ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΩ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1

    ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΩ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ

    Να μαι παλι!!ελπιζω να ειστε ολοι καλα...Κρατιεμαι τοσο καιρο αλλα αποφασισα να σας γραψω.Χωρισα εδω και κατι εβδομαδες και αποφασισα να κανω καινουρια αρχη στην ζωη μου.Η αληθεια ειναι πως ειμαι περισσοτερο μονη με τον εαυτο μου.Ισως μου κανει και καλο.Αυτο που σκεφτομαι ειναι πως μολις μου κολλησει καποιος καινουριος εγω τρεμω,αγχωνομαι τρομερα,ιδρωνω και θελω να εξαφανιστω!!!!Ειμαι 20 χρονων και ειναι πολυ κριμα αυτο....κλεινομαι στο σπιτι και στην ιδεα πως θα βρεθω με καποιο αγορι,αρχιζει η καρδια μου να χτυπα τρομερα!!!!Τι ειναι αυτο που φοβαμαι????Γιατι δεν ειμαι χαλαρη???Εχει κανενας αναλογη εμπειρια?Εγω προσπαθω να το ελεγξω αλλα νιωθω πως δεν μπορω....

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    964
    ολα καλα!μην ανησυχεις για τιποτα.εισαι πολυ πολυ μικρη ακομα κ εχει να κανεις κ να δεις τοσα πολλα.δεν αξιζει για κανεναν να ταλαιπωρεις τον εαυτο σου.πολυ απλα φοβασαι τη δεσμευση επειδη ή δεν περνας καλα ή ανησυχεις για χωρισμο(γενικα το λεω αυτο)
    κανε οτι σου αρεσει κ μη πιεζεσαι για τιποτα
    αυτα απο μενα που ειμαι 27

  3. #3
    το ξερω οτι εχω να κανω και να δω πολλα ακομα!απλα εδω και 2 χρονια εχω διαταραχες αγχους και καθημερινο αγχος χωρις λογο....ενω ημουν ανεμελη και χαρουμενο κοριτσι καταντησα να ειμαι με καθημερινο αγχος...αυτο θελω να ελεγξω.Ηδη απο το αγχος μου εχω καταστρεψει το σωμα μου (εχουν πρηστει οι μυες μου) και τωρα τελευταια τριζω τα δοντια μου και τα δοντια μου εχουν τριφτει...δεν ξερω.Πλεον βλεπω κοσμο και ιδρωνω καθε φορα που τους μιλαω ,ακομη και κοριτσια νιωθω ανασφαλεια οταμ μιλαω και αγχωνομαι πολυ.Εσυ κυκνε ειχες κατι παρομοιο?ανησυχω για την υγεια μου

  4. #4
    Quote Originally Posted by kyknos25 View Post
    ολα καλα!μην ανησυχεις για τιποτα.εισαι πολυ πολυ μικρη ακομα κ εχει να κανεις κ να δεις τοσα πολλα.δεν αξιζει για κανεναν να ταλαιπωρεις τον εαυτο σου.πολυ απλα φοβασαι τη δεσμευση επειδη ή δεν περνας καλα ή ανησυχεις για χωρισμο(γενικα το λεω αυτο)
    κανε οτι σου αρεσει κ μη πιεζεσαι για τιποτα
    κυκνε μου το ξερω οτι ολα καποια στιγμη θα μου φυγουν.απλα κοιταω να το πολεμαω αλλα δεν μπορω 100%.το θεμα ειναι οτι ολοι βλεπουν οτι δεν μιλαω ανετα και ιδρωνω οταν με κοιτουν.φοβαμαι μην παθει και η υγεια μου τιποτα με τοσο αγχος.και σας ανεφερα το θεμα εδω γιατι δεν μπορω να τα συζηταω μονη μου και να μου πειτε και εσεις την γνωμη σας

Similar Threads

  1. Φόβος για το μέλλον μου
    By pantzos in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 17
    Last Post: 26-01-2012, 14:24
  2. Zοφερο μελλον.....
    By πιεσμενη in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 47
    Last Post: 10-08-2011, 00:03
  3. Φοβαμαι..για το μελλον μασ.. το δικο μου.. το δικο σασ.. ολων μασ..
    By Adzik in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 26
    Last Post: 07-06-2011, 23:06
  4. ΑΓΩΝΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ.
    By jasmine in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 20-01-2011, 13:59
  5. επενδυοντας στο μελλον...
    By amelie74 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 29-01-2010, 21:26

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •