προσπαθω χρονια...δεν μπορω να το ξεπερασω!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    9

    προσπαθω χρονια...δεν μπορω να το ξεπερασω!!!

    Ειμαι ενας ανθρωπος που δεν κανω ερωτικες σχεσεις για να περασει η ωρα μου αλλα παντα νοιωθω συναισθηματα σε ολες μου τις σχεσεις είτε αυτα ειναι ενθουσιασμος,ειτε ερωτας ειτε αγαπη.Οταν ημουν στο γυμνασιο γνωρισα την πρωτη μου αγαπη...Ενα αγορι λιγο μεγαλυτερο,που στην αρχη της σχεσης μας ηταν πολυ γλυκος και τρυφερος....ομως συχνα αλλαζε συμπεριφορα και η σχεση μας ειχε σκαμπανεβασματα,ειμασταν για λιγο μαζι μετα χωριζαμε και ξανα απο την αρχη...Μου εδινε την εντυπωση ομως ειδικα στην αρχη οτι με αγαπουσε πραγματικα.Μετα απο 1,5 χρονο μου ζητησε να χωρισουμε χωρις να μου πει τον λογο και περασαν 5 ολοκληρα χρονια χωρις να στειλουμε ενα μηνυμα,ενα τηλεφωνο και γενικα να εχουμε την παραμικρη επικοινωνια.Εκανα 1 χρονο περιπου να τον ''ξεπερασω'' και να προχωρησω σε αλλες σχεσεις,ομως δυστυχως ακομα και σχεση να ειχα πολλες φορες που τον εβλεπα τυχαια στο δρομο,αλλαζα κατευθυνση και με επαιρναν τα κλαματα.....Τετοιες στιγμες ημουν απαρηγορητη,ενοιωθα πως τον φοβαμαι....Μετα απο 5 χρονια λοιπον ξαναεπικοινωνησαμε και μου μιλουσε γλυκα και παλι,μου ειπε πως εκανε σχεσεις ομως καμια δεν κρατουσε γιατι συγκρινε ολες τις κοπελες αυτες με εμενα και οτι καταλαβε πως εγω τον αγαπησα πραγματικα.Ξαναειμαστε λοιπον μαζι για 3 μηνες μεχρι που αρχιζει παλι να αλλαζει συχνα συμπεριφορα...Εν τελει μετα απο 7 μηνες σχεσης χωρισαμε ξανα.Δυστυχως δεν μπορω να τον ξεπερασω...Αισθανομαι οτι παρ'ολα τα ελαττωματα του ηταν ο ιδανικος ανθρωπος για μενα και δεν περναει μερα που να μην το σκεφτω και να κλαψω....Καθε φορα που τον συνανταω τυχαια τρεμω ολοκληρη και ξεκιναω να κλαιω χωρις να μπορω να το ελεγξω.Χρειαζομαι βοηθεια,τι να κανω?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    833
    Καλησπέρα , να ξεκινήσω απο το τέλος , πως ειναι ιδανικός για εσένα όταν σε κάνει να κλαις να τρεμεις και να φοβασαι .
    Δεν έπρεπε να ξανα κανεις κατι μαζι του για δεύτερη φορα , αφου τον είδες την πρωτη να μην ανησυχεί να στέλνει ένα μήνυμα , γιατι πηγές πάλι , σε κάνει να κλαις πάλι και να μην μπορείς να τον ξεχάσεις .
    With every new day , your promises fade away, its a fine day to see that the last day for me is a beautiful day .....

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    1,742
    <<δεν ειναι φιλε ολες ιδιες οι καρδιες κι ας εχουν ιδιο τον παλμο οταν χτυπανε...αλλες ξεχνουν μολις περασουν δυο βραδυες κι αλλες αιωνια πονουν και αγαπανε...>>ετσι δε λεει το γνωστο τραγουδακι....ε λοιπον μεγαλη αληθεια.Ομως.....η πραγματικοτητα ειναι πιο προσγειωμενη.Εσυ αγαπας και δυστυχως κανεις προβολη των δικων σου συναισθηματων και σ'αυτον.Τον σκεφτεσαι τις νυχτες να σε σκεφτεται κι αυτος,καταβαθος να σε αγαπα και να εισαι ο ερωτας της ζωης του και του δινεις χιλιες δικαιολογιες,οι συνθηκες,η ζωη......αν κανω λαθος και δεν ειναι ετσι συγχωρεσε με,η αγαπη ειναι τοσο ομορφο και τρυφερο συναισθημα αλλα συνηθως δεν ειναι αμοιβαια και η ουσια ειναι πως οσο εσυ κλαις και βαζεις φρενο στα νιατα και την ζωη σου,αυτος απλα προχωρα την δικη του ζωη και το τι νιωθεις εσυ γιαυτον ειναι ψιλα γραμματα.Λυπαμαι,ευχομαι απο την καρδια μου να κανω λαθος και μια μερα να γυρισει και να σε αγαπησει οσο σου αξιζει.....

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Argyroupoli beach
    Posts
    225
    Quote Originally Posted by nflu View Post
    <<δεν ειναι φιλε ολες ιδιες οι καρδιες κι ας εχουν ιδιο τον παλμο οταν χτυπανε...αλλες ξεχνουν μολις περασουν δυο βραδυες κι αλλες αιωνια πονουν και αγαπανε...>>ετσι δε λεει το γνωστο τραγουδακι....ε λοιπον μεγαλη αληθεια.Ομως.....η πραγματικοτητα ειναι πιο προσγειωμενη.Εσυ αγαπας και δυστυχως κανεις προβολη των δικων σου συναισθηματων και σ'αυτον.Τον σκεφτεσαι τις νυχτες να σε σκεφτεται κι αυτος,καταβαθος να σε αγαπα και να εισαι ο ερωτας της ζωης και του δινεις χιλιες δικαιολογιες,οι συνθηκες,η ζωη......αν κανω λαθος και δεν ειναι ετσι συγχωρεσε με,η αγαπη ειναι τοσο ομορφο και τρυφερο συναισθημα αλλα συνηθως δεν ειναι αμοιβαια και η ουσια ειναι πως οσο εσυ κλαις και βαζεις φρενο στα νιατα και την ζωη σου,αυτος απλα προχωρα την δικη του ζωη και το τι νιωθεις εσυ γιαυτον ειναι ψιλα γραμματα.Λυπαμαι,ευχομαι απο την καρδια μου να κανω λαθος και μια μερα να γυρισει και να σε αγαπησει οσο σου αξιζει.....
    Κι ένα άλλο τραγουδάκι λέει "όσοι ειναι αισθηματίες, την πατάνε στην ζωή, και σε λάθος εμπειρίες, μπλέκονται καθε στιγμή".

    Τωρα επι του θέματος, κάποιος μου είπε πρόσφατα "αυτα τα πισωγυρίσματα μπρος-πίσω είναι που μας διαλύουν ψυχολογικά". Τι να πω, δεν ξέρω, αναλόγως την περίπτωση. Έχω περάσει πολύ χειρότερη κατάσταση η οποία δεν περιγράφεται σε 2-3 παραγράφους, πάντως γνώμη μου είναι οτι οι μεγάλες πληγές δύσκολα επουλώνονται, για να το ξεπεράσει κάποιος χρειάζεται να βρεθεί κατι ΚΑΛΥΤΕΡΟ στην ζωή του απο αυτό που μας κολλάει τόσο άγρια.
    Forbidden dreams

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    1,742
    Αυτα τα ρημαδια τα τραγουδακια σε κατι δυσκολες στιγμες μονο στον ταφο δεν μας εστειλαν....:)

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Argyroupoli beach
    Posts
    225
    Quote Originally Posted by nflu View Post
    Αυτα τα ρημαδια τα τραγουδακια σε κατι δυσκολες στιγμες μονο στον ταφο δεν μας εστειλαν....:)
    Πέστα ρε ενφλου γαμώ την τρέλα μου !!! Έτσι.
    Forbidden dreams

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    1,742
    Ωραιο πραγμα ο μεγαλος ερωτας...ολη μου η ζωη για μια στιγμη και χαλαλι του οπου και ναναι.

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    9
    Δυστυχως τον υπεραγαπαω χωρις να σκεφτομαι οτι ετσι κανω κακο στον εαυτο μου,αφου το πιθανοτερο ειναι να μην τον εχω ποτε ξανα κοντα μου....θελω να του στειλω ενα μηνυμα,να τον ξαναδω,να με ξαναπαρει αγκαλια ομως εκεινος απεφευγε οχι μονο να με δει αλλα και να μου πει οτι χωριζουμε απο κοντα.μου το ανακοινωσε απο το facebook και οταν του ζητησα να βρεθουμε για καφε δεν ηθελε...στην αρχη νομιζα οτι μ'αγαπαει ακομα και γι'αυτο αποφευγει να με δει,ομως ισως μου κανει κακο να σκεφτομαι ετσι.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    1,742
    Quote Originally Posted by soul View Post
    Δυστυχως τον υπεραγαπαω χωρις να σκεφτομαι οτι ετσι κανω κακο στον εαυτο μου,αφου το πιθανοτερο ειναι να μην τον εχω ποτε ξανα κοντα μου....θελω να του στειλω ενα μηνυμα,να τον ξαναδω,να με ξαναπαρει αγκαλια ομως εκεινος απεφευγε οχι μονο να με δει αλλα και να μου πει οτι χωριζουμε απο κοντα.μου το ανακοινωσε απο το facebook και οταν του ζητησα να βρεθουμε για καφε δεν ηθελε...στην αρχη νομιζα οτι μ'αγαπαει ακομα και γι'αυτο αποφευγει να με δει,ομως ισως μου κανει κακο να σκεφτομαι ετσι.
    Ναι σου κανει κακο να σκεφτεσε ετσι γιατι ειναι αυτα που θα ηθελες εσυ να ισχυουν κι οχι αυτα που σου ειπε ή σου εδειξε με τις πραξεις του.Η αγαπη αποδεικνυεται με τις πραξεις....ενας ανθρωπος που σε αγαπαει πραγματικα εστω κιαν δεν ειναι πια ερωτευμενος μαζι σου σε νοιαζεται και προσπαθει τουλαχιστον να σε χωρισει ανθρωπινα και οχι μεσω facebook ,ειδικα οταν γνωριζει ποσο ευαισθητη εισαι και ποσο τον αγαπας.Το να μη σε θελει ειναι δικαιωμα του,το να κανει ομως την καρδουλα σου κωλοχαρτο δεν επιτρεπεται.Σκεψου ολα εκεινα τα στοιχεια που αγαπησες σε αυτον...αναλυσε τα και δες αν ισχυουν πραγματικα.Προφανως αγαπησες εναν αντρα στα δικα σου ματια ,τρυφερο,ερωτευμενο μαζι σου,που νοιαζοταν για σενα,εντιμο στα συναισθηματα του και απεναντι στους ανθρωπους....μια ευαισθητη κοπελα σαν κι εσενα συνηθως αυτα κοιταει....σκεψου τι απο ολα αυτα ισχυει σημερα γι αυτον τον ανθρωπο.Τωρα σε οτι αφορα το κομματι της εντονης ερωτικης επιθυμιας που νιωθουμε για το αντικειμενο του ποθου μας και δεν επιδεχεται λογικη αναλυση......θα περασει με τον χρονο αφου ομως πρωτα τον απομυθοποιησεις μια και καλη μεσα σου.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Argyroupoli beach
    Posts
    225
    Quote Originally Posted by nflu View Post
    Ωραιο πραγμα ο μεγαλος ερωτας...ολη μου η ζωη για μια στιγμη και χαλαλι του οπου και ναναι.
    Ενφλου τα σπάει αυτο που έγραψες... Πάντως μεγάλο έρωτα δεν έχω γνωρίσει όπως ακριβώς το περιγράφουν πολλοί, εντός αν μιλάμε για έντονες στιγμές... :rolleyes: Αλλα κι αυτές, λίγες και χάθηκαν στο παρελθόν.
    Τελικά, οι παλιές αγάπες πάνε στον παράδεισο ή στην κόλαση?


    Quote Originally Posted by soul View Post
    Δυστυχως τον υπεραγαπαω χωρις να σκεφτομαι οτι ετσι κανω κακο στον εαυτο μου,αφου το πιθανοτερο ειναι να μην τον εχω ποτε ξανα κοντα μου....θελω να του στειλω ενα μηνυμα,να τον ξαναδω,να με ξαναπαρει αγκαλια ομως εκεινος απεφευγε οχι μονο να με δει αλλα και να μου πει οτι χωριζουμε απο κοντα.μου το ανακοινωσε απο το facebook και οταν του ζητησα να βρεθουμε για καφε δεν ηθελε...στην αρχη νομιζα οτι μ'αγαπαει ακομα και γι'αυτο αποφευγει να με δει,ομως ισως μου κανει κακο να σκεφτομαι ετσι.
    Σοουλ το καλό είναι που βρίσκεσαι σε μικρή ηλικία, και λογικά θα το ξεπεράσεις. Πάντως θα είναι καλύτερα να μην το αφήσεις να εξελιχθεί σε μεγάλη πληγή. Προσπάθησε να ξεκολλήσεις το μυαλό σου λιγακι, ασχολήσου με κατι άλλο. Ξέρω, ακούγεται πολύ κλισέ και ρηχό αυτο που λεω αλλα δεν ξερω να υπάρχει καλύτερη λύση. Πάντως η πρώτη απάντηση της ενφλου στο μηνυμα σου τα λέει όλα:

    Εσυ αγαπας και δυστυχως κανεις προβολη των δικων σου συναισθηματων και σ'αυτον.Τον σκεφτεσαι τις νυχτες να σε σκεφτεται κι αυτος,καταβαθος να σε αγαπα και να εισαι ο ερωτας της ζωης του και του δινεις χιλιες δικαιολογιες,οι συνθηκες,η ζωη......αν κανω λαθος και δεν ειναι ετσι συγχωρεσε με,η αγαπη ειναι τοσο ομορφο και τρυφερο συναισθημα αλλα συνηθως δεν ειναι αμοιβαια και η ουσια ειναι πως οσο εσυ κλαις και βαζεις φρενο στα νιατα και την ζωη σου,αυτος απλα προχωρα την δικη του ζωη και το τι νιωθεις εσυ γιαυτον ειναι ψιλα γραμματα.Λυπαμαι,ευχομαι απο την καρδια μου να κανω λαθος και μια μερα να γυρισει και να σε αγαπησει οσο σου αξιζει.....
    Forbidden dreams

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    1,742
    Γιαννη εγω δυστυχως εχω γνωρισει....και δυστυχως ξαναλεω τον αγαπησα τοσο που περασαν 6 χρονια μονο για να γυρισω να κοιταξω διπλα μου καποιον και να τον δω σαν αρσενικο.....μεγαλο,τεραστιο λαθος που θα το μετανιωνω σε ολη μου την ζωη γιατι εχασα τα καλυτερα χρονια....αλλα δεν ημουν ουτε συναισθηματικα ουτε ψυχολογικα υγιης κι ηρθε κι αυτο και βουτια απο ψηλα που λενε.....μετανιωνω,οχι γιαυτο που ενιωσα γιατι εχουν περασει 20 χρονια και ξερω πως ηταν αληθινο,μετανιωνω για τα χαμενα χρονια.....φτου μου και παλι φτου μου το ζωον.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Argyroupoli beach
    Posts
    225
    Quote Originally Posted by nflu View Post
    Γιαννη εγω δυστυχως εχω γνωρισει....και δυστυχως ξαναλεω τον αγαπησα τοσο που περασαν 6 χρονια μονο για να γυρισω να κοιταξω διπλα μου καποιον και να τον δω σαν αρσενικο.....μεγαλο,τεραστιο λαθος που θα το μετανιωνω σε ολη μου την ζωη γιατι εχασα τα καλυτερα χρονια....αλλα δεν ημουν ουτε συναισθηματικα ουτε ψυχολογικα υγιης κι ηρθε κι αυτο και βουτια απο ψηλα που λενε.....μετανιωνω,οχι γιαυτο που ενιωσα γιατι εχουν περασει 20 χρονια και ξερω πως ηταν αληθινο,μετανιωνω για τα χαμενα χρονια.....φτου μου και παλι φτου μου το ζωον.
    Ενφλού, κι εγω έτσι αισθάνομαι οτι έχασα τα καλύτερα χρόνια. Έκανα και μια λάθος επιλογή (μια φορά όντως επέλεξα στην ζωή μου, και αυτη την μοναδική φορά έκανα φρικτό λάθος) και έχασα μια ολόκληρη 7ετία. Τωρα μου λένε "μα που ξέρεις οτι έκανες λάθος, μπορει να σου βγαινε χειρότερα μελλοντικα". Δεν ξέρω, αυτο που ξέρω είναι οτι οταν το ζητούσα δεν μου ρθε και μου ρθε σε ακατάλληλη χρονική στιγμή όπου μπήκαν άλλοι παράγοντες στην μέση και επέλεξα ΛΑΘΟΣ. Όλα αυτα βέβαια ανήκουν στο παρελθόν, και αυτο που παρατηρώ είναι οτι όσο περισσότερο μεγαλώνω, τόσο λιγοστεύουν οι σχέσεις και οι καλές στιγμές στην ζωή μου. Όλη μου η ζωή στα 20 μου δλδ. Πάντως, δεν ξέρεις πόσο πολύ θα θελα μια χρονομηχανή, να παω πίσω να διορθώσω εκείνη την γαμημένη επιλογή. ΔΕΝ ξέρω που θα εβγαινε, ξέρω οτι θα το θελα ΤΩΡΑ. Ίσως είναι και αυτο που λένε, οτι δεν υπάρχει τπτ πιο δυνατό ώς επιθυμία απο την εκπλήρωση ενός ανικανοποίητου έρωτα...
    Forbidden dreams

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    1,742
    Μεγαλη κουβεντα ειπες...για τον ανικανοποιητο ερωτα,νομιζω πως ετσι ακριβως ειναι.Κι οσο γι αυτη την χρονομηχανη αχ...να ξερες κι εγω ποσο θα την ηθελα,να γυρισω πισω σε εκεινη την στιγμη την τελευταια,να φωναξω να διεκδικησω να απαιτησω....αλλα ημουν τοσο βλακας,τοσο φοβισμενη,ενα ηλιθιο κουταβι χωρις καμμια αυτοπεποιθηση...αλλα ημουνα ρε πουστη μου το καλυτερο παιδι κι ουτε καν το ξερα....ημουνα τοσο καλο παιδι που κοιταω τωρα τον τοτε εαυτο μου και τον φτυνω....κι οταν μου ειπε τοτε ...εισαι πολυ συναισθηματικη και ευαισθητη για τα γουστα μου....ποσο θα θελα να γυρισω πισω σε εκεινη την στιγμη και να του απαντησω.....η ηλιθια
    απομεινα με ανοιχτο το στομα και τα δεχτικα ολα αδιαμαρτυρητα γιατι αν με ρωτουσες δεν πιστευα οτι αξιζω μια.....αισχος μου

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Argyroupoli beach
    Posts
    225
    Quote Originally Posted by nflu View Post
    Μεγαλη κουβεντα ειπες...για τον ανικανοποιητο ερωτα,νομιζω πως ετσι ακριβως ειναι.Κι οσο γι αυτη την χρονομηχανη αχ...να ξερες κι εγω ποσο θα την ηθελα,να γυρισω πισω σε εκεινη την στιγμη την τελευταια,να φωναξω να διεκδικησω να απαιτησω....αλλα ημουν τοσο βλακας,τοσο φοβισμενη,ενα ηλιθιο κουταβι χωρις καμμια αυτοπεποιθηση...αλλα ημουνα ρε πουστη μου το καλυτερο παιδι κι ουτε καν το ξερα....ημουνα τοσο καλο παιδι που κοιταω τωρα τον τοτε εαυτο μου και τον φτυνω....κι οταν μου ειπε τοτε ...εισαι πολυ συναισθηματικη και ευαισθητη για τα γουστα μου....ποσο θα θελα να γυρισω πισω σε εκεινη την στιγμη και να του απαντησω.....η ηλιθια
    απομεινα με ανοιχτο το στομα και τα δεχτικα ολα αδιαμαρτυρητα γιατι αν με ρωτουσες δεν πιστευα οτι αξιζω μια.....αισχος μου
    Εγω δεν λέω οτι ήμουν καλό ή κακό παιδί, το μονο που αναγνωρίζω στον χαρακτήρα μου είναι οτι είμαι αληθινός. Αλλα ρε γμτη μου, όλα σε λάθος χρονικές στιγμές, οταν θέλω κατι δεν μου ρχεται. Όταν πρωτομπήκα εδω μεσα πριν λίγο καιρό έκανα σχετική αναφορά επι του θέματος => http://www.e-psychology.gr/forum/sho...89%CF%84%CE%B1

    Σε γενικές γραμμές έχω πρόβλημα ατυχίας, δεν θυμάμαι ποτε να είχα εύνοια της τύχης. Την 1η μου σοβαρή σχέση πολεμούσα χρόνια να την ξεπεράσω, και χρόνια πολεμούσα να μην πληγώσω την 2η υπολογίζοντας το πως πληγώθηκα εγω απο την 1η. Έτσι, έκανα και μια λάθος επιλογή ενδιαμεσου της 2ης, η οποία σιγα μην ξανάρθει... Και είναι όπως ακριβώς το γράφεις "κοιταω τωρα τον τοτε εαυτο μου και τον φτυνω...".

    Πάντως άσχετα με τον αριθμό των σχέσεων, μεγάλο έρωτα στα πλαίσια ευτυχίας δεν μπορώ να πω οτι έχω ζήσει. Η πιο έντονη σχέση ήταν απολύτως αντίροπη συναισθηματικά, οσο έφτυνα κολλούσε (και πως να μην έφτυνα, εμφανισιακά ήταν άστα να πάνε) και μετα γυρισε ο τροχός και κόλλησα, ενω ξενέρωσε εκείνη και εκδικήθηκε. Αυτο το κόλλημα διήρκησε πολύ εντονα και μετεξελίχθηκε σε ψυχοράγημα και μεγάλη πληγή, η οποία ποτε δεν επουλώθηκε, γιατι πολύ απλά καμία δεν ήταν τόσο θερμή όσο η 1η. Έτσι απλά.

    Γι αυτο και ξαναλέω στην Σόουλ, ΜΗΝ αφήσεις τον άλλον να γίνει μεγάλη πληγή, ψυχικό τραύμα δλδ. Όχι απλά δεν αξίζει, αλλα δεν είναι και δίκαιο απέναντι στον εαυτό σου. Μετα απο χρόνια διαπιστώνεις τα λάθη του παρελθόντος, αλλα τότε έχουν περάσει τα χρόνια. Αν και, είσαι πολύ μικρή ακόμα σόουλ, και έχεις να περάσεις πολλά στάδια.
    Forbidden dreams

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    1,742
    Μακαρι να μπορουσες να καταλαβεις οταν εισαι μικρος την μεγαλη αληθεια οτι αδικα χανεις πολυτιμα χρονια και πως ο αλλος οσο εσυ λιωνεις απλα προχωρα την ζωη του...
    μαλλον πρεπει να το ζησεις για να το καταλαβεις.Μακαρι soul να βρεις την δυναμη να κοιταξεις τον εαυτο σου και να δεις πως γυρω σου υπαρχουν ενα σωρο καλα παιδια που αν αφησεις την καρδια σου ελευθερη θα σου προσφερουν πολυ περισσοτερα απο τον τυπακο που λυνει τις προσωπικες του υποθεσεις μεσω facebook.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Θέλω να ξεπεράσω το χωρισμό και δεν μπορώ!
    By anniw in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 34
    Last Post: 30-06-2018, 01:48
  2. Δε μπορώ να ξεπεράσω την κοροϊδία της.. Η ιστορία μου..
    By 12345 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 10-11-2011, 22:08
  3. δεν μπορω να ξεπερασω τους γονεις μου
    By researcher in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 158
    Last Post: 14-03-2011, 17:22
  4. Προσπαθώ
    By Michaelgr in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 08-08-2010, 19:46
  5. προσπαθώ αλλά δεν μπορώ να ξεφύγω...
    By Maria25eleu in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 02-07-2010, 12:10

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •