Ψυχίατρος...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Νάξος
    Posts
    149

    Ψυχίατρος...

    Μετά από τόσο καιρό, είπα να αδειάσω τον κουμπαρά μου (τσιγκουνευόμουν τα λεφτά) και να πάω σε μια ψυχίατρο που έχουμε εδώ στη Ναξο...
    Σε ψυχολόγο έχω πάει, δεν έχω πάει ποτέ σε ψυχίατρο...

    Ήθελα να της δώσω μόνο το κινητό μου και να μην την πάρω από το τηλέφωνο του σπιτιού μου (όπως έκανα πέρυσι με τον ψυχολόγο και κράτησε το τηλέφωνο και μου έκανε την πουστιά)
    Την πήρα από καρτοτηλέφωνο και μου είπε ότι πρέπει να της πάω βιβλιάριο υγείας...
    Πάντα πήγαινα στους γιατρούς με εκείνο που μου είχε βγάλει η μάνα μου από μικρός...
    Τώρα επειδή δε θέλω να δει η μάνα μου ότι πήγα...έχω ταυτότητα, πώς μπορώ να βγάλω βιβλιάριο υγείας???
    Γίνεται όταν πάω να βγάλω το βιβλιάριο, να μην δώσω το τηλεφωνο του σπιτιού και να δώσω μόνο το κινητό μου?
    Ρωτάω αν γίνεται γιατί αν δει η ψυχίατρος το τηλεφωνο του σπιτιου στο βιβλιάριο υγείας, φοβάμαι μη μου κάνει πάλι
    τα ίδια που έκανε ο ψυχολόγος που πήγαινα...

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Νάξος
    Posts
    149
    αα και κάτι άλλο...
    Θέλω να μου πείτε και τις σχετικές εμπειρίες σας όσοι έχετε πάει σε ψυχίατρο για να ξέρω περίπου τι με περιμένει

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    192
    για να βγαλεις δικο σου βιβλιαριο πρεπει να εχεις ασφαλεια δηλαδη να δουλευεις που δε σε κοβω..οσο για το ψυχιατρο μπορει να σου δωσει και τιποτα χαπια και ολα καλα ολα ανθηρα...

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Νάξος
    Posts
    149
    Όχι δε δουλεύω...
    Δε μπορώ να παω στην ασφάλεια που έχουν οι γονείς μου (ΙΚΑ)?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    STORΜ.. για να μπεις στην ασφάλεια του ΙΚΑ των γονιών σου χρειάζεται την διαδικασία αυτή να την κάνουν εκείνοι.
    Χωρίς βιβλιάριο δλδ δεν σε δέχεται αυτή; Πες της θα σας πληρώνω την επίσκεψη, μέχρι την έκδοση του βιβλιαρίου.
    Άσε τη ζωή που κάνεις... και ψάξε για τη ζωή που χάνεις

  6. #6
    Πήγαινε σε ιδιώτη, το ίδι αποτέλεσμα θα έχεις...δλδ να σε χαπακώσουν!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    ΝΑΞΟΣ
    Posts
    1,499
    δεν ειναι ολοι το ιδιο...
    και επειδη ειναι ανηλικος ακομα δεν νομιζω να τον χαπακωσει
    [COLOR="#800080"][SIZE=5][FONT=Comic Sans MS][B]Honey, nobody ever gonna love you
    The way I try to do.[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Νάξος
    Posts
    149
    Αν είναι να με χαπακώσει, στα 18 μου (σε ένα χρόνο) θα το κάνει?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    ΝΑΞΟΣ
    Posts
    1,499
    ξερω γω τι να σου πω τωρα.. τι ερωτηση ειναι αυτη?
    [COLOR="#800080"][SIZE=5][FONT=Comic Sans MS][B]Honey, nobody ever gonna love you
    The way I try to do.[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by BloodyKate View Post
    ξερω γω τι να σου πω τωρα.. τι ερωτηση ειναι αυτη?
    προφανώς ίσως εννοεί αν θα τον αναγκάσει σε χαπακοθεραπεία επειδή πλέον σ' ένα χρόνο θάναι ενήλικος.
    Στορμ.. μην νομίζεις πως όλοι που τους συνταγογραφούν χάπια και δεν μιλάω μόνο για ψυχολογικά προβλήματα,
    τα παίρνουν κιόλας. Το παλεύουν και μόνοι τους πριν καταφύγουν στο οποιοδήποτε φάρμακο.
    Άσε τη ζωή που κάνεις... και ψάξε για τη ζωή που χάνεις

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    159
    ουτε εγω τρελαινομαι που παιρνω χαπια απο τα 21 (τωρα ειμαι 24) , για αυτο εκοβα αυθαιρετα αγωγες αλλα με πηγε πολυ πισω! οπως εχω ξαναπει καθε υποτροπη ειναι και πιο επωδυνη! αν δεις οτι δεν μπορεις να το παλεψεις μονος σου (ας πουμε εγω οση θεληση και να χα δεν μπορουσα με τιποτα να ξεπερασω το προβλημα που εχω), τοτε να παρεις φαρμακα! δεν ειναι το τελος του κοσμου...ισα ισα θα σε βοηθησουν να δεις μια πολυ πιο θετικη πλευρα των πραγματων για οσα συμβαινουν γυρω μας και οταν καποια στιγμη αυτο θα σου χει γινει τροπος ζωης, θα τα κοψεις σταδιακα με τις οδηγιες του γιατρου σου!:)

Similar Threads

  1. ψυχολογος ή ψυχιατρος;
    By aleg in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 19
    Last Post: 24-09-2011, 00:49
  2. Ψυχίατρος
    By r.f. in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 4
    Last Post: 13-09-2011, 16:17
  3. ο ψυχιατρος μου!
    By ME&I in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 10
    Last Post: 01-09-2011, 00:03
  4. Ψυχίατρος στη Θεσ/νίκη.
    By LOSTRE in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 1
    Last Post: 30-08-2011, 21:50
  5. Ψυχολόγος ή Ψυχίατρος...;
    By harrys in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 23
    Last Post: 17-08-2007, 18:32

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •