψυχοθεραπειες το πρωτο πορισμα της γιατρου "υπαρχει και κληρονομικη προδιαθεση". Υπαρχει δρομος ακομα ελπιζω να βρω μια ακρη. Προς το παρον ζω μια διαολεμενη κατασταση με σκαμπανεβασματα που με εχει κουρασει. Προσπαθω να ειμαι οσο το δυνατον πιο σαφης οταν μιλαω με την ψυχολογο καθως ο φαρμακοποιος μου μου τονισε οτι αναλογα πως θα τα πεις στον ψυχολογο αναλογη θα ειναι και η αγωγη που θα σου δωσει. Σιγα σιγα θα αρχισουμε και αυτο που λεγεται γνωστικη συμπεριφορα .Ειδωμεν...

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Γειά σου και πάλι, όταν λοιπόν με το καλό θ' αντιμετωπίσεις και να το επιδιώξεις οπωσδήποτε ν' αντιμετωπίσεις τα αίτια
    των ψυχολογικών σου προβλημάτων με την ψυχοθεραπεία ίσως τότε τα φάρμακα πλέον νάναι περιττά. Εύχομαι αυτό να γίνει σύντομα!
    Τα σκαμπανεβάσματα που αναφέρεις προς το παρόν είναι δικαιολογημένα. Καλή συνέχεια κι υπομονή!
    Άσε τη ζωή που κάνεις... και ψάξε για τη ζωή που χάνεις

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    692
    Καλησπέρα και απο εμένα. Ξέρω οτι τα γαστρεντερικά προβλήματα είναι κυρίως ψυχοσωματικά (όταν έχω πανικούς μετακομίζω στην τουαλετα και δεν μπορώ να φάω τίποτα) αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί να πάρεις αντικαταθλιπτικά... Σίγουρα θα σε ανακουφίσουν γιατί χτίζουν ενα "τείχος" γύρω σου για να μην σε αγγίζουν όσα σε ενοχλούν. Δεν σημαίνει όμως οτι αυτά δεν είναι εκεί. Και αυτά σου τα λεω εγω που παίρνω φαρμακα και μάλιστα εφεξορ (75). Αλλά αφού είναι ιατρική απόφαση πάω πάσο... Τώρα, όσο για το εφεξόρ εμενα με βοήθησε. Όχι οτι δεν ξαναπαθα πανικούς, αλλά πολύ πιο σπάνια. Και μάλιστα βοηθάει τόσο που ξεχνάς πόσο υπέφερες πρίν το πάρεις. Αργεί βέβαια να δράσει (θέλει καμια 15 μέρες μεσο όρο). Έχει και παρενέργειες. Τουλάχιστον σε μένα είχε στην αρχή πολύ περίεργα όνειρα (οχι εφιάλτες τόσο, όσο σενάρια που ο Σπίλμπεργκ θα τα ζήλευε) και η χειρότερη (για μενα παντα) παρενέργεια ήταν στο σεξ. Οχι έλλειψη επιθυμίας (αν και όταν το κόβεις είναι σαν να τρως κάθε μέρα βασιλικό πολτό!) όσο καθυστέρηση του οργασμού. Κάποιες φορές αργούσε τόσο πολύ που καταντούσε κουραστικό. Η μείωση του είναι σχετικά εύκολη, δεν σε ταλαιπωρεί ιδιαιτερα αν εξαιρέσεις πάλι τα περίεργα όνειρα και ενα περίεργο αίσθημα 1-2 φορές τη μέρα σαν τα "τινάζεσαι" αλλά όχι εμφανώς. Νομίζεις οτι συμβαίνει. Μην σε τρομάζει, διαρκεί κλάσματα του δευτερολέπτου και δεν είναι τόσο δυσάρεστο όσο ακούγεται. Αυτά απο την εμπειρία μου.
    Περαστικά μέσα απο την καρδιά μου!!

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    ανταρκτικη τζαμαικα, κουβα , βραζιλια, κατω μαγουλινιτ
    Posts
    417
    Ευχαριστω για τις απαντησεις. Ο κυριος φοβος μου ειναι μη μπλεξω κι εγω σιγα σιγα σαν τη μανα μου. Χρονια ταλαιπωρειται (και μας ταλαιπωρει...) με τα ψυχολογικα της και οπως μου ειπε η ψυχολογος το ενδεχομενο να υπαρχει θεμα κληρονομικοτητας ειναι πιθανο.
    Μαρκελα ενα απο τα αιτια των ψυχολογικων μου προβληματων το ειχα αντιληφθει πριν ακομα παω σε ψυχολογο και ειχε να κανει ακριβως με το θεμα της μανας μου. Δεν ξερω ποσοι εχετε ζησει ανθρωπο με ψυχολογικα προβληματα αλλα αυτο που ειπα στη γιατρο ειναι οτι προκειται για μια κατασταση "δικοπο μαχαιρι". Δηλαδη απο την μια εχεις εναν ανθρωπο που εχει αναγκη απο βοηθεια και ειναι θεμα ,οχι μονο συγγενειας, αλλα και συνειδησης να του συμπαρασταθεις ομως απο την αλλη σε παρασυρει σιγα σιγα μαζι του στον γκρεμο και...ναμαστε βρεθηκα κι εγω να παιρνω χαπια. Παντως τωρα που εχω αρχισει να συνηδειτοποιω πραγματα ενα εχω να πω...ΤΟΥΤΕΣ ΕΔΩ ΟΙ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΜΕ ΤΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΥΠΟΥΛΕΣ, ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΑΡΓΑ ΚΑΙ ΥΠΟΓΕΙΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΒΡΙΣΚΕΣΑΙ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ ΣΤΟ ΚΕΝΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟ ΠΟΥ ΝΑ ΠΙΑΣΤΕΙΣ...Και δυστυχως , το τονιζω δυστυχως , σε αυτο το κ...συστημα που ζουμε κανενας δεν φροντισε να βαλει στα σχολεια καποιο μαθημα βασικων γνωσεων ψυχολογιας ωστε αν σου τυχει κατι σχετικο να ξερεις πως να το αντιληφθεις και πως να αντιδρασεις.
    Blue9791 σε ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση σου σχετικα με το εφεξορ. Ειναι απο αυτες τις απαντησεις που λεμε "περιεκτικες". Το εφεξορ μου το προσθεσε η γιατρος γιατι διεγνωσε , δεν θυμαμαι ακριβως την λεξη, αλλα νομιζω κατι σαν κεκαλυμενη καταθλιψη.Παντως σημερα ,5η μερα θεραπειας, ειμαι πολυ καλυτερα και ευχομαι να μην ειναι τυχαιο και να μπορεσω επιτελους να αρχισω να σκεφτομαι θετικα κατι που μου εχει ληψει πολυ και μενα και της οικογενειας μου.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    692
    Καλημέρα και πάλι. Καταρχήν να σου πω οτι ειλικρίνα χαίρομαι που είσαι καλύτερα και ας μη σε ξέρω. Αυτό το φόρουμ έχει τη μαγική ιδιότητα να συμπάσχουμε επι της ουσίας όμως.
    Καταλαβαίνω ΑΚΡΙΒΩΣ τι εννοέις οταν λες "φοβαμαι να μην μπλέξω όπως η μάνα μου". Όλα αυτά τα χρόνια αυτό προσπαθώ να κάνω γιατι και εγω μεγάλωσα με καταθλιπτικη και αγοραφοβική μητέρα. Ναι, πιστεύω οτι είναι και κληρονομικό όλο αυτό (απο κρίσεις πανικού υπέφερε και η γιαγια μου). Αλλά κοιταξε που είναι η διαφορά. Εμείς προσπαθούμε να κατανοήσουμε το πρόβλημα και να το τιθασεύσουμε σε ενα βαθμό ή ακόμα και να το διώξουμε. Αποκτήσαμε γνώση και συνείδηση της κατάστασής μας και παλεύουμε. Η μητέρα μου πχ δεν το πάλεψε, την πήρε απο πολύ κάτω, άφησε θέματα υγείας να χρονίσουν και έφυγε απο τη ζωή. Αυτό και μόνο ήταν κινητηρια δύναμη για να το παλέψω είτε με χάπια είτε με οτιδήποτε. Αρκεί να είμαι στα πόδια μου, λειτουργική και με όρεξη να ζήσω. Αυτό είναι το κλειδί. Μην σε τρομάζει το "θα γίνω σαν τη μανα μου" μπορεί να έχετε παρόμοια προβληματα αλλά εσυ τώρα ξέρεις και πράττεις ανάλογα. Είναι ακριβώς όπως η κληρονομικότητα των καρδιαγγειακων παθήσεων ή του καρκίνου. Αν ξέρεις οτι έχεις ιστορικό προσέχεις ακόμα περισσότερο.
    Ξέρω οτι είναι ταλαιπωρία για όλη την οικογένεια αλλά είναι και για εκείνη. Επίσης καταλαβαίνω πόσο σας έχει λειψει η ηρεμία. Σίγουρα έχει λειψει και σε εκείνη. Δεν λεω οτι το κάνεις αλλά προσπάθησε να μην της το καταλογίσεις. Παρά μόνο αν αφεθεί. Εκεί θέλουν τρίξιμο τα δόντια.
    Δεν είναι τυχαίο που αισθάνεσαι καλύτερα. Και η ηρεμία δεν θα αργήσει να έρθει. Θα σου πω ομως κάτι, ενα λάθος που πάντα κάνω. Κάποια στιγμή θα νιώσεις τόσο καλά που θα ξεχάσεις όλα οσα σε ταλαιπωρουν. Μην μπερδευτείς. Είναι εκεί ακόμα απλά τα έχεις κοιμήσει με τη θεραπεία των φαρμάκων. Στην πρώτη ευκαιρία (είτε είσαι ευάλωτος, είτε στρεσσαρισμένος) θα σου χτυπήσουν την πορτα. Γι'αυτό είναι σημαντικό να κάνεις ψυχοθεραπεία και όταν και αν εμφανιστουν πάλι να μην τρομάξεις. Τώρα ξέρεις και θα συνεχίσεις να μαθαίνεις.
    Σου εύχομαι να έχεις μια υπέροχη ηλιόλουστη μέρα

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Συμφωνώ απόλυτα με την Μπλου! Όσο κι αν υπάρχει θέμα κληρονομικότητας η αντιμετώπιση με την γνώση και την συνειδητοποίηση
    είν' αυτά που δίνουν λύσεις στα οποιαδήποτε προβλήματά μας! Φτιάξε λοιπόν την κάθε σου μέρα όσο καλύτερη μπορεί να γίνει και τότε
    θα δεις ότι όλα σου τα προβλήματα το ένα μετά το άλλο θ' αντιμετωπιστούν. Γιατί η αλήθεια είναι ότι οι όποιες αιτίες των προβλημάτων
    συντηρούνται στο παρόν, όταν δεν δίνουμε λύσεις στην πραγματικότητα που βιώνουμε. Καλό αγώνα!
    Άσε τη ζωή που κάνεις... και ψάξε για τη ζωή που χάνεις

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    784
    Να συμπληρώσω την ταπεινή μου γνώμη. Όταν μεγαλώνουμε σ' ένα περιβάλλον που οι γονείς μας ειχαν-εχουν σωματικά ή ψυχολογικά προβλήματα , με κάποιον διαβολεμένο τρόπο μπαινουμε στο τρυπάκι ότι είναι κληρονομικά
    και μπορεί να πάθουμε και εμεις το ίδιο. Πέρνώντας τα χρόνια και αν δεν το αντιμετωπίσουμε με ψυχραιμία και νηφαλιότητα, δημιουργείται ένας είδος αυθυποβολής, παγιωνεται μέσα μας η πεποιθηση ότι με κάποιο τρόπο θα αρρωστήσουμε και εμεις.
    Κάποιες φορές δημιουργούμε και μόνοι μας τα συμπτώματα της ασθένειας των γονιών μας.
    Νομίζω ότι καλο θα είναι να έχουμε κι αυτό στο νου μας..

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    ανταρκτικη τζαμαικα, κουβα , βραζιλια, κατω μαγουλινιτ
    Posts
    417
    Ωραια...απο εχθες ο διαολος επεστρεψε και η ψυχολογια μου βαρεσε αρνητικο κοκκινο. Τι σκατα εγινε...Η ψυχολογια μου χαλια οι αρνητικες σκεψεις ξαναγυρισαν , γαμοτο ποσο συχαινομαι την απαισιοδοξια. Ακολουθουσα την αγωγη που μου εδωσε η ψυχιατρος (χαναχ, εφεξορ,ντογκματιλ) ειχα πιασει για μια περιοδο ενα υποφερτο επιπεδο ζωης. Στο τελευταιο ραντεβου με την ψυχιατρο (πριν τρεις βδομαδες) ημουν τοσο αισιοδοξος σχεδον χαρουμενος και η γιατρος με ειχε ανεβασει λεγοντας μου οτι οταν θα αρχισει να δρα το εφεξορ θα ειμαι τελεια (δεν εχεις δει τιποτα ακομα μου ειχε πει χαρακτηριστικα). Δηστυχως ακυρωσαμε το τελευταιο ραντεβου την περασμενη τριτη καθως ο πατερας μου μπηκε για εγχειρηση μπαι πας και κατα συμπτωση ο πατερας της ψυχολογου εκανε την ιδια μερα εγχειρηση κηλης.Ομως πιθανως φταιω κι εγω. Ειχα αρχισει να μειωνω απο μονος μου το χαναχ (απο 1,5 μιλιγκραμ τη μερα το εφτασα στο μισο). Ομως η πιο μεγαλη βλακια μου υποθετω εγινε προχθες το βραδυ. Επειδη ειχα παρατηρησει οτι με τα φαρμακα που επερνα (χαναχ, εφεξορ,ντογκματιλ) ο υπνος μου ειχε μειωθει (μια περιεργη υπερενταση καθε μερα) αποφασισα προχθες το βραδυ να παρω ρεμερον 30 μιλιγκραμ μπας και κοιμηθω παραπανω. Το ρεμερον δεν το πηρα τυχαια στην τελευταια συνεδρια με την ψυχιατρο μου το ειχε προτεινει σαν καλυτερη λυση αλλα εγω ημουν αρνητικοτατος καθως δυο τρις αλλες φορες που το ειχα δοκιμασει μου προκαλουσε εντονη ατονια /κομμαρα την επομενη μερα. Δεν ξερω αλλα αυτο που εζησα εχθες αλλα και σημερα μου θυμισε εντονα την εποχη που επαθα την πρωτη κριση πριν απο 5 μηνες περιπου. Δεν ξερω αλλα μαλλον εχει δικιο και η Blue9791 που μου ειχε γραψει οτι το προβλημα παραμενει και με την πρωτη ευκαιρια ξαναεμφανιζεται . Θα πει καποιος και τι τα γραφεις ολα αυτα...τα γραφω μηπως και ξεθυμανει λιγο η μαυριλα και η απαισιοδοξια που αισθανομαι. Τελος παντων εχω ξαναρχισει τα χαπια στην δοσολογια που μου εχει δωσει η γιατρος και ελπιζω να επανερθω στο ικανοποιητικο επιπεδο που ημουν πριν. Παντως το ρεμερον δεν το ξαναπαιρνω και απο εχθες σημειωνω ολα αυτα που αισθανομαι ωστε την ερχομενη τετατρη που εχω ραντεβου να τα διαβασω στην ψυχιατρο μηπως την βοηθησουν για να με βοηθησει. Σταματαω εδω θελω να βρισω πατοκορφα την κατασταση που βιωνω και καλυτερα να μην το κανω εδω.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    692
    Καλώς το!
    Βρε παιδί μου, το οτι ο μπαμπάς εκανε μπαϊ πας δεν σου βαράει καμπανάκι;
    Το οτι έκοψες μισό ζάναξ σε πείραξε;
    Υπο την επήρεια φαρμάκων συχνά μπερδεύουμε τι μας στρεσάρει και τί οχι. Αυτό προφανώς συμβαίνει γιατι φαινομενικά υπάρχει μια συναισθηματική θωράκιση.
    Αυτά που πρέπει να περάσουν, περνάνε και χτυπάνε εκεί που πρέπει όποτε θέλουν και όχι όποτε συμβαίνει κάτι στρεσσογόνο.
    Μην πειραματίζεσαι με την διακοπή φαρμάκων μόνος σου, μην χάνεις την αισιοδοξία σου και κυρίως δέξου (αλλά και προσπάθησε να διορθώσεις) το οτι τα φάρμακα (ναι θα σου το ξαναπώ), καλύπτουν πολύ καλά κάτι που υπάρχει και δυναμώνει όσο αφήνεις το άγχος και τον φόβο να σε κυριεύουν.
    Να μην βρίσεις κανέναν. Ολη αυτή η κατάσταση μόνο με ηρεμία αντιμετωπίζεται.
    Τις σημειώσεις σου να τις διαβάζεις εσύ καλά.
    Ο ψυχίατρος δεν ξέρει τι έκανες οταν πχ σε έπιασε ταχυκαρδία. Εσύ ξέρεις όμως

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    ανταρκτικη τζαμαικα, κουβα , βραζιλια, κατω μαγουλινιτ
    Posts
    417
    Blue μη βαρας... Ο πειραματισμος μου με το ζαναχ εγινε για δυο λογους. Πρωτον γιατι καποια στιγμη συμφωνα με τη ψυχιατρο θα πρεπει να το σταματησω και δευτερον και βασικοτερο ηθελα να δω κατα ποσο με βοηθαει και τι θα γινοταν αν το περιοριζα. Τελικα το συμπερασμα ηταν οτι βοηθαει (δηστυχως) και τα συμπτωματα που εμφανισα ηταν τρεμουλο εσωτερικο (μεσα μου) και στα χερια.Επισης σχετικα με το ρεμερον το δοκιμασα ωστε την επομενη φορα (μεθαυριο) που θα μου ξαναπει η ψυχιατρος οτι ειναι καλο για την περιπτωση μου να της απαντησω με ...αποδειξεις οτι δεν το αντεχω.
    Και τωρα μιας και γνωριζεις για το εφεξορ και αφου εχει περασει ενας μηνας που το παιρνω θα ηθελα να μου πεις αν πραγματικα βοηθαει. Θελω να πω εχω την εντυπωση οτι το παιρνω δεν το παιρνω το ιδιο και το αυτο. Περασα βεβαια απο το σταδιο οπου με επηρεασε στον σεξουαλικο τομεα αλλα εδω και μερικες μερες δεν υπαρχει πλεον προβλημα (ντουρος ηγετης σοσιαλιστης που γ...μαει και δερνει που λεει και ενα παλαιον ασμα του Τζιμακιου του Πανουσιου). Τελος παντων σημερα ειμαι σχετικα καλυτερα (το πρωι δεν μου ηταν τοσο καλα) ... The show must go on...

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    692
    Δε βαραω
    Σαφείς οι λόγοι σου και οκ πασο.
    Το εφεξόρ εμένα τουλάχιστον με βοήθησε. Βέβαια όλα εχουν να κάνουν και με τη γενικότερη διάθεσή μου.
    Αν είμαι χάλια, με κυριεύει το άγχος και ο φόβος και δεν έχω διάθεση ή κουράγιο να ανέβω, θα πάθω όλα όσα φοβάμαι.
    Στη φαρμακοληψία η σχέση σου με το χάπι πρέπει να είναι αμφίδρομη. Σε βοηθάει για να το βοηθήσεις να κάνει τη δουλειά του.
    Φυσικα η δουλειά του είναι κάτι τελείως προσωπικό και υποκειμενικό.
    Σε γενικές γραμμές όμως, το εφεξόρ σε φτάνει σε επίπεδο που ξεχνάς οτι είχες πρόβλημα.
    Μπορεί εσένα να μην σου ταιριάξει αν και είναι νωρίς ακόμα. Ειδικά αν παίρνεις το XR θέλει περισσότερο χρόνο αλλά είναι αποτελεσματικότερο.
    Ακόμα και τώρα μετά απο χρόνια φαρμακοθεραπείας, υπάρχουν πράγματα που δεν κάνω εύκολα και φοβίες που δεν εχω ξεπεράσει.
    Ότι εχω ξεπεράσει το έχω κάνει ανεξάρτητα απο τα φάρμακα.
    Θα σου ξαναπώ να μην ζορίζεσαι και να μην "στεκεσαι απο πάνω σου" όλη μέρα.
    Άσε το σώμα σου και το μυαλό σου να χαλαρώσουν.
    Άστο να σε παρασύρει ρε παιδί μου!
    Ανεξάρτητα απο φιλοσοφίες και τσιτάτα, για να μη σε πρήζω άλλο, η προσωπική μου γνώμη και η εμπειρία μου λένε οτι ναι το εφεξόρ βοηθάει και μάλοστα πολύ.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    νομίζω αυτό που θέλει να σου πει η μπλου είναι να εμπιστευτείς κ λίγο τον εαυτό σου μην τον φοβάσαι επειδή πέρνεις φάρμακα

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    ανταρκτικη τζαμαικα, κουβα , βραζιλια, κατω μαγουλινιτ
    Posts
    417

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    ανταρκτικη τζαμαικα, κουβα , βραζιλια, κατω μαγουλινιτ
    Posts
    417
    http://www.youtube.com/watch?v=3VNmEywst1U&feature=related
    Βαζεις το συγκεκριμενο κομματι στο σιντι στο αυτοκινητο ουρλιαζεις κι εσυ με τον τραγουδιστη και μετα απο καποια ωρα αισθανεσε καλυτερα (καταναλωνεις αδρεναλινη και παραγεις ενδορφινες)
    Δυο εκατομμυρια ευρω και θα μου περασουν ολα...

Page 2 of 24 FirstFirst 123412 ... LastLast

Similar Threads

  1. Η θάλασσα μέσα μου
    By mirtw in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 26
    Last Post: 10-06-2011, 00:04
  2. Το κακο ζει μεσα μας
    By carrot in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 27-11-2010, 12:13
  3. Η φωνη μεσα μου
    By Bibo in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 12
    Last Post: 24-06-2010, 15:59
  4. ...τη δημοκρατία μου μέσα!
    By DissolvedGirl in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 138
    Last Post: 14-04-2010, 17:32
  5. Μεσα απο νερο
    By Παστελι in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 15-07-2009, 14:32

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •