ΕΜΜΟΝΕΣ ΙΔΕΕΣ - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 83
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    greece
    Posts
    203
    Εγω εχω αυτην ασθενεια εδω και 5-6 χρονια....(σχετικα με την διαρκεια της αθενειας),αλλα μου ειναι εμποδιο εδω 3 χρονια ακριβως.Ενα συνηθισμενο μεσημερι εκει που τρωγαμε με τον πατερα μου νομιζα οτι τν μαχαιρωσα..(εκοβα bread..)

  2. #17
    Καλησπέρ Χριστός Ανέστη υγεία σε όλους το κυριότερο παιδιά μήπως ξέρετε πως αλλάζουμε τα στοιχεία από το προφίλ μας? έχει οδηγίες αλλά είναι στα αγγλικά και εγώ δεν ξέρω τι πατάμε μηπως ξέρετε αν ήταν για μένα δεν θα το λέγα επειδή ο αδερφός μου βλέπει και αυτός από τον υπολογιστή μου και δεν πρόλαβα να διαγράψω καλά τις σελίδες που είχα επισκέφτεί και μέσα σε αυτές ήταν και αυτή μην δεί κατά λάθος το μήνυμα μου και σκέφτεται ύστερα άλλα και άλλα για μένα ευχαριστώ

  3. #18
    Καλησπέρα σας μήπως κάποιος από εσάς έχει δικιμάσει βαλεριάνα ? σκέφτομαι να πάρω κάπου διάβασα πώς βοηθάει σε τέτοιες περιπτώσεις δεν θέλω να πάρω άλλου είδος χάπια που είναι και χημικά

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    greece
    Posts
    203
    No idea...

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Εχω χρησιμοποιησει και βαλεριανα και διαφορα αλλα φυτικα σκευασματα.
    Τα περισσοτερα απο αυτα βοηθανε κυριως στο να χαλαρωσει το σωμα.Διωχνουν δηλαδη τα σωματικα συμπτωματα του αγχους,δεν θα σταματησεις πχ να εχεις ιδεοληψιες αλλα θα εισαι καπως πιο ηρεμη.
    Ουτως ή αλλως οτι και να κανεις θεραπεια δεν υπαρχει ,το θεμα ειναι να μπορεις να ζεις μια φυσιολογικη ζωη μαζι με την ασθενεια.Να ειναι δηλαδη η ασθενεια μερος της ζωης σου και οχι η ζωη σου

  6. #21
    Μήπως ξέρει κανείς αν σε μαγαζί με όργανα γυμναστικής πουλάνε dvd γυμναστικής ?τύπου πετρουλάκη ,aerobic ,yoga θέλω να πάρω να κάνω σπιίτι διάβασα και στο ίντερνετ είναι μία εναλλακτική λύση μάλλον θα το σταματήσω το γυμναστήριο δεν με βολεύει να πηγαίνω .

  7. #22
    να σε ρωτησω χρυσοβαλαντο αυτες οι ιδιεες οτιθες να κανεις κακο στους γονεις σου.... μηπως ηταν για παραδειγμα οτι θες να τους χωρησεις?? γιατι και εγω πριν μπω στο νοσοκομειο ειχα τετοιες ιδεες! να χωρησω τους γονεις μου!! αλλα τις ειχα σκεπτομενη οτι αυτοι φταινε που εχω φτασει σε τετοιο σημειο και οτι ο μπαμπας μου φαιροταν ασχημα στη μαμα μου και οτι πρεπει να βρω δικηγορο. μεχρι και στη φυλακη ειχα ιδεα να τον κλεισω. ακου εκει.!!! αν και απο παλια εγω ηθελα να χωρησουν οι δικοι μου, απο οταν ημουν μικρη λογο προβληματων χοντρων μεσα στην καθημερινοτητα.!!!! και περι σεξ... τι σκεφτοσουν δηλαδη?

  8. #23
    Αυτή η σκέψη μου έφυγε ότι κάνω κακό στους δικούς μου και όχι δεν ήθελα να τους χωρήσω τους αγαπάω και τους δύο μου έμεινε περί σεξ ότι ειμαι με κάποιον που διατηρούσα σχέση στο παρελθόν και σκέφτομαι την πράξη που κάνουμε μαζί με άλλες κουλές που κολλάει το μυαλό μου αλλά ξέρω την αιτία κάθομαι μέσα δεν δουλεύω είμαι άνεργη το διάστημα που απασχολούμαν παλοιότερα είμουν καλά μετά από λίγους μήνες αφού τελείωσα την σύμβαση μου βγήκαν όλα στα ξαφνικά χωρίς να καταλαβαίνω το λόγο εκεί που ακουγα μουσική στο δωμάτιο μου άρχισαν οι σκέψεις τι μαλακίες περνούσαν από το μυαλό μου το θέμα βασικά η λύση του προβλήματος πως γίνεται τώρα να κάθεσαι να αναλύεις για το πρόβλημα δεν οφελεί .

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Siaker ολα αυτα που περιγραφεις δεν θυμιζουν τοσο πολυ ιδεοληψιες.
    Εχω καταλαβει οτι ψαχνεις να βρεις τι εχεις εδω στο φορουμ.Αλλα δυστυχως εδω δεν ειμαστε γιατροι και μπορει οτι και να σου πουμε να ειναι λαθος.

    Καλο θα ηταν να πας παλι σε εναν καλο ψυχιατρο να συζητησεις τις ανησυχιες σου και να βρειτε μαζι μια λυση.

  10. #25
    οντωςτο ψαχνω πολυ. ειμαι αναμεσα σε 2 πραγματα. απλα συμφωνα με οτι διαβαζω εδω απο τα παιδια στο φορυν προσπαθω να δψ μηπως εχω κατι κοινο με καποιον που ξερει τι εχει γιατι αληθεια νομιζωθα τρελαθω. νομιζα οτι ειχα καποια κοινα με τη συζητηση αυτη γιαυτο πεταχτηκα να μαθω παραπω πραγματα.

  11. #26
    Καλησπέρα εδώ και τρεις μέρες είμαι πάλι χάλια στην διάθεση χειροτέρεψαν οι σκέψεις είχαν ελαχιστοποιηθεί για δύο μήνες με την βαλεριάνα τώρα πάλι μία από τα ίδια βαρέθηκα πως κατάντησα έτσι να μήν έχω διάθεση για τίποτα ούτε για την προσωπική μου ζωή ξέρει κανείς κανένα σκεύασμα σαν καταπραϋντικο ?

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    καλησπερα και καλο μηνα.

    βλεπω πως βασανιζεσαι παρα πολυ, σε νιωθω κατα μια εννοια επειδη ειχα στις μανιες μου υπονοια πως το φαι ειναι δηλητιριασμενο πχ και δεν ετρωγα και επισης κατι αλλο μικροτερη σεξουαλικου περιεχομενου που ντρεπομαι να το πω. σημασια εχει πως δεν εφυγε ποτε μεχρι που ξεκινησα γιατρο και χαπια. δλδ αν ειναι βαρια η περιπτωση σου μονοε συ το ξερεις και ειναι το πως την αντιλαμβανεσαι
    I m a Good Person With Bad Attitude

  13. #28
    Καλό μήνα ναι βασανίζομαι αρκετά εδω και δύο χρόνια λες και δεν το περνάω εγώ σαν να το έχει κάποιος άλλος κάτι μ ......ιες σκέψεις έχω ώρες ώρες που απορώ με τον ίδιο μου τον εαυτό μου χωρίς να το θέλω κλαίω συνέχεια κυρίως όταν είμαι μόνη μου στο σπίτι και παρακαλάω καθημερινα να απαλαγω από τον εφιάλτη το σωστό είναι να κατανοείς ότι όσο παραλογο μπορεί να είναι αυτο που σκέφτεσαι οφείλεται στην ιδψ και δεν ευθυνόμαστε εμείς που μας συμβαίνει . Σήμερα μου είρθαν και οι μέρες οι γνωστές του μήνα και είμαι πολύ χάλια δεν μπορώ να πάρω τα πόδια μου πλακώνομαι στα παυσιπονα όσο μου κρατάει συνήθως 4 μέρες τα χάπια θεωρώ μειώνουν σε έναν μικρό βαθμό το πρόβλημα έκανα μια θεραπεία με πρήξανε λίγο τα σταμάτησα δεν παίρνω προσπαθώ να το ξεπεράσω μόνη μου ξεκίνησα κάτι που με ευχαριστει εδώ και λίγο διάστημα το περπάτημα το βράδυ πηγαίνω κυρίως και με τον ύπνο με βοηθάει ηρεμώ αισθάνομαι αλλαγη στην διαθεσή μου νοιώθω τύψεις καταβάθος που ενω ήξερα εξαρχής την ουσία του προβλήματος δεν έκανα κάτι για να το ξεπεράσω και καθόμουν αδρανής τώρα έβαλα ξέρω θα μους πεις μετράει η θέληση και είναι στο χέρι μας να γίνουμε καλά αυτό πιστεύω το ίδιο .

  14. #29
    Καλό μήνα ναι βασανίζομαι αρκετά εδω και δύο χρόνια λες και δεν το περνάω εγώ σαν να το έχει κάποιος άλλος κάτι μ ......ιες σκέψεις έχω ώρες ώρες που απορώ με τον ίδιο μου τον εαυτό μου κλαίω συνέχεια κυρίως όταν είμαι μόνη μου στο σπίτι και παρακαλάω καθημερινα να απαλαγω από τον εφιάλτη το σωστό είναι να κατανοείς ότι όσο παραλογο μπορεί να είναι αυτο που σκέφτεσαι οφείλεται στην ιδψ και δεν ευθυνόμαστε εμείς που μας συμβαίνει . Σήμερα μου είρθαν και οι μέρες οι γνωστές του μήνα και είμαι πολύ χάλια δεν μπορώ να πάρω τα πόδια μου πλακώνομαι στα παυσιπονα όσο μου κρατάει συνήθως 4 μέρες τα χάπια θεωρώ μειώνουν σε έναν μικρό βαθμό το πρόβλημα έκανα μια θεραπεία με πρήξανε λίγο τα σταμάτησα δεν παίρνω προσπαθώ να το ξεπεράσω μόνη μου ξεκίνησα κάτι που με ευχαριστει εδώ και λίγο διάστημα το περπάτημα το βράδυ πηγαίνω κυρίως και με τον ύπνο με βοηθάει ηρεμώ αισθάνομαι αλλαγη στην διαθεσή μου νοιώθω τύψεις καταβάθος που ενω ήξερα εξαρχής την ουσία του προβλήματος δεν έκανα κάτι για να το ξεπεράσω και καθόμουν αδρανής τώρα έβαλα ξέρω θα μους πεις μετράει η θέληση και είναι στο χέρι μας να γίνουμε καλά αυτό πιστεύω το ίδιο .

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    καλημερα!

    εχεις δικιο πως δεν φταιμε εμεις, ομως αυτο δεν σημαινει πως παυει να μας βασανιζει! οσο και να πιεζομαστε να πιστεψουμε το αντιθετο, δλδ πως δεν ειναι ετσι η αληθεια, δεν αλλαζει! δεν πα να στο λεει ολη η Γη, εσυ πιστευεις αυτο και τερμα!

    καλα κανεις κ το παλευεις μονη σου, ομως προσεχε πολυ, να χεις την γνωση να δεις ποτε χειροτερευει και να μην το αφησεις. να πεις σε καποιον αλλον να σε εχει υπ ευθυνη του και να σου πει ''τωρα εχει παραγινει το κακο,,,,θες σοβαρα βοηθεια''. κ να τον ακουσεις. καποιον που εμπιστευεσαι πολυ. τοτε, πριν γινει χοντρο κακο (επειδη αμα βασανιζεσαι πανω απο 1 χρονο ετσι μετα σαλταρεις και τα ψυχωσικα επεισοδια αυξανονται ολο κ πιο πολυ) πρεπει να παρεις αλλα μετρα.
    I m a Good Person With Bad Attitude

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. ΕΜΜΟΝΕΣ ΙΔΕΕΣ
    By BrokeN_DoLL in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 23
    Last Post: 19-03-2012, 18:11
  2. ΙΔΨ και έμμονες ιδέες
    By begonia in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 29
    Last Post: 29-04-2011, 11:04
  3. εμμονες ιδεες !!!Ελεος
    By afrula in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 50
    Last Post: 10-03-2010, 01:05
  4. Έμμονες ιδέες
    By Georgz in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 18
    Last Post: 11-04-2009, 12:57
  5. ΕΜΜΟΝΕΣ ΙΔΕΕΣ
    By Μαριάννα in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 8
    Last Post: 19-10-2006, 00:54

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •