πως προχωρας μπροστα;;;;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    1

    Unhappy πως προχωρας μπροστα;;;;

    Έχετε αισθανθει ποτε να σας περιτριγυριζουν δεκαδες ατομα αλλα εσεις να νιωθετε ακομα περισσοτερο μονοι; να μην θελετε να δειτε κανενα, να θελετε να κλαψετε σε καποιου την αγγαλια αλλα να νιωθετε οτι δεν υπαρχει κανεις;

    Καλησπέρα- καλημέρα,
    είμαι μια κοπελα που το νιωθει καθημερινα.. θελω να κλαιω.. αλλα ακομα και τα δακρυα στεριωσαν.. εμφανισιμη, με μια στεγη πανω απ'το κεφαλι μου και οχι χαζη αλλα πως καταντησα ετσι; Να με ποναει το παρελθον, να μην θελω να γυρναω σ'αυτο.. οχι τοσο δυσκολα χρονια, αλλα ανωριμα χρονια, χρονια που την μια μερα μιλουσες με τον ενα και την μεθεπομενη βδομαδα φασωνόσουν με άλλον.. αλλά και καλα χρόνια.. αγαπη απο την οικογενεια σου αλλα και αγαπη για ενα αθλημα. πως καταντησα ετσι; να νιωθω ******* χωρις να ειμαι, οι αλλοι ετσι να πιστευουν γιατι εισαι ωραια κοπελα που βγαινει με την παρεα της και περναει καλα.. που δεν γαμιεται που δεν που δεν.. αλλα δεν μπορω να το ελεγξω. νιωθω τοσο μονη, τοσο ανικανη.. θελω να ξεφυγω απο οτι με βαραινει.. και δεν θελω με τιποτα να γυριζω πισω καθε φορα για διακοπες στην πολη μου.. αλλα και εδω, ποναω, δεν εχω ορεξη για τιποτα και για κανεναν.. γιατι τα εχω βαλει τοσο με τον εαυτο μου γιατι;;;;

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Σ'έναν δικό μου κόσμο
    Posts
    24
    Quote Originally Posted by tak5 View Post
    Έχετε αισθανθει ποτε να σας περιτριγυριζουν δεκαδες ατομα αλλα εσεις να νιωθετε ακομα περισσοτερο μονοι; (
    Ναι, πολλές φορές. Συμβαίνει σε πολύ κόσμο, μη σκας.


    Τώρα για τα υπόλοιπα...ε...δεν είναι κακό να κάνουμε έναν απολογισμό ζωής και ίσως αλλαγή κατεύθυνσης (προς το καλύτερο), αν αυτό είναι που θα μας φέρει στο τέλος το χαμόγελο στα χείλη

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Νομός Πέλλας
    Posts
    221
    Καλησπέρα tak5 , Το κλάμα είναι σε πολλές περιπτώσεις αντανάκλαση της λύπησης του εαυτού μας , για της δυσκολίες που περάσαμε στο παρελθόν και της χαμένες ευκαιρίες , ενώ σε κάποιες άλλες λειτουργεί ως αμυντικός μηχανισμός εκτόνωσης συναισθημάτων.
    Για να προχωρήσεις μπροστά , είναι απαραίτητο να προσδιορίσεις στον εαυτό σου με συγκεκριμένο τρόπο το '' μπροστά '' ( από όλη την περιγραφή σου υποψιάζομαι ότι δεν υπάρχει πυξίδα συγκεκριμένης κατεύθυνσης , αλλά και απουσία αυτονομίας στην επίλυση δυσκολιών ) , και έπειτα να καταλάβεις τους εσωτερικούς μηχανισμούς που σε κρατάνε πίσω.
    Όταν θέλουμε κάτι πολλή , τότε όλο το σύμπαν συνωμοτεί υπέρ μας ! Καλή επιτυχία !
    Το να γνωρίζεις τους άλλους είναι σοφία , το να γνωρίζεις τον εαυτό σου είναι φώτιση !

  4. #4
    τακ 5 δεν εχεις περιγραψει ακριβως τι σου συμβαινει....αν θες εξηγησε μου περισσοτερο πως ηταν τα εφηβικα σου χρονια?
    ποιες καταστασεις σε οδηγησαν στο να νιωθεις μονη? και ποσο χρονων εισαι

Similar Threads

  1. Ληψη φαρμακων μπροστα σε αλλους...!
    By talikiller in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 15
    Last Post: 26-11-2011, 15:52
  2. ενα βημα μπροστα, δυο βηματα πισω
    By todestrieb in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 16
    Last Post: 10-04-2011, 23:17
  3. Ο κόσμος προχωραει μπροστα.....
    By masero in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 22-02-2009, 14:44
  4. ΠΩΣ ΠΑΜΕ ΜΠΡΟΣΤΑ
    By La_ViTa in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 15
    Last Post: 18-07-2008, 04:42
  5. δεν μπορω να προχωρησω μπροστα
    By deleted_member in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 16
    Last Post: 14-03-2007, 10:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •