Zyprexa
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12

Thread: Zyprexa

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    8

    Zyprexa

    Γεια σας παιδια.Πρωτη φορα γραφω στο φορουμ και θελω να παρω πληροφοριες για το ζυπρεξα.Ημουνα 6 μηνες με ρισπερνταλ και ακινετον 4 και 4 μιλιγκραμ αντιστοιχα και λογο μεγαλης ακαθησιας ως παρενεργεια ο γιατρος μου το αλλαξε στο 1 χαπι ζυπρεξα 10
    μιλιγραμ το βραδυ.Η ακαθησια και η νευρικοτητα φυγαν αλλα τωρα μετα απο 3 χαπια ζυπρεξα ειμαι μουδιασμενος σαν ζομπι απαθης και εχω τρομερη υπνηλια.Κοιμαμε 12 ωρες το βραδυ και παλι νυσταζω και ειμαι ετοιμος να κοιμηθω.Ενδεχετε αυτα τα συμπτωματα να συμβαινουν επειδη σταματησα τα ακινετον και τα ρισπερνταλ αποτομα η ειναι παρενεργεια των ζυπρεξα;
    Αν υπαρχουν καποιοι χρηστες ζυπρεξα ας μου δωσουν τα φωτα τους...Ευχαριστω.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    595
    Κλαωσηρθες στο φορουμ sub zero.Εγω παιρνω zyprexa 20mg εδω και 3,5 χρονια και εχω τρομερη υπνηλια και ορεξη.Αυτα ειναι τα αρνητικα σημεια του zyprexa.Κατα τα αλλα ειναι ενα πολυ καλο φαρμακο κι εμενα με εχει βοηθησει πολυ.
    Κι εγω κοιμαμαι 12 ωρες το βραδυ και μετα ακομα νυσταζω και πειναω σαν λυκος.10mg που παιρνεις ειναι πιο πολυ σαν δοση συντηρησης και ισως να μην εχεις τοσο τις παρενεργειες του zyprexa.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    8
    Ευχαριστω για την απαντηση μιχαλη.Το κακο με εμενα ειναι οτι εχω ταση για παχυνση...Εχεις βαλει πολλα κιλα στα 3.5 χρονια που τα παιρνεις;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    372
    φιλε μου την υπνηλια μπορει να τη γλυτωσεις απο το ζυπρεξα αλλα τα κιλα δυσκολα .... , οχι τοσο γιατι παχαινει αυτο καθαυτο το χαπι αλλα επειδη ανοιγει μια τρελλη ορεξη οταν το παρεις...τρως ξανατρως κ παλι να φας θες...ειναι καλο φαρμακο αλλα οχι για να το παρεις μακροπροθεσμα...τα 25 κιλα που βαλα απο αυτο ακομα παλευω να τα ξεφορτωθω

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    8
    Καταλαβα..........

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    595
    sub zero εβαλα 25 κιλα και δεν μπορω να τα χασω με τιποτα.Μην πανικοβαλεσαι ομως γιατι εσυ παιρνεις μικρη δοση και μπορει να μην ανοιγει τοσο η ορεξη με 10mg.Καλη τυχη!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    226
    Δεν παίρνω εγώ zyprexa όμως παίρνει πολύ κοντινό μου πρόσωπο. Να σας πω πως είχε βάλει αρκετά κιλά και όμως κατάφερε να τα χάσει (με τη βοήθεια διατροφολόγου). Μην απογοητεύεστε γιατί με λίγη καλή θέληση, όλα γίνονται :)

  8. #8
    Welcome sub zero κ απο μένα κ Χρόνια πολλά σε όλους(έλειπα).

    Κ μένα ο αδερφός μου παίρνει το zypraxera ενέσιμο των 405 mg κ έχει πολύ όρεξη...κ με απασχολούν τα κιλά που θα πάρει..


    Φίλε Μιχάλη? 25 κιλα σε 3 χρόνια περίπου? έτρωγες junk food, ή πολύ σπιτικό?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    595
    peter28 χρονια πολλα.Ετρωγα οτι εβρισκα μπροστα μου.Ετρωγα και πολυ το βραδυ.Δηλαδη ανοιγα το ψυγειο και οτι ειχε ετρωγα.Ετσι εβαλα 25 κιλα τα οποια ειναι πολυ δυσκολο να τα χασω.Με στεναχωρει που τωρα ειμαι χοντρος αλλα μπροστα στο καλο που μου εκανε το zyprexa τα ζυγιζω τα πραγματα και λεω θα τα χασω αν και εφοσον σταματησω να το παιρνω.Αμην και ποτε!!!

  10. #10
    Τώρα που το λες του αδερφού η όρεξη ανοίγει πιο πολύ το βράδυ.

    Το γυμναστήριο το σκέφτεσαι καθόλου?

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    595
    peter28 το γυμναστηριο δεν το σκεφτομαι γιατι θελει λεφτα και εγω ειμαι ανεργος.Απλα κανω λιγο περπατημα καθημερινα

  12. #12
    Μια χαρά είναι το περπάτημα,
    στον αδερφό μου η ψυχίατρος είπε 1 ώρα περπάτημα τη μέρα αρκεί.

    Άστα όλοι άνεργοι είμαστε.

Similar Threads

  1. zyprexa vs risperdal
    By alexandros2985 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 19
    Last Post: 11-05-2019, 17:42
  2. Τι λέει το zyprexa;
    By online in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 55
    Last Post: 25-03-2012, 12:01
  3. zyprexa
    By kosmein in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 2
    Last Post: 05-07-2009, 01:03
  4. ZYPREXA ;
    By Georgz in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 1
    Last Post: 07-08-2008, 00:42
  5. zyprexa
    By orfeas in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 4
    Last Post: 06-02-2008, 01:50

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •