Νομιζω εχω καταθλιψη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    204

    Νομιζω εχω καταθλιψη

    Γεια σε ολουσ ειμαι νεοσ στο forum και θα ηθελα να μιλησω με καποια ατομα σχετικα με οσα βιωνω....ειμαι σε μια φαση που οτι γινεται γυρω μου καταληγει να με στεναχωρει με αποτελεσμα καποιεσ φορεσ να καταληγω να κλαιω....το θεμα μ ειναι οτι ολα μ πανε σκατα....γενικα στη σχολη....ολα....με τσ σχεσεισ μου ολα.....ειμαι 4 χρονια φοιτητησ και δεν εχω καταφερει τιποτα παρα μονο να χρωσταω 33 μαθηματα και με τα γκομενικα να εχω πατωσει....ειμαι σε μια φαση που εχω φαει κολλημα με την καλυτερη μ φιλη ομωσ ετσι οπως ειναι η κατασταση αν τσ πω κατι θα τα κανω ολα μπαχαλο..... το θεμα ειναι οτι εχω ηδη κανει και πει βλακειεσ που την πληγωσαν και τσακωθηκαμε παρ ολα αυτα εγω δεν μπορω για καποιουσ λογουσ να τησ αποκαλυψω τι νοιωθω για εκεινη και το κολλημα μου μαζι τσ....ειμαι τοσο απογοητευμενοσ...που ωρεσ ωρεσ σκεφτομαι γιατι ζω....ειναι και στιγμεσ που ειμαι οκ αλλα η ολη κατασταση μου εχει γ@@@σει και αυτεσ τισ λιγεσ καλεσ στιγμεσ....ειμαι σε μια φαση που οι φιλοι μου βγαινουν και πανε για ποτο και εμενα ουτε καν μου λενε να παω μαζι τουσ.....

    αν θελετε απαντηστε μου τουλαχιστον να εχω καποιον με τον οποιο να μπορω να πω καποια πραγματα που αν τα πω σε αλλουσ μονο χειροτερα μπορουν να γινουν....

    ευχαριστω..

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    20
    καταρχάς, το ότι χρωστάς μαθήματα είναι κάτι που αλλάζει εύκολα. ζήσε τα φοιτητικά σου χρόνια γιατί δεν γυρίζουν πίσω! τα 33 μαθήματα μπορείς σε 3, άντε 4, εξεταστικές γερές να τα περάσεις. και να μην το καταφέρεις, κανείς δεν τελείωσε στα 4 χρόνια
    σε ενδιαφέρουν τα γκομενικά γενικά, ή μόνο με την κοπελιά?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    204
    το θεμα ειναι οτι 4 χρονια τωρα δεν εχω κατι με καποια και γενικα ειναι και αυτο κατι που με απασχολουσε.....αλλα απο τη στιγμη που πραγματικα καταλαβα το κολλημα μου μαζι τησ με εχει παρει καπωσ απο κατω....προσπαθω να ξεχασω αυτα που νοιωθω αλλα την εχω συνεχεια στο μυαλο μ....σασ λεω την αγαπαω και το εννοω....στην αρχη δεν μου αρεσε σα γυναικα και τωρα καθετι πανω τησ το βλεπω ομορφο.....να φανταστειτε αρχικα την ειχα βαλει να μ γνωρισει καποια φιλη τησ για να βρω γκομενα.....

    το χειροτερο απο ολα ομωσ ειναι οτι το κολλημα μ μαζι τησ το ανακαλυψα οταν αυτη τα εφτιαξε με τν κολλητο μ.....ιστοριεσ για αγριουσ!!! οπωσ καταλαβαινεται λοιπον δεν ειμαι σε θεση να κανω κατι γιατι θα μασ διαλυσω ολουσ....δεν ξερω ρε γαμωτο αυτοι το πανε σοβαρα και δεν θα την εχω ποτε...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    204
    ξεχασα να αναφερω οτι η σχολη μ ειναι αρκετα δυσκολη και εμενα δεν ηταν επιλογη μ...αλλα επιλογη των γονιων για να ακουστει στην γειτονια οτι ο γιοκασ μασ περασε στην καλυτερη σχολη.....καθε πραγμα στην σχολη μου με κανει να μισω τον εαυτο μ....γυριζω απο τη σχολη ή κατα τισ εξεταστικεσ καθομαι σπιτι και κλαιω για τα οσα περναω στη σχολη....ειναι πραγματικα ενα βασανο.....

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Σ'έναν δικό μου κόσμο
    Posts
    24
    Μήπως σε ενοχλεί το ότι δεν είσαι πια ο μόνος σημαντικός στη ζωή της φίλης σου και δε θα σου δίνει την προσοχή που σου έδινε, και όχι το γεγονός πως δε θα κάνεις ποτέ ερωτική σχέση μαζί της; Δε γίνεται να σου λείπει ερωτικά εφόσον δεν την έχεις αγγίξει, φιλήσει, κλπ ποτέ. Αν όντως αγαπάς τη κοπελιά αυτή, πρέπει να είσαι ευτυχισμένος που είναι καλά κι ας είναι μακριά σου.

    Τώρα για τις σπουδές...τι θες να ακούσεις; Ή θα κάνεις την επανάστασή σου, θα τα παρατήσεις όλα και θα ασχοληθείς με ό,τι σου αρέσει (με συνέπειες που ξέρεις και φοβάσαι) ή θα κάνεις υπομονή, θα τελειώσεις τις σπουδές αυτές γρήγορα (ξεκίνα από σήμερα, από τώρα κιόλας) και μετά κάνεις ό,τι γουστάρεις.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    204
    σοβαρα σου λεω νοιωθω πραγματα για εκεινη...τη θεση που ειχα διπλα τησ την ειχε ο κολλητοσ μου απο την αρχη...αυτοσ ειναι που μασ γνωρισε απλωσ μετα κατεληξε αυτοι να κανουν σχεση και γω να κολλησω....ειναι η πρωτη φορα που οταν τσακωθηκα με καποια ειχα στεναχωρεθει....και τοτε αρχισα να πιστευω οτι κατι νοιωθω γι αυτη....μολισ τη βλεπω νοιωθω κατι σα μουδιασμα....πωσ αλλιωσ να το εξηγησω αυτο????

    οκ θα ειναι εγωιστικο να πω πωσ με το να ειναι με τον φιλο μ δεν ειμαι ευτυχισμενοσ εγω αλλα αυτη ειναι η αληθεια.....δεν με νοιαζει πωσ θα ειναι το να κανω κατι μαζι τησ ειναι η πρωτη φορα που λεω οτι θελω απλωσ και μονο να την εχω στν αγκαλια μ και τπτ περισσοτερο...

    οσο για τη σχολη εχω πειστει να τελειωσω αλλα αυτο δε σημαινει οτι δεν θα με παιρνει απο κατω το γεγονοσ οτι παω κατα διαολου...


    edit: για καποιο λογο τησ την ειπα τισ προαλλεσ με αποτελεσμα αυτη χθεσ να μ στειλει μηνυμα λεγοντασ μ πωσ απο τη στιγμη που τα εφτιαξε με τν φιλο μ ειναι σαν να τα εχει με αλλουσ 10 και οτι γενικα δεν θα την πειραζε ο λογοσ που τησ την ειπα αλλα νοιωθει οτι κατι παιζει μεταξυ μασ και δεν ξερει τι...... εγω δεν απαντησα σε αυτο το κομματι του μηνυματοσ αλλα με μπερδεψε ακομη περισσοτερο για το αν εχει καταλαβει τα αισθηματα μου γι αυτη...

    σας λεω η ολη κατασταση ειναι μια πληρησ συγχηση...

Similar Threads

  1. Νομίζω πως η κοπέλα μου έχει κατάθλιψη...
    By JohnPappas in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 15-11-2011, 15:28
  2. Νομιζω οτι πασχω απο καταθλιψη
    By XristinaV in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 8
    Last Post: 24-05-2011, 03:15
  3. Νομίζω οτι έχω κατάθλιψη.
    By gfa in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 58
    Last Post: 17-04-2011, 22:33
  4. νομιζω οτι εχω καταθλιψη
    By LIGHTST0RM in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 02-12-2010, 22:40
  5. νομιζω...
    By maraki26 in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 07-08-2008, 18:26

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •