Κακοποίηση στο σχολείο - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 23 of 23
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    Γουαιτ καθε φορα που η σκεψη γυριζει πισω στο παρελθον βασανιζεται το ατομο και μπορει ακομα και να αρρωστησει. Το οριο της πραγματικοτητας ειναι το παρον, και εκει πρεπει να μενει η σκεψη, γιατι κανοντας μακροβουτια στα δεινα του παρελθοντος τυραννιεται, και στο αγνωστο του μελλοντος φοβαται και αγχωνεται.

  2. #17
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Οκ λίλιουμ σ'ευχαριστώ.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    ΝΑΞΟΣ
    Posts
    1,499
    Quote Originally Posted by whitecandle View Post
    Bloodykate σε όλες τις ψυχοθεραπείες σε γυρνάνε πίσω στο παρελθόν, ίσως από κει να προέρχονται όλα τα προβλήματα γι'αυτό. Με απογοητεύει και τώρα ο κόσμος που είμαι ενήλικη αρκετά συχνά. Ευτυχώς έχει λίγο καιρό να συμβεί αυτό, αλλά ένα διάστημα συνέβαινε συνέχεια!! Σε αυτό για την κακή τροφή έχεις δίκιο αλλά είπαμε πρέπει να τα ξαναζήσω για να τα αντιμετωπίσω διαφορετικά το θέμα είναι πως το κάνω; Δεν μπορώ να χτίσω νέες καλές αναμνήσεις εκτός από τα παραπάνω που έγραψα, για τον πολύ απλό λόγο ότι έχω εγκλωβιστεί μέσα σε αυτόν τον τρόπο ζωής με την κατάθλιψη και άντε να βγω. Δεν ξέρω, ίσως είναι ένας φαύλος κύκλος, όσο είμαι μέσα δεν θέλω να βγω και όσο δεν θέλω να βγω είμαι μέσα! Αλλά νομίζω ότι είναι πολύ πιο σύνθετο από αυτό, ίσως πρέπει να φύγουν τα κόμπλεξ πρώτα! Πως γίνεται αυτό;
    στις ψυχοθεραπειες κανουν μια μικρη αναδρομη στο παρελθον (αν και η δικια μου περισοτερο μιλουσε για το παρον μου)
    δεν πιστευω οτι σε απογοητευει ο κοσμος... απλα τα παιρνεις πολυ κατακαρδα τα πραματα
    στις ανθρωπινες σχεσεις θα διαφωνησεις θα πεις και μια μαλακια παραπανω, γιατι ειμαστε διαφορετικοι ο ενας με τον αλλο δεν ειναι κατι κακο αυτο...
    γιατι να ξαναζησεις ασχημες καταστασεις? μην ψαχνεσαι για μπελαδες αστα τα πραματα οπως εχουν απλα προσπαθησε να αποβαλεις αυτες τις σκεψεις δεν εχουν να σου προσφερουν τιποτα
    καταθλιψη ε? μην επαναπαυεσαι σε αυτο αφου δεν σ αρεσει κανε τον κοπο και βγες απο αυτον τον τροπο ζωης, η ζωη εχει και την αλλη πλευρα της την ομορφη!
    κι αν σε γειωσει κατι δεν πειραζει φιλη! προχωρας παρακατω ετσι ειναι αυτα μια πανω μια κατω επιτρεπεται να πεσεις επιβαλεται να σηκωθεις
    [COLOR="#800080"][SIZE=5][FONT=Comic Sans MS][B]Honey, nobody ever gonna love you
    The way I try to do.[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  4. #19
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Quote Originally Posted by BloodyKate View Post
    στις ψυχοθεραπειες κανουν μια μικρη αναδρομη στο παρελθον (αν και η δικια μου περισοτερο μιλουσε για το παρον μου)
    δεν πιστευω οτι σε απογοητευει ο κοσμος... απλα τα παιρνεις πολυ κατακαρδα τα πραματα
    στις ανθρωπινες σχεσεις θα διαφωνησεις θα πεις και μια μαλακια παραπανω, γιατι ειμαστε διαφορετικοι ο ενας με τον αλλο δεν ειναι κατι κακο αυτο...
    γιατι να ξαναζησεις ασχημες καταστασεις? μην ψαχνεσαι για μπελαδες αστα τα πραματα οπως εχουν απλα προσπαθησε να αποβαλεις αυτες τις σκεψεις δεν εχουν να σου προσφερουν τιποτα
    καταθλιψη ε? μην επαναπαυεσαι σε αυτο αφου δεν σ αρεσει κανε τον κοπο και βγες απο αυτον τον τροπο ζωης, η ζωη εχει και την αλλη πλευρα της την ομορφη!
    κι αν σε γειωσει κατι δεν πειραζει φιλη! προχωρας παρακατω ετσι ειναι αυτα μια πανω μια κατω επιτρεπεται να πεσεις επιβαλεται να σηκωθεις
    Bloodykate φυσικά και με απογοητεύει ο κόσμος, δεν είναι ιδέα μου, αν και είπα ότι τώρα έχει κάποιο καιρό που δεν με έχουν απογοητεύσει....Μπορεί να φταίω κι εγώ που τα παίρνω κατάκαρδα γιατί πιστεύω ότι αυτό αξίζω, μπορεί όμως και να είναι έτσι τα πράγματα που δεν μπορείς να μην τα πάρεις κατάκαρδα! Εγώ πιστεύω το δεύτερο.Θέλω να ξαναζήσω άσχημες καταστάσεις φυσικά για να δω πως θα αντιδρούσα τώρα. Τεσπα, ότι είναι να γίνει θα γίνει.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    ΝΑΞΟΣ
    Posts
    1,499
    αν οντως πιστευες οτι αυτο αξιζεις δεν νομιζω να εμπαινες στη διαδικασια να το λες.. θα το δεχοσουν απλα και χωρις πολλα πολλα
    [COLOR="#800080"][SIZE=5][FONT=Comic Sans MS][B]Honey, nobody ever gonna love you
    The way I try to do.[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  6. #21
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Μακάρι να πιστεύω ότι αξίζω, δεν ξέρω, έχω μπερδευτεί πολύ.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Κι εγώ δεν είχα καλές εμπειρίες από αυτό. Τουλάχιστον γλυτώσες από το σχολείο. Σίγουρα δεν μπορείς να έχεις απόλυτη εμπιστοσύνη σε κανένα όμως δεν μπορείς και να κλείνεσαι στον εαυτό σου. Εσυ μπορείς να κρίνεις καλύτερα

  8. #23
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    24
    Quote Originally Posted by HorriBell View Post
    white η ζωη ειναι ενας αγωνας δρομου. οσοι θελουν να το παιξουν ανωτεροι σε καποιους αλλους, κουβαλανε περισσοτερο κομπλεξ απ αυτο που νομιζεις πως εχεις εσυ. ολα αυτα τα παιδια που σε κοροιδευανε στο σχολειο, τωρα θα ναι για τα μπαζα. εσυ θα σαι παντα πιο εξυπνη απο αυτους. κ αυτο επειδη ειναι μια δοκιμασια! εγω παντως οσοι με κοροιδευανε βλεπω τις αχαρες ζωες τους να γινονται πιο αχαρες, και χαιρομαι! καλα να παθουν! τοτε που νομιζαν πως μετρουσαν, αλλο τοσο οσο μεγαλωνουν πιανουν πατο!

    το θεμα ειναι να αφησεις το παρελθον εκει που ειναι και να φροντισεις να δεις το παρον σου και να κανεις ονειρα για το μελλον σου.
    πολυ καλη απαντηση, βιωνω μια απο τα ιδια.. παιδια που με κοροιδευαν στο σχολειο τωρα ειναι μπαζα... πραγματικα .. πως τα φερνει η ζωη ομως ε?

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Σχετικά με το σχολείο.......
    By Phoenix.S in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 18
    Last Post: 13-11-2011, 18:45
  2. Κακοποίηση για απόδοση στο σχολείο
    By RainAndWind in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 108
    Last Post: 12-11-2011, 14:27
  3. ΑΠΟΒΟΛΗ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ
    By βασιλικακη in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 46
    Last Post: 01-05-2010, 23:19
  4. σχολείο
    By niko in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 7
    Last Post: 24-10-2008, 13:35
  5. σχολειο και νταηδες
    By manous73 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 8
    Last Post: 16-01-2008, 09:18

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •