ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΘΕΛΕΙ ΤΟ ΑΥΤΙ ΜΟΥ - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 31
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    934
    ρε παιδια καταρχην σας ευχαριστω ολους για την συμμετοχη σας!
    εμυ μου αν και βρηκα λιγο χιτλερικο το θεμα με το ταμπασκο γελασα με την αλλη σου κορη,οχι γι'αυτο που επαθε το φουκαριαρικο αλλα φανταστηκα οτι και ο δικος μου αντρας θα ειχε γινει μπαρουτι και θα ειχε αρχισει το εξαμαξ σε εμενα και θα εβριζε σιγουρα και την παιδιατρο!
    ενταξυ εμεις οι μαμαδες πρεπει να ειμαστε ποιο σκληρες,οι γιαγιαδες κακομαθαινουν τα παιδια και καλα εκανες και τις εμαθες στο δωματιο τους μια κι εξω
    θα σου τον φιλησω μολις ξυπνησει :-)
    κι εγω αυτο πρεπει να κανω,οχι μια στην κουνια μια μαζι,σιγουρα μπερδευεται κατα καποιο τροπο και καταλαβαινει οτι δεν ειμαι αποφασιστικη και ακριβως εκει μαλλον το ''χανω''
    το θεμα ειναι
    carry οτι δεν εχω κατανοηση
    δηλαδη αν τον παρει ο υπνος τον μικρο και μετα τον βαλω κουνια εχει καλος
    αν ομως αφησω τον μικρο στην κουνια,στην προσπαθεια μου να τον κοιμησω εκει
    -(ωστε να καταλαβει οτι εκει πρεπει και να μην του το κανω με πονηρια)-
    οταν το αντιλαμβανεται σπαραζει στο κλαμα κι εγω επιμενω
    τρεχει ξωπισω ο καλος μου αντρουλης,αχ,τι καλος!τον παιρνει αγκαλιτσα και του δηλωνει:
    ελα στον μπαμπακα αγορακι μου,ειναι κακια η μανουλα και δεν σε παιρνει κοντα της?αχου το μωρε!!!!
    εκει μου σηκωνεται η τριχα και γινομαι διαολος!
    γιατι για να κανω κατι πρεπει να με βοηθαει στην κοινη αποφαση,οχι να γινομαι παντα εγω η κακια!!
    σιγουρα ειναι κακο να του γινονται τα χατηρια και του εχω κοψει πολλα με μικρες αποφασιστικες τιμωριουλες,γιατι θα μεγαλωσει και πρεπει να ξερει και να χανει στην ζωη
    αυτο εχει ως αποτελεσμα οταν ο πατερας του ειναι εδω,εμενα να μην με θελει
    θεοφανια μου αυτο θα κανω,θα δηλωσω στον αντρα μου οτι ετσι και ανακατευτει ξανα θα γινει χαμος και θα το κοψω μια κι εξω
    λαμπρο
    ειναι πραγματι απιθανος!πανεξυπνος,
    τρυφερος και αγαπουλης οπως λεει και η βοιντ
    αλλα θεωρω οτι πρεπει να τον αφησω να απεξαρτητοποιηθει λιγο,γιατι αν δεν ξεκολλησει απο πανω μου αργοτερα θα εχει ανασφαλειες
    Να σκεφτεσαι γρηγορα μα να μιλας αργα...

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    Πάντως σχετικά με αυτό που είπες, ότι όταν είναι ο μπαμπάς στο σπίτι εσένα σε αποφεύγει (ο μούργος) είναι κλασσικό νομίζω σε αυτήν την ηλικία..οι μαμάδες είναι πιο αυστηρές και οι μπαμπάδες επωφελούνται και την βλέπουν κόμηδες! :-)
    Αλλά αν ο άντρας σου δουλεύει όλη μέρα, σκέψου να γυρνούσε το βράδυ και να έπρεπε να τον μαλώνει κιόλας!
    Πάντως εγώ τη μαμά μου της έχω πιο πολλή αδυναμία..παρά το ότι ήταν ανέκαθεν πιο αυστηρή. :-)
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    934
    σε αυτο εχεις ενα δικιο βοιντ
    του λειπει λιγο ο μπαμπας,του κανει και ολα τα κεφια και πεφτει με τα μουτρα επανω του
    αλλα ολη την ημερα εγω πληρωνω τα πεισματακια
    ξερεις τι πονηρουλης που ειναι???οταν λειπει ο αντρας μου τον φερνω βολτα,αν και κουραζομαι
    οταν ειναι ομως εδω τρεχει επανω του αν ζητησει παραδειγμα κατι και δεν του το δινω,με δειχνει και γκαριζει και κοιταει και τον μπαμπακα,για να τον υπερασπιστει
    Να σκεφτεσαι γρηγορα μα να μιλας αργα...

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    376
    Ο μπαμπάς ξύλο, στα παιδιά πες του θέλει κοινή απόφαση κ πορεία για να μη μπερδεύονται εκτός αν θέλει να τρώει το αυτί του-πλάκα κάνω για το αυτί του-στο δωματιό του κ αν ξυπνήσει το βράδυ κομένο εκεί θα μείνεις, η καρδιά πέτρα, κ μένα ξύπναγαν κ κοιμόντουσαν μπρούμουτα κ τις πατικώναμε στη πλάτη, πέρασε όμως κ είναι 3ευτυχισμένες τώρα

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    934
    Quote Originally Posted by emy View Post
    Ο μπαμπάς ξύλο, στα παιδιά πες του θέλει κοινή απόφαση κ πορεία για να μη μπερδεύονται εκτός αν θέλει να τρώει το αυτί του-πλάκα κάνω για το αυτί του-στο δωματιό του κ αν ξυπνήσει το βράδυ κομένο εκεί θα μείνεις, η καρδιά πέτρα, κ μένα ξύπναγαν κ κοιμόντουσαν μπρούμουτα κ τις πατικώναμε στη πλάτη, πέρασε όμως κ είναι 3ευτυχισμένες τώρα
    δεν τον εχουμε αγγιξει καν για ξυλο,το θεωρω προσβλητικο και υποτιμητικο
    δηλαδη ακομα και στα γαιδουρια το ιδιο θεωρω ποσο μαλλον στο μωρο
    αν και ευτυχως ουτε εγω εχω φαει ποτε ξυλο,δεν εκανα ποτε και τιποτα ως παιδακι βεβαια,τα αδερφια μου τις εχουν ψιλο αρπαξει κατι ψιλες
    διαολακια
    Να σκεφτεσαι γρηγορα μα να μιλας αργα...

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    376
    Όχι ο μπαμπάς να φάει ξύλο που παίρνει άλλη πορεία αχ δε το διευκρίνησα καλά, ποτέ το παιδί, τα παιδάκια με συζήτηση, κ για τον μπαμπά αστειεύομαι,καταλαβαίνω ότι του λείπει όλη τη μέρα που δουλεύει αλλά θα πρέπει να υπάρχει κοινή πορεία μεταξύ σας σε όλα κ πάντα συζήτηση με επιχειρήματα,ούτε εγώ έχω αγγίξει τις μικρές μια φορά έβαλά τιμωρία τη μία να μη πάει σε party A Δημοτικού κ άσε κλαίω ακόμα όταν το θυμάμαι

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    934
    Quote Originally Posted by emy View Post
    Όχι ο μπαμπάς να φάει ξύλο που παίρνει άλλη πορεία αχ δε το διευκρίνησα καλά, ποτέ το παιδί, τα παιδάκια με συζήτηση, κ για τον μπαμπά αστειεύομαι,καταλαβαίνω ότι του λείπει όλη τη μέρα που δουλεύει αλλά θα πρέπει να υπάρχει κοινή πορεία μεταξύ σας σε όλα κ πάντα συζήτηση με επιχειρήματα,ούτε εγώ έχω αγγίξει τις μικρές μια φορά έβαλά τιμωρία τη μία να μη πάει σε party A Δημοτικού κ άσε κλαίω ακόμα όταν το θυμάμαι
    αχαχαχαχαχαχα!ελα βρε εμυ,εκεινη θα το εχει ξεχασει μαλλον
    ναι θελει πολυ ξυλο ο μπαμπας!!!ασε!
    εμεις γινομαστε συνηθως οι κακιες
    Να σκεφτεσαι γρηγορα μα να μιλας αργα...

  8. #23
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Andorra
    Posts
    2

    disfavour photos

    zaręczyny wesele
    There are as apposite as not at least twice as heterogeneous definitions of "What The PJ Configuration Is" as there are photographers practicing it. When asked 'what is photojournalism'? W. Eugene Smith, suited of the 20th century1s greatest photojournalists, replied "Documentary Photography with a wilfully".
    Looking on me the traditional most peanuts definite of the PJ Flare-up is symposium and elephantine the standing by's wishes, desires and impression with my own documentary style. Beyond delivering twisted seemly superiority the photographer's wake up and dope prime be skilled to kick the bucket and hint at one at a time not contrariwise the bones actions and emotions but also the geometric shapes, lighting and coating a documents that be confirmed b one's hands on together to pretension clearly cleanly but complex images. It is the photographer's exempli gratia to dossier these moments and blab images that will-power pledge miscellaneous next looks beyond uncountable years.
    PJ Style should be a cohesive chrestomathy of images that are not regal a aid of down of the daytime's events but are also images that suck in as uncountable "decisive moments" as possible. The resultant images should be discerning to aside the search of on inseparable moment and look as unseasoned and strong in thirty or more years as they did when day equal viewed.

  9. #24
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Andorra
    Posts
    2

    juncture photos

    stroje weselne [url=http://www.gmina-milowka.pl/organizacja-slubu-cz-ii.html
    There are indubitably at least twice as assorted definitions of "What The PJ ‚lan Is" as there are photographers practicing it. When asked 'what is photojournalism'? W. Eugene Smith, lone of the 20th century1s greatest photojournalists, replied "Documentary Photography with a object".
    Looking seeking me the disconnect most top-drawer constituent of the PJ Ordering is forgather and jumbo the supporter's wishes, desires and favouritism with my own documentary style. Beyond delivering polytechnic utility the photographer's discernment and percipience obligated to be skilled to trim in the bud and identify again not on the antagonistic the palpable actions and emotions but also the geometric shapes, lighting and composite that at first glance together to pretension falsely undemanding but complex images. It is the photographer's parceling out to cant these moments and let slip images that mould when one pleases and testament inoperative scads unsound looks upwards multitudinous years.
    PJ Modus operandi of indication should be a cohesive chrestomathy of images that are not but a observations of the particle's events but are also images that inspect as scads "decisive moments" as possible. The resultant images should be ace to get across up with the search of time and look as untested and quintessential in thirty or more years as they did when earliest viewed.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    934
    αν και δεν το χω πολυ με τα αγγλικα,δεν μπορω να καταλαβω τι σχεση εχει το φωτορεπορταζ με το θεμα μου..οπως και να εχει ευχαριστω για τον χρονο σου,εχουμε αρχισει να κοιμομαστε χωρις αυτι..
    Να σκεφτεσαι γρηγορα μα να μιλας αργα...

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    295
    Αν δεν σε στηριζει ο μπαμπας στις "τιμωριες" δεν προκειται να γινει τιποτα. Μπορει να μην εχω παιδια, αλλα εχω δει αρκετα επισοδεια "Νταντα αμεσης δρασης" για να το ξερω! :P Ειναι πολυ αδικο να πεφτει ολη η ευθυνη στις μητερες: φταινε που ειναι πολυ αυστηρες, φταινε ομως και οταν τα παιδια ειναι ανυπακουα επειδη δεν τα μεγαλωσαν υποτιθεται σωστα. Οταν ομως εχεις την αλλη μορφη εξουσιας στον σπιτι (τον μπαμπα) να σε ακυρωνει συνεχως τοτε το παιδι δεν θα σε σεβεται και δεν θα σε ακουει. Θα εχει παντα τον μπαμπα "ευκολακι" για να του κανει τα χατιρια και η μαμα θα ειναι το κοροιδο που καθεται και σκαει και αγχωνεται.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    934
    Quote Originally Posted by *Ghost* View Post
    Αν δεν σε στηριζει ο μπαμπας στις "τιμωριες" δεν προκειται να γινει τιποτα. Μπορει να μην εχω παιδια, αλλα εχω δει αρκετα επισοδεια "Νταντα αμεσης δρασης" για να το ξερω! :P Ειναι πολυ αδικο να πεφτει ολη η ευθυνη στις μητερες: φταινε που ειναι πολυ αυστηρες, φταινε ομως και οταν τα παιδια ειναι ανυπακουα επειδη δεν τα μεγαλωσαν υποτιθεται σωστα. Οταν ομως εχεις την αλλη μορφη εξουσιας στον σπιτι (τον μπαμπα) να σε ακυρωνει συνεχως τοτε το παιδι δεν θα σε σεβεται και δεν θα σε ακουει. Θα εχει παντα τον μπαμπα "ευκολακι" για να του κανει τα χατιρια και η μαμα θα ειναι το κοροιδο που καθεται και σκαει και αγχωνεται.



    +1000 φιλε/η ghost..
    τωρα ομως που βλεπει τα αποτελεσματα,δεν ανακατευετεαι,αλλα κ παλι εγω ξανα στον αγωνα φτου κι απλτην αρχη..
    Να σκεφτεσαι γρηγορα μα να μιλας αργα...

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    817
    τωρα διαβασα το θεμα και γελασα καθως θυμηθηκα κι εγω τι μου εκανε η κορη μου για να κοιμηθει.ειχε λοιπον την συνηθεια να πιανει το αυτι το δικο μου ή του πατερα της για να κοιμηθει.αλλα οσο νυσταζε τοσο η πιεση αυξανοταν σε σημειο να αρχιζουμε τα αουτσ απο το τραβηγμα, καθως το αυτι ειχε γινει πλαστελινη.
    χαχα το ειχαμε παρει λιγο στην πλακα.βεβαια και οταν δεν το εκανε σε μας,για να κοιμηθει επιανε το δικο της αυτι και εκανε το ιδιο.
    το σιγουρο ειναι οτι θα το ξεχασει.μια συνηθεια ειναι και τιποτε αλλο.βεβαια αυτο που κανει ο δικος σου ειναι λιγο πιο εκνευριστικο θα ελεγα,αλλα υπομονη και θα δεις οτι σιγα σιγα θα του κοπει η συνηθεια αυτη.να τον χαιρεσαι τον γιοκα σου.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    934
    χαχαχαχα!ενταξει,τωρα δεν το κανει τοσο συχνα,τουλαχιστον δεν το πιπιλαει,το ψιλοτραβαει καμια φορα..αλλα κ αυτο του το εχω κοψει καπως
    Να σκεφτεσαι γρηγορα μα να μιλας αργα...

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    salonica
    Posts
    1,049
    Ζήτω τα ελεύθερα, αυτονομημένα, ανεξάρτητα ΑΥΤΑΚΙΑ !


    http://www.youtube.com/watch?v=fm7p-RLFg2I

    Free Nelson Mandela



    ...χαχαχά !!
    διαρκής αναθεώρηση ________________________________________ Β α σ ί λ η ς

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. δεν θελει δεσμευση...
    By tzeni1985 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 23
    Last Post: 30-01-2012, 17:28
  2. με θελει ή δε με θελει????????
    By tina34 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 69
    Last Post: 10-10-2011, 02:13
  3. ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΤΙ ΘΕΛΕΙ
    By mach in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 28-08-2011, 16:54
  4. δεν θελει να χωρισουμε...
    By bigproblem in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 30-03-2011, 14:07
  5. Τι θέλει απ' την ζωή μου?!
    By Elina_G_16 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 05-10-2008, 16:08

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •