μια συμβουλή πλιζζζζζζζζζζζζζζζζζζ <3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    ΝΑΞΟΣ
    Posts
    1,499

    μια συμβουλή πλιζζζζζζζζζζζζζζζζζζ <3

    Λοιπόν.. Πριν καιρό μιλούσα με έναν τύπο από εδώ από το νησί, τσακωθήκαμε κόψαμε τις επαφές και τα λοιπά, τυχαία τον βλέπω στο καφέ που είχα αράξει με τα φιλαράκια μου και λίγο αργότερα του στέλνω μήνυμα. Να μην τα πολυλογώ ήρθε αμέσως εκεί που του είπα ήμασταν μεγάλη παρέα και με φλέρταρε διακριτικά, από τότε μιλάμε στο κινητό με μηνύματα κλασικά.. Έχω αρχίσει να βαριέμαι να μιλάω με το κινητό, και αν και δεν νιώθω ούτε καν το κλικ μαζί του θέλω να είμαι μαζί του για δικούς μου λόγους που ποτέ δεν θα καταλάβει κανείς (και όχι δεν είναι πλούσιος :Ρ) Ναι έλεγα λοιπόν ότι θέλω να τον βλέπω αλλά είναι δύσκολο καταλαβαίνω.. Είναι 30 χιλιόμετρα μακριά το σπίτι του από το κέντρο.. Και το δικό μου 20... Άσχετο απλά σας εξηγώ πως υπάρχει μεγάλη απόσταση και δεν μπορ'ω να τον βλέπω όσο συχνά θέλω.
    Εκείνο που θέλω να ρωτήσω είναι πως διάολο θα κάνω σχέση μαζί του? πως πρέπει να φερθώ? και μην μου πείτε να είμαι ο εαυτός μου γιατί ο εαυτός μου ήμουν με τους προηγούμενους... και μετά την πρώτη βραδυά εξαφανιζόντουσαν και όχι δεν ήμουν ποτέ φορτική και χώρο άφηνα και χρόνο άφηνα και όλα τα σχετικά........ Ότι κι αν είναι το πρόσωπο κι ας μην τον θέλω θέλω να είμαι μαζί του να κρατήσει :)

    ευχαριστώ παιδάκια <3
    [COLOR="#800080"][SIZE=5][FONT=Comic Sans MS][B]Honey, nobody ever gonna love you
    The way I try to do.[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,026
    Τι συμβουλή βρε Kate, αν υπήρχε τυφλοσούρτης καλά θα 'τανε... Αν δεν είσαι κολλιτσίδα/ απελπισμένη/ φορτικά ζηλιάρα κλπ (συμπεριφορές απωθητικές απ την πρώτη φορά), όλα τ άλλα σχετίζονται με τον συγκεκριμένο άντρα και τι θέλει/ ψάχνει. Δε βγαίνουν όλοι όμοιοι απ το ίδιο καλούπι.

    Δεν καταλαβαίνω όμως τι στο καλό τον θες αφού δε σου πολυαρέσει.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    ΝΑΞΟΣ
    Posts
    1,499
    στο τελευταιο δεν μπορω να απαντησω.. δεν θα καταλαβεις..
    [COLOR="#800080"][SIZE=5][FONT=Comic Sans MS][B]Honey, nobody ever gonna love you
    The way I try to do.[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Χρόνια Πολλά Κέητ! Το βρίσκω λίγο περίεργο, να είσαι με κάποιον ενώ δεν τον θέλεις! Θα μου πεις έχεις τους λόγους σου..
    Από την άλλη μεριά, μην προβληματίζεσαι, γιατί μπορείς νάσαι πιο άνετη και χαλαρή και χωρίς να προσποιείσαι, απ'
    ότι στην περίπτωση που τον άλλον τον θες απεγνωσμένα! :)

    υ.γ. εκείνο που αναρωτιέμαι όμως είναι, αν σε μια σχέση δεν υπάρχει ειλικρίνεια, αυτή μπορεί νάχει συνέχεια;
    Μ' άλλα λόγια αν δεν είμαστε ο εαυτός μας, αλλά κάτι άλλο, κάποια στιγμή αυτό το άλλο αν αποκαλυφθεί
    δεν θάχουμε πάλι πρόβλημα;
    Last edited by μαρκελα; 15-04-2012 at 12:23.
    Άσε τη ζωή που κάνεις... και ψάξε για τη ζωή που χάνεις

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    ΝΑΞΟΣ
    Posts
    1,499
    κοιτα μαρκελλα... εγω δεν εχω σκοπο να του ταξω γαμο :Ρ οποτε δεν υπαρχει κανενα ψεμα... Απλα δεν ειναι ο τυπος μου αλλα θελω να ειμαι μαζι του βασικα θα το πω.. απλα θελω να τονοθει λιγο η αυτοπεπηθηση μου.. θες με το σεξ? θες με το φλερτ? θελω λιγο να ανεβω παραπανω! :) να νιωσω λιγο γυναικα.. τωρα θα με πει κανεις απελπισμενη, ισως ειμαι κιολας.. δεν ξερω.. απλα θελω λιγο να ανεβω και προκειμενου να πηδαω απο καναρα σε καναρα καλυτερα ειναι να ειμαι με αυτον σταθερα να νιωθω καλα και πιστευω καλο θα μου κανει μια αλλαγη δεν χανω τιποτα να το δοκιμασω
    το θεμα μου ειναι πως θα πετυχει αυτο?
    [COLOR="#800080"][SIZE=5][FONT=Comic Sans MS][B]Honey, nobody ever gonna love you
    The way I try to do.[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    833
    Quote Originally Posted by BloodyKate View Post
    κοιτα μαρκελλα... εγω δεν εχω σκοπο να του ταξω γαμο :Ρ οποτε δεν υπαρχει κανενα ψεμα... Απλα δεν ειναι ο τυπος μου αλλα θελω να ειμαι μαζι του βασικα θα το πω.. απλα θελω να τονοθει λιγο η αυτοπεπηθηση μου.. θες με το σεξ? θες με το φλερτ? θελω λιγο να ανεβω παραπανω! :) να νιωσω λιγο γυναικα.. τωρα θα με πει κανεις απελπισμενη, ισως ειμαι κιολας.. δεν ξερω.. απλα θελω λιγο να ανεβω και προκειμενου να πηδαω απο καναρα σε καναρα καλυτερα ειναι να ειμαι με αυτον σταθερα να νιωθω καλα και πιστευω καλο θα μου κανει μια αλλαγη δεν χανω τιποτα να το δοκιμασω
    το θεμα μου ειναι πως θα πετυχει αυτο?
    Συγνώμη αλλα μου μοιάζει σαν να τον χρησιμοποιείς απλα για να περάσεις καλα .
    With every new day , your promises fade away, its a fine day to see that the last day for me is a beautiful day .....

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    ΝΑΞΟΣ
    Posts
    1,499
    :/ μα δεν θα περασω μονη μου καλα.. κι εκεινος καλα θα περασει :) δινω παιρνω ετσι δεν ειναι οι σχεσεις? απλα θελω να εχει διαρκεια δεν θελω να φυγει και αυτος οχι οτι θα πληγωθω δεν κολλαω αλλα θελω να αραξω καπου
    [COLOR="#800080"][SIZE=5][FONT=Comic Sans MS][B]Honey, nobody ever gonna love you
    The way I try to do.[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by BloodyKate View Post
    κοιτα μαρκελλα... εγω δεν εχω σκοπο να του ταξω γαμο :Ρ οποτε δεν υπαρχει κανενα ψεμα... Απλα δεν ειναι ο τυπος μου αλλα θελω να ειμαι μαζι του βασικα θα το πω.. απλα θελω να τονοθει λιγο η αυτοπεπηθηση μου.. θες με το σεξ? θες με το φλερτ? θελω λιγο να ανεβω παραπανω! :) να νιωσω λιγο γυναικα.. τωρα θα με πει κανεις απελπισμενη, ισως ειμαι κιολας.. δεν ξερω.. απλα θελω λιγο να ανεβω και προκειμενου να πηδαω απο καναρα σε καναρα καλυτερα ειναι να ειμαι με αυτον σταθερα να νιωθω καλα και πιστευω καλο θα μου κανει μια αλλαγη δεν χανω τιποτα να το δοκιμασω
    το θεμα μου ειναι πως θα πετυχει αυτο?
    αυτό που θα κάνεις είναι να προχωρήσεις, χωρίς πως και γιατί κι όλα θάρθουν μόνα τους, την στιγμή που έδειξε ενδιαφέρον και χωρίς πάντως να βγάλεις και την ανάγκη της απελπισμένης, γιατί μάλλον το πιθανότερο είναι ότι θα το βάλει στα πόδια.
    Άσε τη ζωή που κάνεις... και ψάξε για τη ζωή που χάνεις

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    833
    Quote Originally Posted by BloodyKate View Post
    :/ μα δεν θα περασω μονη μου καλα.. κι εκεινος καλα θα περασει :) δινω παιρνω ετσι δεν ειναι οι σχεσεις? απλα θελω να εχει διαρκεια δεν θελω να φυγει και αυτος οχι οτι θα πληγωθω δεν κολλαω αλλα θελω να αραξω καπου
    Ξέρεις τι θελω να πω ? αν κάποια στιγμη εσυ τον βαρεθεις και αυτός όμως σε θέλει σε αγαπάει δεν θα ειναι άδικο ?
    With every new day , your promises fade away, its a fine day to see that the last day for me is a beautiful day .....

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    ΝΑΞΟΣ
    Posts
    1,499
    γιατι να γινει ετσι και να μην γινει αλλιως?
    μπορει στην τελικη να κολλησω εγω πανω του η να ειναι αμοιβαιο αργοτερα
    αν και ετσι οπως το λες να γινει δεν καταλαβα γιατι να ειναι αδικο? ειναι μια φαση που ολοι περναμε και αν συμβει δεν θα πεθανει κιολας, απλα θα το ξεπερασει και μην μου μιλησεις για αρρωστες περιπτωσεις οπου το "θυμα" ( μη χεσω )δεν λεει να ξεπερασει το ακυρο ακομα και μετα απο χρονια γιατι αυτα ειναι ακραια και δεν πιστευω να συμβαινουν σε ολους...
    [COLOR="#800080"][SIZE=5][FONT=Comic Sans MS][B]Honey, nobody ever gonna love you
    The way I try to do.[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR]

Similar Threads

  1. την συμβουλή σας!!
    By KKLEO in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 20-03-2010, 15:59
  2. τη συμβουλη σας!
    By marinaki in forum Σχολές Ψυχολογίας
    Replies: 4
    Last Post: 12-12-2007, 16:22
  3. Συμβουλή...
    By alexandros3 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 09-06-2007, 18:02
  4. Συμβουλή για αντικοινωνική διαταραχή προσωπικότητας
    By haroulini in forum Αντικοινωνική Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 3
    Last Post: 03-06-2006, 14:05
  5. συμβουλή
    By uinD in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 16-03-2006, 19:24

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •