Ο καναπές ! - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 53 of 53
  1. #46
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    ...κάπου εδώ γύρω...
    Posts
    1
    Καλησπέρα σε όλους... καινούριο μέλος και είπα να κάνω την αρχή από τον καναπέ!Nefertari μου δεν έχω να σου πω πολλά, τα περισσότερα έχουν ήδη ειπωθεί πολύ σοφά από άλλους... άδραξε μόνο την ευκαιρία να ανοίξεις την ψυχή σου στον άνθρωπό σου που τόσο υπομονετικά στάθηκε κοντά σου αυτό το διάστημα, είναι κρίμα να μην το κάνεις...

    Θα τα πούμε και πάλι, ίσως κάποια στιγμή που δεν θα νυστάζω τόσο! ;)


    Υ.Γ. Παρεπιπτόντως γράφεις υπέροχα, δεν ξέρω αν η δουλειά σου έχει σχέση με το γράψιμο, πάντως αν όντως ισχύει κάτι τέτοιο οι αναγνώστες σου είναι πολυ τυχεροί!

  2. #47
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    interpolar express
    Posts
    2
    δεν καταλαβα τα περισσοτερα απο τα προγραφομενα επομενως αποφασισα τη συμετοχη μου καταρχην το επιπεδο ειναι παιδικο-συναισθηματικα το τονιζω που λεει ο λογος-εσειις που γραφετε πρεπει να ειστε αρθρογραφοι το λιγοτερο ουτε λαθη στη φορμα δε κανετε δε σας λεω ανωριμους απλα πολλη αναλυση για αυταποδεικτα αυτοαντιφατικα οι ανθρωποι δεν αλλαζουν παραυτα μαθαινουν απο τα λαθη τους εξαλλου εγω ειμαι δειλος ωστε να αλλαξω διακοσμηση δωματιου μου δεν αλλαζω χαρακτηρα και η ζωη παιρνει το δρομο του χαρακτηρα/σημειο κομβικο στη σχεση ειναι η κατανοηση του εαυτου μας οχι των αλλων ο κοσμος αλλαζει μεσα απτα ματια μας οπως γραφτηκε σε προηγουμενο=επομενο κομβικο οι ευφυιες να συγκλινουν δε μπορει χπ μια persona μυθικων διαστασεων σαν εμενα/και βαλε/να συνδιαλεχθει μεσαςτο πολυ το κομβικο εχασα το συλλογισμο τι περιμενω απο εναν ουδενιστη εν αρχη ειναι τα ατομα και οι μεταξυ τους σχεσεις γραμμες χρωματος αναλογου της σχετικης ποιοτητας αυτων απο ψηλα μοιαζει ενα ακαταληπτο πολυχρωμο σχεδιο οντας στο ιδιο επιπεδο ολα τα ατομα /ο χρονος ενεκα/και στροβιλιζομενο συνεχως μπερδευουν τα χρωματα και επανασυνθετονται και δε βγαζει ακρη ουτε εγω ουτε ο θεος ομως ερχεται η τεχνη σε τραβαει απτο αυτι η το ματι και σε ανεβαζει λιγο να δεις τη συνουσια των χρωματων/δηλαδη σε μπερδευει κιαλλο/υπο αυτο το πρισμα εγραψα αυτες αφου λογοτεχνικα το forum κενταει

  3. #48
    Member
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    ATH
    Posts
    97
    Originally posted by V@sso
    Υ.Γ. Παρεπιπτόντως γράφεις υπέροχα, δεν ξέρω αν η δουλειά σου έχει σχέση με το γράψιμο, πάντως αν όντως ισχύει κάτι τέτοιο οι αναγνώστες σου είναι πολυ τυχεροί!
    Δυστυχώς δεν έχει καμία σχέση... φαντάζομαι πως η συγγραφή είναι ανάλογη με την διάθεση τη στιγμή που γράφω...
    Σ\' ευχαριστώ και να σε καλωσορίσω στο σάϊτ και στον \"καναπέ\", μια και είναι το πρώτο θέμα που καταχώρησες το πρώτο σου μήνυμα...

    :)


    Originally posted by neverexisted
    δεν καταλαβα τα περισσοτερα απο τα προγραφομενα επομενως αποφασισα τη συμετοχη μου καταρχην το επιπεδο ειναι παιδικο-συναισθηματικα το τονιζω που λεει ο λογος-εσειις που γραφετε πρεπει να ειστε αρθρογραφοι το λιγοτερο ουτε λαθη στη φορμα δε κανετε ....
    Αρθογράφοι δεν είμαστε, τουλάχιστον όχι εγώ...

    Για να είμαι ειλικρινής, το μήνυμά σου δεν το κατάλαβα. Ίσως θα βοηθούσε αν έβαζες κανένα κόμμα ή τελεία που και που... τέλος πάντων! :)

    Τι δεν κατάλαβες από τα προγραφόμενα? Αν διάβασες το πρώτο πρώτο μήνυμα αυτού του θέματος, θα έβλεπες πως δεν είναι ένα θέμα με συγκεκριμένη θεματολογία ή ύφος. Ο καθένας μπορεί να \"ξαπλώσει\" στον καναπέ και να ανοίξει την ψυχή του, να πει οτιδήποτε... όπως είχα γράψει και το ξαναπερνάω το ίδιο αρχικό μήνυμα και παρακάτω:

    Originally posted by Nefertari
    Εδώ είναι γωνιά που βρίσκεται ο μεγάλος καναπές... και έχει πολύ power!
    Εδώ λοιπόν η γωνιά όπου μπορούμε να γράφουμε οτιδήποτε, είτε απλά για να ξαλαφρώσουμε, είτε για μαθήματα που έγιναν μαθήματα, αυτό που κάποιοι από μας ονομάζουμε \"Γηράσκω αεί...εκπαιδευόμενος...\", όσο ζούμε παθαίνουμε, όσο ζούμε μαθαίνουμε...

    Μία κατηγορία, όπου μπορούμε να γράφουμε για κάποια πράγματα που πιθανόν μας έτυχαν στην πορεία της ζωής μας και μας έμαθαν... κάτι ! Είτε με την μορφή μιας ιστορίας, είτε με απλή καταγραφή... όπως θέλει ο καθένας...

    :)
    Τίποτα περισσότερο, τίποτα λιγότερο...

    Καλώς ήρθες και εσύ στην παρέα μας! :)

  4. #49
    Member
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    ATH
    Posts
    97
    O καναπές ... έκλεισε...

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    May 2005
    Posts
    111
    Η ζωή συνεχίζεται..

    Το κακό είναι ότι, ξεχνάμε εύκολα..

    Κάνουμε τα ίδια λάθη ξανά και ξανά..

    Μόλις σηκωθώ και ξαναπατήσω στα πόδια μου, θα ξεχάσω που ήμουν..απο πού ήρθα..
    Και κάποια στιγμή..θα ξαναβρεθώ στον \"καναπέ\"..

    Γιατί..δεν είμαι ευχαριστημένος με τίποτα..

  6. #51
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    19
    Καλησπέρα αστεράκια...:)
    Απόψε το βράδυ λέω να πεταχτώ ένα διήμερο στη Θεσσαλονίκη...να κάνω καμία βόλτα στο λιμάνι, να πάρω κανένα βιβλίο απο τα βιβλιοπωλεία της Αριστοτέλους και να κάτσω στο Επταπύργιο κοιτώντας τη θέα της πόλης και κάνοντας κανένα τσιγάρο...-αφού έχω τσιμπίσει κανένα μεζεδάκι στις ταβερνίτσες της παλιάς πόλης- :P . Μόλις τελείωσα έναν πίνακα, τον έκανα με νερομπογία αυτή τη φορά και όχι με λάδι, για να αρχίσει μετά απο τόσο καιρό να λειτουργει το χέρι μου και να ξεσκουριάσει. Έχει περάσει τόσος καιρός. Θα φέρω νέα τη Δευτέρα.;)
    Φιλάκια!!!

  7. #52
    Member
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    ATH
    Posts
    97
    O καναπές ... έκλεισε...

    Παρακαλώ να μην γραφτούν άλλα μηνύματα εδώ...

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Ενα τελευταιο μηνυμα . Ναπαγορευτη η πωληση κ χρηση καναπεδων κ τοτε θαρχισει η επανασταση!!!!!!!

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •