Aftoktonia...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 31

Thread: Aftoktonia...

  1. #1
    Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Athens
    Posts
    62

    Aftoktonia...

    Kati prepei na pw...kati prepei na grapsw...prepei...prepei gt tha trelathw sto telos...eimai edw kai koitaw to leyko fonto gia gia poli ora mi mporontas na pw kati...
    Kathe skepsh m pnigetai amesa apo th thlipsh pou exw mesa m...de xerw gt...kai mias kai de xerw to gt de mporw na thn apobalw kiolas...

    Exw poli kairo na asxolithw me to forum kai loipame gia afto...ma htan mia diskolh periodos ths zois m...meta apo poli skepsh anakoinosa stous dikous m pws telika de tha kanw kati to opio tous eixa pei kai tous eixe xaropioisei...(sygnwmi an de lew ti einai afto)...epishs se mia stigmh adhnamias kai siniditopiwntas pws eimai monos ekana ena etc kai eipa na kremastw...de xerw pws...de xerw gt...ola afta ta gt me pnigoun ma de xerw ti mporw na kanw...apoti fanike vevea oute kai afto to aplo pragma de mporw na kanw sosta...th glitosa me kapies ekdores sto laimo tis opies mexri shmera krivw mi xerontas pws na milisw gia ola afta se kapion gyro m...

    Exw arxisei na me fobame...kai de mporw allo pia na koinoume kai na pratw se ola gyro m sa na mi simbenei tpt...spoudazw...douleyw...kai kathe m bhma se ola afta einai akoma mia katapiesh...pnigome apo osa ginonte gyro m...kai niwthw pws de mporw na parw anasa...kai akoma xeirotera...kanenas den einai ekei na m aplosei to xeri na me boithisei...
    De th mporw pia afth th katastash...an eixa kataferei afto pou piga na kanw...isos ola na htan kalhtera...toulaxiston gia mena tha htan...
    De xerw ti na kanw...de xerw ti na pw...oi skepseis gyrizoun sa treles sto mialo ma tpt de fenetai na mporei na bgei pros ta exw...
    An kai eimai apo aftous pou skeftonte ws pragmatistes kai lew mesa m pws an itheles na to kaneis...tha to eixes kataferei...panta m dinw elafrintika...ma isos mia mera na min iparxoun ta elafrintika...isos mia mera na ta kataferw...palaiotera oi prospathies m htan xazes...pio poli anazitontas ligh prosoxh...ma afth th fora...nomizw tarakounithika perisotero...
    De xerw ti na pw...de xerw ti thelw...an kapios to diavasei telika olo afto...pou de xerw kan gia pio logo egrapsa...ton eyxaristw...
    Sorrow...

  2. #2
    Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    50
    Καλέ μου δεν χρειάζεται να ευχαριστείς που κάποιος διάβασε αυτό που γράφεις...όλοι εδώ μέσα αντιμετωπίζουμε προβλήματα και τα μοιραζόμαστε μεταξύ μας..αυτό μας δίνει δύναμη και κουράγιο για την ζωή..που είναι τόσο γλυκειά και όμορφη..απλά υπάρχουν κάποιες στιγμές που θολώνουμε,κουραζόμαστε πια..αλλά όχι!δεν το βάζουμε ποτέ κάτω!δεν πρέπει!θα χαρώ πολύ αν έρθεις στο chat να τα πούμε...θα σε περιμένω

  3. #3
    Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    38
    Γεια σου sorrow και απο μενα.Θα ηθελες μηπως να πεις καποια απο αυτα που σε καταπιεζουν?(οχι αυτο με τους δικους σου που δεν θελεις να γραψεις-κατι απο τα αλλα που σε πνιγουν)-αν θελεις μιλα μας λιγο μηπως μπορεσουμε καπως να σε βοηθησουμε.Οι πιο πολλοι εδω μεσα απο οτι εχω καταλαβει ειδικοι δεν ειναι (ουτε και εγω ειμαι) αλλα σιγουρα προβληματα , ασχημες σκεψεις και φοβους (φοβους να δουν τα ματια σου..)εχουμε ολοι.Πες κατι-δεν ξερω αν θα σε βοηθησουμε αλλα σιγουρα παντως θα σε ακουσουμε.Περιμενω..

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    larissa
    Posts
    211
    μακαρι να ημουνα κοντα σου να σου κρατησω μονο το χερι, δεν θα ειχα τι να σου πω και τωρα δεν ξερω τι να πω αλλα καταλαβαινω ποσο δυσκολο ειναι αυτο που νιωθεις.εχεισ παει σε καποιο ψυχολογο?αν οχι καντο.προτιμας να ζεις ετσι απο το να παρεις φαρμακα?ολοι εδω μεσα εχουμε περασει τετοιες στιγμες..ξερεις ποσα βραδια κοιμομουνα και παρακαλουσα να μην ξυπνησω?μου περασε ομως..ετσι θα περασει και σε σενα..

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Ηλιούπολη
    Posts
    6
    Δεν αξίζει για τίποτα και κανέναν ανθρωπο ακόμα και για τους γονείς σου να πεθάνεις! παρόλο που το χω σκεφτεί ποιο παλιά λόγω της μητέρας μου και όλων αυτών που έζησα δεν το έκανα φυσικά γιατι δεν άξιζε ακόμα και τώρα που το σκεφτομαι και γώ συχνά και λογω της καταστασής της αρρώστιας δεν το κάνω το παλεύω γιατί πιστεύω στον θεό ισως και αυτό με κρατάει μόνο πλέον.
    Αν και δεν λες τι ειναι αυτό που σε καταπιέζει νομίζω οτι μπορείς να ξεφυγεις απο αυτό απλά πρέπει να πάρεις την μεγάλη απόφαση και να το κάνεις και να ξεφύγεις και κυρίως αν η καταπίεση ειναι μέσα απο το σπίτι σου έτσι έκανα και γω τότε. Εσύ δεν ξαναγιεννιέσαι εισαι μοναδικός

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Ηλιούπολη
    Posts
    6
    αν χρειαστείς ενα χερι για βοήθεια ακόμα και αν δεν ειμαι η κατάλληλη μπορείς να επικοινωνίσεις μαζί μου όποτε θες εχω και μαιλ και Msn

  7. #7
    Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    athina
    Posts
    67
    γαμωτο δεν ξερω γιατι κ πως φτανουμε σε αυτο το σημειο....και εγω απορω με τον εαυτο μου οταν προσπαθω να αυτοκτονησω...το εχω σταματησει βεβαια αλλα εχω βρεθει πολλες φορες σαυτην την θεση!!!
    δεν ξερω πολλα για σενα δεν ξερω αν βλεπεις ειδικο η αν παιρνεις καποια φαρμακευτικη αγωγη...εμενα με βοηθησε παρα πολυ κ ο γιατρος μου κ η αγωγη μου!!!σε παρακλω γλυκιε μου μιλα για ολα αυτα που σε βαραινουν ειναι ενα μεγαλο βημα....το φορουμ με βοηθησε παρα πολυ να δω ορισμενα πραγματα που δεν μπορουσα κ ποσο μαλλον να ζητησω βοηθεια!!!μιλα λοιπον...ειτε αυτο ειναι σε δικους σου ανθρωπους η εδω η στον γιατρο σου η δεν ξερω.....σε ανθρωπους που μπορουν να σε στηριξουν....ειμαι η λιγοτερο ειδικη να συμβουλευσω αλλα περναω κ εγω παρα πολλα και μπορω να νιωσω τον καθενα σας...ειλικρινα λυπαμαι παρα πολυ....η ζωη ειναι ωραια...παντα το ελεγα...θα το πιστεψω κ μια μερα...ελπιζω το ιδιο να κανεις κ εσυ....με ολη μου την αγαπη μελινα!!!σε παρακαλω προσπαθησε να βρεις κατι που να σε γεμιζει κ να σου δινει κουραγιο..προσπαθησε να μην μενεις μονος σου κ να βουλιαζεις στις σκεψεις σου...κανε κατι που να σαρεσει....δεν ξερω τι αλλο να πω...
    καλο κουραγιο φιλε μου....καλη δυναμη!!!!κανε υπομονη θεληση θελει κ αρκετη δυναμη κ ολα θα ξεπεραστουν!!!!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Κουραγιο Sorrow και να τα πουμε στο chat.Για ολα υπαρχει λυση ακομα και εκει που φαινεται οτι ολα καταληγουν σε αδιεξοδο μπορει να αλλαξουν.
    Και εγω εχω κανει μια αποπειρα αυτοκτονιας αλλα προτιμω να το λεω κραυγη προς βοηθεια γιατι αυτο ηταν αφου ζητησα μονος μου να μου παραχωρηθουν οι πρωτες βοηθειες μετα (απλο δεν ειναι καθολου).
    Καποτε ολα αυτα μπορει να σου φαινονται πολυ μακρινα...απλως μια κακη αναμνηση.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  9. #9
    Member
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    86
    sorrow,

    θελεις να μας πεις λιγο τι σε εκανε να σκεφτεσαι τοσο απαισιοδοξα??
    η ζωη ειναι υπεροχη και ολοι μας εδω μεσα γι αυτο παλευουμε.. γιατι αξιζει να ζουμε και να ειμαστε ευτυχισμενοι
    αλλιως..θα ειχαμε φυγει ολοι προ πολου...
    πες μας τι σε βασανιζει και ολο και καποιος θα εχει περασει κατι παρομοιο... δεν εισαι μονος σου. ολοι μας ειμαστε διπλα σου να σε βοηθησουμε.
    γραψε μας περισσοτερα να συζητησουμε..
    και μην σκεφτεσαι τετοιες κουταμαρες.. δεν υπαρχει τιποτα ομορφοτερο απο τη ζωη.. απλα εισαι σε ασχημη φαση τωρα και τα βλεπεις ολα απαισιοδοξα..
    αν χρειαστεις σου δινω και το e mail μου [email protected]

    ΟΛΟΙ ΓΙΑ ΕΝΑΝ
    ΚΑΙ
    ΕΝΑΣ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ!!!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    166
    Sorrow, men μου παρε το μαιλ μου και κανε με add στο msn να μιλησουμε, ειχαμε μιλησει καμποσεσ φορες παλιοτερα στο chat και δεν ησουν και σε αυτη τη κατασταση τι συμβαινει τι σε πιεζει? Θελω πολυ να τα συζητησουμε και να κανω οτι μπορω να σε βοηθησω οσο μπορω. Δες το σαν ενα χερι που σου παλωνεται μπροστα σου να κρατηθεις. Και απο οτι βλεπω, πολλα χερια σου απλωσαν απο οταν εγραψες αυτο το μηνυμα.. Δεν ειναι ωραιαο αυτο? Θα σου στειλω το μαιλ σε u2u

  11. #11
    Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    95
    φιλε sorrow, αυτο το σταδιο της ζωης που περναμε εδω στην γη μπορει να αποτελει την αρχη αλλα σιγουρα και αποδεδειγμενα πια, οχι και το τελος.. ειναι ενα σταδιο προετοιμασιας και αναλογως τη σταση που κραταμε πληρωνουμε μετα και το αναλογο τιμημα.. μπορει να θεωρεις οτι εδω εχεις αποτυχει αλλα να ξερεις οτι οσο πιο δυσκολα περναμε και το αντιμετωπιζουμε, τοσο καλυτερα θα ζησουμε μετα.. ωρες ωρες χαιρομαι που ειμαι στα δυσκολα και καταφερνω να τα αντιμετωπιζω, και το θεωρω ως ευλογια γιατι δοκιμαζομαι για κατι καλυτερο.. αν τελειωσεις εδω τη ζωη σου, ανουσια και χωρις μαχη, να ξερεις οτι θα χασεις και μετα.. η λυτρωση σιγουρα ερχεται με τον θανατο, αλλα μονο αν η ζωη μας εδω το αξιζει.. βρες τη δυναμη που εχεις σιγουρα μεσα σου, και πραγματικα ζησε μεσα απο τις δυσκολιες σου μια ζωη ευτυχισμενη και θα δεις οτι και η τωρινη ζωη σου θα βρει νοημα αλλα και το \"αιωνιο μετα\", οποιο και αν ειναι αυτο, θα σε αποζημιωσει για τα παντα... να σαι καλα, να χαιρεσαι που εχεις την σωματικη υγεια σου και να την εκτιμας και να αναζητησεις εναν ψυχοθεραπευτη που θα σε βοηθησει πραγματικα.. οτι χρειαστεις μην διστασεις να επικοινωνησεις και μαζι μου.. (προσεξε τα λογια της υπογραφης μου, δεν ειναι τυχαια...)
    \"Nothing is good or bad, but thinking makes it so.\"
    --William Shakespeare

  12. #12
    Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    95
    ..και φιλε sorrow, για να σε προλαβω, επειδη εχω διαβασει και την πρωτη ιστορια σου, να ξερεις κατι: κανεις δεν γνωριζει ποσο θα ζησει, ειτε ειναι υγιης ειτε οχι.. το να κανεις καλο στους αλλους και να μην κανεις καλο στον εαυτο σου, ειναι σαν να ζεις μια ουτοπια, μια αυταπατη και το καλο που κανεις παει πραγματικα χαμενο γιατι και εκεινος που το εκλαμβανει, μπορει να δει στα ματια σου την απογοητευση και οχι τη χαρα του να δινεις επειδη και ο ιδιος εισαι καλα.. εκτιμησε πρωτα τη δικη σου ζωη και το προβλημα σου το οποιο σε καταστει απολυτα φυσιολογικο στο σωματικο επιπεδο(γιαυτο και γραφω να εκτιμας την σωματικη σου υγεια) και οταν μπορεις να κανεις καλο στον εαυτο σου, θα μπορεις να κανεις πραγματικα καλο και στους αλλους το οποιο και θα εκτιμαται, και θα γεμιζει τη ζωη σου, δεν θα την αντικαθιστα.....
    \"Nothing is good or bad, but thinking makes it so.\"
    --William Shakespeare

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    263
    Sorrow κουραγιο βρε φιλαρακι.
    \'κρατα την σπιθα οπως οπως,θα ρθει η στιγμη που θα αναψει η φλογα!\'
    φαση είναι και θα περασει!
    σου ευχομαι μεσα απο τα βαθη της ψυχης μου να βγεις απο το λουκι και θα βγεις!
    παιρνεις καποια φαρμακα?δεν ειναι πανακια τα φαρμακα βεβαια αλλα σε φασεις δικης μου απελπισιας η αυξηση των φαρμακων ηταν η υστατη λυση!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    koyragio kale moy....... ....imaste edo.......
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  15. #15
    Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Athens
    Posts
    62
    Sas eyxaristw olous gia ta kala sas logia...sygnwmi gia th stigmh adinamias m kai thn anagh m na pw afta pou eipa gt den einai sto xaraktira m na to kanw...

    Tha ithala me to kathena sas xexwrista na mporousa na milisw...na exigisw...pws kai gt ola afta se mena fenonte logika...
    Kai nai einai alhthia pws de thelw na zw...distixos den exw th dinamh na to kanw...kai apoti fanike otan telika thn eixa...apetyxa kai palh...

    Xana xilia sygnwmi pou sas ekana na xodepsete to xrono sas gia mena...kai elpizw na eimai pio sigrathmenos se osa lew apo kai pera...exete oloi ta problimata sas...oi prosthetes skotoures den einai kati pou thelw na sas prosferw...
    Me ektimish se olous sas...Sorrow

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •