'Προβλεψεις'
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1

    'Προβλεψεις'

    Καλημερα,δεν ειμαι σιγουρη πως γραφω στη σωστη στηλη..θα ηθελα μια γνωμη κατα ποσο συμπτωματικο ειναι να προβλεπεις καποια πραγματα που θα γινουν.Να σκεφτεσαι πως αυτο ετσι θα γινει ή πως κατι ειναι ετσι χωρις να εχεις γνωση αυτου και ομως να το γνωριζεις.Να εισαι τοσο ακατανοητα σιγουρη για ενα πραγμα χωρις ομως να εχεις στοιχεια,και ομως να πεφτεις μεσα..Ειναι συγκυριακο;καποιες φορες που συμβαινει με εχει τρομαξει..
    Τις τελευταιες δυο μερες που ηρθε η μητερα μου και με ρωταγε καποια πραγματα και μιλουσαμε και της λεω χωρις να τα γνωριζω πως ειναι αυτο,αυτο και αυτο με κοιταζε τοσο ε3ωγηινα και με ρωταγε καλα;πως το 3ερεις.Και το ιδιο απορουσα και εγω αλλα το ριχνω στη πλακα πως ενταα3ει το μαντεψα..ετσι ειναι;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    ετσι ειναι , κατι σαν πλακα.
    μπορει να σου φυγει , να σου ξαναρθει, παντως δεν ειναι κατι που θα το χειριστεις κατα βούληση.
    συμβαινει απλα σε πολλους ανθρωπους . Απο κτησεως κοσμου συνεβαιβε δηλαδη,
    Ειναι μια μορφη τηλεπαθειας , οπως και η τηλεφωνικη τηλεπαθεια που το 99% των ανθρωπων το χει βιωσει εστω και μια φορα.

  3. #3
    η τηλεπαθεια ειναι οταν μπορεις να προβλεπεις καποια πραγματα;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    ε κι ετσι το λενε. Πως θες να το πουμε ; Προφητεια ?

  5. #5
    ρωτησα επειδη δεν το ειχα 3ανακουσει ετσι..

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    964
    εμενα το μονο που μου συμβαινει αρκετα συχνα μπορω να πω ειναι να σκεφτομαι καποιον κ να χτυπαει το τηλεφωνο.

  7. #7
    ισως να θες πολυ να σε παρει αυτος ο καποιος και ολο το συμπαν να συνομωτει ;p

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Προβλέψεις.
    Συμπτώσεις μήπως είναι μια άλλη λέξη που δε σε βάζει και σε άλλα μονοπάτια που οκ, δεν στέκουν κιόλας.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    Quote Originally Posted by kyknos25 View Post
    εμενα το μονο που μου συμβαινει αρκετα συχνα μπορω να πω ειναι να σκεφτομαι καποιον κ να χτυπαει το τηλεφωνο.
    ο μπαρμπα-Μητρουσης με τα προβατα, ο Θυμιος κι ο Μενιος.
    ποιος αλλος μπορει να ειναι, ποσοι να υπαρχουν σε ενα χωριουδακι που δεν ανηκει καν στη συμπρωτευουσα ?

  10. #10
    Διαμαντίνα, εισαι ατομο που το διακρίνει ο φόβος? θα χαρακτηριζες τον εαυτο σου γενικά ενεργητικο ατομο που παιρνει πρωτοβουλίες ή που περιμενει απ τους άλλους παθητικά?
    όταν λεμε προβλεψη και απ το βρηκα εννοούσε απομονωνουμε το ένα από ολες τις προβλεψεις που καναμε, το οποίο βρηκαμε και χαρακτηρίζουμε το όλο με βάση το ένα, αφου αυτο το ένα το σκεφτόμαστε τόσο εντονα που μας δημιουργει πεποιθηση ότι έχουμε την ικανότητα. Πολλες φορες η φοβια οδηγει σε απραξια και ετσι στηριζουμε τις ελπίδες μας σε προβλέψεις, σκέψεις περι τηλεπάθειας κλπ για να γινουν όπως τα θελουμε αυτα τα οποια φοβομαστε να κανουμε. επίσης πολλες φορες η προβλεψη ειναι αποτελεσμα γνωσης δεδομένων, τα οποια επεξεργαζομαστε υποσυνείδητα και οδηγουν στο συμπέρασμα, στην υποτιθεται πρόβλεψη. άλλοτε μπορει να ειναι αποτελεσμα της φυσικης ροης πραγματικων περιστατικών που στο τελος τα ερμηνευουμε ως προβλεψη. υπάρχουν βεβαια και οι θεωρίες για τηλεπάθεια, αυρα και θετική ενεργεια για να μη φαινεται πως μηδενίζω τα πάντα αφού έχουν κάποια βάση. πάντως έχω προσέξει ότι οι πραγματικά τολμηροί και αποφασιστικοι ανθρωποι δεν ασχολούνται με τετοια.
    γιάννης

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •