"τίποτα"
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 48

Thread: "τίποτα"

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    the neverland
    Posts
    605

    "τίποτα"

    λοιπόν.είμαι με ένα παιδί που είναι 24 χρονών. είχε μια σχεση 4 χρόνια,με μια κοπέλα που ήταν και φίλοι πριν να είναι μαζί.είναι χωρισμένοι εδώ και τουλάχιστον 3 χρόνια τουλάχιστον,αν και δεν ξέρω ακριβώς. μιλάνε συχνά βέβαια ακόμα,καθώς παραμένουν "φίλοι".
    προσωπικά δεν πιστεύω στη φιλία με κάποιον πρώην..είναι απολύτως φυσιολογικό να αγαπιέστε,να έχετε επικοινωνία..αλλά η λέξη φιλία..όχι. και τουλάχιστον μεταξύ τους αυτό δεν γίνεται,απ τη στιγμή που (με δική της πρωτοβουλία αν τα ξέρω σωστά) το να μιλάνε για σχέσεις είναι "απαγορευμένο" θέμα.
    το κατάπια,το χώνεψα..περιόρισε και αυτός την μέρα παρά μέρα επικοινωνία απ οτι μου εχει πει. τελευταία μιλάνε αρκετά για να βρεθουν καποια στιγμη καθως έχουν καιρό να βγουν. κατα τις αρχες οκτωβριου μου ειχε πει "καποιοι κοινοι γνωστοι μου με την Κ της ειπαν οτι μας ειδαν μαζι και τις τελευταιες μερες μου μιλαει λιγο σκαλωμενα νομιζω.μπορει γι αυτο" τελοσπαντων..απο τοτε κουβεντα για το αν ξερει για μενα..αλλωστε γνωριζω οτι ειμαι απαγορευμενο θεμα.αυτος λεει οτι δεν εχει κανενα προβλημα να μαθει για δικες της σχεσεις,αλλα απ τη στιγμη που αυτη δεν του εχει πει κατι τετοιο,θελει να την σεβαστει.
    το ξερω οτι μ αγαπαει.πολυ.και νοιαζεται για μενα. δυσκολα ενα παιδι (γιατι πραγματικα παιδι ειναι) και στην ηλικια του θα εμενε με μια κοπελα που δεν την βλεπει οποτε θελει,που κανει χαρακιες στα χερια της,που ειχε παρει χαπια στο παρελθον..
    και δεν ζηλευω γιατι πιστευω οτι θα με κερατωσει μαζι της..ζηλευω γιατι καποιες φορες νιωθω οτι ερχομαι δευτερη..θα μου πειτε,δευτερη ερχεσαι..την ξερει τοσα χρονια,ηταν 4 χρονια μαζι κλπ..αλλα δεν υποτιθεται οτι οταν εισαι ερωτευμενος αυτα δεν εχουν σημασια;
    του εχω μιλησει γι αυτο..παντα βγαινει απο πανω και με κανει να φαινομαι κακια..ζηλιαρα..

    σημερα λοιπον,μιλαμε στο τηλεφωνο και μου λεει "με πηρε τηλεφωνο η Κ για να βγουμε το σκ,αλλα της ειπα για τις δουλειες που εχω με το μαγαζι και μαλλον δεν θα βγουμε τωρα.μπηκε και ο ξαδερφος μου και νομιζε οτι μιλουσα με σενα και αρχισε να φωναζει "τι κανει το λενακι?φιλια πολλα δωσε" και μου ειπε η Κ "λενακι ακουω" και εγω της ειπα "τιποτα" αφου μου εχει πει οτι δεν θελει να ξερει..δεν ακουστηκε παντως να πειραχτηκε καθολου,μου εφυγε λοιπον ενα βαρος"
    και ειμαι σε φαση WHAT THE FUCK?!?! με αποκαλεσε τιποτα για να σεβαστει την Κ,αλλα ετσι δεν υποβιβαζει εμενα; κοπελες ειμαστε..ξερουμε καλα οτι με το "λενακι ακουω" ηθελε να ψαρεψει ποσο σημαντικη ειμαι..και φυσικα με το "τιποτα" που της εδωσε δεν πειραχτηκε..ηταν ακρως ικανοποιητικο γι αυτην..για ολες μας θα ηταν. και ακου εκει του εφυγε ενα βαρος..ε,αφου εχουμε και τις ευλογιες της,αι σιχτιρ..
    η ξαδερφη μου λεει οτι ειμαι υπερβολικη,ειδικα αφου ξερω ποσο με αγαπαει,αλλα εγω δεν μπορω να το δω ετσι..ειναι δυνατον να με αποκαλει τιποτα για να μη στενοχωρησει αυτην; και εγω τι ρολο βαραω εδω;
    α!να προσθεσω οτι αυτη η κοπελα εχει σελιδα για το μαγαζι του αγοριου μου στο facebook που η ιδια διαχειριζεται και μαλιστα το αγορι μου δεν μου το ανεφερε ποτε,θεωρωντας το ασημαντο αφου αυτος δεν ασχολειται.
    με ποναει ρε γαμωτο ολο αυτο.

    παρτε και ενα τραγουδακι που αγαπω αφου φτασατε ως εδω
    σας ευχαριστω
    http://www.youtube.com/watch?v=99bAr...shuffle=404270
    No matter what anybody tells you, words and ideas can change the world. -Deas poets society

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    192
    εγω ακουσα μονο το τραγουδακι!πειραζει? :D

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    the neverland
    Posts
    605
    Καθολου δεν πειραζει.μονο αυτο αξιζει.σ αρεσε;
    No matter what anybody tells you, words and ideas can change the world. -Deas poets society

  4. #4
    Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    80
    ισως θα φανω κακια και κομπλεξικη και πολλα αλλα και το ξερω οτι πανω σ αυτο θεμα ναι ειμαι και μαλιστα παρα πολυ!!! εμενα ολα αυτα νιφαδα μου δεν μου αρεσουν καθολου!! αυτος αν θελει να ειναι σωστος να τησ πει οτι εχει σχεση και να σταματησει να ασχοληται!! αλλο να λενε τα νεα τους, καταλαβαινω οτι καποτε ηταν μαζι...αλλα οχι να μας πηδηξει κιολασ! συγνωμη για την εκφραση!! νευριαζω ομως γιατι εχω ζησει παρομοιες καταστασεισ!!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    the neverland
    Posts
    605
    Εγω να δεις ποσο νευριαζω..αλλα παντα βγαινω η λαθος,η υπερβολικια,η κομπλεξικια,η ανασφαλης και ολα τα συναφη..
    Μια φορα που μου εκανε σκηνη για εναν φιλο μου του πεταξα στη μουρη "σε γουσταρει,ξυπνα..δεν ξερω αν οντως σε γουσταρει ακομα η αν θελεει να τονωσει το εγω της και να δει οτι ειναι πιο σημαντικη απ οποια εχεις αυτη τη στιγμη,αλλα σε διεκδικει"
    Ασε που θεωρω οτι απ τη στιγμη που πηγαιναν μαζι σχολειο και ηταν τοσο καιρο μαζι,εχουν κοινους φιλους,κολλητους..(μου το εχει αναφερει ο δικος μου αλλωστε)..και 8.5 μηνες τωρα δεν εχει ακουσει για μενα;! Πρωτη φορα σημερα ακουσε που το ειπε ο ξαδερφος του..
    Μα ποοσο βλακες ειναι οι αντρες!χαιβανια!
    No matter what anybody tells you, words and ideas can change the world. -Deas poets society

  6. #6
    ...νιφάδα και γω μαζί σου είμαι...:)
    Πόσο καιρό είστε μαζί?

  7. #7
    Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    80
    δεν ειναι βλακες αγαπη μου ..το παιζουν γιατι τουσ συμφερει μαλλον!! εγω πιστευω πως αν η σχεση τους ειναι μονο φιλικη δεν θα υπαρχουν ουτε κανονες να μην μιλανε για σχεσεις ουτε τιποτα τετοιο!! αν ειναι φιλη του θα θελει να ακουσει για τα παντα, ναι κ για τη σχεση του οπωσ και να εχει επειδη ειναι πρωην του μπορει να μην ειναι κ το πιο ευχαριστο πραγμα αλλα θα πρεπει να χερεται να τον βλεπει καλα!!! και γιατι οχι να σε γνωρισει κιολας αν ειναι οντωσ φιλοι!!!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    the neverland
    Posts
    605
    8.5 μηνες..ξερω οτι ειναι τιποτα μπροστα σ αυτην,αλλα επισης ξερω οτι οταν εισαι ερωτευμενος και οταν μαλιστα αγαπας καποιον(που η αγαπη δεν ειναι κατι που σου περναει οπως ο ερωτας), οπως ισχυριζεται αυτος οτι νιωθει για μενα,κι οπως δειχνει καποιες φορες, ο χρονος δεν εχει καμια σημασια..
    Ακου εκει "μου εφυγε ενα βαρος"..εμενα να δεις..αν την πειραζε σιγουρα θα ξεκινουσα χαρακιες και στο αλλο χερι..για χαρη του προσπαθω να τις σταματησω,ενω το νιωθω βασαανιστικο..για να μη στενοχωριεται και να μην ανησυχει..αλλα με δαιμονιζει ρε γαμωτο..θα εκπαιδευσω το χρυσοψαρο που μου εφερε για να την φαει.:P
    No matter what anybody tells you, words and ideas can change the world. -Deas poets society

  9. #9
    Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    80
    χαχαχααχα!!!! μαζι σου!!!σοβαρα τωρα....... εσυ δεν χρειαζεται να χαρακονεσαι...και οχι για τον δικο σου ή τη πρωην του αλλα για σενα!!!! μην κανεις κακο στον εαυτο σου σε παρακαλω!!!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    the neverland
    Posts
    605
    Χαχαχαχα..δεν φανταζεσαι ποσες φορες παρακαλαω απο μεσα μου να την πετυχουμε στον δρομο και να ειμαι κουκλα,να ειμαστε σε φαση αγκαλιες φιλια,και αυτη να ειναι χαλια μαυρα..μουαχαχα..μακαρι καλε μου Θεουλη!!
    Και ειναι βλακες..τουλαχιστον ως ενα βαθμο..εχω αδερφο,ξαδερφια..οι αντρες δεν εχουν τοσο "δολοπλοκο" και υπουλο μυαλο οπως εμεις.
    No matter what anybody tells you, words and ideas can change the world. -Deas poets society

  11. #11
    ...νιφάδα, εξήγησε του πως το ότι τον ααπασχολεί αν στεναχωρηθεί αυτή που έχουν χωρίσει πριν 4 χρόνια και όχι εσύ που βρίσκεστε σε ενεργή σχέση και σου λέει πως σ' αγαπάει, δεν κολλούν πουθενά.
    Δεν καταλαβαίνω επίσης ποια είναι η δικαιολογία πως "την ενοχλεί"
    Μου φαίνεται εγωιστική και κακομαθημένη αντίδραση απ την πελυρά της καθώς αν ήθελε θα ήταν μαζί του/ης και δεν θα χώριζαν αφού φυσικά συνεχίζουν να έχουν επαφές.
    Απ την άλλη η στάση του φίλου σου δείχνει φοβία ως προς την αντίδραση της, γεγονός που δείχνει πως την υπολογίζει, όχι σαν φιλη αλλά ως πρώην.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    the neverland
    Posts
    605
    Δεν χαρακωνομαι για κανεναν..απλως ο λογος που προσπαθω να το σταματησω ειναι γιατι δεν αντεχα να τον βλεπω ετσι.
    No matter what anybody tells you, words and ideas can change the world. -Deas poets society

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    the neverland
    Posts
    605
    Την υπολογιζει ως ενα ατομο που αγαπαει πολυ,και που ειναι σημαντικο γι αυτον..και το δεχομαι και το σεβομαι..αλλα δεν δεχομαι να ερχομαι δευτερη και να με αποκαλουν "τιποτα" για οποιονδηποτε λογο..στο κατω κατω δεν του ειπα να της πει "α!εχω κοπελα και ειμαι ερωτευμενος φουλ κλπ" αλλα απ τη στιγμη που λεει αυτη "λενακι ακουω" πες "ναι,η κοπελα μου" και κοψτο εκει το θεμα..αυτη ξυθηκε να μαθει αλλωστε!
    No matter what anybody tells you, words and ideas can change the world. -Deas poets society

  14. #14
    Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    80
    πιστευω πως αν δεν θελεις να βγει μαζι της καλο θα ηταν να του το πεις!!! εξηγησε του ομορφα και ωραια πως σε ενοχλει και πως σε στεναχωρει ολο αυτο!!! στην τελικη αν σε πει υστερικη κλπ πες του πως θα του φαινοταν να ειναι αντιστροφα τα πραγματα και πωσ θα ενοιωθε!! ουτε γκρινιες ουτε φωνες απλα και ομορφα!!!! εγω θα του ελεγα πως δεν θελω να βγει μαζι της!!!!!

  15. #15
    Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    80
    κ ναι σθμφωνω με αυτο που ειπες!! εππρεπε να της πει πως εισαι η κοπελα του

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. \"ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ\" & \"ΑΓΧΟΣ\".ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ ΘΑ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΟΛΟΥΣ!!!
    By beba in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 07-03-2018, 21:01
  2. Ποιά διαφορά υπάρχει ανάμεσα στη φράση "κάνω έρωτα " και "κάνω σεξ" ή δεν υπάρχει?
    By liberchild in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 55
    Last Post: 25-12-2011, 13:44
  3. Δεν μπορώ με τίποτα να πω "όχι", τι να κάνω;
    By Τσιπουράκι in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 02-04-2011, 18:27
  4. συγκρουση "θελω"-"φοβαμαι"
    By lightaura in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 16-01-2011, 04:35
  5. \"Έρωτας\" με προβλήματα υγείας!, ...τότε χωρισμός \"κάνει καλό\", όχι σε μένα πάντως...
    By BlueNote in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 14-08-2006, 11:54

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •