καταδυναστευμενο μυαλο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19
  1. #1

    καταδυναστευμενο μυαλο

    δεν αντεχω αλλο.συνεχεια ακουω μια εσωτερικη φωνη που μου θυμιζει μια μπουρδα,την ψυχωση μου.εδω και 6 χρονια ασταματητα δευτερολεπτο το δευτερολεπτο και στον υπνο μου.ειναι πολυ σκληρη η αρρωστεια μου.ολη μου η ζωη ειναι μια μπουρδα(please μην μου ζητησετε να την αναλυσω).η ζωη μου ηταν στο τσακ να ειναι υπεροχη και απο αποφαση μιας στιγμουλας καταστραφηκα με τον πιο επωδυνο τροπο.τι γινεται ρε παιδια υπαρχει ελπιδα?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    γιατί ακριβώς μιλάς; με ποιον τρόπο σου κατέστρεψε την ζωή;
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  3. #3
    ειναι μια μπουρδα ενα παιχνιδι για παραδειγμα που εχασα και απο τοτε ολα μου παν στραβα και μου εχει ερθει δυστυχια απο τοτε.παρατεισα σπουδες δουλεια ολα τα καλα και περιοριστικε η ζωη μου το να σκεφτομαι συνεχως την μπουρδα

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Quote Originally Posted by ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 View Post
    ειναι μια μπουρδα ενα παιχνιδι για παραδειγμα που εχασα και απο τοτε ολα μου παν στραβα και μου εχει ερθει δυστυχια απο τοτε.παρατεισα σπουδες δουλεια ολα τα καλα και περιοριστικε η ζωη μου το να σκεφτομαι συνεχως την μπουρδα
    τι είδους παιχνίδι ήταν αυτό; Ειναι δυνατόν από ένα παιχνίδι να καταστρέφεται όλη σου η ζωή;
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  5. #5
    ενα παιχνιδι σκακι σκεψου που εχεις βαλει στοιχημα 200000ευρω και το χανεις στο τσακ(αυτο το τσακ ειναι που τρελενει).βεβαια τα 200000ευρω δεν υπηρχαν σαν στοιχημα αλλα απο τοτε που το εχασα ολα μου παν στραβα.και ειμαι πεπεισμενος οτι αν το κερδιζα θα ηταν χαρμα η ζωη μου.ολο αυτο σκεφτομαι 6 χρονια.δεν ξερω τι βλακειες λεν οι ψυχιατροι οτι ειναι στο μυαλο μου εγω το παιχνιδι το εχασα και ολα παν κατα διαουλου

  6. #6
    Member
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Athens
    Posts
    51
    Δεν νομίζω οτι όταν ο Δημήτρης έκανε αυτό το post είχε σκοπό να θρέψει την περιέργειά μας για το τι ακριβώς στριφογυρίζει στο μυαλό του. Εγώ δεν θα σου πω το κοινότοπο ζήτα βοήθεια, απλά εξάντλησε όλες τις πιθανότητες να πάρεις την "ρεβάνς", ίσως να μπορείς και να τα καταφέρεις.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Καλά σου λένε οι γιατροί Δημήτρη, στο μυαλό σου είναι. Είναι δυνατόν να σε βασανίζει μια παρτίδα σκάκι; Οπως και να χει μπορείς να πάρεις τη ρεβάνς. :)
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  8. #8
    den erxetai re Picaro file h rebans.htan anepanalhpto paixnidi to sympan synomotoyse san na htan kati spoydaio

  9. #9
    ρεσυ gypsy cello νομιζεις οτι ο θεος σκεφτεται σαν τους ανθρωπους?νομιζεις οτι υπαρχει ψυχωση που ειναι λογικη?η δικια σου αν εχεις ειναι λογικη?οι ψυχωσεις πανω σε κατι γελοιο κολανε και δεν φευγουν απτο μυαλο.και εγω σου λεω φιλε οτι ειναι μεσα στο μυαλο μου δεν μπορω να το ελεξω λογικα

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    ΝΑΞΟΣ
    Posts
    1,499
    Quote Originally Posted by ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 View Post
    δεν αντεχω αλλο.συνεχεια ακουω μια εσωτερικη φωνη που μου θυμιζει μια μπουρδα,την ψυχωση μου.εδω και 6 χρονια ασταματητα δευτερολεπτο το δευτερολεπτο και στον υπνο μου.ειναι πολυ σκληρη η αρρωστεια μου.ολη μου η ζωη ειναι μια μπουρδα(please μην μου ζητησετε να την αναλυσω).η ζωη μου ηταν στο τσακ να ειναι υπεροχη και απο αποφαση μιας στιγμουλας καταστραφηκα με τον πιο επωδυνο τροπο.τι γινεται ρε παιδια υπαρχει ελπιδα?
    εχεις χρεη? εχασες καποιο παιδι? καποιο φιλο? δεν βρισκεις γυναικα? θα μπορουσε να ειναι οτιδηποτε...
    αυτα που ανεφερα ειναι αληθινα προβληματα οπως και το να μην μπορεις να επιβιωσεις λογο ανεργιας...
    αν δεν παιζουν αυτα τα προβληματα μια χαρα σε βρισκω κι εσενα και και τη ζωουλα σου
    [COLOR="#800080"][SIZE=5][FONT=Comic Sans MS][B]Honey, nobody ever gonna love you
    The way I try to do.[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  11. #11
    [QUOTE=BloodyKate;338846]εχεις χρεη? εχασες καποιο παιδι? καποιο φιλο? δεν βρισκεις γυναικα? θα μπορουσε να ειναι οτιδηποτε...
    αυτα που ανεφερα ειναι αληθινα προβληματα οπως και το να μην μπορεις να επιβιωσεις λογο ανεργιας...
    αν δεν παιζουν αυτα τα προβληματα μια χαρα σε βρισκω κι εσενα και και τη ζωουλα σου[/QUOTE ναι πολυ ωραια ζωουλα με πεθαμενους γονεις αδερφος με αμεα εγω αμεα τι να σου πω

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Νομός Πέλλας
    Posts
    221
    Quote Originally Posted by ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 View Post
    δεν αντεχω αλλο.συνεχεια ακουω μια εσωτερικη φωνη που μου θυμιζει μια μπουρδα,την ψυχωση μου.εδω και 6 χρονια ασταματητα δευτερολεπτο το δευτερολεπτο και στον υπνο μου.ειναι πολυ σκληρη η αρρωστεια μου.ολη μου η ζωη ειναι μια μπουρδα(please μην μου ζητησετε να την αναλυσω).η ζωη μου ηταν στο τσακ να ειναι υπεροχη και απο αποφαση μιας στιγμουλας καταστραφηκα με τον πιο επωδυνο τροπο.τι γινεται ρε παιδια υπαρχει ελπιδα?
    Γεια σου ΔΗΜΗΤΡΗ , πιστεύεις ότι αν η συγκεκριμένη απόφαση που ήταν αποτυχία , ήταν τελικά η σωστή και δεν υπήρχε αυτή η έκβαση αλλά η αντίθετη ( αν και όσο καλό και να είναι ένα αποτέλεσμα στο παρόν , τίποτα δεν έχει μόνιμο χαρακτήρα ) στης υπόλοιπες αποφάσεις που θα χρειαζόταν να πάρεις στην ζωή σου που εκ των πραγμάτων κάποιες δεν θα ήταν σωστές , το αποτέλεσμα θα σε επηρέαζε πολλή λιγότερο ;
    Το να γνωρίζεις τους άλλους είναι σοφία , το να γνωρίζεις τον εαυτό σου είναι φώτιση !

  13. #13
    Quote Originally Posted by Φιλομαθής View Post
    Γεια σου ΔΗΜΗΤΡΗ , πιστεύεις ότι αν η συγκεκριμένη απόφαση που ήταν αποτυχία , ήταν τελικά η σωστή και δεν υπήρχε αυτή η έκβαση αλλά η αντίθετη ( αν και όσο καλό και να είναι ένα αποτέλεσμα στο παρόν , τίποτα δεν έχει μόνιμο χαρακτήρα ) στης υπόλοιπες αποφάσεις που θα χρειαζόταν να πάρεις στην ζωή σου που εκ των πραγμάτων κάποιες δεν θα ήταν σωστές , το αποτέλεσμα θα σε επηρέαζε πολλή λιγότερο ;
    οχι φιλομαθη επαιξα ενα σκακι που στο τσακ εχασα αντι να κερδισω και απο τοτε μου παν ολα διαβολικα ασχημα

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    απο οτι εχω καταλαβει εισαι πολυ αυστηρος με τον εαυτο σου
    (αυστηροι γονεις ε; )..

    δες το πιο χαλαρα..

    το συμπαν υπαρχει 12 δις χρονια τουλαχιστον αρα μια παρτιδα σκακι τωρα ειναι ενα τιποτα.. ουτε μια στιγμη αυτης της ζωης εχει σημασια για τις αλλες..

    Quote Originally Posted by ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 View Post
    οχι φιλομαθη επαιξα ενα σκακι που στο τσακ εχασα αντι να κερδισω και απο τοτε μου παν ολα διαβολικα ασχημα
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Νομός Πέλλας
    Posts
    221
    Quote Originally Posted by ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 View Post
    οχι φιλομαθη επαιξα ενα σκακι που στο τσακ εχασα αντι να κερδισω και απο τοτε μου παν ολα διαβολικα ασχημα
    Εισπράτω και εγώ ένα βαρύ αποτέλεσμα από '' σκάκι '' , αλλά με το αν.... δεν βγαίνει τίποτα.
    Έμαθα όμως ότι ο δυνατός δεν είναι ο '' άτρωτος '' οδοιπόρος της ζωής γιατί απλά δεν υπάρχει , δυνατός είναι ο καθένας μας εδώ μέσα , και οπουδήποτε ο οποίος όταν πέσει βρίσκει την δύναμη και σηκώνεται , και συνεχίζει το ταξείδι του !
    Τίποτα δεν είναι αναντικατάστατο , η σοφία της φύσης έχει μεριμνήσει για όλα , αρκεί να αντιληφθούμε την νέα πραγματικότητα !
    Το να γνωρίζεις τους άλλους είναι σοφία , το να γνωρίζεις τον εαυτό σου είναι φώτιση !

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. ΓΥΝΑΙΚΕΙΟ ΜΥΑΛΟ
    By matina24 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 10
    Last Post: 05-07-2011, 15:47
  2. Τι σας έρχεται στο μυαλό..
    By vince in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 126
    Last Post: 06-09-2009, 18:51
  3. Όλα είναι στο μυαλό μας....
    By Relia2 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 14-07-2009, 23:01
  4. το μυαλο μου ποναει...
    By νικος32 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 4
    Last Post: 08-03-2008, 13:31
  5. ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ
    By giota73 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 32
    Last Post: 25-11-2007, 07:26

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •